Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 05, 2021 12:17 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Przemilczany pomijany.. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przemilczany pomijany..
Cytuj:
Oczywiście, że NT spisali ludzie będący członkami Kościoła. Tylko co to ma do rzeczy ?
To, że nie ma najmniejszego sensu olewać tłumaczenie trudniejszych zagadnień przez ów pierwotny Kościół, bo sobie 1,5 tysiąca lat później reformatorzy tak wymyślili.
Cytuj:
Rzecz jest w czymś innym, a mianowicie, że PIsmo MÓWI o modlitwie ( do kogoa nalezy se modlić), pismo mówi, że nie nalezy wzywać zmarłych.
Nowy Testament- a więc po otworzeniu bram Szeolu - nie mówi tego, co twierdzisz.

A propos - to co z tą modlitwą do Ducha Świętego? :wink:

Śr gru 20, 2017 10:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
CO do zawołania "Totus Tuss", a skąd ty wiesz, że to była matka Jezusa, a nie demon,?

Nie odpowiedziales na pytanie: ?Czy jestes w stanie odroznic Tego, ktorego zawolaniem bylo "Totus Tuus" od tych, ktorych wspomnialem przed chwila?"
Widzisz roznice pomiedzy JPII a satanistami?
Widzisz roznice pomiedzy dialogiem z Aniolami i aniolami upadlymi?
Troche wysilku i na pewno znajdziesz teksty mowiace o aniolach przypisanych do kogos konkretnego.

Śr gru 20, 2017 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Czlowieku...jak śmierć może panować nad ich cielesnym wymiarem jeśli wg ciebie ich cielesny wymiar(ciało) otrzymają z nieba(od Boga), a nie przez powstanie z martwych śmiertelnego ciała i przemianę w nieśmiertelne ...?

Śmierć wysłała ich do grobu w cielesnej/doczesnej formie do czasu zmartwychwstania. Na nowe ciała muszą zaczekać.
Tymczasem czcicie sobie martwe szczątki ciał ( relikwie) różnych ludzi, tym samym potwierdzając panowanie śmierci nad nimi. Chyba, że twierdzisz iż szczątki złożone w trumnie wskazują na życie. :mrgreen:
Cytuj:
Ja tam nie wnikam w twoje relacje ze światem duchowym i praktyki...

Ja nie zwracam się do duchów zmarłych ludzi.

Cz gru 21, 2017 1:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czlowieku...jak śmierć może panować nad ich cielesnym wymiarem jeśli wg ciebie ich cielesny wymiar(ciało) otrzymają z nieba(od Boga), a nie przez powstanie z martwych śmiertelnego ciała i przemianę w nieśmiertelne ...?

Śmierć wysłała ich do grobu w cielesnej/doczesnej formie do czasu zmartwychwstania. Na nowe ciała muszą zaczekać.
Tymczasem czcicie sobie martwe szczątki ciał ( relikwie) różnych ludzi, tym samym potwierdzając panowanie śmierci nad nimi.
Myślałem że czytałem tu już wszystkie bzdury Gregora - ale dziś pobiłeś rekord...
Cytuj:
Chyba, że twierdzisz iż szczątki złożone w trumnie wskazują na życie. :mrgreen:
Sam sobie odpowiedz:
„Elizeusz umarł i pochowano go. Oddziały zaś Moabitów wpadały do kraju każdego roku. Zdarzyło się, że grzebiący człowieka ujrzeli jeden oddział [nieprzyjacielski]. Wrzucili więc tego człowieka do grobu Elizeusza i oddalili się. Człowiek ten dotknął kości Elizeusza, ożył i stanął na nogi.” /2Krl 13;20-21/

Cz gru 21, 2017 1:41 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jaasne, to, że nie ma już "więzienia szeolu" nie wpłynęło na nauczanie o świętych obcowaniu - złota czcionka.

Jak widać na nauczanie apostolskie w NT nie miało żadnego wpływu. :-D
Jednak widocznie dla tych, dla których Jezus - pełnia wszystkiego, okazał się niewystarczający dało powód do stworzenia tej nauki.
Cytuj:
Gregor i Wujo - rozumiem, że desperacko bronicie tych nowinkarskich, protestanckich andronów, ale zastanówcie się, zanim coś napiszecie, są granice absurdu

Barney NT nie został napisany w czasie Reformacji, więc nie musimy niczego bronić. :D
Zwyczajnie wskazujemy z wujem, że nauka o ludzkich pośrednikach w zaświatach i wzywaniu ich jest z serii opowieści niebiblijnej treści i wynika z Waszej zasady 'sola Katechizm' + Tradycja. ;)

Cz gru 21, 2017 2:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
Chyba, że twierdzisz iż szczątki złożone w trumnie wskazują na życie.
Sam sobie odpowiedz:
„Elizeusz umarł i pochowano go. Oddziały zaś Moabitów wpadały do kraju każdego roku. Zdarzyło się, że grzebiący człowieka ujrzeli jeden oddział [nieprzyjacielski]. Wrzucili więc tego człowieka do grobu Elizeusza i oddalili się. Człowiek ten dotknął kości Elizeusza, ożył i stanął na nogi.” /2Krl 13;20-21/

A Elizeusz ożył?
Może powinniście zacząć coś takiego praktykować?

Cytując klasyka:Myślałem że czytałem tu już wszystkie bzdury Barneya - ale dziś pobił rekord...

Ostatnio edytowano Cz gru 21, 2017 9:31 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Reg. III/11

Cz gru 21, 2017 2:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Zwyczajnie wskazujemy z wujem, że nauka o ludzkich pośrednikach w zaświatach i wzywaniu ich jest z serii opowieści niebiblijnej treści i wynika z Waszej zasady 'sola Katechizm' + Tradycja. ;)

Alez Gregor.
Co do Ciebie mowia takie postacie jak: JPII, Stanislaw ze Szczepanowa, Maria Magdalena, krol Dawid i Mojzesz?
Nie mysle aby nie mialy na Ciebie wplywu.

Cz gru 21, 2017 3:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Zdefiniuj, co to znaczy, że święci, którzy zmarli fizycznie są żywi dla Kościoła
Znaczy to, że miłość świętych żyjących dla Pana do tych będących jeszcze w drodze nie ustała w nich, a wręcz przeciwnie, będąc z Panem NIC już nie oddziela ich od niej..
Cytuj:
Ja z Pisma wiem, że święci żyją u Boga, ale z Pisma nie wiem, aby oni żyli dla Kościoła, czy też dla mnie
No i właśnie dlatego napisałem, że nie mając biblijnej podstawy aby twierdzić, że nie żyją dla Kościoła teoretyzujesz jakoby będące już z Panem członki Kościoła Chwalebnego nie żyły dla członków Kościoła będącego jeszcze w drodze do Pana...
Cytuj:
Ja z rzeczywistości, która mnie otacza wiem, że święci którzy zmarli w ciele nie są żywi w ciele dla mnie, ale są w ciele zmarli.
A ja z nauczania świętych żyjących dzięki Duchowi Świętemu w każdym momencie ich życia dla Pana(Kościoła) wiem, że nigdy, tak w ciele jak i poza nim, nie było chwili kiedy nie byliby oni żyjącymi dla Pana, a zatem i Kościoła...co wiecej z ich nauczania także wiem, że to własnie żyjąc w ciele byli z daleka od Pana i chcieli raczej opuścić swoje śmiertelne ciała i stanąć w obliczu Pana...
Cytuj:
Tak, Jezus utożsamia się ze swoim ciałem, tylko z tego faktu nie wynika, że ja mogę modlić się do zmarłych biologicznie świętych.
Oczywiście, że z faktu utożsamiania się Pana Jezusa z Kościołem jak ze swoim Ciałem nie wynika, że zamykający sie na żyjące dla Pana członki Kościoła Chwalebnego wujo może zwracać się do tychże...toż logicznym jest, że musiał by najpierw otworzyć się na działanie żyjącego we wszystkich członkach Kościoła Chrystusowego Ducha Pańskiego...
Cytuj:
Co to znaczy, że święci żyją dla mnie ??? Na czym ma to polegać ??
Znaczy to, że miłość świętych żyjących dla Pana do wujo, będącego jeszcze w drodze, nie ustała w tychże świętych, a wręcz przeciwnie, będąc z Panem NIC już nie oddziela ich od pełnej(Chrystusowej) miłości do wujo...
Cytuj:
Ja tu sobie nic nie wymyślam, to ty wymyślasz rzeczy, co do których nie możesz napisać NIC, co mógłbyś poprzeć Pismem.
Jak to nic sobie wujo nie wymyśla skoro nie mając podstawy w Piśmie aby stwierdzić, że święci nie żyją dla Kościoła(Ciała Chrystusowego) mimo to wujo twierdzi, że świeci nie żyją dla wujo/członków Kościoła...
Co do popierania Pismem wiary w to, że święci żyjący dla Pana żyją także dla Jego Ciała, to nie bardzo rozumiem czego znający(?) Pismo wujo potrzebuje więcej czytając zapewnienie Ap.Pawła, że NIC(śmierć także) nie może
odłączyć świętych Pańskich od miłości Bożej(i tego co z niej wynika), która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym...
Cytuj:
Chciałeś powiedzieć, że tak wyznaje religia rzymskich-katolików.
Nie rób z siebie ignoranta, bo doskonale wiesz, że naukę o wstawiennictwie świętych(Świętych Obcowanie) wyznaje nie tylko Krk ale także Prawosławni...
Cytuj:
Nie potrafisz uzasadnić z Pismem w ręku, że to co napisałeś wyżej to jest : że święci żyją dla całego Kościoła powszechnego.
Wiedząc z Pisma, że NIC nie może odłączyć świętych Pańskich żyjących dla Niego od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie oczywiście mogę...
Cytuj:
Tylko gdzie Pismo mówi o pozytywnych kontaktach nas - ludzi żyjących na ziemi - z osobami zmarłymi, które są u BOga ?? Bo to jest oś sporu.
Już ci wskazałem gdzie żyjący na ziemi Syn Człowieczy kontaktował się z osobami uważanymi przez niewierzących Bogu za nie żyjące(zmarłe)...
Cytuj:
Oczywiście, że NT spisali ludzie będący członkami Kościoła. Tylko co to ma do rzeczy ?

Jak to co...skoro Kościół powszechny dzięki Duchowi Chrystusowemu to społeczność wszystkich żyjących dla Pana członków Jego Ciała(Kościoła), to żyjące w niebie członki tegoż Ciała nie mogą być martwi dla żyjących na ziemi członków Ciała Pańskiego, bo to oznaczało by, że nie ożywia ich ten sam Ducha Pana...

Cz gru 21, 2017 3:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Cytuj:
Chyba, że twierdzisz iż szczątki złożone w trumnie wskazują na życie.
Sam sobie odpowiedz:

A Elizeusz ożył?
Nie mówiliśmy o ożywianiu.

Gregor napisał(a):
Cytując klasyka:Myślałem że czytałem tu już wszystkie bzdury Barneya - ale dziś pobił rekord...
Widzisz, dla Twojej wiadomości - taki tekst musi wiązać się z jakąś bzdurą...
No, ale skoro dla Ciebie Księga Królewska to bzdura...

Cz gru 21, 2017 10:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
CO do zawołania "Totus Tuss", a skąd ty wiesz, że to była matka Jezusa, a nie demon,?

Nie odpowiedziales na pytanie: ?Czy jestes w stanie odroznic Tego, ktorego zawolaniem bylo "Totus Tuus" od tych, ktorych wspomnialem przed chwila?"
Widzisz roznice pomiedzy JPII a satanistami?
Widzisz roznice pomiedzy dialogiem z Aniolami i aniolami upadlymi?
Troche wysilku i na pewno znajdziesz teksty mowiace o aniolach przypisanych do kogos konkretnego.
Ale jakie znaczenia mają twoje pytania ? Zawołanie "Totus Tuus" była znakiem rozpoznawczym Wojtyły, jako papieża, i co ma rozróżnianie zawołania papieża, od ... ? Kogo masz na myśli ?
Widzę róźnicę pomiędzy papieżem, a szatanistami, tylko z tego faktu nie wynika, że papież wierzył prawidłowo !!
Ale ty mi nie każ robić wysiłków, w celu udowodnienie czegoś, czego na kartach Pisma nie sposób wyszukac, czyli, że każdy ma swojego "anioła stóża".
Skoro twierdzisz, że masz swojego anioła stóża, to jak brzmi jego imię ? I skąd wiesz, że to twój, gdzie w Piśmie napisano, że każdy ma swojego anioła stróża ?

Cz gru 21, 2017 10:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Barney napisał(a):
To, że nie ma najmniejszego sensu olewać tłumaczenie trudniejszych zagadnień przez ów pierwotny Kościół, bo sobie 1,5 tysiąca lat później reformatorzy tak wymyślili.
Ale nikt nie olewa - szczególnie nikt nie olewa tego co Pismo mówi, no religia rzymska olała Pismo i wprowadziła: modlitwy do zmarłych ludzie, wzywanie zmarłych ludzi, czy też szukanie kontaktów ze zmarłymi w celu uzyskania "pomocy".
Cytuj:
Cytuj:
Rzecz jest w czymś innym, a mianowicie, że PIsmo MÓWI o modlitwie ( do kogoa nalezy se modlić), pismo mówi, że nie nalezy wzywać zmarłych.
Nowy Testament- a więc po otworzeniu bram Szeolu - nie mówi tego, co twierdzisz.

A propos - to co z tą modlitwą do Ducha Świętego? :wink:
A co ty chcesz o modlitwie do DŚ ? Mamy modlić się do Boga ! Chyba się z tym zgadzasz ? Czy też nie ? DŚ nie jest Bogiem wg ciebie ?

Cz gru 21, 2017 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Śmierć wysłała ich do grobu w cielesnej/doczesnej formie do czasu zmartwychwstania.
Człowieku ale wymiar(jak sam napisałeś) doczesny był ich wymiarem do czasu, a poza czasem to co do/czasowe już nie jest ICH udziałem(wymiarem) więc logicznym jest, że śmierć nie może panować nad ich nieśmiertelnym ciałem, które wg ciebie będzie dopiero stworzone, gdyż odrzucasz wiarę w przemienienie doczesnego/śmiertelnego w pozaczasowe/nieśmiertelne...
Cytuj:
Tymczasem czcicie sobie martwe szczątki ciał ( relikwie) różnych ludzi, tym samym potwierdzając panowanie śmierci nad nimi.
No i widzisz gagatku...w tym się różnimy, że dla mnie świątynia raz uświęcona obecnością/działaniem w niej Ducha Świętego nie przestaje być godna należnej świątyni czci...
Cytuj:
Ja nie zwracam się do duchów zmarłych ludzi.

Ja też do duchów zmarłych dla Pana(Kościoła) się nie zwracam...

Cz gru 21, 2017 10:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Znaczy to, że miłość świętych żyjących dla Pana do tych będących jeszcze w drodze nie ustała w nich, a wręcz przeciwnie, będąc z Panem NIC już nie oddziela ich od niej..
I co to ma wspólnego z modlitwą to zmarłych, wzywaniem zmarłych ludzi, czy też zanoszeniem modlitw do zmarłych ludzi ? Opowiadasz mi rzeczy, którzy nie potrafisz uzasadnić z Pismem w ręku, tylko teoretyzujesz, bo taki masz zestaw poglądów.
Cytuj:
No i właśnie dlatego napisałem, że nie mając biblijnej podstawy aby twierdzić, że nie żyją dla Kościoła teoretyzujesz jakoby będące już z Panem członki Kościoła Chwalebnego nie żyły dla członków Kościoła będącego jeszcze w drodze do Pana...
Ale co to znaczy, że żyją dla Kościoła !! Wytłumaczysz to w końcu, czy tak będziesz pisał bez związku ze sprawą: modlitwą to zmarłych, wzywaniem zmarłych ludzi, czy też zanoszeniem modlitw do zmarłych ludzi

sahcim napisał(a):
A ja z nauczania świętych żyjących dzięki Duchowi Świętemu w każdym momencie ich życia dla Pana(Kościoła) wiem, że nigdy, tak w ciele jak i poza nim, nie było chwili kiedy nie byliby oni żyjącymi dla Pana, a zatem i Kościoła...co wiecej z ich nauczania także wiem, że to własnie żyjąc w ciele byli z daleka od Pana i chcieli raczej opuścić swoje śmiertelne ciała i stanąć w obliczu Pana...
I co to ma wspólnego z modlitwą to zmarłych, wzywaniem zmarłych ludzi, czy też zanoszeniem modlitw do zmarłych ludzi ? Opowiadasz mi rzeczy, którzy nie potrafisz uzasadnić z Pismem w ręku, tylko teoretyzujesz, bo taki masz zestaw poglądów.

Cytuj:
Oczywiście, że z faktu utożsamiania się Pana Jezusa z Kościołem jak ze swoim Ciałem nie wynika, że zamykający sie na żyjące dla Pana członki Kościoła Chwalebnego wujo może zwracać się do tychże...toż logicznym jest, że musiał by najpierw otworzyć się na działanie żyjącego we wszystkich członkach Kościoła Chrystusowego Ducha Pańskiego...

Cytuj:
Znaczy to, że miłość świętych żyjących dla Pana do wujo, będącego jeszcze w drodze, nie ustała w tychże świętych, a wręcz przeciwnie, będąc z Panem NIC już nie oddziela ich od pełnej(Chrystusowej) miłości do wujo...

Cytuj:
Jak to nic sobie wujo nie wymyśla skoro nie mając podstawy w Piśmie aby stwierdzić, że święci nie żyją dla Kościoła(Ciała Chrystusowego) mimo to wujo twierdzi, że świeci nie żyją dla wujo/członków Kościoła...

Cytuj:
Co do popierania Pismem wiary w to, że święci żyjący dla Pana żyją także dla Jego Ciała, to nie bardzo rozumiem czego znający(?) Pismo wujo potrzebuje więcej czytając zapewnienie Ap.Pawła, że NIC(śmierć także) nie może
odłączyć świętych Pańskich od miłości Bożej(i tego co z niej wynika), która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym..

Cytuj:
Nie rób z siebie ignoranta, bo doskonale wiesz, że naukę o wstawiennictwie świętych(Świętych Obcowanie) wyznaje nie tylko Krk ale także Prawosławni...
No i co z tego, że taki pogląd wyraża prawosławie, czy to oznacza, że masz rację odnośnie modlitwy do zmarłych ludzi ?

Cytuj:
Już ci wskazałem gdzie żyjący na ziemi Syn Człowieczy kontaktował się z osobami uważanymi przez niewierzących Bogu za nie żyjące(zmarłe)...
Ale ty mi nie muszi wykazywać, że Jezus miał kontakt np. z Abrahamem, tylko co to ma za znaczenie dla sporu w dyskusji, tj. : modlitwą to zmarłych, wzywaniem zmarłych ludzi, czy też zanoszeniem modlitw do zmarłych ludzi ?

Cytuj:
Jak to co...skoro Kościół powszechny dzięki Duchowi Chrystusowemu to społeczność wszystkich żyjących dla Pana członków Jego Ciała(Kościoła), to żyjące w niebie członki tegoż Ciała nie mogą być martwi dla żyjących na ziemi członków Ciała Pańskiego, bo to oznaczało by, że nie ożywia ich ten sam Ducha Pana...
I co to ma wspólnego z modlitwą to zmarłych, wzywaniem zmarłych ludzi, czy też zanoszeniem modlitw do zmarłych ludzi ?

Cz gru 21, 2017 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Myślałem że czytałem tu już wszystkie bzdury Gregora - ale dziś pobiłeś rekord...
Cytuj:
Chyba, że twierdzisz iż szczątki złożone w trumnie wskazują na życie. :mrgreen:
Sam sobie odpowiedz:

To nie są żadne bzdury, to jest sensowne zdanie. O tym już toczyła się dyskusja gdzieś w tych okolicach : viewtopic.php?p=1047904#p1047904
czy w tych: viewtopic.php?p=1047229#p1047229

Cz gru 21, 2017 10:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Widzę róźnicę pomiędzy papieżem, a szatanistami,
..........................................
Ale ty mi nie każ robić wysiłków, w celu udowodnienie czegoś, czego na kartach Pisma nie sposób wyszukac

Ciesze sie, ze widzisz roznice. Co do Ciebie mowi papiez lub Stanislaw ze Szczepanowa? Albo Stalin?

Moze powinno byc "ja nie potrafie wyszukac" a nie tak uogolniajaco?

Cz gru 21, 2017 10:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona