Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 30, 2020 5:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 827 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
merss napisał(a):
Ewangelizując natomiast narażasz się na ludzkie NIE i wciąż musisz modyfikowac metody, przede wszystkim nawiązać dobre relacje. Bez tego ostatniego jesteś pusty jak dzwon bez duszy.
W innym temacie odpowiedziałem Barneyowi że nie jestem zwolennikiem wyzywania nikogo od sekciarzy np ŚJ, bo to na starcie najeża człowieka, którego chcesz przekonać, albo co najmniej zasiać słuszne wątpliwości w jego (fałszywym) światopoglądzie i religii.

N lip 26, 2020 11:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Ten cytat, który przedstawiłeś miał charakter ogólny. Sekty są różnie definiowane; co więcej nie wszystkie mają z tego co pamiętam charakter destukcyjny. Nie chce mi się jednak szukać, bo i inny mamy temat.Pisałam ci, że ewangelizacja jest nadal prowadzona. Ze złych metod ewangelizacyjnych, nawet zalecanych w niektórych seminariach nie wyprowadza się zasady ogólnej. Można statystycznie, ale to powinno się doprecyzować. To wypaczenia prowadzace do wymieszania religii pogańskich z chrześcijaństwem. Jeśli w tym samym czasie dochodzi do rzeczywistej ewangelizacji i wypaczeń to nieuzasadnione jest używanie terminu posoborowie do czasu. Wyjaśnialam, że po soborze niektórzy duchowni zaczęli używać terminu: duch soboru na określenie swej wizji chrześcijaństwa. Tyle, że ten duch to na pewno nie DŚ, bo o prawie zapomniano.

Pn lip 27, 2020 12:12 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 827 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56