Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 21, 2020 5:51 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona
 Przemilczany pomijany.. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przemilczany pomijany..
Barney napisał(a):
Wujo oczywiście - w tym samym Słowie Bożym które tak chwali, nie doczytał, że Kosciół jest Ciałem Bożym.
Bez znaczenia, bo że wierzący są ciałem Chrystusowym ( tak dokładnie mówiąc) nie oznacza, że są "bogami", i nie oznacza, że mają władzę "nad" Słowem Bożym. Jeszcze raz zapytam, czy Jezus był i jest poddany Słowu, czy może nie ? Czy wierzący są "nad" Słowem ?
Barney napisał(a):
Jaaasne. Dużo lepiej jest postawić nad Biblią Wuja, który jedynie ma prawo interpretacji i który zamyka oczy na te fragmenty, które do wujowych mniemań nie pasują
Jaaasne, lepiej zmienić temat i opowiadać kłamstwa. Bo gdzie ja napisałem, że ja sugeruję, aby mnie postawić nad Biblia, czy też, że tylko ja mam prawo interpretacji - oczywiście nigdzie, ale co tam szkodzi, kłamstwo niewiele kosztuje.
Barney napisał(a):
Biblia nie jest "SŁowem Bożym"
Tak, tak, ja wiem, że dla ciebie nie jest Słowem Boży, bo może zawierać błędy viewtopic.php?p=1089950#p1089950 , no to pewnie, że nie jest, bo Bóg się nie myli.
Barney napisał(a):
Dlatego Biblia ZAWIERA Słowo Boże, a nie Nim "jest".
A co jest w Biblii Słowem Bożym to zadecyduje religia rzymskich-katolików.

Co do bałwochwalstwa . Czyli posłuszeństwo Pismu, jest w/g Barney'a bałwochwalstwem, to gratuluję pomysłu. On :twisted: jest z ciebie dumy :-(

So gru 02, 2017 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
I o jednym "ludzie niedouczeni" i o drugim "mało utwierdzeni".Nie widać?

Nie. Kontekst nie wskazuje na intelektualną kwestię. A to tym bardziej widać w słowach Piotra [II Piotra 3.18]:Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.(...)
Poznanie Jezusa to kwestia wzrostu duchowego, a nie wiedzy intelektualnej. Wskazywał na to też Ap. Paweł [Filip.3.]:Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Chrystusa Jezusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa.
I ostatecznie mówił o tym sam Jezus i to w kontekście zbawienia [Jana 17.3]:A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

Z Biblii widać też jasno, że struktura powołanych w Kościele jest zgoła inna [I Kor 1.26]:Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu,
Tak jest w Kościele, który korzysta z DŚ, a nie z intelektualnego wykształcenia, ale w wielu kościołach jest inaczej: jest kasta "oświeconych" i wykształconych intelektualnie, którzy mówią innym jak mają Pismo czytać i rozumieć to co czytają, a "ciemny lud" to kupuje.
To gnoza/zwiedzenie, a nie chrześcijaństwo.

So gru 02, 2017 5:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
@Gregor
Przytoczyłeś garść cytatów z innych miejsc, i twierdzisz że napisałeś coś w kontekście :mrgreen:
Nadto - jak NIEDOUCZENIE tłumaczysz na coś duchowego?

Słowo amatheis oznacza dosłownie "nieuki" (STRONG 261) a kontekstem jest, że pewne rzeczy są "trudne do zrozumienia"

Niedouczenie to niedouczenie.Warto się uczyć, Gregorze.
Jasne że mniej wysiłku wymaga robienie z ignorancji zalety i opowiadania banialuk o "duchowym niedouczeniu" ale donikąd Cię nie zaprowadzi...

wujo44 napisał(a):
Jeszcze raz zapytam, czy Jezus był i jest poddany Słowu, czy może nie ? Czy wierzący są "nad" Słowem ?
A kto - oprócz Ciebie - podnosi w ogóle kwestię bycia "nad" Słowem?
Kosciół w sposób autorytatywny tłumaczy Słowo - w przeciwieństwie do Wuja, który je tłumaczy tak, by dociągnąć za wszelką cenę do swoich uprzednich mniemań.
I tyle.

Cytuj:
Barney napisał(a):
Biblia nie jest "SŁowem Bożym"
Tak, tak, ja wiem, że dla ciebie nie jest Słowem Boży, bo może zawierać błędy viewtopic.php?p=1089950#p1089950 , no to pewnie, że nie jest, bo Bóg się nie myli.
Niczego takiego nie napisałem, ale... jak to ująłeś "kłąmstwo nic nie kosztuje".
Gdyby kłamstwo kosztowało, byłbyś już kompletnym bankrutem, Wujo.
Cytuj:
Barney napisał(a):
Dlatego Biblia ZAWIERA Słowo Boże, a nie Nim "jest".
A co jest w Biblii Słowem Bożym to zadecyduje religia rzymskich-katolików.
I znowu byłby koszt, gdyby Cię kłamsto kosztowało...

==========================================
Swoją drogą , po powyższym swietnie widać, jak baardzo dla niektórych niewygodny jest ten fragment z Listu Piotra.
Bo to i uczyć się trzeba, i wytyka "przekręcanie"...

Ileż trzaba napisać, by jakoś zapis Pisma unieważnić... A zaczeło się od deklaracji że "tylko Pismo"...
Chyba że przeczytaliście tylko stronę redakcyjną... :mrgreen:

Co do bałwochwalstwa . Czyli posłuszeństwo Pismu, jest w/g Barney'a bałwochwalstwem, to gratuluję pomysłu. On :twisted: jest z ciebie dumy :-([/quote]

So gru 02, 2017 5:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Przytoczyłeś garść cytatów z innych miejsc, i twierdzisz że napisałeś coś w kontekście

Ależ oczywiście, gdyż te cytaty wskazują, że podstawą i gwarantem "wykształcenia" duchowego w Kościele jest poznanie Jezusa, a nie wiedza o Nim. O tym pisał Ap. Piotr, Ap. Paweł.
Barney napisał(a):
Nadto - jak NIEDOUCZENIE tłumaczysz na coś duchowego?

Na szczęście tłumaczy to Biblia [Rzym.12.3]:Powiadam bowiem każdemu spośród was, mocą danej mi łaski, by nie rozumiał o sobie więcej, niż należy rozumieć, lecz by rozumiał z umiarem stosownie do wiary, jakiej Bóg każdemu udzielił.
Kto tego nie stosuje w swoim życiu ( choćby prof. teologii), ten staje się niedouczonym w oczach Boga, mającym błędny obraz słabego siebie, sądząc że jest kimś więcej/wie więcej.
Barney napisał(a):
Jasne że mniej wysiłku wymaga robienie z ignorancji zalety i opowiadania banialuk o "duchowym niedouczeniu" ale donikąd Cię nie zaprowadzi...

Jasne, możesz wypowiadać się na temat, którego nie znasz, lecz to pustosłowie.
Bez urazy, ale Twoje intelektualne chrześcijaństwo przypomina mi postawę Rady Najwyższej vs Piotr i Jan [Dz.4.13-14]:13. A widząc odwagę Piotra i Jana i wiedząc, że to ludzie nieuczeni i prości, dziwili się; poznali ich też, że byli z Jezusem;
14. Patrząc zaś na człowieka uzdrowionego, który stał przed nimi, nie wiedzieli co odpowiedzieć.

Ich wykształcenie teologiczne nie pomogło im właściwie ocenić sytuacji duchowej, z którą się zetknęli.
Barney nie idź tą drogą, bo ona właśnie prowadzi donikąd.

So gru 02, 2017 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pytanie pomocnicze - w przytoczonym przez Ciebie cytacie mowa tu o zwykłym nieuczeniu czy braku zdolności duchowej?
[Dz.4.13 A widząc odwagę Piotra i Jana i wiedząc, że to ludzie nieuczeni i prości, dziwili się; poznali ich też, że byli z Jezusem;

Właśnie ta pogarda dla zdobywania wiedzy (spowodowana opacznym rozumieniem tego, że ludzie prości poszli za Jezusem jako rzekomej pochwały nieuctwa) spowodowała, że protestanci plotą takie bzdury i jeszcze myslą, że wyczytali je z Biblii :(

So gru 02, 2017 6:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Pytanie pomocnicze - w przytoczonym przez Ciebie cytacie mowa tu o zwykłym nieuczeniu czy braku zdolności duchowej?
[Dz.4.13 A widząc odwagę Piotra i Jana i wiedząc, że to ludzie nieuczeni i prości, dziwili się; poznali ich też, że byli z Jezusem;

Z ich ludzkiego punktu widzenia byli prości i nieuczeni, ale z punktu widzenia Pana Boga przewyższali Radę o niebo, gdyż znali, działali, nauczali w imieniu Tego, którego Rada odrzuciła i skazała na śmierć.

Niestety kolejny przykład duchowego nieuctwa mamy w przypadku kościoła [Obj.3.17]:17. Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
18. Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.

Pozostawiam do rozważenia.
Barney napisał(a):
Właśnie ta pogarda dla zdobywania wiedzy (spowodowana opacznym rozumieniem tego, że ludzie prości poszli za Jezusem jako rzekomej pochwały nieuctwa) spowodowała, że protestanci plotą takie bzdury i jeszcze myslą, że wyczytali je z Biblii

A o czym Ty tu mówisz? :D
/Czy zawłaszczenie Biblii i prześladowanie tych, którzy chcieli ją tłumaczyć na język zrozumiały dla ludzi nie było pogardą dla znajomości Słowa Bożego?/

Zwyczajnie musisz znać hierarchię ważności w Kościele Jezusa. Pana Boga interesuje przede wszystkim to co ma swoje odbicie w wieczności,a nie doczesności.
Jeśli nie znasz priorytetów lub zamieniasz ich kolejność, to działasz na własną szkodę i to co uznajesz za wartość, w oczach Bożych może okazać się totalną nędzą.

So gru 02, 2017 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Czy zawłaszczenie Biblii i prześladowanie tych, którzy chcieli ją tłumaczyć na język zrozumiały dla ludzi nie było pogardą dla znajomości Słowa Bożego?
O czym ty bredzisz człowieku ?
„Aż do wieku XI tłumaczono i kopiowano księgi Pisma Świętego bez ingerencji ze strony Magisterium Kościoła. Dopiero w związku z pojawiającymi się średniowiecznymi ruchami heretyckimi katarów, waldensów i albigensów pod koniec XII i w XIII wieku wprowadzono ograniczenia w posługiwaniu się przekładami biblijnymi na języki narodowe.”

http://wroclaw.biblista.pl/index.php?op ... =24:teksty

So gru 02, 2017 8:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
O czym ty bredzisz człowieku ?
„Aż do wieku XI tłumaczono i kopiowano księgi Pisma Świętego bez ingerencji ze strony Magisterium Kościoła. Dopiero w związku z pojawiającymi się średniowiecznymi ruchami heretyckimi katarów, waldensów i albigensów pod koniec XII i w XIII wieku wprowadzono ograniczenia w posługiwaniu się przekładami biblijnymi na języki narodowe.”

Najłatwiej obrzucić kogoś terminem "heretyk" gdy myśli inaczej.
Taaak i wszyscy ludzie mogli słuchać w kościołach Pisma w ich językach, a nie po łacinie.
Gdyby tak było, to KRK nie prześladowałby tych, którzy np. chcieli przełożyć Biblię na angielski.
Poczytaj może bardziej niezależne źródła lub historię życia takich ludzi jak: John Wycliffe, William Tyndale czy ruch Lollardów.

So gru 02, 2017 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
A kto - oprócz Ciebie - podnosi w ogóle kwestię bycia "nad" Słowem?Kosciół w sposób autorytatywny tłumaczy Słowo - w przeciwieństwie do Wuja, który je tłumaczy tak, by dociągnąć za wszelką cenę do swoich uprzednich mniemań.I tyle.
Kwestię bycia "nad" Słowem podnosisz ty, w tym miejscu:http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1090298#p1090298
Pokaż nam w tekście Pisma, iż to Kościół jest tym, który może w sposób autorytatywny tłumaczyć Słowo. Już pomijam, że samo tłumaczenie Słowa jest jak najbardziej sprawę ludzi, nie trzeba być w Kościele.
To nei moje mniemania, ino twoje :D
Barney napisał(a):
Niczego takiego nie napisałem, ale... jak to ująłeś "kłąmstwo nic nie kosztuje".
Napisałeś, że Biblia może zawierać błędy: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 0#p1089950
Tzn. gdzie zawiera błędy, może nam wyjaśnisz, bo skoro twoim zdaniem może zawierać, to które części są błędne ?

Barney napisał(a):
Swoją drogą , po powyższym swietnie widać, jak baardzo dla niektórych niewygodny jest ten fragment z Listu Piotra.
W tym fragmencie nie ma nic niepokojącego, wręcz przeciwnie przestrzega i ostrzega, a zatem pomaga. Problem w tym, że ty uważasz, że religia rzymskich-katolików Pismo wyjaśnia w sposób jedynie prawidłowy, ciebie to akurat nie obejmuje, bo ty uważasz, że Pismo może zawierać błędy.

So gru 02, 2017 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dałeś link do SWOJEGO listu żeby pokazać, co rzekomo napisałem.
Ciekawe, że nie zacytowałeś... dlaczego? ;)

So gru 02, 2017 10:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Gdyby tak było, to KRK nie prześladowałby tych, którzy np. chcieli przełożyć Biblię na angielski.
Kościół nie prześladował tych ludzi KK, którzy chcieli i przełożyli Biblię na j.angielski...toż wybrane biblijne teksty w angielskim przekładzie z Vg były znane już w VIII w, a całą Biblię przetłumaczono już przed J. Wiklifem...
Cytuj:
Poczytaj może bardziej niezależne źródła lub historię życia takich ludzi jak: John Wycliffe, William Tyndale czy ruch Lollardów.
A jakie to są te wg ciebie niezależne źródła...?

So gru 02, 2017 11:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
/Czy zawłaszczenie Biblii i prześladowanie tych, którzy chcieli ją tłumaczyć na język zrozumiały dla ludzi nie było pogardą dla znajomości Słowa Bożego?/
Po co opowiadać takie bzdury?

N gru 03, 2017 12:01 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
KRK nie prześladowałby tych, którzy np. chcieli przełożyć Biblię na angielski. Poczytaj może bardziej niezależne źródła lub historię życia takich ludzi jak: John Wycliffe, William Tyndale czy ruch Lollardów.

Dlaczego klamiesz?
O Tyndale czytam:"Odrzucił ludzkie tradycje oraz naukę Kościoła Katolickiego"

N gru 03, 2017 1:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Dałeś link do SWOJEGO listu żeby pokazać, co rzekomo napisałem.
Ciekawe, że nie zacytowałeś... dlaczego? ;)

To masz do twojego, a co to za różnica: http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... 3#p1089943
robaczek2 napisał(a):
Gregor napisał(a):
KRK nie prześladowałby tych, którzy np. chcieli przełożyć Biblię na angielski. Poczytaj może bardziej niezależne źródła lub historię życia takich ludzi jak: John Wycliffe, William Tyndale czy ruch Lollardów.

Dlaczego klamiesz?
O Tyndale czytam:"Odrzucił ludzkie tradycje oraz naukę Kościoła Katolickiego"
Sęk w tym, że Tyndale został nazwany heretykiem, po przetłumaczeniu Pisma, rzecz następna, czy odrzucenie nauki religii rzymskich-katolików daje podstawy do spalenia na stosie ? Robaczku, nie stajesz chyba w obronie tych ludzi ? A co w tym złego, że odrzucamy ludzkie tradycje ?

N gru 03, 2017 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
czy odrzucenie nauki religii rzymskich-katolików daje podstawy do spalenia na stosie ? Robaczku, nie stajesz chyba w obronie tych ludzi ? A co w tym złego, że odrzucamy ludzkie tradycje ?

Weddlug wspolczesnych kryteriow - nie daje.
Wuju ja zacytowalem:
"Odrzucił ludzkie tradycje oraz naukę Kościoła Katolickiego" jako podstawe odrzucenia pogladow.
Nie wydaje mi sie uczciwe twierdzenie, ze ktos za tak chwalebny czyn jak tlumaczenie Biblii mogl byc przesladowany. Jezeli by to robil POPRAWNIE powinien dostac medal i zostac swietym KRK.
Czy odrzucasz pielgrzymki? Jezeli tak to to w tym zlego.

N gru 03, 2017 2:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona