Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 27, 2019 11:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Siła różnych instynktów 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Siła różnych instynktów
Spotkałem się z opinią że "instynkt zachowania gatunku jest najsilniejszym instynktem". Moim zdaniem wprost przeciwnie.
Są ludzie którzy całe lata nie uprawiali seksu.
Wyobraźmy sobie że od roku nie uprawialiśmy seksu. A teraz mamy post ścisły, nie taki jak w każdy piątek że tylko mięsa nie możesz jeść.
A teraz wyobraźmy sobie że nie tylko post ścisły ilościowy, ale przez JEDEN dzień nie możemy od rana aż do zaśnięcia,nawet już po północy NIC jeść!
Co wtedy? wtedy bardziej będziemy myśleć o jedzeniu niż o seksie.

A to tylko jeden dzień. A co gdyby było 40?
Ludzie wariowali, dopuszczali się kanibalizmu, tylko by coś zjeść.
O ile ten instynkt jest silniejszy!

A to nie najsilniejszy. Wiele osób zagłodziło się na śmierć, a nikt nie miał tak silnej woli aby przestać oddychać i w ten sposób popełnić samobójstwo.
Najsilniejszym instynktem jest instynkt oddychania!!!
Poza tym silniejszym od seksu jest instynkt posiadania. Błąd komunistów, że działali przeciw temu instynktowi.
A instynkt zachowania gatunku jest najsłabszym instynktem, nie umiera się od niezaspokojenia tego.

N cze 03, 2018 9:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siła różnych instynktów
Najsilniejszym i nadrzędnym instynktem jest instynkt samozachowawczy, dlatego nikomu nie w smak przestać oddychać, a samobójstwa zdarzają się na tyle rzadko, ze uważa się je za coś nienormalnego.

Ja w ogóle wątpię w istnienie biologicznego instynktu zachowania gatunku. Gatunek ludzki przez to trwa, że ludzie mają potrzeby seksualne. W czasach, kiedy nie było antykoncepcji, dziecko było naturalnym rezultatem współżycia. To, ze dziś ludzie się rozmnażają rozmyślnie, wynika z kultury. Nie jest to żadna potrzeba biologiczna, tylko psychiczna.

Dlatego w skrajnych warunkach człowiek zostaje obnażony do tej pierwotnej, biologiczne potrzeby przetrwania. Wszystkie te kulturowe naddatki przestają mieć znaczenie.

N cze 03, 2018 10:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z drugiej strony (chodzi o siłę, czynnik działający, motywujący do działania), człowiek jest istotą społeczną, myślącą i dążącą do dobra (dobroć, może moderować społeczną i intelektualną aktywność człowieka). "Człowiek obywatel dwóch światów", jak skonkludował któryś z filozofów.

N cze 03, 2018 12:08 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ludzie w dzisiejszych czasach nie kierują się instynktem raczej potrzebują seksu ,bliskości z drugą osobą i dla ludzie nie jest to tylko ,, kopulacja'' dla podtrzymania gatunku, jak dzieje się to w przypadku zwierząt. Gdzie instynkt ich ''woła'' żeby rozmnażali się...

Cz lip 12, 2018 6:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ludzie w dzisiejszych czasach nie kierują się instynktem raczej potrzebują seksu ,bliskości z drugą osobą i dla ludzie nie jest to tylko ,, kopulacja'' dla podtrzymania gatunku, jak dzieje się to w przypadku zwierząt. Gdzie instynkt ich ''woła'' żeby rozmnażali się...

Dlaczego obrażasz zwierzęta. Najłatwiej obrażać kogoś, kto nie potrafi się bronić.
Pytałaś zwierząt czym się kierują, czy dla nich faktycznie to tylko kopulacja ?

Pt lip 13, 2018 12:18 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
koneczny napisał(a):
Cytuj:

Dlaczego obrażasz zwierzęta. Najłatwiej obrażać kogoś, kto nie potrafi się bronić.

Oj spało się w szkole na lekcjach biologii.

Pt lip 13, 2018 12:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koneczny napisał(a):
Tak, pytałem. Powiedziały, ze to tylko kopulacja.

Pt lip 13, 2018 1:13 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widać więcej jest kandydatów do obrażania. Redukowanie zwierząt do poziomu życia biologicznego.

Pt lip 13, 2018 1:32 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
koneczny.. W jaki sposób można obrazić zwierzęta? Co to znaczy "Redukowanie zwierząt do poziomu życia biologicznego" - a jaki ma być ich poziom? Duchowy??

Pt lip 13, 2018 7:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Instynkt samozachowawczy u ludzi jest tępiony po to, by nie dominował nad nami. Przejawia się to mówieniem że jest ktoś kto za nim idzie egoistą, jako negatywna postawa. Z jednej strony jest on konieczny, byśmy nie zaniedbali podstawowego warunku do przetrwania. Z innej strony jeśli to prowadzi do zabrania innym przestrzeni do przetrwania, jest to niepożądane. Myślę że tu trzeba nie zaniedbując siebie ,myśleć o innych. Bądź podzielić sobie czas na ten który przeznaczam tylko sobie, oraz na ten który pozwoli nam pogodzić nasze oczekiwania z oczekiwaniami innych ludzi. Normalnie ten czas mamy specjalnie wyznaczony w niedzielę.
A ze zwierzętami jest tak, że one naśladują ludzi, może nie od razu i nie na dużą skalę. Ale powolutku przejmują zwyczaje ludzkie. Tak chciał czy nie mogą się też i obrażać. Choć nie mając jeszcze świadomości czym to jest. Ja spotkałem kota który ewidentnie unikał mnie, a jednocześnie śledził mnie. Na próbę pogłaskania, odsunął się na większą odległość, jednocześnie maszerując mi przed oczami. Tak jak by chciał powiedzieć jestem, ale nie widzę powodu bym się dał pogłaskać. Poznanie zachowań zwierząt, jest zaraz w kolejności po poznaniu zachowań ludzkich. To może być i tak, że ludzie przejmują zachowania zwierzęce. O tym zwykle nie chcemy mówić, ja jestem zezwierzęcony? Co ty pleciesz przenigdy. Czyżby? Ale to normalne że nawet nieświadomie możemy naśladować jakieś zwierzę. Nie jest to ujmą, choć zazwyczaj tak to traktujemy.

Pt lip 13, 2018 8:15 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
koneczny napisał(a):
Widać więcej jest kandydatów do obrażania. Redukowanie zwierząt do poziomu życia biologicznego.

Za to jest jeden ignorant co to wypowiada się na temat zwierząt nie mając o nic wiedzy. Na biologii się w szkole spało i teraz efekty.

Może odwiedź hodowle psów rasowych... lub innych zwierząt. Skoro już w szkole nie uważałeś to może pomoże ci wiedza zaczerpnięta od hodowców

Pt lip 13, 2018 8:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
A ze zwierzętami jest tak, że one naśladują ludzi, może nie od razu i nie na dużą skalę. Ale powolutku przejmują zwyczaje ludzkie. Tak chciał czy nie mogą się też i obrażać. Choć nie mając jeszcze świadomości czym to jest. .

Aby obrazić się to potrzeba mieć samoświadomość i być świadomym tego iż jest się osobą, mieć status osoby, a także mieć poczucie własnej godności, do tego potrzeba aby być istotą myślącą, czującą, istotą obdarzoną intelektem i uczuciami. Nawet AI z intelektem o wiele przewyższającym możliwości ludzkiego umysłu mógłby nie znać pojęcia obrazy w stosunku do siebie samego, bowiem do tego potrzeba skomplikowanego sytstemu uczuciowo / emocjonalno - duchowego, a także potrzeba aby być istotą obdarzoną samoświadomością. Tym samym, zwierzęta nie mogą się obrażać ponieważ nie posiadają świadomości ani intelektu.

Cytuj:
Ja spotkałem kota który ewidentnie unikał mnie, a jednocześnie śledził mnie. Na próbę pogłaskania, odsunął się na większą odległość, jednocześnie maszerując mi przed oczami. Tak jak by chciał powiedzieć jestem, ale nie widzę powodu bym się dał pogłaskać. Poznanie zachowań zwierząt, jest zaraz w kolejności po poznaniu zachowań ludzkich.

Będąc rozumna istotą, Ty jako człowiek tłumaczysz sobie zachowanie kota jako coś celowego, rozumnego, przypisując tej sytuacji ludzkie odruchy, a kot po prostu działa kierując się instynktem i tylko instynktem.

So lip 14, 2018 10:33 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ale już na przykład delfiny kierują się intelektem, potrafią rozpoznać siebie w lustrze, delfinie nastolatki zbiorowo odurzają się rozdymkami, wybierają partnera na podstawie jakie wydaje dźwięki i czy się im podoba, seks uprawiają dla przyjemności, wręcz częściej z osobnikami tej samej płci

A pociąg seksualny u człowieka to nie instynkt, tylko wytwór świadomości? Nie
Co prawda ludzie mają świadomość, logiczne myślenie, inteligencję, ale nadal kierują nimi tylko instynkty
Ktoś się chce przypodobać kobiecie to będzie pokazywał swoją wyższość nad innymi samcami, kobiety też pokazują wyższość nad innymi samcami

Głud, spragnienie, oddychanie, chęć zrozumienia świata, rozwój, pociąg seksualny, chęć dominacji

To wszystko to pierwotne instynkty

I kolega uważał na biologi, ponieważ zwierzęta, a głównie ssaki uprawiają seks nie tylko po to żeby się rozmnażać, ale też żeby mieć przyjemność z tego tytułu
Przykład? Większość ssaków posiada łechtaczke, jedyny organ w ciele który służy tylko do sprawiania przyjemności

So lip 14, 2018 12:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Aby obrazić się to potrzeba mieć samoświadomość i być świadomym tego iż jest się osobą, mieć status osoby, a także mieć poczucie własnej godności, do tego potrzeba aby być istotą myślącą, czującą, istotą obdarzoną intelektem i uczuciami. Nawet AI z intelektem o wiele przewyższającym możliwości ludzkiego umysłu mógłby nie znać pojęcia obrazy w stosunku do siebie samego, bowiem do tego potrzeba skomplikowanego sytstemu uczuciowo / emocjonalno - duchowego, a także potrzeba aby być istotą obdarzoną samoświadomością. Tym samym, zwierzęta nie mogą się obrażać ponieważ nie posiadają świadomości ani intelektu.

Sporo zwierząt ma świadomość, w tym samoświadomość (test kropki na własnym ciele widzianej w lustrze). Dyskusje dotyczą tego, czy mają teorię umysłu (a jeśli tak, to jaką).

So lip 14, 2018 2:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Anawim napisał(a):
Sporo zwierząt ma świadomość, w tym samoświadomość

Nie jest to prawdą.

Cytuj:
Dyskusje dotyczą tego, czy mają teorię umysłu

Zwierzęta nie są rozumne, tym samym nie mogą posiadać ani świadomosci ani tym bardziej samoświadomości ktorej posiadanie wymaga rozumu / intelektu.

So lip 14, 2018 2:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona