Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 20, 2020 3:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
To nie jest ateistyczna ciemnota, ale wiara, której by można się od nich uczyć. Po prostu urzeka. Nam Bóg ucieka chowając się coraz bardziej, a oni wcale o tym nie myślą. Z wiara przyjęli: należy zignorować.
Zobaczymy dokąd nas ten oddział rozpoznania zaprowadzi....:-D

Cz lut 08, 2018 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktykujący ateista
Irbisol napisał(a):
Odpowiadałem na to i to zignorowałeś.
Nikt nie twierdzi, że coś w ogóle powstało. Wpadasz w nieskończoną pętlę przyczonowo-skutkową, bo pytasz w kółko "a skąd to powstało". A jakoś przy Bogu już to nie obowiązuje i o jego powstanie nie pytasz.
COŚ mogło być po prostu zawsze - bez powstawania.

Dziwi mnie w takim razie dlaczego naukowcy tego nie konstatują tylko upierają się przy istnieniu początków wszechświata i obliczaniu jego wieku, szukaniu jego początków w wielkim wybuchu, kraksie, itp.

Ale ok, twierdzenie, że wszechświat istniał zawsze jest inspirujące. Może napiszesz coś więcej na ten temat?

Cz lut 08, 2018 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Proste pytanie do ateistów: czy istnieje przyczyna Wszechświata?

Prosta odpowiedź.
Nie wiadomo.

Uszczypnij sie w ramie i zobacz czy boli.

Cz lut 08, 2018 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Dziwi mnie w takim razie dlaczego naukowcy tego nie konstatują tylko upierają się przy istnieniu początków wszechświata i obliczaniu jego wieku, szukaniu jego początków w wielkim wybuchu, kraksie, itp.

Konstatują. Wiek Wszechświata liczony jest umownie od BB, bo od tego momentu da się go w miarę łatwo badać. Są różne teorie nt. tego, co było wcześniej.

Cytuj:
Ale ok, twierdzenie, że wszechświat istniał zawsze jest inspirujące. Może napiszesz coś więcej na ten temat?

Po prostu się doucz. Bo jesteś właśnie na etapie dowiadywania się, że naukowcy twierdzą co innego, niż ci się wydaje.

Pt lut 09, 2018 10:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Po prostu się doucz. Bo jesteś właśnie na etapie dowiadywania się, że naukowcy twierdzą co innego, niż ci się wydaje.

Tak po prawdzie to naukowcy mają różne teorie i na ich temat się spierają.
Poza tym nauka raczej stara się odpowiadać na pytanie "jakie właściwości posiada badany obiekt" lub "jakie są oddziaływania pomiędzy obiektami" niż "dlaczego". To "dlaczego" wynika z ustaleń właściwości owego obiektu (ów).
Póki co to wiadomo że Wszechświat się rozszerza, a jak się rozszerza to oznacza że kiedyś był jego stan początkowy, nazywany osobliwością. Pytanie póki co otwarte - czy Wszechświat się będzie rozszerzał aż do "śmierci termicznej", czy w pewnym momencie zacznie się kurczyć i powróci do stanu wyjściowego. Jeśliby się miał kiedyś skurczyć do osobliwości, można by było domniemywać (bez żadnej gwarancji pewności), że ten proces jest cykliczny, czyli Wszechświat jest mniej więcej wieczny o tyle o ile, bo w osobliwości nie ma obiektów które zwykle we Wszechświecie obserwujemy, nie ma czasu, wiec ta "wieczność" jest osobliwa jak osobliwość.

Pt lut 09, 2018 12:21 pm
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Konstatują. Wiek Wszechświata liczony jest umownie od BB, bo od tego momentu da się go w miarę łatwo badać. Są różne teorie nt. tego, co było wcześniej.

Cytuj:

1. Odpowiedź na pytanie "co było przed WW?" Nie rozwiązuje problemu. Tylko przenosi go na wyższą płaszczyznę

2. Obecnie żaden poważny naukowiec nie twierdzi że wszechświat istniał od zawsze. Ż resztą nie trzeba być naukowcem żeby wywnioskować iż takie twierdzenie jest idiotyczne

Pt lut 09, 2018 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
1. Odpowiedź na pytanie "co było przed WW?" Nie rozwiązuje problemu. Tylko przenosi go na wyższą płaszczyznę

Niekoniecznie.
Pojęcie Boga podobno rozwiązuje problem i jakoś nie przenosi go na inną płaszczyznę.
I jeszcze jakie uzasadnienie : bo tak.

Cytuj:
2. Obecnie żaden poważny naukowiec nie twierdzi że wszechświat istniał od zawsze. Ż resztą nie trzeba być naukowcem żeby wywnioskować iż takie twierdzenie jest idiotyczne

Jest idiotyczne w zakresie pewności, że wszechświat istniał od zawsze, a nie w zakresie twierdzenia jako takiego.
Trochę pochopnie i buńczucznie oceniasz coś jako idiotyczne - ciekawy jestem, jakie masz kwalifikacje, by tego typu ocenami szastać.

Pt lut 09, 2018 4:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kamil17 napisał(a):
[
Nie zgadzam się zupełnie.Co(lub kto) decyduje o tym, że złożoność i uporządkowanie naszej galaktyki jest celowe?

Uporządkowanie i skomplikowanie jest funkcją celowości, podałem ci przykład wątroby jako narządu, który dlatego jest skomplikowany i uporządkowany, bo tego wymaga cel, czyli fizjologiczne zadania wątroby. Nie musisz wiedzieć do czego służy nieznane tobie skomplikowane urządzenie, by wiedzieć, że przez to swoje skomplikowanie i uporządkowanie do czegoś służy, czyli ma cel. Chaos nie ma żadnych funkcji dlatego pozostaje w chaosie. Jak tego nie rozumiesz to trudno.

Pt lut 09, 2018 8:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie zgadzam się zupełnie.Co(lub kto) decyduje o tym, że złożoność i uporządkowanie naszej galaktyki jest celowe?

Uporządkowanie i skomplikowanie jest funkcją celowości, podałem ci przykład wątroby jako narządu, który dlatego jest skomplikowany i uporządkowany, bo tego wymaga cel, czyli fizjologiczne zadania wątroby. Nie musisz wiedzieć do czego służy nieznane tobie skomplikowane urządzenie, by wiedzieć, że przez to swoje skomplikowanie i uporządkowanie do czegoś służy, czyli ma cel. Chaos nie ma żadnych funkcji dlatego pozostaje w chaosie. Jak tego nie rozumiesz to trudno.

Ażeby dokładnie wiedzieć jakie są zadania wątroby należałoby wcześniej przebadać wszystkie przypadki wątrobowe i to zarówno te z przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości, a że takie badanie jest niemożliwe, to wprowadzane jest założenie, że to co udało się przebadać w przeszłości i teraźniejszości będzie odpowiadało badaniom w przyszłości. Jednak jest to założenie a nie fakt. Jeśli mylone jest założenie z faktem, wtedy zmierza w kierunku antropomorfizacji.

Poza tym jedną z funkcji chaosu jest niespójność, bez znajomości tej funkcji trudno mówić, że może być coś takiego jak chaos.

Takie mamy barbarzyńskie czasy, że jeśli w szkole zbiera się oceny jedynki, to społeczność wyklucza takiego osobnika i można iść do kopalni albo tym podobnie. JEŚLI TEGO NIE ROZUMIESZ TO TRUDNO

So lut 10, 2018 1:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koneczny napisał(a):

Ażeby dokładnie wiedzieć jakie są zadania wątroby należałoby wcześniej przebadać wszystkie przypadki wątrobowe i to zarówno te z przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości, a że takie badanie jest niemożliwe, to wprowadzane jest założenie, że to co udało się przebadać w przeszłości i teraźniejszości będzie odpowiadało badaniom w przyszłości. Jednak jest to założenie a nie fakt. Jeśli mylone jest założenie z faktem, wtedy zmierza w kierunku antropomorfizacji.

Poza tym jedną z funkcji chaosu jest niespójność, bez znajomości tej funkcji trudno mówić, że może być coś takiego jak chaos.

Takie mamy barbarzyńskie czasy, że jeśli w szkole zbiera się oceny jedynki, to społeczność wyklucza takiego osobnika i można iść do kopalni albo tym podobnie. JEŚLI TEGO NIE ROZUMIESZ TO TRUDNO

Zastanów się co ty piszesz.

So lut 10, 2018 9:12 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
koneczny napisał(a):

Zastanów się co ty piszesz.

Wiem co piszę, natomiast nie jestem pewien, czy Ty wiesz.

So lut 10, 2018 11:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Po prostu się doucz.

I jak tu z takim gadać? :? Na pytanie odpowie ci ukrytym epitetem. Strata czasu.

So lut 10, 2018 1:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Napisałeś też, że nie tylko istotą bytu jest jego istnienie, ale że jest to cecha Boga. Otóż NIEKONIECZNIE
Nikt nie twierdzi, że coś w ogóle powstało. Wpadasz w nieskończoną pętlę przyczonowo-skutkową, bo pytasz w kółko "a skąd to powstało". A jakoś przy Bogu już to nie obowiązuje i o jego powstanie nie pytasz.

A przyczyna i skutek - jak byś nie wiedział - są zaburzone w świecie mechaniki kwantowej.

Cytuj:
Ty uważasz, że wszechświat materialny mógł powstać sam z siebie, ale nie podajesz dowodu

Irbisol ma swoją myśl na to jak powstał Bóg, stąd temat "Tropienie Boga", tylko nie chce się nią podzielić, bo uważa że jest zbyt szalona i śmiała.
Dlatego gdy nie widzi zbieżności swego przekonania, atakuje userow jak leci.
Musisz Irbisol przedstawić swój punkt widzenia na temat powstania Boga żeby udowodnić swoją rację, inaczej nikt nie wie o co ci chodzi i jak spojrzeć na temat nie widząc jakiegoś założenia.
Przecież to proste dla tak wykształconego człowieka jak ty.

N lut 11, 2018 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
Irbisol ma swoją myśl na to jak powstał Bóg, stąd temat "Tropienie Boga", tylko nie chce się nią podzielić, bo uważa że jest zbyt szalona i śmiała.

Nie mam ani swojej myśli nt. powstawania Boga, ani nt. powstawania Wszechświata. Zbyt mało wiem, by się wypowiadać.
Wiem natomiast, że naukowcy nt. Wszechświata nie mają ustalonej wersji i przyjmują RÓŻNE scenariusze.

Tymczasem niektórzy mają wbite łopatą, że jak naukowiec, to musi uznać, że przed Big Bangiem nie było niczego.
Po prostu przestańcie wypisywać głupoty na tematy, o których nie macie pojęcia.

Co do rewelacji nt. "skomplikowania galaktyk" - zwykła grawitacja newtonowska wystarczy, by je zasymulować. Proponuję poczytać o teorii chaosu i atraktorach.
Wasze wciskanie Boga w każdą lukę spowodowaną waszą ignorancją jest po prostu żenujące. Również dla Boga (zakładając, że ów istnieje).

Pn lut 12, 2018 2:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Nie mam ani swojej myśli nt. powstawania Boga, ani nt. powstawania Wszechświata. Zbyt mało wiem, by się wypowiadać.

No patrzcie, co za pokora. Gdybyś jeszcze do tego dodał bycie konsekwentnym, to byłoby już całkiem fajnie. Bo skoro, jak sam twierdzisz, zbyt mało wiesz, by się wypowiadać, to po co zabierasz głos?

Pn lut 12, 2018 3:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Następna strona