Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 11:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona
 Przemilczany pomijany.. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przemilczany pomijany..
sahcim napisał(a):
Masz jakiś problem Gregorze ze zrozumieniem czym jest duchowy Izrael i że zakazy dotyczace cielesnego Izraela nie dotyczą Izraela duchowego ze względu na to, że Słowo będące Bogiem przyjęło materię ludzkiego ciała za swoją drugą naturę, czy ot tak po prostu ignorujesz fakt boskiego Wcielenia...?

A to rozumiem Ciebie już dekalog nie obowiązuje. :mrgreen:
sahcim napisał(a):
Cytuj:
: czcij tylko Boga
Jakiś wrogi tobie duch cię prowadzi Gregorze, bo Pismo uczy inaczej niż on ci podpowiada...(patrz Wj 20:12)
Ci, którzy czczą swoich rodziców są błogosławieni (patrz Jer 35:18-19)

Nie chowaj się za słownictwem, bo doskonale wiesz o jaką cześć należną Bogu chodzi.
sahcim napisał(a):
Co ty powiesz...a Izrael padał na twarz przed zrobioną ludzkimi rękami Arką Przymierza z rzeźbami i kłaniał się malowidłom świątyni Jerozolimskiej...

Możemy robić to na co Bóg zezwoli i to wszystko, więc się nie wykręcaj.
sahcim napisał(a):
Cytuj:
nie módl się do ludzi
I znowu zalecenie nie dotyczace duchowego Izraela, bo członki Ciała Chrystusa(Kościoła) zwracają/modlą się do żyjących w Bogu...(patrz w Dz.Ap. przykład Szczepana, który widząc niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga tak się modlił do Jeusa: „Panie Jezu, przyjmij ducha mego”)

Nie zrównuj Jezusa z członkami, bo On jest Głową. Twoje wykręty zaczynają być żenujące.
sahcim napisał(a):
A słyszałeś żebym kiedyś wzywał kogoś kto nie jest żyjący dla Boga...?
Wzywasz tych, którzy umarli w ciele i o to tu chodzi. To, że żyją dla Boga oznacza tylko tyle, że są w innej rzeczywistości, do której nie masz dostępu. Ani Jezus , ani Apostołowie tego nie nauczali. Naucza Twój kościół. A Ty jak widać wybrałeś sobie nauczycieli i wolisz zasłaniać się ich nauką niż stanąć w prawdzie.
Twój wybór.

So gru 09, 2017 7:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Masz jakiś problem Gregorze ze zrozumieniem czym jest duchowy Izrael i że zakazy dotyczace cielesnego Izraela nie dotyczą Izraela duchowego ze względu na to, że Słowo będące Bogiem przyjęło materię ludzkiego ciała za swoją drugą naturę, czy ot tak po prostu ignorujesz fakt boskiego Wcielenia...?

A to rozumiem Ciebie już dekalog nie obowiązuje.
Tak, Dekalog już nie jest moim obowiązkiem...
Cytuj:
Nie chowaj się za słownictwem, bo doskonale wiesz o jaką cześć należną Bogu chodzi.
To nie jest chowanie się za słownictwem(cokolwiek to dla ciebie znaczy), natomiast w kwestii czci należnej Bogu, to nie znam twoich czynów i nie mnie oceniać komu oddawałeś cześć należną Bogu będąc katolikiem. Ja wiem komu oddaję boską cześć, jeśli ktoś cześć należną Bogu oddaje komuś innemu niż Jahwe, to jest bałwochwalcą i w odpowiednim czasie odbierze swoją „nagrodę”
Cytuj:
Możemy robić to na co Bóg zezwoli i to wszystko, więc się nie wykręcaj.
Skoro podane z Pisma przykłady uważasz za wykręty, to wskaż Słowo Boże zakazujące czynienia podobizn istot boskich, anielskich czy ludzkich przebywajacych w Niebie i oddawania im czci należnej temu co święte...
Cytuj:
Nie zrównuj Jezusa z członkami, bo On jest Głową.
A gdzie mądralo zrównałem jakąś osobę świętego(czyli tego w którym żyje Chrystus) z Nim samym...a jak już o żenadzie, to żenujące jest to, że człowiek nazywajacy siebie chrześcijaninem czyli kimś kto jest prowadzony przez Ducha i dzięki Niemu w czasie ziemskiego życia nie zasłania się 1Tm 2:5 i nie odmawia prośbom proszących o wstawiennictwo u Boga, wytyka innym ludziom, że proszą także tych świętych, którzy zjednoczyli się całkowicie z Panem...
Cytuj:
Wzywasz tych, którzy umarli w ciele i o to tu chodzi.
Nie rozumiem z czym ty, człowiek podobno żyjący wg Ducha, masz problem?...przestałeś już wierzyć słowom Chrystusa, że to Duch daje życie(działanie), a nie ciało?
Cytuj:
To, że żyją dla Boga oznacza tylko tyle, że są w innej rzeczywistości, do której nie masz dostępu.
WOW...a na jakiej podstawie ty stwierdzasz, że ja nie mam dostępu do rzeczywistości duchów ożywionych Duchem...?
Cytuj:
Ani Jezus , ani Apostołowie tego nie nauczali.
Czego Jezus i Apostołowie nie nauczają Gregorze, że Bóg(Duch dający życie) nie jest Bogiem umarłych ale żywych...?
Cytuj:
Naucza Twój kościół.
Owszem, bo Kościół z którym On obiecał pozostac do końca świata nie zamknął się na działanie /nauczanie w nim Ducha Świętego, a skoro Pan zapowiedział towarzyszącym Jego ziemskiej wędrówce uczniom, że:
Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.
to żyjący w Chrystusie Kościół, otwarty na działanie w nim Ducha, nie zamyka się na nauczanie o rzeczywistościach przyszłych...
Cytuj:
A Ty jak widać wybrałeś sobie nauczycieli i wolisz zasłaniać się ich nauką nstanąć w prawdzie.
Twój wybór.
No cóż...ja staram się postępować zgodnie z nauczaniem apostolskim czyli nie daję się uwieść różnym i obcym naukom tylko pamiętam o nauczaniu swych przełożonych, którzy głosili mi słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladuję ich wiarę!
Czego i tobie życzę...

N gru 10, 2017 12:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Możemy robić to na co Bóg zezwoli

To niepozorne sformułowanie pokazuje, jak widzisz Boga i Jego przykazania.
Ta sama rzecz, według Ciebie, jest grzechem "jesli Bóg nie zezwoli" i nie jest "jeśli Bóg nie zezwoli".
Czyli przykazania boże nie są już czymś chroniącym obiektywne dobro dla naszego pożytku - stają się po prostu czymś w rodzaju "zachciankiBoga.

W ten sposób Boga, szalenie zakochanego w człowieku, który robi wszystko dla jego zbawienia, zamieniasz na Boga-satrapę, wschodniego władcę, który ustanawia prawa według swego kaprysu.
Odrażający masz obraz Boga, Gregorze...

N gru 10, 2017 12:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
Możemy robić to na co Bóg zezwoli

Ta sama rzecz, według Ciebie, jest grzechem "jesli Bóg nie zezwoli" i nie jest "jeśli Bóg nie zezwoli".
Czyli przykazania boże nie są już czymś chroniącym obiektywne dobro dla naszego pożytku - stają się po prostu czymś w rodzaju "zachciankiBoga.

W ten sposób Boga, szalenie zakochanego w człowieku, który robi wszystko dla jego zbawienia, zamieniasz na Boga-satrapę, wschodniego władcę, który ustanawia prawa według swego kaprysu.

Ja rozumiem, że można mieć zastrzeżenia do zdania, które napisał Gregor, ale wyciąganie z niego wniosków, które twierdzisz, to raczej miedzy twoje chcenie należy włożyć.
Oczywiście, że możemy robić to na co Bóg zezwolił, bo niby czemu mamy tego nie robić ? :-D Bo jeśli Bóg zezwolił Adamowi i Ewie jeść ze wszystkich drzew ogrodu Eden owoce, a tylko z jednego zabronił, to dlaczego jedzenie z tych owoców, które Bóg zezwolił ma być naganne, czy też prowadzić do złych skutków ? No co ty, Bogu zarzut stawiasz :-D
Gregor nie napisał, że możemy robić TYKO to na co Bóg zezwolił.
Rzecz następna:
Cytuj:
naplatałęś, że nie widamo o co ci chodzi. Z Bogiem jest tak, że jest on suwerenem, może robić to co chce, a nam nic do tego - nie będzie garnek tłumaczył Garncarzowi co ma robić. Brak obrzezania był zachowaniem, które Bóg zarzucał ludowi bożęmu, a teraz nie jest. Bóg to Bóg.

N gru 10, 2017 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No cóż...ja staram się postępować zgodnie z nauczaniem apostolskim czyli nie daję się uwieść różnym i obcym naukom tylko pamiętam o nauczaniu swych przełożonych, którzy głosili mi słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladuję ich wiarę!
Czego i tobie życzę...

I tego się trzymajmy. ;) - dzięki.
Barney napisał(a):

No cóż to właśnie Bóg jest Prawodawcą, który w stosownym momencie objawia Prawo i od tego czasu człowiek powinien postępować wg niego.
[Dz.14.16]:Za czasów minionych pokoleń pozwalał On wszystkim poganom chodzić własnymi drogami
W naszym przypadku objawił Swoją wolę w Jezusie Chrystusie.
Barney napisał(a):

Wyrwane z kontekstu zdanie prowadzi do pisania bzdur. :D
Ale ok., pociągnijmy dalej.
To co napisałeś świadczy o Twoim braku poznania Boga. Bóg ustanowił prawa m.in. dla naszego dobra, a nie swego kaprysu. To co mówisz świadczy o tym, że odrzucasz Boga takim jaki jest na rzecz jakiejś humanistycznej wizji Boga, a najlepiej widać to w Twojej prywatnej teologii zbawienia, którą nazwałem teologią wyboru wieczności po śmierci - BRAWO TY.
To zaś wynika ze złego obrazu Boga, który oprócz tego, że jest Miłością jest też Sędzią Sprawiedliwym.
Z resztą wierz sobie w co chcesz - Twój wybór.

N gru 10, 2017 7:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Owszem, bo Kościół z którym On obiecał pozostac do końca świata nie zamknął się na działanie /nauczanie w nim Ducha Świętego, a skoro Pan zapowiedział towarzyszącym Jego ziemskiej wędrówce uczniom, że:Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. to żyjący w Chrystusie Kościół, otwarty na działanie w nim Ducha, nie zamyka się na nauczanie o rzeczywistościach przyszłych...
Problem w tym, że Pismo zabraniało kontaktów ze zmarłymi w ciele ludźmi. I nikt i nigdzie, jak również nikt i nigdzie w NT takich "kontaktów" nie nawiązywał !!
Podajesz werset, który nie mówi o tym, że możemy zwracać się do ludzie zmarłych w ciele i prosić ich o "coś tam". Żaden werset z Pisma tego nie pokazuje, tak twierdzi m.in. religia rzymskich-katolików, zresztą inne religie również. W Piśmie na poparcie swojego stanowiska - o zwracaniu się do ludzi zmarłych w ciele nie znajdziesz.
Rzecz następna, a Bóg raczy widzieć, kto z tych "świętych" katolickich jest z Panem, a kto nie jest !

N gru 10, 2017 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Owszem, bo Kościół z którym On obiecał pozostac do końca świata nie zamknął się na działanie /nauczanie w nim Ducha Świętego, a skoro Pan zapowiedział towarzyszącym Jego ziemskiej wędrówce uczniom, że:Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. to żyjący w Chrystusie Kościół, otwarty na działanie w nim Ducha, nie zamyka się na nauczanie o rzeczywistościach przyszłych...
Problem w tym, że Pismo zabraniało kontaktów ze zmarłymi w ciele ludźmi.

Bóg zakazał wywoływania duchów zmarłych i innych form spirytyzmu, a nie proszenia świętych o wstawiennictwo u Boga.
Przebije się wreszcie ta informacja do Twojej protestanckiej świadomości?

N gru 10, 2017 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bóg zakazał wywoływania duchów zmarłych i innych form spirytyzmu, a nie proszenia świętych o wstawiennictwo u Boga.

Święci to też zmarli - nie wiedziałeś? :D
Poza tym skąd wiesz jak Bóg osądził każdego z Twoich "świętych"?
To, że Twój kościół ogłosił sobie kogoś świętym to stanowczo za mało.
sahcim napisał(a):
WOW...a na jakiej podstawie ty stwierdzasz, że ja nie mam dostępu do rzeczywistości duchów ożywionych Duchem...?

Świat duchowy jest od nas oddzielony i nie mamy do niego wglądu chyba, że praktykujemy okultyzm.
Wiedział już o tym Izrael [V Mojż.29.28]:To, co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego, a co jest jawne, do nas i do naszych synów po wieczne czasy, abyśmy wypełniali wszystkie słowa tego zakonu.
Może ta informacja przebije się do Was i innych wzywających zmarłych?

N gru 10, 2017 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):

Przebije się wreszcie ta informacja do Twojej protestanckiej świadomości?
To jest nieprawda, Bóg zakazał zwracania się do zmarłych, słowo wzywanie jest bardzo szerokie ! Pwt 18:11 bw "ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;"
Do ciebie ta informacja o zakazie wzywania zmarłych i fakt, że w Piśmie NIGDZIE nie znajdziesz potwierdzenia o modlitwie do zmarłych, czy też proszenia zmarłych nie może dotrzeć.
Nie teoretyzuj, pokaż w Piśmie przypadek zwracania się do zmarłych w ciele z prośbą, modlitwę itp. - ja nie kwestionuję twierdzeń religii rzymskich-katolików.

N gru 10, 2017 8:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
No dobra wujo...więc Chrystus kontaktując się z Mojżeszem na Gorze Tabor wobec świadków którzy nam to zrelacjonowali albo złamał zakaz Prawa albo Mojżesz nie był owym „zmarłym w ciele, a zatem ?

N gru 10, 2017 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregorze - to co ja napisałem o Twojej wizji Boga wynika z tego co napisałeś. W przeciwieństwie do tego co Ty napisałeś o mojej wizji Boga na podstawie (niby) tego co ja napisałem ;)

Wujo - to nie Pismo mówi, lecz Bóg mówi. Tu się właśnie różnimy. Ty wyznajesz religię księgi, odrzucając świadectwo Tych, którzy ją spisali.

N gru 10, 2017 11:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Święci to też zmarli - nie wiedziałeś?
Gdyby święci byli dla prowadzonych przez Ducha zmarłymi, to Chrystus nie kontaktował by się z Mojżeszem...
Cytuj:
Poza tym skąd wiesz jak Bóg osądził każdego z Twoich "świętych"?
To, że Twój kościół ogłosił sobie kogoś świętym to stanowczo za mało.
No prosze...Gregor który twierdzi, że świat duchowy jest od niego oddzielony i nie ma do niego wglądu jednak wie o kwestiach o których twierdzi, że wiedzieć nie może gdyż nie ma wglądu do rzeczywistości duchowej... :D
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Świat duchowy jest od nas oddzielony i nie mamy do niego wglądu chyba, że praktykujemy okultyzm.
No cóż...skoro świat/rzeczywistość duchowa jest od was oddzielona, tzn że albo wasz duch jest dla waszego ciała niedostępny albo bez życia(martwy)...

N gru 10, 2017 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Gregorze - to co ja napisałem o Twojej wizji Boga wynika z tego co napisałeś. W przeciwieństwie do tego co Ty napisałeś o mojej wizji Boga na podstawie (niby) tego co ja napisałem

No bo szkoda, że wyrwałeś moją wypowiedź z szerszego kontekstu dyskusji z sahcimem, ale ok. każdemu się zdarza. ;)
sahcim napisał(a):
Gdyby święci byli dla prowadzonych przez Ducha zmarłymi, to Chrystus nie kontaktował by się z Mojżeszem...

Gdybanie to może odłóż sobie na bok.
Pan Jezus nie wzywał Mojżesza i Eliasza, ani się do nich nie modlił. To była rozmowa w chwale o Jego przyszłej męce na krzyżu.
Ich spotkanie w chwale miało konkretny cel m.in. w stosunku do apostołów - uwiarygodnienie Jezusa w kontekście proroctw, o czym Ap. Piotr wspomina [II Piotra 1.17-19]:17. Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
18. A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba.
19. Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone
, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach.

sahcim napisał(a):
No cóż...skoro świat/rzeczywistość duchowa jest od was oddzielona, tzn że albo wasz duch jest dla waszego ciała niedostępny albo bez życia(martwy)...

Drogi sahcim to dwie różne sprawy.
To, że każdy zbawiony człowiek żyjący w ciele ma Ducha Św. to jest fakt, o którym mówi Biblia.
Tylko przez Jezusa mamy wolny dostęp do samego Boga [Ef.2.18]:Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu.
To, że świata duchowego nie możesz zobaczyć, to też fakt - chyba, że masz wizje lub zostałeś uniesiony do nieba jak Ap. Paweł lub uprawiasz okultyzm zwracając się do duchów zmarłych ludzi.

Biblia jasno naucza, że mamy zwracać się do Boga w imieniu Jezusa, lub wzywać Jego imienia. Takie też jest nauczanie Jezusa i apostołów, bo to jest jedyna droga jaką Bóg nam objawił. Co jest ponadto nie pochodzi od Niego.
W tej kwestii Pan Bóg jasno się wypowiedział bardzo dawno temu [Jer.17.7-8]:7. Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan!
8. Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje, i nie przestaje wydawać owocu.

Jeśli chcesz być w tym błogosławiony, to ufaj i polegaj na Jezusie, a nie na ludziach, którzy odeszli w zaświaty.
[I Piotra 5.7]:Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie.
O nikim innym Słowo Boże tak nie mówi. - taka jest prawda.
Reszta to zwodnicze baśnie, które zwyczajnie oddzielają Cię od osobistej społeczności z Bogiem/Jezusem Chrystusem.
Może czas to zmienić? - naprawdę warto. ;)

Pn gru 11, 2017 12:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdybanie to może odłóż sobie na bok.
O jakim gdybaniu ty znowu...toż podałem ci biblijny fakt kontaktu Jezusa wraz z wybranymi apostołami z Eliaszem i Mojżeszem, o których możesz przeczytać że odeszli/zostali wzięci do Pana...
Cytuj:
Pan Jezus nie wzywał Mojżesza i Eliasza
To co...sami sobie przyszli(objawili się) mundralo ? :wink:
Poza tym kwestia kto ich wezwał nie ma tu znaczenia...znaczenie ma fakt, że zgromadzeni na Górze Tabor widzieli i słyszeli tych, którzych tacy jak ty, tzn niewierzący uważali za nie żyjących...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Drogi sahcim to dwie różne sprawy.
To, że każdy zbawiony człowiek żyjący w ciele ma Ducha Św. to jest fakt, o którym mówi Biblia.
No więc skoro w każdym zbawiony żyjącym w ciele przebywa Duch Święty(źródło życia), to na jakiej podstawie ty WIESZ, że Duch Święty nie objawił wybranym członkom Kościoła to o czym tenże naucza...?

Pn gru 11, 2017 3:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Twoja wypowiedż Gregor mówi o Twoim podejściu do tych spraw. Wyrywanie ni ma tu nic do rzeczy.

Pn gru 11, 2017 4:07 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona