Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 18, 2019 5:30 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Punkt widzenia ateisty-antyklerykała 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Punkt widzenia ateisty-antyklerykała
Quinque napisał(a):
Cytuj:
Dlaczego Bóg potępia homoseksualizm

Dlatego że jest to choroba. A hetero jest uwarunkowane ewolucyjnie. Dlaczego każdy antyklerykał z fundamentu musi propagować tę chorobę?

Błąd. Bóg potępia współżycie homoseksualne, a nie homoseksualizm jako taki.

Pt lip 27, 2018 4:29 pm
Zobacz profil WWW
Niejaki bardzo inteligentny ateista gardzący katolickim pospulstwem napisał(a):

Proszę o konkrety. Ja mogę napisać, że vice versa: "Oczywiście osoba mająca pojęcie o historii będzie antyklerykałem". Odbijania piłeczki ciąg dalszy.

Przytaczanie Inkwizycji oraz Krucjat jako arguemntu przeciw Kościołowi

Cytuj:
Reichskonkordat, Traktaty Laterańskie, Alois Hudal, Krunoslav Draganović, Jozef Tiso, Alojzy Stepinac...nie było. Ale nie o tym temat.

Oczywiście pan światły ateista gardzący religijną ciemnotą nie wyjaśni. W jaki sposób Objawia się współpraca z Hitlerem poprzez podpisanie Konkordatu, tak samo rzuci nazwiska jakiś ludzi a ty człowieku domyślaj się o co mu chodziło

Cytuj:
Tu już się zaczyna autentyczna pyskówa bez merytorycznych i konstruktywnych argumentów. Nie zgadzam się na taki sposób traktowania rozmówcy.

To już twój problem. Ja się nie zgadzam na twoje łgarstw a wymierzone przeciw katolikom. I co teraz?

Cytuj:
Kreacjoniści nie są wierzącymi? Pierwsze słyszę. Chętnie poznam szczegóły. Przybliżysz?

Przesunięcie Kategorialne. Kreacjonista nie równa się wierzący. I byli tacy kreacjoniści, np. Wierzący w kosmitów

Cytuj:
że Komunizm był systemem rzekomo ateistycznym

No bo wcale Marks nie pisał że pierwszym krokiem do Komunizmu jest ateizm. Nie wcale. No bo wcale komuniści nie wprowadzali ateistycznej pięciolatki. Wcale a wcale

Edit: pomijam już elementarny brak wiedzy czym się różni katolicyzm od prawosławia i protestantyzmu. I dlaczego te wyznania tak wsalnie wyglądają

Pt lip 27, 2018 4:50 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Quinque napisał(a):

Czy Ty nie potrafisz uzasadniać swoich wypowiedzi i one mają tylko charakter rzucania hasłami, a rozmówca ma się domyślić reszty? Gdybyś uczciwie traktował NowyLogin, wyjaśniłbyś dlaczego te dwa historyczne fakty nie powinny być używane jako argumenty.

Ostatnio edytowano N paź 07, 2018 9:30 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowanego nicka

Pt lip 27, 2018 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
HeresJohnny napisał(a):
Czy Ty nie potrafisz uzasadniać swoich wypowiedzi i one mają tylko charakter rzucania hasłami, a rozmówca ma się domyślić reszty? Gdybyś uczciwie traktował NowyLogin, wyjaśniłbyś dlaczego te dwa historyczne fakty nie powinny być używane jako argumenty.

Obawiam się, że Quinque albo

1) próbuje bezinteresownie skompromitować katolicyzm udając fanatycznego obrońcę katolicyzmu, który jest bardziej katolicki niż sami katolicy albo
2) jest tak silnie zaangażowany w walkę z islamizacją Europy, że obrona katolicyzmu pozostaje na służbie antyislamistycznej ideologii

Niezależnie od tego, która opcja jest prawdziwa, Quinque kompromituje katolicyzm.

Ostatnio edytowano N paź 07, 2018 9:29 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowanego nicka

Pt lip 27, 2018 5:19 pm
Gaduła
Gaduła

towarzyski.pelikan napisał(a):
1) próbuje bezinteresownie skompromitować katolicyzm udając fanatycznego obrońcę katolicyzmu, który jest bardziej katolicki niż sami katolicy albo

Podejrzewam, że to jest właściwy trop.

Przepraszam za offtop, zanim mnie skarci moderacja.

Pt lip 27, 2018 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
MaciejMusial napisał(a):
Witam. Na wstępie bez zbędnego lawirowania powiem otwarcie, że jestem ateistą, a kościoła i religii nie darzę szczególną sympatią, czyli jestem też antyklerykałem.

Witaj. Na wstępie chciałabym Ci podziękować za Twój wpis. Przeczytałam go z zainteresowaniem. Jestem osobą wierzącą w Boga, nie przynależę jednak do żadnej instytucji, nie utożsamiam się z żadną konkretną religią. Na tym forum zwykłam się określać jako gnostyk, ponieważ bardzo dużo mnie z gnozą łączy, jednak nie jest to dla mnie w żaden sposób wiążące.

W przeciwieństwie do licznych osób, które na tym forum lub na innych powodowani ideologicznym zacietrzewieniem zupełnie bezrefleksyjnie będą próbować Cię podeptać, ja jako osoba wierząca tego czynić nie będę. Napisałeś ciekawy post, z trafnymi uwagami, które należy szeroko dyskutować. Zabrałeś wartościowy głos w ważnej sprawie.

Cytuj:
Chodzi mi o samą wiarę, bo to właśnie w niej tkwi według mnie - i wielu innych osób podzielających mój światopogląd - główny problem.

A ja postaram się wykazać, że właśnie problem nie tkwi w wierze, tylko w wierzeniach. Jeśli chcesz poznać różnicę, zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vegGYwIrPLk

Cytuj:
Ateistom i antyklerykałom w rozmowach z wierzącymi, częściej zaś fundamentalistami religijnymi, wytykając religii złe rzeczy albo historię zdarza się słyszeć, że Komunizm był systemem rzekomo ateistycznym. Ale czy skoro Judaiści, Chrześcijanie i Muzułmanie w sumie od tysięcy lat czczą takiego potwora - to czy nie świadczy to tylko o tym, że to religia jest kolebką autorytaryzmu, indoktrynacji i propagandy wybielania wizerunku przywódcy i oddawania mu hołdów mimo, że dopuszcza się takich rzeczy?

Komunizm był systemem ateistycznym, ale jednocześnie religijnym. Musisz wiedzieć, że ateizm to też wiara. Jeśli chcesz, mogę Cię odesłać do tematu, w którym to ładnie wyłuszczyłam.

Cytuj:
Dlaczego Chrześcijanie nie mogą się dogadać, tylko sprawiają swoją postawą wrażenie, że tak naprawdę nie istnieje ściśle uzgodniony kanon, a ich religia podlega dowolnemu przerabianiu, modyfikowaniu i widzimisię?

Ponieważ chrześcijanie zamiast postawić na wiarę, postawili na wierzenia ;)

Cytuj:
Dlaczego ci wszyscy ludzie mają się nagle mylić, bo tak komuś powiedziała babcia, mama, katechetka, polonista i ksiądz rekolekcjonista i jak to jest, że Judeo-Chrześcijaństwo jest takie nieoryginalne, a oparte na identycznych założeniach i mechanizmach, co pozostałe religie konkurencyjne?

Prawda jest taka, że żadna (albo prawie żadna, bo nie znam wszystkich religii świata) się w pełni nie myli, ani w pełni nie ma racji. Jest pewien rdzeń, które te religie łączy, a wyznawcy zamiast się skupiać na tym rdzeniu, skupiają się na tych nieznaczących różnicach.

Pt lip 27, 2018 6:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
Błąd. Bóg potępia współżycie homoseksualne, a nie homoseksualizm jako taki.

To rzeczywiście robi ogromną różnicę. Wiesz, jak działa logika? Przeliteruję. Tak:
Homoseksualizm ---> współżycie homoseksualne.
Tak samo jak:
Heteroseksualizm ---> współżycie heteroseksualne.
Łatwiej?

Cytuj:
Dlatego że jest to choroba. A hetero jest uwarunkowane ewolucyjnie. Dlaczego każdy antyklerykał z fundamentu musi propagować tę chorobę?

Czekam na uzasadnienie oparte na merytorycznych i konstruktywnych argumentach, najlepiej jakieś udokumentowane źródło naukowe na stwierdzenie, że homoseksualizm jest chorobą, zamiast pozamerytorycznego argumentowania z pozycji autorytetu na gębę w stylu "Tak jest i już" albo "Nie bo nie". Tak stawiając sprawę sam wystawiasz sobie opinię. Nie wyrażam zgody na takie traktowanie rozmówcy i nie ze mną te numery. To nie jest kazanie, gdzie mam ci bezmyślnie potakiwać, tylko forum internetowe, więc szanujmy się wzajemnie i traktujmy na równi. Zadałem pytanie nie po to, żeby dostać od straszącej piekłem zakonnicy linijką po łapach, tylko żeby wyjaśnić pewne kwestie i ewentualnie rozwiać swoje wątpliwości, bo niewykluczone, że o czymś nie wiem.

Cytuj:

Przecież powiedziałem na początku, że nie wyciągam tych rzeczy i nie o tym dyskusja. Łatwiej?

Cytuj:
Oczywiście pan światły ateista gardzący religijną ciemnotą nie wyjaśni.

Cytuj:
Ja się nie zgadzam na twoje łgarstw a wymierzone przeciw katolikom.

Wskaż chociaż jedno miejsce, w którym wykazałem się pogardą, fanatyzmem, agresją, nienawiścią, kłamstwem, generalizacją, wulgarnością etc. albo przeczytaj jeszcze raz wstęp do mojego pierwszego posta, gdzie dla sprostowania nawet specjalnie stwierdziłem coś odwrotnego. Czy to w tym przypadku nie świadczy tylko negatywnie o tobie, że niejednomyślność i stwierdzenie "nie zgadzam się" jest aż taką solą w oku, że nie możesz tego znieść i postrzegasz to jako "pogardę"? Bardziej zachęcasz w tym momencie do religii miłości czy do niej zrażasz?

Cytuj:
W jaki sposób Objawia się współpraca z Hitlerem poprzez podpisanie Konkordatu

1. Nie o tym dyskusja. Zaznaczyłem to dwukrotnie. Jak wyżej, przeczytaj jeszcze raz wstęp do mojego pierwszego posta.
2. Jak już koniecznie chcesz wiedzieć, to treść jest ogólnodostępna w internecie. Żyjemy w XXI w., gdzie znalezienie interesującej nas informacji zajmuje w najgorszym przypadku parę minut.

Cytuj:
Kreacjonista nie równa się wierzący. I byli tacy kreacjoniści, np. Wierzący w kosmitów

Rozumiem. Ja miałem na myśli kreacjonistów religijnych.

Cytuj:
No bo wcale Marks nie pisał że pierwszym krokiem do Komunizmu jest ateizm...

1. Pisał o ateizmie, nie zaprzeczam - ale wskaż, gdzie i co konkretnie? Bo o tym, że to ateizm jest prostą drogą do komunizmu to pierwsze słyszę. Może o czymś nie wiem?
2. Może i z punktu widzenia Judeo-Chrześcijaństwa komuniści byli ateistami i nie zaprzeczam, że być może używali instrumentalnie jakichś jego elementów - co nie zmienia faktu, że to po prostu była religia konkurencyjna, gdzie ktoś inny uosabiał wszechwładzę otaczaną bałwochwalczym kultem. Zaprzeczysz?

Cytuj:
pomijam już elementarny brak wiedzy czym się różni katolicyzm od prawosławia i protestantyzmu.

Wskaż konkretnie, gdzie popełniłem błąd. Interesują mnie tylko merytoryczne, konstruktywne argumenty. Nie będę się wdawał w pyskówę, bo nie o to mi chodzi.

Pt lip 27, 2018 6:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Quinque napisał(a):

Czyli krucjaty i inkwizycja była zła ? bo argumenty są przeciw kościołowi?

Ciekawe jak wybrniesz teraz .

Ostatnio edytowano Pt lip 27, 2018 7:22 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowania

Pt lip 27, 2018 6:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

towarzyski.pelikan oczywiście masz rację i źle się wyraziłem. Mówiąc "wiara" miałem na myśli konkretne treści biblijne.

Pt lip 27, 2018 7:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MM twoje tlumaczenie ze orientacja plciowa prowadzi do wspolzycia jest nieprecyzyjne, wspolzyc nie trzeba.
Po obu stronach spektrum sa ludzie pozostajacy w "czystosci".

Pt lip 27, 2018 8:08 pm
Milczek
Milczek

kurk napisał(a):
Quinque napisał(a):

Czyli krucjaty i inkwizycja była zła ? bo argumenty są przeciw kościołowi?

Ciekawe jak wybrniesz teraz .

A czy krucjaty były dobre?
Od kiedy to zabijanie jest dobre, przecież według kościoła nawet wtrysk poza ciałem kobiety, jest grzechem zabójstwa...
Zabijanie ludzi nigdy nie było i nie będzie dobre(pomijam aborcję bo do 20 tygodnia rozwoju płodu, nie jest on zdolny do podtrzymania procesów chemicznych w jego tkankach (metabolizm))
Oczywiście rozumiem, że Bóg tak chciał, bo to i tamto, święte miasto i takie tam

Mówienie że jesteśmy inni od muzułmanów jest więc błędne, oni mają święte miasta, miejsca, zabijają w imię wiary, mają swoje dogmaty i grzechy

Znajome? :-D

Pt lip 27, 2018 11:40 pm
Trefl napisał(a):
Mówienie że jesteśmy inni od muzułmanów jest więc błędne, oni mają święte miasta, miejsca, zabijają w imię wiary, mają swoje dogmaty i grzechy

pojęcie dogmat odnosi się tylko do katolicyzmu

Cytuj:
A czy krucjaty były dobre?

Owszem

Cytuj:
Od kiedy zabijanie jest dobre

O wtedy kiedy Ktoś morduje kobiety, dzieci, okrada je. Tak jak to czynili muslimsy z chrześcijanami w Bizancjum

światły ateista gardzący katolską ciemnotą napisał(a):
Przecież powiedziałem na początku, że nie wyciągam tych rzeczy i nie o tym dyskusja. Łatwiej?

Ewidentna sugestia jakoby Kościół np. Współpracował z Hitlerem czy inkwizycja byla katolickim aparatem terroru. Czyli jednak wyciągasz :(

So lip 28, 2018 12:00 am
Ps:
Cytuj:
Może i z punktu widzenia Judeo-Chrześcijaństwa komuniści byli ateistami i nie zaprzeczam

Nie ma czegoś takiego jak judeo-chrześcijaństwo. Tradycja judeochrześcijańska może istnieć. Natomiast tworu zwanego judeochrześcijaństwem nie ma. A komuniści byli ateistami w normalnym tego słowa znaczeniu więc nie łżyj

Cytuj:
więc szanujmy się wzajemnie i traktujmy na równi

Nie musisz mnie szanować. Możesz powiedzieć iż Quinque śmierdzi z mordy, ma krzywy ryj i będzie mi to wisieć. Wszakże nie ma jakościowej różnicy między Quinque a muchą która zdechnie i zgnije. Tak samo ja nie musze sie silić na wymuszony szacunek

kruk napisał(a):
Czyli krucjaty i inkwizycja była zła ?

Nie

So lip 28, 2018 12:08 am
Milczek
Milczek

A czy zabijanie ismalskich kobiet i dzieci było dobre? Przecież to samo mogą powiedzieć islamiści
Zabijamy bo ktoś nas pozabijał, w Biblii nie ma nic o prawie Kaliego (jeżeli ktoś kest6z ciemno grodu to przytoczę, oko za oko, ząb za ząb), a wręcz jest o na stawianiu drugiego policzka!

Aa no i krucjaty są dobre, ale jeżeli para homoseksualna chce wziąć ślub cywilny, czy adoptować dzieci to to już jest chore i są naciski na władze, żeby tego nie propagować, przypominam, nasze państwo jest świeckie i oby tak zostało.

So lip 28, 2018 12:26 am
Trefl napisał(a):
A czy zabijanie ismalskich kobiet i dzieci było dobre?

A czy przypadkiem nie pisałeś że jesteś ateistą? Dlatego jako ateisty pytam się
- co sprawia że morderstwo jest obiektywnie złe?

Cytuj:
Przecież to samo mogą powiedzieć islamiści
Zabijamy bo ktoś nas pozabijał

Ja już się tym przestałem przejmować. Zidiocenie zachodniego społeczeństwa postępuje

!

So lip 28, 2018 12:40 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona