Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 27, 2020 7:06 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona
 Przemilczany pomijany.. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przemilczany pomijany..
wujo44 napisał(a):
To nie ma żądnego znaczenia
To że dla ciebie nie ma znaczenia fakt iż w Chrystusie Izrael był już od założenia świata wybrany przez Boga jako członki Ciała Chrystusa(Kościoła) wskazuje, że ignorujesz to, co jest rzeczywistością Kościoła Chwalebnego...
Cytuj:
Kościół to nie Izrael (...)
Jeśli Kościół to Żydzi to pokaż to w Piśmie.
Człowieku...Żydzi to fundament Kościoła...nie czytałeś spisanych przez żydowskich świętych Kościoła Dziejów i Listów Apostolskich oraz Apokalipsy ?
Cytuj:
To pokaż teraz, że NIE ! :D
Już ci pokazałem wcześniej...
Cytuj:
O tym, że Pisma może czytać każdy Żyd świadczy m.in., że przetłumaczono jest na grecki
Ty mi nie tłumacz co świadczy o twojej tezie ale pokaż mi w Biblii werset mówiący, że Pismo może czytać każdy, nawet niedouczony...
Cytuj:
Żeby nie szacunek do Pisma nie byłoby Reformacji
Kolego... szacunek do Pisma w KK był od początku jego istnienia i nie jest to żadną zasługą Reformacji więc nie ma ona nic z tym wspólnego...

Cz gru 07, 2017 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Dz 8:30 bw "A gdy Filip podbiegł, usłyszał, jak tamten czytał proroka Izajasza, i rzekł: Czy rozumiesz to, co czytasz?" Skoro pyta się, czy rozumie co czyta, tzn. że może czytać

Super wniosek. Dla mnie bomba.
Oczywiscie kazdy widzac robaczka2 czytajacego jakis tekst w jezyku ki-swahili mialby prawo stwierdzic ze robaczek2 moze czytac.

Ty tak udajesz Czy naprawde nie widzisz sensu calego dialogu, ktory cytujesz?

Cz gru 07, 2017 10:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
fakt iż w Chrystusie Izrael był już od założenia świata wybrany przez Boga jako członki Ciała Chrystusa(Kościoła) wskazuje, że ignorujesz to, co jest rzeczywistością Kościoła Chwalebnego...

Jeśli uważasz, że należysz do duchowego Izraela to postępuj tak, jak Bóg przykazał Izraelowi: czcij tylko Boga,nie módl się do ludzi, nie kłaniaj się posagom i obrazom, nie wzywaj zmarłych i nie praktykuj ich kultu, bo na razie to czynisz, a więc postępujesz jak Izrael, który odstąpił od Boga, uprawiał wszeteczeństwo duchowe i został nazwany duchową cudzołożnicą.

Pt gru 08, 2017 12:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
fakt iż w Chrystusie Izrael był już od założenia świata wybrany przez Boga jako członki Ciała Chrystusa(Kościoła) wskazuje, że ignorujesz to, co jest rzeczywistością Kościoła Chwalebnego...
Jeśli uważasz, że należysz do duchowego Izraela to postępuj tak, jak Bóg przykazał Izraelowi
Masz jakiś problem Gregorze ze zrozumieniem czym jest duchowy Izrael i że zakazy dotyczace cielesnego Izraela nie dotyczą Izraela duchowego ze względu na to, że Słowo będące Bogiem przyjęło materię ludzkiego ciała za swoją drugą naturę, czy ot tak po prostu ignorujesz fakt boskiego Wcielenia...?
Cytuj:
: czcij tylko Boga
Jakiś wrogi tobie duch cię prowadzi Gregorze, bo Pismo uczy inaczej niż on ci podpowiada...(patrz Wj 20:12)
Ci, którzy czczą swoich rodziców są błogosławieni (patrz Jer 35:18-19)
Cytuj:
nie módl się do ludzi
I znowu zalecenie nie dotyczace duchowego Izraela, bo członki Ciała Chrystusa(Kościoła) zwracają/modlą się do żyjących w Bogu...(patrz w Dz.Ap. przykład Szczepana, który widząc niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga tak się modlił do Jeusa: „Panie Jezu, przyjmij ducha mego”)
Cytuj:
nie kłaniaj się posagom i obrazom
Co ty powiesz...a Izrael padał na twarz przed zrobioną ludzkimi rękami Arką Przymierza z rzeźbami i kłaniał się malowidłom świątyni Jerozolimskiej...
Cytuj:
nie wzywaj zmarłych
A słyszałeś żebym kiedyś wzywał kogoś kto nie jest żyjący dla Boga...?
Czy Mojżesz był zmarłym Apostołów, a Syn Człowieczy rozmawiał z nim...
Cytuj:
i nie praktykuj ich kultu, bo na razie to czynisz, a więc postępujesz jak Izrael, który odstąpił od Boga, uprawiał wszeteczeństwo duchowe i został nazwany duchową cudzołożnicą.
Oj Gregor, Gregor...kiedy ty w końcu odstąpisz od tego wrogiego Bogu i tobie ducha, który wmawia ci, że nie są żyjącymi dla Boga i Kościoła święci którzy wyprzedzili nas w drodze do nieba, a w których przebywa ten sam Duch co w naszych członkach, będących jeszcze w drodze do Pana...?

Pt gru 08, 2017 9:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
czcij tylko Boga.

Jak to mozna w zdaniu zawierajacym trzy wyrazy zmanipulowac az dwa.
Czcij - Sahcim wykazal
Tylko - nie koniecznie znaczy tylko bo podobno sa ludzie ktorzy wiedza.

Pt gru 08, 2017 2:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Dz 8:30 bw "A gdy Filip podbiegł, usłyszał, jak tamten czytał proroka Izajasza, i rzekł: Czy rozumiesz to, co czytasz?" Skoro pyta się, czy rozumie co czyta, tzn. że może czytać

Super wniosek. Dla mnie bomba.
Oczywiscie kazdy widzac robaczka2 czytajacego jakis tekst w jezyku ki-swahili mialby prawo stwierdzic ze robaczek2 moze czytac.

Ty tak udajesz Czy naprawde nie widzisz sensu calego dialogu, ktory cytujesz?

Sens dialogu jest tak, że Filip chciał mu wyjaśnić. Inny sens jest taki, że w Kościele potrzebni są nauczyciele, ale tam nie ma napisane ( nie można wywnioskować), że nie może czytać, wręcz przeciwnie !

Pt gru 08, 2017 6:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
To że dla ciebie nie ma znaczenia fakt iż w Chrystusie Izrael był już od założenia świata wybrany przez Boga jako członki Ciała Chrystusa(Kościoła) wskazuje, że ignorujesz to, co jest rzeczywistością Kościoła Chwalebnego...
To w żaden sposób nie wskazuje, że Kościół to Nowy Izraele, że Kościół zastąpił Izrael etc. etc.
sahcim napisał(a):
Człowieku...Żydzi to fundament Kościoła...nie czytałeś spisanych przez żydowskich świętych Kościoła Dziejów i Listów Apostolskich oraz Apokalipsy ?
To nieprawda, ze Żydzi są fundamentem Kościoła - pokaż w słowie, że są fundamentem - oczywiście nie pokażesz, bo tam nic takiego nie ma za to jest co innego:
1Kor 3:11 bw "Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus."
sahcim napisał(a):
Już ci pokazałem wcześniej...
Problem w tym, że nie pokazałeś - nie kłam !
Cytuj:
Ty mi nie tłumacz co świadczy o twojej tezie ale pokaż mi w Biblii werset mówiący, że Pismo może czytać każdy, nawet niedouczony...
To ci pokazałem viewtopic.php?p=1090913#p1090913 teraz na takiej samej zasadzie pokaż mi w Słowie wersety, które wskazują, ze tyko niektórzy Żydzi mogli czytać Pisma !
sahcim napisał(a):
Kolego... szacunek do Pisma w KK był od początku jego istnienia i nie jest to żadną zasługą Reformacji więc nie ma ona nic z tym wspólnego...
No popatrz ty, a tak się "dziwnie" złożyło, że to w wyniku Reformacji nastąpiła eksplozja rozpowszechnienia się Słowa. No patrz ty, taki "dziwny" przypadek :mrgreen:

Pt gru 08, 2017 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Inny sens jest taki, że w Kościele potrzebni są nauczyciele,

Bardzo slusznie. Totez sie bardzo zdziwilem gdy to ominales.
A z tym czytaniem to masz swietna ilustracje w tym watku jak czytac na swoja zgube.

Pt gru 08, 2017 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
To w żaden sposób nie wskazuje, że Kościół (...) zastąpił Izrael
Oczywiście, bo to wujowy wymysł..
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
To nieprawda, ze Żydzi są fundamentem Kościoła - pokaż w słowie, że są fundamentem
Proszę bardzo...tak o Kościele napisał Paweł, apostoł narodów do Ef 2:20:
„Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus” (Ef 2:20)

Poza tym w Apokalipsie masz napisane o Kościele chwalebnym:

„Chodź,
ukażę ci Oblubienicę,
Małżonkę Baranka.
10 I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą,
i ukazał mi Miasto Święte -
Jeruzalem,
zstępujące z nieba od Boga,
11 mające chwałę Boga. (...)
Miało ono mur wielki a wysoki,
miało dwanaście bram,
a na bramach - dwunastu aniołów
i wypisane imiona,
które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela. (...)
14 A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu,
a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka
” (Ap 21:9-14)
Cytuj:
za to jest co innego:
1Kor 3:11 bw "Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus."
WOW...ty albo nie rozumiesz zacytowanych słów albo udajesz głupiego gdyż Ap.Paweł tłumaczy w nich kto jest ZAŁOŻYCIELEM fundamentu z apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest Chrystus...
Cytuj:
Problem w tym, że nie pokazałeś - nie kłam !
Pokazałem tu więc nie udawaj idioty..
Cytuj:
To ci pokazałem
To co pokazałeś, to wnioski z twojej interpretacji wybranych przez ciebie słów Pisma zatem nie wciskaj mi, że pokazałeś mi w Biblii słowa mówiące, że Pismo może czytać każdy, nawet niedouczony...
Cytuj:
No popatrz ty, a tak się "dziwnie" złożyło, że to w wyniku Reformacji nastąpiła eksplozja rozpowszechnienia się Słowa.
To co w wyniku Reformacji się rozpowszechniało, to nie Słowo ale bunt przeciwko Kościołowi z którego się owi buntownicy wywodzili oraz rozłam mający swoje źródło w prywatnej interpretacji okrojonej Biblii...

Pt gru 08, 2017 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Inny sens jest taki, że w Kościele potrzebni są nauczyciele,

Bardzo slusznie. Totez sie bardzo zdziwilem gdy to ominales.
A z tym czytaniem to masz swietna ilustracje w tym watku jak czytac na swoja zgube.

Ja nic nie ominąłem, to że można czytać na swoją zgubę potwierdza, że Pismo mógł w Izraelu, jak i teraz czytać KAŻDY !

So gru 09, 2017 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ktoś mówi, że nie można? Można. Problem pojawia się kiedy ktoś, mimo braku przygotowania, zabiera się za wyjaśnianie Pisma Świętego i czyni to na opak na własną zgubę. Czytać może każdy, ale wyjaśnianie Pism to już coś zupełnie innego i dlatego nie każdy może to robić.

So gru 09, 2017 2:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Oczywiście, bo to wujowy wymysł..
To nie mój wymysł, a fakt, iż Pismo w żadnym z wersetów nie potwierdza, że Kościół zastąpił Izrael, że Izrael stał się Kościołem itp.
sahcim napisał(a):
„Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus” (Ef 2:20)

sahcim napisał(a):
„Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka. 10 I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, 11 mające chwałę Boga. (...)Miało ono mur wielki a wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach - dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela. (...) 14 A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka” (Ap 21:9-14)

Żaden z tych wersetów nie potwierdza tezy, że Żydzi są fundamentem Kościoła, zresztą masz problemy z logicznym myśleniem, bo np. faryzeuszy byli Żydami, czy tez obecnie żyją Żydzi, którzy nie wierzą w Jezusa, i oni też są fundamentami Kościoła 8O :lol:
sahcim napisał(a):
WOW...ty albo nie rozumiesz zacytowanych słów albo udajesz głupiego gdyż Ap.Paweł tłumaczy w nich kto jest ZAŁOŻYCIELEM fundamentu z apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest Chrystus...
Z tego wersety wynika, że fundamentem jest Jezus, a nie Żydzi, co próbujesz nieudolnie nam wmówić.
sahcim napisał(a):
Pokazałem tu więc nie udawaj idioty..
Ja bym na twoim miejscu uważał z tym idiotą, bo miałeś pokazać fragmenty Pisma z których wynika, że nie wszyscy Żydzi mogli czytać Pismo. Także do dzieła, pokaż te fragmenty, jak ja ci pokazałem z których to wynika, że czytać mogli wszyscy.
sahcim napisał(a):
To co pokazałeś, to wnioski z twojej interpretacji wybranych przez ciebie słów Pisma zatem nie wciskaj mi, że pokazałeś mi w Biblii słowa mówiące, że Pismo może czytać każdy, nawet niedouczony...
Każdy może czytać Pismo, to co próbujesz nam wmówić to stara śpiewaka, że tylko "wyjątkowa religijna kasta" może to robić, z czym ostatecznie Reformacja zrobiła porządek.
sahcim napisał(a):
To co w wyniku Reformacji się rozpowszechniało, to nie Słowo ale bunt przeciwko Kościołowi z którego się owi buntownicy wywodzili oraz rozłam mający swoje źródło w prywatnej interpretacji okrojonej Biblii...
W wyniku Reformacji od systemu papieskiego oddzieli się ludzie, którzy wybrali Pismo jako źródło wiary.

So gru 09, 2017 3:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ktoś mówi, że nie można? Można. Problem pojawia się kiedy ktoś, mimo braku przygotowania, zabiera się za wyjaśnianie Pisma Świętego i czyni to na opak na własną zgubę. Czytać może każdy, ale wyjaśnianie Pism to już coś zupełnie innego i dlatego nie każdy może to robić.
No są tacy co mówią, że nie można, poczytaj ich wpisy. Przed tym pomysłem, idzie pogląd, zgodnie z ktorym tylko wybrana kasta religijna może czytać Pisma.

A to, że w Kościele funkcjonuje służba nauczycieli, to jest już inna sprawa, która to nie jest przedmiotem sporu.

So gru 09, 2017 3:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
No są tacy co mówią, że nie można, poczytaj ich wpisy. Przed tym pomysłem, idzie pogląd, zgodnie z ktorym tylko wybrana kasta religijna może czytać Pisma.

A to, że w Kościele funkcjonuje służba nauczycieli, to jest już inna sprawa, która to nie jest przedmiotem sporu.

I jak zwykle kłamstwo. Ty się nie boisz odpowiedzialności za manipulacje i kłamstwa?
Nie przed nami. Bo najwyżej pożegnamy cię z forum. Ale przed Bogiem bo twoja postawa jest zaprzeczeniem tego co Jezus uczył.

So gru 09, 2017 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
wujo44 napisał(a):

I jak zwykle kłamstwo. Ty się nie boisz odpowiedzialności za manipulacje i kłamstwa?
Nie przed nami. Bo najwyżej pożegnamy cię z forum. Ale przed Bogiem bo twoja postawa jest zaprzeczeniem tego co Jezus uczył.
Nie, nie boję się, bo to nie jest kłamstwo czy manipulacja.
Z twoje strony jak zwykle: oskarżenia bez pokrycia + straszenie.

So gru 09, 2017 5:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona