Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 26, 2019 9:10 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co ma Słońce wspólnego z Bogiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Cytuj:
Dokładnie. Na przykład większość "bojących się mysleć samodzielnie" nie kwestionuje, że 2+2=4, bezmózgowcy jedni... :P

Nie wychodzą nigdy poza to, co ktoś odkrył. Tylko ludzie odważni dokonują odkryć.

Wymyślanie albo powtarzanie dawno obalonych bzdur to nie są odkrycia. To jedynie pokaz ignorancji w temacie.

Pn sie 06, 2018 1:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wymyślanie albo powtarzanie dawno obalonych bzdur to nie są odkrycia. To jedynie pokaz ignorancji w temacie.

A kto je obalił? Zechcesz się podzielić tą rewelacją?

Pn sie 06, 2018 1:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Czyli adekwatnie.

Jak dobrze, że Kopernik albo Einstein nie słuchali takich Barneyów.
Wspomnę o tym porównaniu, jak będziesz znów bajała o swojej pokorze ;)

Cytuj:
Cytuj:
Dokładnie. Na przykład większość "bojących się mysleć samodzielnie" nie kwestionuje, że 2+2=4, bezmózgowcy jedni... :P

Nie wychodzą nigdy poza to, co ktoś odkrył. Tylko ludzie odważni dokonują odkryć. Reszta się adaptuje do nowej rzeczywistości.
Odkrycia tworzy się na bazie tego, co ludzkość już odkryła. Lekceważenie dorobku poprzedników to głupota, a nie odwaga.

Cytuj:
Cytuj:
To się nie nazywa "samodzielne myslenie" tylko "pycha" i "zatrważająca głupota".

Mylisz się co do mnie. Ja do tego wszystkiego dochodzę właśnie dzięki pokorze. Wiedza się bierze z pokory.
O właśnie. Przypominam o autoporównaniu do Eisteina i Kopernika ;)

Cytuj:
Cytuj:
Myślałem, że żartujesz, pisząc iż masz 12 lat. A tu wygląda że to prawda - przynajmniej mentalnie wyraźnie jesteś w tym wieku.

Podobno człowiek ma tyle lat, na ile się czuje. Ja się czuję na 5 lat. Cały świat stoi przede mną otworem.
No i niestety tak rozumujesz jak 5-latka
"Bracia, nie bądźcie dziećmi w sposobie waszego myślenia, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe; w myśleniu zaś waszym bądźcie dojrzali!"/1 Kor 14,20/

Pn sie 06, 2018 2:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Wspomnę o tym porównaniu, jak będziesz znów bajała o swojej pokorze ;)

Mam przesłanki przemawiające za tym, ze jestem geniuszem. Nie widzę więc nic zdrożnego z zestawianiem swojej osoby z takimi nazwiskami.

Cytuj:
Odkrycia tworzy się na bazie tego, co ludzkość już odkryła. Lekceważenie dorobku poprzedników to głupota, a nie odwaga.

Toż ja cały czas się opieram na dorobku ludzkości. Kult Słońca towarzyszy ludzkości od zarania dziejów.

Cytuj:
"Bracia, nie bądźcie dziećmi w sposobie waszego myślenia, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe; w myśleniu zaś waszym bądźcie dojrzali!"/1 Kor 14,20/
[/quote]

Ewangelia wg św. Mateusza
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Pn sie 06, 2018 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dobra, czas na podsumowanie dotychczasowego odkrycia. Oczywiście sama tego nie dokonałam, pomogli mi kumple z katolika i wiary.pl.

1. Słońce jest Bogiem Ojcem.
2. Chrystus nie jest żadnym mitem solarnym, tylko solarną rzeczywistością (wcieleniem Boga Słońca)
3. Duch Święty to promienie Słońca (światło)

Oryginalnie teoria heliocentryczna mówiła tyle, że Słońce znajduje się w środku Wszechświata. A więc Wielki Wybuch to wybuch Słońca, który spowodował powstanie Wszechświata, który rozszerza się w nieskończoność po kuli
NB! Tutaj się kłania święta geometria. Kula jest przedstawiana jako idealna figura. Przypadek?

Słońce znajduje się centrum, wszystko wokół Słońca to Wszechświat. Wszechświat jest emanacją Słońca.

Nieskończenie mały punkt rozgrzał się do takiego stopnia, ze wybuchnął we Wszechświat.

Osobliwość wybuchnęła w Słońce (skoro Słońce powstało z osobliwości to przecież jest jakościowo tym samym, po co stosować 2 nazwy?). Następnie Słońce siłą swych promieni (energii słonecznej) rozszerza się w nieskończoną kulę Wszechświata

Pn sie 06, 2018 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Proponuję albo temat zamknąć, albo przenieś do HydeParku i połączyć z pozostałą twórczością pelikana.

Pn sie 06, 2018 4:42 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Wespecjan napisał(a):
Bóg stworzył Wszechświat, więc i Syna posłał w miejsce kalendarzowe symbolizujące kreacyjne odzielenie światła od ciemności. A Chrystus został ukrzyżowany w Paschę, kiedy się biło barnaki.

Dlatego wszystko w chrześcijaństwie kalendarzowo gra - ateistyczna cwelineczko.

Ale wyjaśnienie , następny zawodnik się popisał kręceniem rzeczywistością . Co to jest "cwalineczko " slang pryszczatych gimnazjalistów ? czy standardowego żula ?

Pn sie 06, 2018 5:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Yarpen Zirgin napisał(a):
Proponuję albo temat zamknąć, albo przenieś do HydeParku i połączyć z pozostałą twórczością pelikana.

Dokładnie tak.
Myślę, że przeniesienie części tematu nie wchodzi w grę bo pelikan w wilu postach prowadzi obok uwag na temat prowadzi offtop. Kolejny offtop i zamykamy

Pn sie 06, 2018 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):
No oczywiście, że ty sama na to wpadłaś...sama się olśniłaś blaskiem swojego światła, słoneczko ty najjaśniejsze.. :lol:
Nigdy nie słyszałam tak pięknego komplementu. Aż mi nogi zmiękły :oops:
Na zdrówko... :D
Ale następnym razem nie wciskaj tu kitu, że sama wpadłaś na to co prezentujesz w tym temacie jeżeli twierdzisz, że cały czas opierasz się na dorobku ludzkości w tym o czym piszesz... :D

Pn sie 06, 2018 9:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):

Ale następnym razem nie wciskaj tu kitu, że sama wpadłaś na to co prezentujesz w tym temacie jeżeli twierdzisz, że cały czas opierasz się na dorobku ludzkości w tym o czym piszesz... :D

Jedno drugiemu nie przeczy. Wpadam w drodze iluminacji na myśl, na którą wpadali moi przodkowie. I się okazuje, że to co współcześni w swojej bufonadzie mają za prymitywne wierzenia prymitywnych ludzi, są tak naprawdę wyrazem głębokiego zrozumienia rzeczywistości.

To proste jak drut - Słońce to Bóg
A Wy intelektualiści wszystko komplikujecie

Pn sie 06, 2018 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):

Jedno drugiemu nie przeczy.
Wydaje ci się...opierając się na czyimś dorobku w danym temacie, nie „wpadasz” na to sama ale korzystasz z czyjegoś dorobku intelektualnego...
Cytuj:
To towarzyski pelikan opiera się na dorobku intelektualistów czy mitotwórców...?

Pn sie 06, 2018 10:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Jedno drugiemu nie przeczy. Wpadam w drodze iluminacji na myśl, na którą wpadali moi przodkowie. I się okazuje, że to co współcześni w swojej bufonadzie mają za prymitywne wierzenia prymitywnych ludzi, są tak naprawdę wyrazem głębokiego zrozumienia rzeczywistości.

Hmm , promieniowanie gwiazd jest źródłem życia , podtrzymuje życie . To oczywista oczywistość , ale pomysł że reakcje jądrowe na słońcu to Bóg to lekka przesada . Jako ateista , trochę fizyk oraz Słowianin faktycznie buduje rzeźbę pomnik solarny dla siebie . Ale to cały czas jest zwykła fizyka , chemia i biologia.

Pn sie 06, 2018 11:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Cytuj:

Ewangelia wg św. Mateusza
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Przecież Paweł właśnie do tego fragmentu się odniósł - myślałem że to oczywiste.
Masz sie za genialna, a prostego tekstu nie rozumiesz?
Mówi w czym masz byc dzieckiem "gdy chodzi o rzeczy złe", a w czym nie ("w sposobie waszego myślenia", "w myśleniu zaś waszym bądźcie dojrzali!")

Wpadam w drodze iluminacji na myśl, na którą wpadali moi przodkowie.
To znaczy tak Ci się wydaje, że to iluminacja? :mrgreen:
Cytuj:
I się okazuje, że to co współcześni w swojej bufonadzie mają za prymitywne wierzenia prymitywnych ludzi, są tak naprawdę wyrazem głębokiego zrozumienia rzeczywistości.
Po czym się okazuje?
A co do "bufonady", droga "genialna" to na Twoim miejscu bym o niej nie wspominał ;)

Ciekawe czy mniemanie o własnej "genialności" to Twoja własna megalomania, czy też jesteś z tych, co do dwa razy dziennie w ramach "ćwiczeń" nakręcaja się powtarzając po 50 razy "jestem genialna". ;)

Wt sie 07, 2018 8:12 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):
Wydaje ci się...opierając się na czyimś dorobku w danym temacie, nie „wpadasz” na to sama ale korzystasz z czyjegoś dorobku intelektualnego...

Wytłumaczę Ci różnicę na przykładzie.

Można cytować Bibilię, małpując dorobek autorów Biblii, a można samemu doznać objawienia i mówić dokładnie to samo co autorzy Biblii.

Z pozoru jedno może wyglądać jak drugie. Różnica polega na tym, że osoba nr 1 nie wie, co mówi, a osoba nr 2 wie, co mówi.

Cytuj:
To towarzyski pelikan opiera się na dorobku intelektualistów czy mitotwórców...?

Moje oparcie na dorobku przodków polega na tym, że nie deprecjonuję mojego osobistego doświadczenia, które jest zgodne z doświadczeniami moich przodków. A skądinąd wiem, że intelektualizm (racjonalizm) stanowi przeszkodę w osiąganiu stanów iluminacyjnych.

Nikt nie chce słuchać geniuszów literatury romantycznej. A Adaś Mickiewicz w "Romantyczności" powiedział:

Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.

kurk napisał(a):
Hmm , promieniowanie gwiazd jest źródłem życia , podtrzymuje życie . To oczywista oczywistość , ale pomysł że reakcje jądrowe na słońcu to Bóg to lekka przesada . Jako ateista , trochę fizyk oraz Słowianin faktycznie buduje rzeźbę pomnik solarny dla siebie . Ale to cały czas jest zwykła fizyka , chemia i biologia.

Ta zwykła fizyka, chemia i biologia, która stworzyła ten cudowny świat. Jak bardzo trzeba przeczyć zdrowemu rozsądkowi, żeby uwierzyć, że a tym wszystkim nie ma żadnej Istoty Wyższej, tylko jakieś bezsensowne bum.

Barney napisał(a):
Mówi w czym masz byc dzieckiem "gdy chodzi o rzeczy złe", a w czym nie ("w sposobie waszego myślenia", "w myśleniu zaś waszym bądźcie dojrzali!")

Jeszcze kiedyś zrozumiesz, że pelikanowe przemyśliwania są bardzo dojrzałe. A może już zaczynasz to rozumieć, tylko cały czas jeszcze się kurczowo trzymasz zgubnego racjonalizmu.

Barney napisał(a):
Ciekawe czy mniemanie o własnej "genialności" to Twoja własna megalomania, czy też jesteś z tych, co do dwa razy dziennie w ramach "ćwiczeń" nakręcaja się powtarzając po 50 razy "jestem genialna".

Nie muszę się do tego przekonywać afirmacjami. Mój geniusz jest ewidentny.

Wt sie 07, 2018 9:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Właściwie teraz już tylko jedno mnie ciekawi: czy te (... autocenzura) deklaracje Pelikana to megalomania, czy też robi sobie po prostu jaja.
W obu wypadkach celem jest pozostawanie w centrum uwagi. IMHO wątek do zaorania.

Wt sie 07, 2018 10:58 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona