Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2019 6:30 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
merss napisał(a):
Tak idiotycznego wynikania (uWespecjana)dawno nie czytalam. To nawet nie dotyczy zasad liczb wielkich, gdzie możemy mowić o wynikaniu procentowym. Bóg mszy w rycie Trydenckim jest podnóżkiem wiernych w nich uczestnicznących i ze skladu prcentowego na jednej mszy ma obowiązek powoływać mężczyzn do stanu kaplańskiego. Jeśli padnie na Wespecjana może znaczyć: nie ja ich powoływałem, ale sami biegają i bzdury powielają. Chyba to już u Jeremiasza było.

Co jeszcze zdołam przeczytać zanim odeślę do lekarza lub nauki statystystyki oraz nauki o powołaniach kapłańskich? Jeśli ktoś się skaleczy o ławkę na mszy Trydenckiej, Wespecjan zobaczy w tym zasiew powołań, bo krew się pojawila.

Możesz oczywiście kpić i wygłupiać się, ale od tego powołań nie przybędzie po NOM-ach.
Chyba, że Franciszek zarządzi by jednak baby mogły sprawować mszę...

N sty 20, 2019 7:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ciekawe... No cóż, mój brat nie uczestniczył w Mszach Trydenckich, a mimo to otrzymał powołanie od Boga i już od prawie dwudziestu lat jest księdzem. :)

N sty 20, 2019 7:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ciekawe... No cóż, mój brat nie uczestniczył w Mszach Trydenckich, a mimo to otrzymał powołanie od Boga i już od prawie dwudziestu lat jest księdzem. :)

A NOM-y od wprowadzenia zwiększyły ilość powołań czy zmniejszyły?

N sty 20, 2019 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie pytasz? To Ty tutaj głosisz tezy o szkodliwości NOM, więc przedstaw konkretne dane statystyczne na ten temat.

Przy okazji wskaż wreszcie dowody na to, iż NOM powoduje utratę wiary w Przeistoczenie.

N sty 20, 2019 8:06 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dane statystyczne dotyczące powołań musiałyby mieć umocowanie w rzetelnej wcześniejszej analizie i ujmować możliwe przyczyny. Czytałam, że sprawa powołań nie jest taka prosta, Od dziesięcioleci zauwazano: są chude i tłuste lata. Są też inne czynniki, podawał je abp P.Lenga. Należaloby przyjrzeć się zasadności ich wszystkich i dopiero wowczas próbować przymierzać się do problemu.
Jeden doskonały kapłan to nie pięciu przeciętniaków. On i za stu wystarczy. I statystyka Wespecjana nadaje się jedynie na żarty forumowe. Wespecjan zignoruje fakt, że w latach wysypu powołań kapłańskich mieliśmy też 30% wrzuconych, by Kościół zdemontować. Taką informację oficjalnie podawano klerykom w jedym z seminariów już na pierwszym roku. Mieli rozeznanie co do liczb. Zdawano sobie też sprawę, że oni się tym chwalić nie będą i część z nich wybierze karierę. Inaczej zniszczyć nie można.

Jak stuletni dziadek nadaje wciąż o tym samym. Do tego zapędził się z Przeistoczeniem, bo mu się przepowiednie dotyczące odstępstw w KK z realnością pomerdały, ale widzi że spełniają się na naszych oczach. Kolejny prorok. Chwili nie ma oddechu, by znów jakiś się nie pojawił. I w koło macieju w tym samym.

Edit
Poglądy próbuje się uporządkować w racjonalne jedynie przy użyciu logiki. Ty stosujesz jednak retorykę a nie logikę w szukaniu przyczyn kryzysu w Kościele. Porządkowanie poglądów przybiera więc charakter irracjonalny. Rzucasz nośne hasełka w stylu: msza Trydencka pozwoli odbudować wielkość Kościoła. Msza Trydencka to źródło prawdziwych powołań. We mszy Trydenckiej przychodzi cały Bóg podczas Przeistoczenia, więc brakuje jego obecności na NOM. Zamęt, z którym mamy do czynienia ta retoryka wzmaga, dezinformuje. Dochodzę więc do wniosku, że ta dezinformacja służąca jedynie zamętowi myślowemu czemuś służy.

N sty 20, 2019 8:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss, ty dalej dokładasz do moich wypowiedzi najdziwaczniejsze konstrukcje i doszukujesz się w mojej psychice drugiego i trzeciego dna a już od lat nie słyszałem o powołaniu z mojej rodzimej parafii a w duszpasterstwie tradycyjnym już są 3 w 4 lata.

N sty 20, 2019 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W jednym znanym mi klasztorze przez 12 lat nie mieli nawet jednego powołania - z uwagi na ich regułę wybiera się de facto wspólnotę a nie zakon w ogólności - a potem im się sypnęły. Mają nadal paru seminarzystów a 4 już zostało wyświęconych na kapłanów. W zasadzie przyrost 100% jeśli nie więcej. A odprawiają jedynie NOM i idąc twoim tropem Wespecjan ta wspólnota powinna powoli umierać śmiercią naturalną, a rozkwita.
Można się zastanawiać na ile duszpasterstwo tradycyjne sprzyja temu że człowiek odpowie pozytywnie na łaskę Bożą. Bo że sprzyja to nie mam wątpliwości - podobnie jak sprzyja każde inne środowisko zaangażowanych, pobożnych katolików którzy właściwie postrzegają powołanie kapłańskie, tzn. jako laskę właśnie.

N sty 20, 2019 9:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
W jednym znanym mi klasztorze przez 12 lat nie mieli nawet jednego powołania - z uwagi na ich regułę wybiera się de facto wspólnotę a nie zakon w ogólności - a potem im się sypnęły. Mają nadal paru seminarzystów a 4 już zostało wyświęconych na kapłanów. W zasadzie przyrost 100% jeśli nie więcej. A odprawiają jedynie NOM i idąc twoim tropem Wespecjan ta wspólnota powinna powoli umierać śmiercią naturalną, a rozkwita.
Można się zastanawiać na ile duszpasterstwo tradycyjne sprzyja temu że człowiek odpowie pozytywnie na łaskę Bożą. Bo że sprzyja to nie mam wątpliwości - podobnie jak sprzyja każde inne środowisko zaangażowanych, pobożnych katolików którzy właściwie postrzegają powołanie kapłańskie, tzn. jako laskę właśnie.

Ja nie neguję powołań w Kościele posoborowym, nawet ich nagłych skoków tu i ówdzie, bo był bym ślepcem i idiotą, tylko martwi mnie, że na mszach jest tak duża dysproporcja płci na korzyść kobiet, z nich księży nie będzie, z kazań pod kobiety (nie dziwne, ksiądz mówi do tego kogo widzi), mężczyzna nie wyciągnie nic męskiego, a poźniej wielkie zdziwienie, że po seminariach są klerycy a później księża homoseksualiści.

Ja nie byłem świadomy że na Mszy Tradycyjnej jest więcej mężczyzn, to mnie zaskoczyło, kiedy zacząłem uczęszczać na MT. Później się dowiedziałem ile było powołań z ministrantury, w tak krótkim czasie na tak małą grupkę.

N sty 20, 2019 9:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A tego, o co prosiłem, dalej nie ma. Jak zwykle.

N sty 20, 2019 9:29 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Merss, ty dalej dokładasz do moich wypowiedzi najdziwaczniejsze konstrukcje i doszukujesz się w mojej psychice drugiego i trzeciego dna a już od lat nie słyszałem o powołaniu z mojej rodzimej parafii a w duszpasterstwie tradycyjnym już są 3 w 4 lata.

To może cieszyć. Może oznaczać, że rodziny są zdrowe, o ile powołania dadzą świętych księży. I nic poza tym. Magiczne myślenie jest szkodliwe. Szkodliwe jest też myślenie o szybkich sukcesach, to myślenie ideologiczne.
Po śmierci JPII mieliśmy wysyp powołań i już wówczas przewidywano, że to krótkotrwałe. Mamy też mniejszą liczbę urodzin i zamożniejsze społeczeństwo. Zamożność to zdaniem znawców czynnik hamujący nie tylko powołania, ale i samą wiarę. Już wiele lat temu ostrzegano Polaków, że gdy społeczeństwo stawać się będzie zamożniejsze, zniknie wysoka frekwencja na mszach. Taki człowiek zmienia bowiem widzenie siebie i z tragarza staje się kowalem swego losu.

N sty 20, 2019 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na religii tefał w 2008 roku powiedzieli że Msza Trydencka była odprawiana w zaledwie w 9 miejscach w Polsce.
https://youtu.be/Vn_sG0jaR6Q?t=1379

Dziś, po dekadzie, wygląda to tak i nadal przybywa:

Obrazek

Śr sty 23, 2019 4:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zajmij się lepiej wykazaniem, że NOM powoduje utratę wiary w Przeistoczenie i spadek liczby powołań.

Śr sty 23, 2019 4:32 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mamy problem, bo od ubieglego roku liczba powolań w Polsce wzrosła o dwadzieścia. To jednak wespecjanowa statystyka. :)

Śr sty 23, 2019 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Mamy problem, bo od ubieglego roku liczba powolań w Polsce wzrosła o dwadzieścia. To jednak wespecjanowa statystyka. :)

Odjełaś powołania z ministrantury na MT?

A tymczasem Ecclesia Dei w Holandii zrobiła kiedyś kompleksowe badania i wyszło im taka liczba księży na diecezję w ciągu czasowym,
Zgadnijcie cóż to wprowadzono na przełomie lat 1960-70:

Obrazek

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q ... 0472373712

Śr sty 23, 2019 4:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjanowa statystyka to czysta poezja, więc tu nie ma żadnych racjonalnych wniosków. Podrzucę liczby. W tym roku formację kapłańską na pierwszym roku ropoczęło ok. 620 kleryków (nie wiem skąd to około), w tym 415 w seminariach diecezjalnych, a 205 w zakonnych. W ubiegłym roku na początku roku formacyjnego w pażdzierniku alumnów było ok. 600.

Znając umiejętności Wespecjna jakoś formację zamieni na powołania i umieści w nich jeszcze ministrantów. Do tego z pewnością wyprowadzi jeszcze z tego brak Przeistoczenia. Taki sposób myślenia jest mi obcy, więc wybacz, mogę się tylko pozwolić sobie na taki komentarz. Co mają dane holenderskie do polskich? Wszystkie czynniki są wspólne dla Polski i Holandii, z iloma niewiadomymi to badanie? Tam zniszczono nie tylko chrześcijaństwo, ale wygląda na to, że siada im cywilizacja łacińska, bo pojawiają się artykuły, ze bogaci Holendrzy emigrują na drugą półkulę a chorzy uciekają przed 'leczeniem' eutanazją do Niemiec. A Wespecjan przywołuje dane Holandii. Pogadaj z exeterem. On to przetworzy na prawdziwą cywilizację lewactwa: zniszczyć, splantować a potem wprowadzić swą lewacką utopię. Wszystko z miłością o bliźnim i multi kulti nas wzbogacającym. Pojawił się problem. Boją się islamu, tego nie opanowali walcząc z chrześcijanami. Islam to nie bezzębny i rozmiękczony katolicyzm.

Walcząc utopijnie czynisz to samo co lewacy. Te same metody. Nie masz planu, ale wojujesz hasełkami, statystykami od czapy. Mądrość polega na tym, że widzi się drogę przed sobą. Ty widzisz tylko do drzwi kościoła gdzie odbywa się msza w rycie trydenckim. Mając w ręku dobro obrzydzisz to tym, którzy jeszcze rozumu się nie pozbyli.

Śr sty 23, 2019 6:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Następna strona