Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 25, 2020 3:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Moja racja biblijna jest najmojsza! A Prawda? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moja racja biblijna jest najmojsza! A Prawda?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wskaż, proszę, miejsce, w którym Chrystus powiedział, które księgi uważa za Prawo, Proroków i Pisma.
Jezus poprzez np. takie określenia : Łk 24:27 bw "I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach."
Łk 24:44 bw "Potem rzekł do nich: To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach." itp. itd. mówił o tym co składało się na kanon Pisma.
Jak to zanegujesz to staniesz przed problemem, że JEzus mówił do Żydów o czymś, czego oni nie byli w stanie zrozumieć, sprawdzić, czy ocenić. Bo skoro nie wiadomo, o czym mówił Jezus, to jak się do tego odnieść.
To wy nie wiecie, a nie że nie wiadomo co składało się na kanon ST.

N sty 14, 2018 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Wskaż, proszę, miejsce, w którym Chrystus powiedział, które księgi uważa za Prawo, Proroków i Pisma.
Jezus poprzez np. takie określenia : Łk 24:27 bw "I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach."
Łk 24:44 bw "Potem rzekł do nich: To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach." itp. itd. mówił o tym co składało się na kanon Pisma.
Jak to zanegujesz to staniesz przed problemem, że JEzus mówił do Żydów o czymś, czego oni nie byli w stanie zrozumieć, sprawdzić, czy ocenić. Bo skoro nie wiadomo, o czym mówił Jezus, to jak się do tego odnieść.
To wy nie wiecie, a nie że nie wiadomo co składało się na kanon ST.
Skoro zatem na podstawie cytowanych przez Chrystusa ksiąg wiadomo co jest Pismem, a co nie, to dlaczego cytowane przez Chrystusa Księga Henocha, czy Apokalipsa Mojżesza nie znalazły się w w Biblii używanej przez ciebie...?

N sty 14, 2018 6:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):

Sorry, ale nie. Jest to informacja, gdzie są zapisane proroctwa na temat Zbawiciela. Chrystus, co widać jak na dłoni, nie wypowiadał się tutaj o tym, które księgi są, a które nie są spisane z natchnienia Ducha Świętego i należą do Pisma Świętego.

N sty 14, 2018 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Na angielsko języcznej wikipedii pod hasłem Jan Paweł II widnieje (jeśli to prawda) straszny epizod życiorysu Karola Wojtyły. Mianowicie wg tamtejszej relacji odmówił on chrztu dziecku pochodzenia żydowskiego pomimo prośby katolickich opiekunów dziecka twierdząc, że skoro miało żydowskich (nieżyjących już) rodziców to powinno pozostać nieochrzczone.

Podczas wojny żydowska rodzina Bergerów poprosiła Polaków by zaaopiekowali się ich dzieckiem by zwiększyć jego szanse przeżycia. Zgineli podczas wojny, dziecko przeżyło. Po wojnie przybrami rodzice dziecka poprosili Karola Wojtyłę o chrzest dla dziecka i ten odmówił uzasadniając to tym, że skoro dziecko jest żydem, to powinno być wychowane w judaiźmie bez chrztu i na dodatek starał się by dziecko wysłać do USA pod opiekę żydów. Dziecko to Stanley Berger z Nowego Jorku.

Wikpedia agielskojezyczna podaje 2 źródła tej relacji:
https://web.archive.org/web/20141222053 ... ow-swiata/

http://www.kosciol.pl/article.php?story ... 6144011902

Jeśli to jest prawda, mamy tu do czynienia z przypadkiem, kiedy ksiądz katolicki świadomie odcina człowieka od (wg Kościoła Katolickiego koniecznej) łaski płynącej z chrztu świętego - potrzebnej dla zbawienia człowieka.

KKK:
1250: "Gdyby Kościół i rodzice nie dopuszczali dziecka do chrztu zaraz po urodzeniu, pozbawialiby je bezcennej łaski stania się dzieckiem Bożym"

VI. Konieczność chrztu
1257 Sam Pan potwierdza, że chrzest jest konieczny do zbawienia. Dlatego też polecił On swoim uczniom głosić Ewangelię i chrzcić wszystkie narody."

Dlaczego nie ma tego info w wkipedii polskojęzycznej? Bo jest fałszywe? A może zbyt kompromitujące dla księdza Wojtyły?

Cz sie 08, 2019 10:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Na angielsko języcznej wikipedii pod hasłem Jan Paweł II widnieje (jeśli to prawda) straszny epizod życiorysu Karola Wojtyły. Mianowicie wg tamtejszej relacji odmówił on chrztu dziecku pochodzenia żydowskiego pomimo prośby katolickich opiekunów dziecka twierdząc, że skoro miało żydowskich (nieżyjących już) rodziców to powinno pozostać nieochrzczone.

Podczas wojny żydowska rodzina Bergerów poprosiła Polaków by zaaopiekowali się ich dzieckiem by zwiększyć jego szanse przeżycia. Zgineli podczas wojny, dziecko przeżyło. Po wojnie przybrami rodzice dziecka poprosili Karola Wojtyłę o chrzest dla dziecka i ten odmówił uzasadniając to tym, że skoro dziecko jest żydem, to powinno być wychowane w judaiźmie bez chrztu i na dodatek starał się by dziecko wysłać do USA pod opiekę żydów. Dziecko to Stanley Berger z Nowego Jorku.

Jeśli to jest prawda, mamy tu do czynienia z przypadkiem, kiedy ksiądz katolicki świadomie odcina człowieka od (wg Kościoła Katolickiego koniecznej) łaski płynącej z chrztu świętego - potrzebnej dla zbawienia człowieka.

KKK:
1250: "Gdyby Kościół i rodzice nie dopuszczali dziecka do chrztu zaraz po urodzeniu, pozbawialiby je bezcennej łaski stania się dzieckiem Bożym"

VI. Konieczność chrztu
1257 Sam Pan potwierdza, że chrzest jest konieczny do zbawienia. Dlatego też polecił On swoim uczniom głosić Ewangelię i chrzcić wszystkie narody."

Dlaczego nie ma tego info w wkipedii polskojęzycznej? Bo jest fałszywe? A może zbyt kompromitujące dla księdza Wojtyły?

Moze zostaw juz reputacje zmarlego ktory nie moze sie juz bronic. To ze Papiez Jan Pawel II jest sw. Nie znaczy ze byl nieomylny we wszystkim i nie popelnial bledow.
Chyba ze tylko wyszukujesz jakis niuansow aby calkowicie odrzucic Sobor Watykanski II i papiezy po tym Soborze.
Poze poczytajco by znac historie Kosciola

http://multibook.pl/pl/p/Warren-H.-Carr ... -I-VI/3474

Cz sie 08, 2019 10:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Sugerujesz mi by czytał historię chrześciajństwa napisaną przez agenta CIA?
Nie wiesz że ta organizacja tępiła Kościół Katolicki w Amerycye, bo obawiała się że katolicy zdominują prawnie i społeczenie rządząca klase protestancką?

Co do papieża: jeśli ta historia z angielskojęzycznej wikipedii jest prawdziwa to nie tylko rzuca światło na zachowanie księdza Wojtyły, ale i papieża JPII, który wprowadzał dialogii judaistyczno-katolickie (o których bez złudzeń i chciejstwa pisał ks prof Waldemar Chrostowski w swoich 3 tomach książek na ten temat) a które Kościołowi nic dobrego nie przyniosły (wyrzucono siostry z Oświęcimia i krzyże polikwidowano) a wprowadzono zamieszanie do teologii sugerując, że: żydzi talmudyczni to ci sami co biblijni, że żydzi talmudyczni mają swoją osobną ścieżkę zbawienia niezależną od Jezusa Chrystusa opartą o stare przymierze (kazanie JPII w Mainz do społeczności żydowskiej). Jeśli pokłosie tzw dialogu judaistyczno-katolickiego to funkcja jakiś osobistych przekonań JPII to jest to skandal, za który Kościół zapłaci rozmywaneim swojej doktryny i czyszczeniem wiernych z Kościoła.

Cz sie 08, 2019 11:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

KKK:

VI. Konieczność chrztu

Nie wiem na ile ta historia jest poprawnie napisana ale tu chodzi wlasnie o ten element z ktorym Protestanci maja problem jesli chodzi o chrzest dziecka.
Dziecko powinno byc wychowane w wierze rodzicow dlatego Chrzescijanie chrzcili wszystkich domownikow lacznie z malymi dziecmi gdy gospodarz domu przyjal wiare Chrzescijan.
Taka osoba adoptowana jesli sami rodzice nie ochrzcili, moze jedynie sama zmienic wiare jako dorosla osoba i przyjac Chrzest.

Podobnie jest z ta duchowa jednoscia Chrzescijan z Zydami. Oczywiscie tu chodzi o. Zydow ktorzy scisle wypelniaja Prawa Mojzeszowe, a nie prawa ustanowione przez Faryzeuszy i im podobnych.
Chodzi o to ze to ta sama wiara i ten sam Bog tylko rozne drogi do Niego. Tak jak Chrzescijan nie obowiazuje Prawo Mojzeszowe tak i Zydow nie obowiazuje Ewangelia, pod warunkiem ze wypelniaja dokladnie Prawo.
Mozna by powiedziec ze Chrzescijanstwo dla Zyda jest jakby prostrsza wersja ich wiary.

Ostatnio edytowano N sie 11, 2019 6:04 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Cz sie 08, 2019 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Taka osoba adoptowana jesli sami rodzice nie ochrzcili, moze jedynie sama zmienic wiare jako dorosla osoba i przyjąć Chrzest.
Świadkowo-Jehowa i protestancka bzdura.

sam2 napisał(a):
Podobnie jest z ta duchowa jednoscia Chrzescijan z Zydami. Oczywiscie tu chodzi o. Zydow ktorzy scisle wypelniaja Prawa Mojzeszowe, a nie prawa ustanowione przez Faryzeuszy i im podobnych.
Chodzi o to ze to ta sama wiara i ten sam Bog tylko rozne drogi do Niego. Tak jak Chrzescijan nie obowiazuje Prawo Mojzeszowe tak i Zydow nie obowiazuje Ewangelia, pod warunkiem ze wypelniaja dokladnie Prawo.
Mozna by powiedziec ze Chrzescijanstwo dla Zyda jest jakby prostrsza wersja ich wiary.

Za te skandaliczne głupoty powinieneś być wykluczony z działów nie tylko katolickich, ale i chrześcijańskich. Albo przejść re-katechizację podstaw katolicyzmu.

Cz sie 08, 2019 11:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Taka osoba adoptowana jesli sami rodzice nie ochrzcili, moze jedynie sama zmienic wiare jako dorosla osoba i przyjąć Chrzest.
Nie. Rodzice adopcyjni wchodzą w odpowiedzialność rodziców rodzonych, którzy ją tracą.

sam2 napisał(a):
Chodzi o to ze to ta sama wiara i ten sam Bog tylko rozne drogi do Niego.
Nie.
Nie ma zbawienia w Kim innym niż Chrystus (Dz 4,10-12).
Żyd więc nie zostanie zbawiony poprzez Judaizm, lecz przez Chrystusa - a więc poprzez Kościół. Podobnie jak każdy muzułmanin, ateista czy protestant - jego wyznanie nie zdoła go zbawić.

Cytuj:
Tak jak Chrzescijan nie obowiazuje Prawo Mojzeszowe tak i Zydow nie obowiazuje Ewangelia, pod warunkiem ze wypelniaja dokladnie Prawo.
Nie ma możliwości wypełniania dokładnie Prawa.
Nikt się z tego nie jest w stanie zbawić.
Nadto pierwsze przymierze zostało usunięte:
„Gdyby bowiem owo pierwsze było bez nagany, to nie szukano by miejsca na drugie /przymierze/.
Albowiem ganiąc ich, zapowiada: Oto nadchodzą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe.
Nie takie jednak przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami, w dniu, gdym ich wziął za rękę, by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej.
Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto i Ja przestałem dbać o nich, mówi Pan.[...]
Ponieważ zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia.”
/Hbr 8,7-9.13/
(tylko, błagam, nie odpowiadaj cytujac Mt 5,17-18 - mówi o czymś całkiem innym).

Inna rzecz, że nawet nie ma możliwości kultywowania Starego Przymierza - gdy przestało być potrzebne, w 40 rocznicę jego bezużyteczności, zniszczono Świątynię Jerozolimską (a nigdzie indziej nie wolno składać ofiar).

Cytuj:
Stosujesz tu duże uproszczenie. Zbyt duże, by było prawdziwe.

Cz sie 08, 2019 12:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesz dobrze ze nie da sie tego tak prosto wyjasnic-okreslic wiec powinienes tez sam rozumiec ze nie sa to dokladne wyjasnienia tylko porownania przyblizajace czesciowo o co chodzi.
Poza tym to co napisales zaprzecza twoim wczsniejszym wypowiedziom na temat duchowej lacznosci z Zydami.
To ze Prawa nie da sie calkiem wypelnic to oddzielna sprawa na inny temat.
To co napisales to daleko idace wyprzedzenie wlasnie w tem oddzielny temat Prawa i ma sie nijak do tego co napisalem poza kolejnymi negacjami wszystkiego co pisze.

Cz sie 08, 2019 1:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Staraj się pisać precyzyjnie, tak by zmieścić się w temacie. Znów nie potrafisz doprecyzować, ale wszynasz kolejną kłótnię lejąc wodę, że czegoś nie można tak prosto napisać. Nie mozna? To nie zaczynaj pisać. Zanim wyślesz tekst, przeczytaj go trzy razy i wyślij za dwie godziny. Inaczej pyskówka będzie goniła pyskówkę, a nie jest moją rolą wyjaśniać co poeta miał na myśli lub to co myślę. Brak precyzji oznacza najczęściej brak znajomości tematu. To nie są skrótowce, które można doprecyzować; wybrnie się bowiem wówczas z sytuacji bez jakichkolwiek odniesień personalnych. Stosujesz idiomy w tylko tobie znanym kodzie myślenia. Takie idiomy możemy zamieszczać w wątku z myślami niepowiązanymi, czy kawiarence, ale nie w wątkach tematycznych. Podobnie z offtopami. Jak się skojarzy, od razu piszesz lekceważąc zasadniczy temat wątku.
Jeśli uznam, że krytyka będzie zasadna, wszystkie posty polecą do kosza.

Cz sie 08, 2019 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Wiesz dobrze ze nie da sie tego tak prosto wyjasnic-okreslic wiec powinienes tez sam rozumiec ze nie sa to dokladne wyjasnienia tylko porownania przyblizajace czesciowo o co chodzi.
Oczywiście. Ale IMHO posunąłeś się trochę za daleko w tezach.
Cytuj:
Poza tym to co napisales zaprzecza twoim wczsniejszym wypowiedziom na temat duchowej lacznosci z Zydami.
Ani trochę. Zbawienie pochodzi od Żydów. Ale to wcae nie implikuje zbawienia przez Prawo ST.
Cytuj:
To ze Prawa nie da sie calkiem wypelnic to oddzielna sprawa na inny temat.
No, ale skoro poruszyłeś temat (rzekomego) zbawienia przez Prawo ... to odpowiedziałem.
Cytuj:
To co napisales to daleko idace wyprzedzenie wlasnie w tem oddzielny temat Prawa i ma sie nijak do tego co napisalem poza kolejnymi negacjami wszystkiego co pisze.
Myślę, ze byłoby prościej, gdybyś po prostu dyskutował, zamiast rzucać naokoło oskarżeniami na kazdy sprzeciw wobec tego co napisałeś.
Napisz w czym się nie zgadzasz, albo dlaczego mój sprzeciw wobec tego co piszesz jest - według Ciebie - fałszywy, a nie wchodź w ton "wszyscy mnie negują". Przejrzyj wątki z naszym udziałem - zawsze, gdy napisałeś coś wg mnie słusznie, popierałem to - niezależnie od naszych innych sporów. A jak się nie zgadzałem, to pisałem dlaczego.
Jesli i Ty tak zrobisz, będzie prościej i przyjemniej.

Cz sie 08, 2019 2:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Staraj się pisać precyzyjnie, tak by zmieścić się w temacie. Znów nie potrafisz doprecyzować, ale wszynasz kolejną kłótnię lejąc wodę, że czegoś nie można tak prosto napisać. Nie mozna? To nie zaczynaj pisać. Zanim wyślesz tekst, przeczytaj go trzy razy i wyślij za dwie godziny. Inaczej pyskówka będzie goniła pyskówkę, a nie jest moją rolą wyjaśniać co poeta miał na myśli lub to co myślę. Brak precyzji oznacza najczęściej brak znajomości tematu. To nie są skrótowce, które można doprecyzować; wybrnie się bowiem wówczas z sytuacji bez jakichkolwiek odniesień personalnych. Stosujesz idiomy w tylko tobie znanym kodzie myślenia. Takie idiomy możemy zamieszczać w wątku z myślami niepowiązanymi, czy kawiarence, ale nie w wątkach tematycznych. Podobnie z offtopami. Jak się skojarzy, od razu piszesz lekceważąc zasadniczy temat wątku.
Jeśli uznam, że krytyka będzie zasadna, wszystkie posty polecą do kosza.

Po prostu nie chce mieszac 2 dosc szerokich i oddzielnych tematow, a ten drugi wpis wyjasnia o co mi chodzilo.
Poza tym Marek sam czesto oddziela tematy mimo ze lacza sie.
Nie rozumiem dlaczego akurat ja nie moge tego robic to co inni robia ciagle?
Marek w swoim wpisie zatzuca mi cos o czym nie pisalem, i wchodzi w inny temat na ktory nic nie pisalem.

Cz sie 08, 2019 2:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No tak, to tyle jesli idzie o apele o merytoryczną dyskusję :(

Cz sie 08, 2019 2:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Marek, ten twoj sprzeciw jest falszywy z tego wzgledu ze skoro twierdzisz ze Zydzi sa z nami duchowo zlaczenia i jednoczesnie piszesz ze nie sa w stanie wypelnic Prawa to znaczylo by ze nie mogli by byc zbawieni bo nie wierza w Chrystusa.
Dlatego to jest oddzielny temat bo implikuje wiele innych co po prostu rozmydli ten temat i zejdzie na offtop.

Cz sie 08, 2019 2:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona