Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 06, 2020 8:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Kwestia bluźnierstwa 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kwestia bluźnierstwa
Peter, każdy może o sobie powiedzieć że jest napełniony Duchem Świętym, to nic trudnego. Pisząc nową Biblię też chciałbym wzmocnić jej autorytet i bym twierdził, że sam Jezus mi ją podyktował. czysty chwyt marketingowy

Pt paź 26, 2018 7:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Peter, jesteś w komisji , która ma na celu wybrać fragmenty do Pisma Świętego. Masz dwa krótkie teksty do wyboru:

I rzekł Pan do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jeruzalemu, i uczyń znak na czole mężów, którzy wzdychają i jęczą nad wszystkimi obrzydliwościami popełnionymi w nim! A do innych rzekł tak, że to na własne uszy słyszałem: Przejdźcie za nim przez miasto i zabijajcie bez zmrużenia oka, i nie litujcie się! Wybijcie do nogi starców, młodzieńców i panny, dzieci i kobiety, lecz tych wszystkich, którzy mają na sobie znak, nie dotykajcie! A rozpocznijcie od mojej świątyni! I rozpoczęli od starszych mężów, którzy byli przed przybytkiem. Potem rzekł do nich: Zanieczyśćcie przybytek i napełnijcie dziedzińce zabitymi, potem wyjdźcie i zabijajcie w mieście!

Walka z prawdziwym złem zawsze jest można powiedzieć okrutna, a w rzeczywistości bezpardonowa. Nie patrz na ludzi jako takich tylko na zło które się szerzy - to alegoria, a nie konkretny przepis na mordowanie ludzi!
Powtarzam - ważny jest także i Nowy Testament.

Cytuj:
i drugi:

"Jeśli pozwolisz sobie na jedną minutę skupionej obecności, po prostu się zatrzymasz; nawet tylko po to, by posłuchać bicia serca, to odciągnie cię od głowy i wprowadzi cię do chwili obecnej, która istnieje sama w sobie. To nie jest droga do innej chwili. To nie jest most do innej okazji. To ponadczasowa doskonałość... Więc zatrzymaj się... i pogrąż się w tej ponadczasowej chwili"

Cytat Mooji? Hm.. Dlaczego porównujesz Biblię do gościa który sobie coś tam tworzy współcześnie? Dlaczego jest Twoim autorytetem?

Cytuj:
Peter, każdy może o sobie powiedzieć że jest napełniony Duchem Świętym, to nic trudnego.

Może, ale nie ma podstaw by mu wierzyć. W objawienia prywatne nie muszę wierzyć.

Pt paź 26, 2018 7:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
szczerze mówisz, ze nieuwarunkowany żadna religią wybrałbyś cytat o mordowaniu, bo rzeczywistość jest bezpardonowa ??
To mi wiele mówi o Tobie jako człowieku. No cóż, szkoda..

Moojiego wywal do kosza, To nie jest żaden autorytet. Chodzi mi o sam cytat.

Wybierasz brzydotę nad piękno.. w życiu też tak postępujesz?

Pt paź 26, 2018 8:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
szczerze mówisz, ze nieuwarunkowany żadna religią wybrałbyś cytat o mordowaniu, bo rzeczywistość jest bezpardonowa ??

Nie, Biblia nie jest do prywatnego "jakmisięwydaje" interpretowania. Brak Ci klucza do niej i wychodzą Ci z tego nonsensy.

Cytuj:

Nie ma co z Tobą dyskutować. Niby wielce "oświecony" a odczytuje natchnioną, mistyczną Księgę współcześnie - dosłownie.. :roll:

Ty zaś wymyślasz sobie coś tam, bez żadnych zasad i produkujesz się.. Barney dobrze to podsumował jako brednie.

Pt paź 26, 2018 8:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Peter, nie potrafisz się nawet na kilka minut uwolnić od uwarunkowania. Pytałem, który tekst byś wybrał niezależnie od Twojej obecnej religii.
Mój wniosek- nie potrafisz w miarę obiektywnie ocenić rzeczywistości i nawet jakby w Biblii napisano- " zabij swoje dzieci" to byś to zaakceptował i tego mętnie bronił.

Kluczem do Biblii są teksty mistyczne, na pewno nie wynurzenia faryzeuszy, którzy z tego zbijają kasę.

ja nie widzę tutaj ani natchnienia ani mistyki.. po prostu opis przemocy wykreowany przez człowieka przepełnionego przemocą.
Wiesz- wszystko możesz zracjonalizować,. nawet paskudne opisy możesz wynieść na piedestał, ale po co ?

To na czym się opieram jest starsze niż chrześcijaństwo. Dla człowieka zahipnotyzowanego obrazami jak w podanym przeze mnie fragmentem Biblii każdy przejaw logiki i mądrości będzie brednią

Pt paź 26, 2018 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tylko widzisz, wbrew Twoim tezom, Biblii nie kompletowano kierując się "widzimisię", tylko robiono to pod przewodnictwem Ducha Świętego. To, że Tobie niektóre teksty nie pasują do wizji Boga, którą sobie stworzyłeś, to już wyłącznie Twój problem.

Pt paź 26, 2018 8:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Kluczem do Biblii są teksty mistyczne, na pewno nie wynurzenia faryzeuszy, którzy z tego zbijają kasę.

acha

Cytuj:
ja nie widzę tutaj ani natchnienia ani mistyki..

To śnij dalej na jawie swoje sny bez snów, a nie bierz się za dyskusję o poważnych sprawach. Twoje fantazje są Twoimi fantazjami, które niekoniecznie muszą być prawdą.

Cytuj:
To na czym się opieram jest starsze niż chrześcijaństwo.

Jaaaasne. Cierpienie jest nieistotne, miłość jest nieistotna.. Itd.. Tylko czemu w takim razie przejmujesz się starotestamentowymi opisami?

Pt paź 26, 2018 8:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tylko widzisz, wbrew Twoim tezom, Biblii nie kompletowano kierując się "widzimisię", tylko robiono to pod przewodnictwem Ducha Świętego. To, że Tobie niektóre teksty nie pasują do wizji Boga, którą sobie stworzyłeś, to już wyłącznie Twój problem.

na jakiej podstawie rozróżniasz co zostało stworzone pod przewodnictwem Ducha Świętego a co nie ? Bo tak Ci powiedzieli, czy masz jakieś własne wartościowanie w tym zakresie ?

każda wizja Boga jest tylko wizją. Nie akceptuję wiec żadnych, nawet mistycznych wynurzeń jako prawdy objawionej. Kiedy juz jednak zaprzyjaźniamy się z jakąś wizję to dobrze byłoby ,aby tak zaprezentować Boga jako kogoś porządnego i dobrego.

Pt paź 26, 2018 8:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Peter,

Poważne dyskusje o duchowości wykluczają dla mnie magiczne postacie, którymi pewne pismo jest przepełnione. Duchowość to bowiem nie Harry Potter- przynajmniej dla mnie.

no tak, w tym opisie, który wybrałeś cierpienie ludzkie i miłość nie mają znaczenia. To jednak twoja preferencja nie moja.

Pt paź 26, 2018 8:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

na jakiej podstawie rozróżniasz co zostało stworzone pod przewodnictwem Ducha Świętego a co nie ?

Szkoda jedynie, że Twoje pytanie ma się do tego, co napisałem, jak pieść do nosa.

Cytuj:
każda wizja Boga jest tylko wizją. Nie akceptuję wiec żadnych, nawet mistycznych wynurzeń jako prawdy objawionej.

To Twój problem, a nie mój.

Cytuj:
Kiedy juz jednak zaprzyjaźniamy się z jakąś wizję to dobrze byłoby ,aby tak zaprezentować Boga jako kogoś porządnego i dobrego.

Weź wreszcie zapamiętaj: My wierzymy w Boga, który się objawił ludziom, a nie wymyślonego przez ludzi.

Pt paź 26, 2018 9:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Poważne dyskusje o duchowości wykluczają dla mnie magiczne postacie, którymi pewne pismo jest przepełnione. Duchowość to bowiem nie Harry Potter- przynajmniej dla mnie.

Poważne rozmowy o duchowości wymagają wiedzy i jednolitego aparatu pojęciowego. I należy doprecyzować: co rozumiem przez duchowość, bo sa różne definicje człowieka. W ramach duchowości chrześcijańskiej możemy rozmawiać o różnych formach duchowości, wszystkie mają ukształtować dojrzałego w wierze człowieka. I należy mieć obraz takiego człowieka.

Pt paź 26, 2018 9:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

Moojiego wywal do kosza, To nie jest żaden autorytet. Chodzi mi o sam cytat.

Pomijasz najistotniejsze i nie zauwazasz takze potopu, ktory zniszczyl prawie wszystkich.
Zwroc uwage na dzisiejsze prawa i jak cos narozrabiasz to Policja ma prawo pozbawic cie wolnosci zakuwajac w kajdanki i doprowadzajac cie przed wymiar sprawiedliwosci.
Nawet jak dostaniesz wyrok to po drugiej stronie tez trwa zycie.
Taki potop to bylo usuniecie przestepcow i doprowadzenie ich przed wymiar sprawiedliwosci. To samo z balwochwalczymi czy wrecz satanistycznymi ludami ktore sialy zgorszenie i z ktorymi walczyli Izraelici
Oczywiscie jesli lgniesz do tego ziemskiego zycia i trzymasz sie go zebami i pazurami to bedzie to dla ciebie straszne bo nie wierzysz ze po tamtej stronie jest tez zycie, ale tak samo zalezne od naszych czynow i postepowania tutaj na ziemi.

So paź 27, 2018 1:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen. Każda grupa kulturowo- religijna ma swoje objawienia. Nasz umysł jest po prostu podatny na halucynacje. I nic z tego nie wynika

So paź 27, 2018 9:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2. Średnio kręci mnie duchowość w której jest zawarte zabijanie. W potopie tez zginęły małe dzieci co tym bardziej czyni ten czyn wyjątkowo paskudnym. Nie moja estetyka. Sorry

So paź 27, 2018 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze, to, że wg. Ciebie objawienia Boga to halucynacje, jeszcze nie oznacza, że taka jest rzeczywistość.
Po drugie, Bóg jest dawca życia, więc ma też prawo je odebrać. I nie jest to zabójstwo.

So paź 27, 2018 9:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona