Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 22, 2019 11:14 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Puste piekło 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
feelek napisał(a):

Cytuj:
A to jest gdzieś jakiś przymus życia z obciążonym sumieniem? Zawsze można popełnić samobójstwo tak jak Judasz, ale o nim Jezus też powiedział, że lepiej by było dla niego gdyby się nie narodził?

I sam sobie odpowiadasz na to pytanie. Judasz gdy połapał się w tym co zrobił nie był w stanie z tym żyć. Sumienie tak go gryzło że wolał się powiesić. Czy sumienie go przymusiło? Jak najbardziej.

Cytuj:
Przecież Judasz nie męczył się latami ze świadomością, że nie będzie zbawiony. To co gorszego niż śmierć mogło go spotkać? Czy mógłbyś Jacku odpowiedzieć na to pytanie?

Nie męczył się latami bo sobie na to nie pozwolił. Gdyby mu w jakiś sposób odebrano możliwość popełnienia samobójstwa wówczas by się by się męczył. Dlatego lepiej dla niego żeby zawiesił sobie kamień młyński u szyi i się rzucił w może… albo się powiesił. I tak zrobił. Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie. To co niewygodne pomijasz? To tak ma wyglądać nasza dyskusja?

N sty 27, 2019 9:47 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Nie męczył się latami bo sobie na to nie pozwolił. Gdyby mu w jakiś sposób odebrano możliwość popełnienia samobójstwa wówczas by się by się męczył. Dlatego lepiej dla niego żeby zawiesił sobie kamień młyński u szyi i się rzucił w może… albo się powiesił. I tak zrobił.

Ale w przypadku Judasza Jezus nie mówił o żadnym kamieniu.

Cytuj:
A jak ty to rozumiesz? Czyżby śmierć przez przywiązanie do szyi kamienia młyńskiego i wrzucenie do morza za zgorszenie najmniejszego z uczniów Jezusa sprawiała że ominie takiego człowieka jeszcze gorsza przyszłość to znaczy "piekło"?

Ja to rozumiem, że lepiej człowiekowi jest zginąć w morzu niż zgrzeszyć i pójść do piekła. Pamiętaj, że nie każdego gryzie sumienie.

N sty 27, 2019 10:33 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Ja to rozumiem, że lepiej człowiekowi jest zginąć w morzu niż zgrzeszyć i pójść do piekła. Pamiętaj, że nie każdego gryzie sumienie.

?Czy to znaczy że ty uważasz że jak np. zły człowiek zginie w morzu to już do piekła się nie pójdzie? ... taki DAVID JONES?:)

So lut 02, 2019 11:25 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Czy to znaczy że ty uważasz że jak np. zły człowiek zginie w morzu to już do piekła się nie pójdzie? ... taki DAVID JONES?:)

Jacku, nie odpowiedziałeś jeszcze na pytanie: Co gorszego od śmierci może spotkać kogoś, kogo nie gryzie sumienie, a dopuścił się grzechu zgorszenia?

N lut 03, 2019 9:40 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Czy to znaczy że ty uważasz że jak np. zły człowiek zginie w morzu to już do piekła się nie pójdzie? ... taki DAVID JONES?:)

Jacku, nie odpowiedziałeś jeszcze na pytanie: Co gorszego od śmierci może spotkać kogoś, kogo nie gryzie sumienie, a dopuścił się grzechu zgorszenia?

Jeśli odpowiesz na moje powyżej pytanie, to zrozumiesz że twoje pytanie jest bezzasadne

Wt lut 05, 2019 12:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Guzik prawda. Migasz się od wyjaśnienia, co gorszego od śmierci może spotkać człowieka, który dopuścił się grzechu zgorszenia, bo w teologii Świadków Jehowy dla potępionych śmierć jest końcem wszystkiego i nic gorszego kogoś takiego nie może spotkać. :D

Wt lut 05, 2019 9:03 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy każdy diabeł jest naprawdę stracony na zawsze? Czy przeznaczeniem każdego z nich jest wieczne potępienie? Bo to wygląda na jakiś determinizm/ predestynację, wykluczającą wolną wolę. A z drugiej strony wolna wola zakłada możliwość teoretyczną, że chociaż w jednym złym duchu obudzi się minimalna chociaż chęć dobra.

Tym bardziej, że przecież złe duchy znają wszechmoc Boga znacznie lepiej, niż ludzie i obawiają się Go. Strach może być motorem zmiany na lepsze.

Cz lut 07, 2019 1:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiele osób pyta:
Czy Szatan może zostać zbawiony?

Rozpatrując sprawę od strony Boga, należałoby powiedzieć: oczywiście! Gdyby się nawrócił, niewątpliwie zostałby przez Boga z radością przyjęty.
Jednak… nic z tego. Diabeł bowiem jest duchem i jego decyzje są doskonałe.
Niech nikogo nie zmyli to słowo - „doskonałe” w języku filozoficznym nie oznacza „najlepsze”, tylko „niezmienne” i „dokładnie odpowiadające temu co chce”.
Nasze, ludzkie wybory są „niedoskonałe” - często się mylimy, zmieniamy zdanie, chcemy dobrze a wychodzi źle itd. Szatan, jako istota duchowa doskonale wie czego chce, doskonale zdaje sobie sprawę ze skutków swoich wyborów - i jego decyzja zawsze będzie taka sama. Nie ma żadnej możliwości by zmienił zdanie.
Szatana nikt nie zwiódł i nie oszukał. On podjął decyzję, nie Bóg.
I gdyby Szatan chciał Bóg by go przyjął w tej samej chwili - Bóg kocha wszystkie swoje stworzenia.
Ale Szatan nie zechce, bo jego grzechy nie są pomyłkami, lecz świadomym nieposłuszeństwem, dokonanym wyborem.

Kanon 393
Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. "Nie ma dla nich skruchy po upadku, jak nie ma skruchy dla ludzi po śmierci"[i][/i]

Grzech Szatana jest czymś jakościowo innym niż większość naszych grzechów. Człowiek w zasadzie (nie zawsze) grzeszy nie zaprzeczeniem zasadzie „Zła należy unikać, dobro czynić”, lecz ulegnięciem zwiedzeniu co jest dobrem, a co złem.
Popatrzmy na alegorię grzechu Adama i Ewy w Księdze Rodzaju- Pierwsi Rodzice odrzucili naukę Boga na temat co jest dobre, a co złe - w zamian próbując wstawić swoje zdanie na ten temat (symboliczne zerwanie owocu z drzewa „wiadomości złego i dobrego”). W tym wypadku uznali - inaczej niż Bóg - ze ich czyn będzie dla nich korzystny. Oczywiście tak naprawdę nie było to wcale ich własne zdanie - to Szatan ich okłamał („Na pewno nie umrzecie!”/Rdz 3,4b/ ).
Ale teraz uwaga: w momencie śmierci człowiek „poznaje tak, jak jest poznany” (1 Kor 13,12)
I może wybrać to czego CHCE - juz nie w zwiedzeniu. Tak jak kiedyś anioły i Szatan.
Obraz Piekła jako miejsca, skąd potępieńcy wołają o zlitowanie do Boga jest z gruntu fałszywy. Gdyby potępieniec był skory do takiego wołania, gdyby nie przeszkadzała mu w tym jego własna pycha i nienawiść do Boga - nie trafiłby do Piekła. Co więcej, nie potrzebowałby „wołać” – wystarczyłoby by chciał znaleźć się blisko Boga (tj. w Niebie).

„Niebo Chrystusa opiera się na wolności, pozwalającej potępionym chcieć własnego potępienia.
Specyfiką chrześcijaństwa jest przekonanie o wolności człowieka i o powadze ludzkiego życia”

/J.Ratzinger „Śmierć i życie wieczne”/

Cz lut 07, 2019 11:41 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wiele osób pyta:
Czy Szatan może zostać zbawiony?

Dziękuję za dokładne wyjaśnienie tego problemu. :-)

Pt lut 08, 2019 4:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Jeśli odpowiesz na moje pytanie, to zrozumiesz że twoje pytanie jest bezzasadne.
Pytanie Jacka: Czy to znaczy że ty uważasz że jak np. zły człowiek zginie w morzu to już do piekła się nie pójdzie? ... taki DAVID JONES?:)

Jacku, zupełnie nie zrozumiałeś o czym mówił Jezus do apostołów. Przeczytaj ten fragment jeszcze raz i zastanów się nad jego znaczeniem. Zwróć szczególną uwagę na zwrot: niż żeby.

"Potem Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli chodzi o powody do upadku, to na pewno się pojawią. Ale biada temu, przez kogo to się stanie! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono na szyi kamień młyński i wrzucono go do morza, niż żeby doprowadził do upadku jednego z tych małych."

A zatem Jacku, ponawiam moje pytanie: Co gorszego od śmierci może spotkać kogoś, kogo nie gryzie sumienie, a dopuścił się grzechu zgorszenia?

So lut 09, 2019 11:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie dostaniesz odpowiedzi. W teologii ŚJ karą dla potępionych jest śmierć będąca końcem wszystkiego, więc Jacek po prostu nie jest w stanie odpowiedzieć, bo musiałby przyznać, że jednak coś tam musi być, a to zmusiło by go do odrzucenia nauczania Ciała Kierowniczego.

So lut 09, 2019 11:18 am
Odpowiedz z cytatem
Przy czym ŚJ nie przeszkadza nauczanie takich rzeczy mimo iż Jezus potwierdził, że osoby które są nieprawe pójdą na potępienie

So lut 09, 2019 6:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oj tam, oj tam.
A ile rzeczy ŚJ omijają z nauczania Jezusa?
Łatwiej chyba napisać czego nie omijają z Biblii

So lut 09, 2019 7:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Jeśli odpowiesz na moje pytanie, to zrozumiesz że twoje pytanie jest bezzasadne.
Pytanie Jacka: Czy to znaczy że ty uważasz że jak np. zły człowiek zginie w morzu to już do piekła się nie pójdzie? ... taki DAVID JONES?:)

Jacku, zupełnie nie zrozumiałeś o czym mówił Jezus do apostołów. Przeczytaj ten fragment jeszcze raz i zastanów się nad jego znaczeniem. Zwróć szczególną uwagę na zwrot: niż żeby.

"Potem Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli chodzi o powody do upadku, to na pewno się pojawią. Ale biada temu, przez kogo to się stanie! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono na szyi kamień młyński i wrzucono go do morza, niż żeby doprowadził do upadku jednego z tych małych."

A zatem Jacku, ponawiam moje pytanie: Co gorszego od śmierci może spotkać kogoś, kogo nie gryzie sumienie, a dopuścił się grzechu zgorszenia?

Ale ja już odpowiedziałem na to twoje pytanie na poprzedniej stronie. Ogólnie mówiąc stan w jakim znajdzie się taki człowiek jest bardzo zły. Co to znaczy? świadomość odrzucenia przez Boga i uświadomienie sobie niemożliwości zbawienia może doprowadzić człowieka do obłędu. Życie w takim obłędzie jest gorsze od śmierci. lepiej jest uwiesić sobie kamień młyński u szyi i rzucić się w morze. Podobnie wypowiedział się o piekle JPII. to znaczy że jest to raczej stan niż miejsce

Wt mar 26, 2019 10:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widze ze niektorzy nie zauwazaja zaleznosci, ze puste pieklo oznaczalo by pelne Niebo, wiec jesli nie wszyscy dostana sie do Nieba to pieklo nie bedzie puste. Ot tak logiczna konsekwencja.

Teraz warto by zadac pytanie czy wszyscy tak naprawde wypelniaja Przykazania i postepuja w zyciu jak Nauczal Jezus?
Zdarzenie z nawroceniem zloczyncy ukrzyzowanego z Jezusem moze byc blednie rozumiane ze jak sie ktos nawroci przed smiercia to bedzie zbawiony.
Otoz jesli ktos spowodowal zgorszenie i potepienie innej osoby to sam zal za grzechy nie wystarczy, nawet jesli wezmiemy pod uwage zbawienna smierc Jezusa.
Wiem ze tu zaraz ktos konkretny wytknie mi herezje, ale zbawienna smierc Jezusa nie zmienia sumienia osoby ktora popelnila czyn grzeszny, tylko niweluje jego skutki, gdy jest autentyczny zal za grzechy.
Nie zmienia to faktu ze dana osoba bedzie miala wyrzuty sumienia nzwaszcza gdzy dotrze do niej znaczenie ukrzyzowania Jezusa i Jego ofiary.
Skutkiem bedzie po prostu czysciec, by swiadomos osoby zrozumiala Prawdy Boze.
Niemniej wyrzuty sumienia i zrozumienie grzechu moze byc przyczyna-powodem odrzucenia Boga.
WWiara w Boga nie jest zero jedynkowa jak to sie niektorym wydaje.

Wt mar 26, 2019 10:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona