Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 01, 2020 11:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Kwestia bluźnierstwa 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kwestia bluźnierstwa
Yarpen . Oki. Poza tym nigdy nie znalazłem w tych objawieniach czegoś inteligentego. To tylko moja opinia i mój prywatny gust . Powiem też że nawet objawienia moich ulubionych mistyków są mi obojętne. Po prostu traktuje je wszystkie jako ciekawostkę i element folkloru. Swoim dzieciom też daliśmy życie, one powstały w wyniku naszej świadomej decyzji. Mamy prawo według Ciebie je zabić? Trochę traktujesz Boga jako kaprysnego władcę marionetek. Tu stworzę, tu trochę zabije , tu okalecze, tu się objawie. Zabawa musi być...

So paź 27, 2018 10:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Litości! Następny co jest dumny ze swojej ignorancji.. :roll:

So paź 27, 2018 10:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Бог троицу любит

So paź 27, 2018 11:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Yarpen . Oki. Poza tym nigdy nie znalazłem w tych objawieniach czegoś inteligentego. To tylko moja opinia i mój prywatny gust . Powiem też że nawet objawienia moich ulubionych mistyków są mi obojętne. Po prostu traktuje je wszystkie jako ciekawostkę i element folkloru. Swoim dzieciom też daliśmy życie, one powstały w wyniku naszej świadomej decyzji. Mamy prawo według Ciebie je zabić? Trochę traktujesz Boga jako kaprysnego władcę marionetek. Tu stworzę, tu trochę zabije , tu okalecze, tu się objawie. Zabawa musi być...

Widzisz, takie jak twoje rozumowanie jest jednoczesnie prowadzeniem twoich dzieci do tego samego zgubnego skutku, wiec jesli Bog jest wszystkowiedzacy to wie ze choc twoje dzieci sa niewinne to i tak ty je doprowadzisz do zguby, wiec lepszym rozwiazaniem jest np. potop, bys choc tych niewinnych nie zniszczyl.
Wiesz, wsrod tych z potopu byli takze niewinni, ale im nic to nie zaszkodilo, bo po prostu wczesniej rozpoczeli zycie po tamtej stronie i bez grzechu do ktorego inni by ich doprowadzili swoim zlym postepowaniem.
Wez tak solidnie przemysl swoje zycie, i policz ilu osobom rujnujesz zycie swoim postepowaniem.

N paź 28, 2018 12:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Po pierwsze, to, że wg. Ciebie objawienia Boga to halucynacje, jeszcze nie oznacza, że taka jest rzeczywistość.
Po drugie, Bóg jest dawca życia, więc ma też prawo je odebrać. I nie jest to zabójstwo.
Żeby nie było, że to trolling. Piszę całkiem poważnie.
Jest taki człowiek, którego niemal wywyższono do rangi Boga, tylko to, że według ciebie zrobili to omylni ludzie jeszcze nie oznacza, że taka jest rzeczywistość. Jego narodzinom towarzyszyły ptaki śpiewające w rodzimym języku, gwiazda wskazująca miejsce, sprowadzenie wiosny, pojawienie się tęczy na niebie i chodzą słuchy, że za życia miał wiele cudownych i niecodziennych zasług (nawet wymyślenie hamburgera) w tym zdobycie 50 tytułów przypisujących mu geniusz i wcielenie wszystkiego co najlepsze na świecie. Jest nim Kim Dzong Il, którego ojciec sam nosi tytuł "Wiecznego Prezydenta Korei Płn.". I o nim można powiedzieć, że jest dawcą życia, więc ma prawo je odbierać. I nie jest to zabójstwo. A czemu? Bo tak. A każdy, kto to zakwestionuje to...
PeterW napisał(a):
Następny co jest dumny ze swojej ignorancji.. :roll:

N paź 28, 2018 12:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I nasz troll tez się pochwalił swoją ignorancja. Coraz ciekawiej Maciusiu.

N paź 28, 2018 1:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2. Przerażające jest to co piszesz. Czyli według Twoich nauk możemy zabijać małe niewinne dzieci które urodziły się np.w rodzinach patologicznych bo wtedy je ratujemy. One sa niewinne ale wbicie im noża w serce im nie zaszkodzi bo przecież szybciej będą w raju z Bogiem. Jeżeli to nie żart ale faktycznie Twoja filozofia życiowa to powinni Cię brachu zamknąć i odizolować od zdrowych ludzi. Ty widzisz niebezpieczeństwo nie tylko w tak drastycznych przypadkach ale również i ludzi którzy reprezentuja inna wiarę czy filozofię. Dla mnie to totalne zepsucia moralne

Bardziej kwestia gustu. Czym więcej czytasz ksiąg duchowych z różnych kultur i religii tym szybciej ziewasz gdy napotykasz na objawienia, magiczne postacie, cuda, zmartwychwstania. Ale to dobrze, bo człowiek wtedy bardziej koncentruje się na warstwie merytorycznej tekstu, zamiast na bajkowych zdarzeniach. One są tylko ozdobnikiem

NowyLogin napisał(a):
Po pierwsze, to, że wg. Ciebie objawienia Boga to halucynacje, jeszcze nie oznacza, że taka jest rzeczywistość.
Po drugie, Bóg jest dawca życia, więc ma też prawo je odebrać. I nie jest to zabójstwo.
Żeby nie było, że to trolling. Piszę całkiem poważnie.
Jest taki człowiek, którego niemal wywyższono do rangi Boga, tylko to, że według ciebie zrobili to omylni ludzie jeszcze nie oznacza, że taka jest rzeczywistość. Jego narodzinom towarzyszyły ptaki śpiewające w rodzimym języku, gwiazda wskazująca miejsce, sprowadzenie wiosny, pojawienie się tęczy na niebie i chodzą słuchy, że za życia miał wiele cudownych i niecodziennych zasług (nawet wymyślenie hamburgera) w tym zdobycie 50 tytułów przypisujących mu geniusz i wcielenie wszystkiego co najlepsze na świecie. Jest nim Kim Dzong Il, którego ojciec sam nosi tytuł "Wiecznego Prezydenta Korei Płn.". I o nim można powiedzieć, że jest dawcą życia, więc ma prawo je odbierać. I nie jest to zabójstwo. A czemu? Bo tak. A każdy, kto to zakwestionuje to...
PeterW napisał(a):
Następny co jest dumny ze swojej ignorancji.. :roll:

Niestety. .. ludzi bardzo łatwo jest ogłupic. Każdy ma prawo wierzyć sobie w co chce ale nie ma prawa krzywdzic przy tym innych.

Ostatnio edytowano N paź 28, 2018 2:19 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie trzech postów

N paź 28, 2018 1:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2. Przerażające jest to co piszesz. Czyli według Twoich nauk możemy zabijać małe niewinne dzieci które urodziły się np.w rodzinach patologicznych bo wtedy je ratujemy. One sa niewinne ale wbicie im noża w serce im nie zaszkodzi bo przecież szybciej będą w raju z Bogiem. Jeżeli to nie żart ale faktycznie Twoja filozofia życiowa to powinni Cię brachu zamknąć i odizolować od zdrowych ludzi. Ty widzisz niebezpieczeństwo nie tylko w tak drastycznych przypadkach ale również i ludzi którzy reprezentuja inna wiarę czy filozofię. Dla mnie to totalne zepsucia moralne

Nie. Kompletnie nie rozumiesz co się do Ciebie pisze. Śmiem podejrzewać że nie chcesz tego zrozumieć, bo to by Ci załamało cały Twój światopogląd.

Cytuj:
Bardziej kwestia gustu. Czym więcej czytasz ksiąg duchowych z różnych kultur i religii tym szybciej ziewasz gdy napotykasz na objawienia, magiczne postacie, cuda, zmartwychwstania. Ale to dobrze, bo człowiek wtedy bardziej koncentruje się na warstwie merytorycznej tekstu, zamiast na bajkowych zdarzeniach. One są tylko ozdobnikiem

A czym jest u Ciebie merytoryka? Przecież nie potrafisz wyskoczyć ponad myślenie anachroniczne..

N paź 28, 2018 1:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Petter. Tak. Nie rozumiem sensu zabijania niewinnych i racjonalizowamia tych zbrodni jak to zrobił Sam2. Mam nadzieję że Ty masz inne podejście do tych spraw. Merytoryka odrzuca dogmaty, wiary, tylko racjonalnie tłumaczy pewne zjawiska.

N paź 28, 2018 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiesz, bo ciągle nie przyjmujesz do wiadomości tego, co Ci napisałem na temat Boga.

N paź 28, 2018 1:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
On tego przyjąć nie może. Z psychologicznego punktu widzenia to niemożliwe. Musialby najpierw wyrzucić swe chore wyobrażenia. Nie da się nalożyć na fałszywy obraz Boga, obrazu rzeczywistego. Tego świadomość nie przyjmuje do realizacji. To jednak zachwialoby wszystko co przyjął za ważne. Podświadome broni się przed rozpadem misternie utkanej spójności, ktora potrzebuje wciąż potwierdzeń negatywnych. Jesteśmy na przegranej pozycji. Musi ignorować, dewaluować: Boga, Biblię i wyznawców,. Wyobraźnia podpowiada, że logika ma inny charakter, argumenty merytoryczne inaczej opisuje.
Napisal wwcześniej, że nie poszukuje prawdy, ale ciszy w głowie. Na tym forum jej nie uzyska, może wyjść jeszcze bardziej poturbowany wewnętrznie. Ten fałsz w szukaniu zostal bowiem odkryty, maska widoczna.
Dewaluować Boga, doktrynę, wyznawców, by podświadomie dążyc do spokoju może tam, gdzie panuje inna atmosfera.

Tu można dyskutować, jeśli nie ma tych nierozwiązanych problemów. Ktoś został ukształtowany w innej kulturze i próbuje się zrozumieć. Nie ma więc żadnych negatywnych napięć, nawet nieuświadamianych sobie .

N paź 28, 2018 2:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiesz, bo ciągle nie przyjmujesz do wiadomości tego, co Ci napisałem na temat Boga.

przyjmuję do wiadomości , tylko taka wizja nie odpowiada mojej estetyce i poczuciu logiki

N paź 28, 2018 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

przyjmuję do wiadomości , tylko taka wizja nie odpowiada mojej estetyce i poczuciu logiki

I na tym polega Twój problem, że usiłujesz Boga dopasować do swoich wizji, a nie swoje przekonania do Boga.

N paź 28, 2018 3:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss.

chore wyobrażenia ? no sorry, w mistyce nie ma mordowania niewinnych dzieci i racjonalizacji takich zabójstw. Pomyliłaś kierunki,

Obraz Boga nie jest Bogiem. Tak samo jak ktoś Ciebie namaluje na płótnie, to nie staniesz się nagle wytworem malarza.

zachwiać można tylko wiarą i jej dogmatami, a ja mam do dyspozycji konkretne techniki, które działają. To wiedza, nie wiara. To w stylu- wiem, że jak będę poruszał nogami, to dostane się z punktu A do B.
Dla potwierdzenia tego nie potrzebuję potwierdzeń negatywnych, tylko sama praktykę. Czyli przejście z punktu A do B. To proste.

Prawdy nie można znaleźć bo ona jest podmiotem. Skoro redukujecie prawdę do przedmiotu, który może być poznany, to tworzycie z niej kolejny produkt mentalny. Oki, Wasze prawo.

Już tłumaczyłem to Merss, przegapiłaś :) Cisza oznacza brak rozmów w głowie, kiedy jestem sam, Tu na forum jest interakcja społeczna. Tu nie znajdę ciszy, tylko produkty wiary, umysłu, ludzkich wyobrażeń. W życiu na wszystko jest miejsce. Możesz jednocześnie rozwijać swój umysł, doskonalić techniki dyskusji, jak i w samotności wyjść poza dialog w głowie.
Chrześcijaństwo ciekawi mnie jako fenomen. Chciałbym dojrzeć tam jakąś glebie. coś co mnie poruszy, co będzie odpowiadać temu co uznaję za piękne i mądre. Sorry, ale potop do tego nie należy

N paź 28, 2018 3:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
I na tym polega Twój problem, że usiłujesz Boga dopasować do swoich wizji, a nie swoje przekonania do Boga.

Yarp, ale do którego Boga, skoro jest ich tysiące ? :)
Najpierw muszę zdecydować , który jest prawdziwy, nie sądzisz ?
a do decyzji potrzebuję pewnych standardów, U mnie są nimi logika, piękno i przede wszystkim coś co ze mną rezonuje.

N paź 28, 2018 3:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona