Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 20, 2019 11:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Istota chrześcijaństwa? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
Jaśminowa napisał(a):
Możesz coś więcej napisać a ten temat...

Mogę!
To...,,zakamuflowana forma agresji werbalnej,, Wiki.
W skrócie-sarkazm.
Mam dość ,,chamstwa w autobusach,, -nie pytaj co mam na myśli.
I przepraszam!

Cz lis 22, 2018 11:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Kiedyś przepraszam dał/a nocną popisówkę, która wymagała sporo czasu, by to posprzątać, widzę więc raczej inny problem niż chamstwo. Z cierpieniem sobie nie radzi i projektuje na religię. Spazmatyczne kopanie, by udowodnić sobie rację; wszak wierzący zareagują na prowokacje i będzie dowód 'w sprawie' ich fałszu, obłudy i wszystkiego czego będzie chciało.

Cz lis 22, 2018 11:23 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Muszę cię zmartwić mers. Z cierpieniem sobie radzę choć różnie bywa. I taka moja rada, nie wgłębiaj się zanadto w mój umysł bo zagubisz się w nim jak dziecko we mgle. I to nie ja mam problem ale ty, bo obrażasz się o byle drobiazg, przeszkadzasz w swobodnej wymianie myśli, a jedyną twoją bronią są ostrzeżenia i tandetne analizy psychologiczne za pięć groszy.

Pt lis 23, 2018 3:05 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Uderz w stół..

Pt lis 23, 2018 9:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Jeśli ktoś chce być kanonizowany ewidentnie musi szukać sobie jakichś adoratorów, żeby jak to się mówi 'uświęcać się' co według mnie jest zwykłą pobożną próżnością. Inni mają to dokładnie w czterech literach. Nie szukają żadnych wspólnot bo zgromadzenie nie daje im nic a samotność wszystko. Jak mawiał Lao-tsy świat można poznać nie wychodząc z domu.

Wyobraź sobie, że pewnego dnia się budzisz i oprócz Ciebie nie ma na świecie żywej duszy. Nie ma też duszy zaklętej w ksiązkach, filmach, dziełach sztuki. Po człowieku nie zostaje nic. Jesteś tylko Ty w otoczeniu dzikiej przyrody.

Szczerze: chciałoby Ci się wtedy żyć?
przepraszam napisał(a):
I to nie ja mam problem ale ty, bo obrażasz się o byle drobiazg, przeszkadzasz w swobodnej wymianie myśli, a jedyną twoją bronią są ostrzeżenia i tandetne analizy psychologiczne za pięć groszy.

Haha. Lepiej bym tego nie ujęła :D

Ja w Tobie widzę piękną, wrażliwą osobę, której merss nie dorasta do pięt, bo takich głębin egzystencji nigdy nie spenetrowała.

Pt lis 23, 2018 9:49 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wyobraź sobie, że pewnego dnia się budzisz i oprócz Ciebie nie ma na świecie żywej duszy. Nie ma też duszy zaklętej w ksiązkach, filmach, dziełach sztuki. Po człowieku nie zostaje nic. Jesteś tylko Ty w otoczeniu dzikiej przyrody.

Szczerze: chciałoby Ci się wtedy żyć?

Wypisz, wymaluj sytuacja w której jestem. Wyobraź sobie człowieka który co prawda żyje wśród ludzi a czuje się bardziej samotny wśród nich niż będąc sam. Sięga po jakąś książkę w nadziei że trafi na to COŚ a tu nic tylko bełkot za bełkotem albo koszałki-opałki. Świat wygląda właśnie tak jak opisałaś. Tak wygląda życie mizantropki.
Cytuj:
Ja w Tobie widzę piękną, wrażliwą osobę, której merss nie dorasta do pięt, bo takich głębin egzystencji nigdy nie spenetrowała.

Szczerze mówiąc to wcale nie chcę "wypływać na żadne głębie", co więcej nie chcę nawet brodzić w wodzie po kostki, a gdybym mogła to wcale nie wchodziłabym do żadnej wody. To głebia wypływa na mnie a ja uciekam przed nią żeby nie zatonąć. Tak więc sytuacja ma się dokładnie przeciwnie do tego co napisałaś.

Pt lis 23, 2018 11:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Wypisz, wymaluj sytuacja w której jestem. Wyobraź sobie człowieka który co prawda żyje wśród ludzi a czuje się bardziej samotny wśród nich niż będąc sam. Sięga po jakąś książkę w nadziei że trafi na to COŚ a tu nic tylko bełkot za bełkotem albo koszałki-opałki. Świat wygląda właśnie tak jak opisałaś. Tak wygląda życie mizantropki.

Jesteś zamknięta w domu, a świat oglądasz przez okno. Nie uczestniczysz w świecie, tylko obserwujesz go z pozycji dystansu. Nie potrafisz się zaangażować w to, co się dzieje wokół Ciebie. Wszystko wydaje się takie obce, fałszywe, nieprawdziwe, a jedynym fundamentem, w którym się możesz zakotwiczyć jesteś Ty sama, Twój świat wewnętrzny.
Cytuj:
Szczerze mówiąc to wcale nie chcę "wypływać na żadne głębie", co więcej nie chcę nawet brodzić w wodzie po kostki, a gdybym mogła to wcale nie wchodziłabym do żadnej wody. To głebia wypływa na mnie a ja uciekam przed nią żeby nie zatonąć. Tak więc sytuacja ma się dokładnie przeciwnie do tego co napisałaś.

Bo Ty już okupujesz dno.
https://www.youtube.com/watch?v=vZhqh9tRhXo

So lis 24, 2018 1:14 pm
Odpowiedz z cytatem
Przepraszam, przestań robić z nas durni i skończ trollować. Gadasz o tym jak wspaniały jest buddyzm a plujesz na chrześcijan a masz o nich zerowe pojęcie. A wręcz ujemne. Nikt nie atakuje świata(który według Ciebie ukrzyżował Jezusa. Co to w ogóle jest?). Po drugie, Jezusa nie ukrzyżował świat tylko żydzi za bluźnierstwo. A Jezus założył Kościół Powszechny czyli Katolicki. A Św. Jan Chrzciciel chrzcił zanim Jezus założył Kościół

PeterW, Wybranej było to tłumaczone już na innym forum. Ale jak widać Wybrana wbrew temu ci głosi nie jest "Biblijną chrześcijańką" podobnie do Pelikana która Boga definiuje jako
- świadomość
- orgazm
- słońce

So lis 24, 2018 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
(...)podobnie do Pelikana która Boga definiuje jako
- świadomość
- orgazm
- słońce

Zapomniałeś o dwóch definicjach:
- niebyt
- energia

Żeby było zabawnie, żadna z tych definicji nie stoi w sprzeczności z chrześcijaństwem.

Chętnie się zapoznam z definicją Quinque. Pewnie jak większość katolików wyobraża sobie Boga jako brodatego dziadka na chmurce :D

So lis 24, 2018 4:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
(...)podobnie do Pelikana która Boga definiuje jako
- świadomość
- orgazm
- słońce

Zapomniałeś o dwóch definicjach:
- niebyt
- energia

Żeby było zabawnie, żadna z tych definicji nie stoi w sprzeczności z chrześcijaństwem.

Chętnie się zapoznam z definicją Quinque. Pewnie jak większość katolików wyobraża sobie Boga jako brodatego dziadka na chmurce :D

Są tacy, co nazywają się chrześcijanami, ale nimi nie są, bo nie przyjęli Prawdy Objawionej, która jest
Nowym Przymierzem między Bogiem a człowiekiem.
Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie.
Posila się nią, bo ona jest celem jego życia.

Bóg był od początku zawsze ten sam, bo jest zawsze tylko jedyny. Bez historii przeszłości trudno tworzyć przyszłość. Historia przeszłości pozwala nam potomnym zobaczyć, jak bardzo ludzie mogą pogrążać się w ciemności - a dlaczego pogrążać, bo wolą służyć ciemności - szatanowi, bo tak im łatwiej, bo w ten sposób spełniają swoje żądze, ale nie wypełniają woli Bożej.
Widząc na podstawie poznania tej historii, jak bardzo człowiek upadał i pogrążał się w grzechu, widzimy również jak wielka i bezwarunkowa jest miłość Boga do człowieka. Bóg nie odwrócił się od człowieka, ale nawet zniżył się do człowieka. Narodził się sam w słabym, grzesznym ciele ludzkim, bo pragnął dać nam świadectwo wiary - prawdę, byśmy się nią posilali.
Bóg wyciągnął do nas osobiście swoje ramiona i powiedział - przyjdzie, a ja was przytulę - ocalę. Dużo od nas nie wymaga, ale tylko tego, byśmy uwierzyli i poprzez tą wiarę - wypełniali wolę Bożą. A wolą Bożą jest to byśmy kochali Boga, bo Bóg jest miłością i by miłość królowała w naszym życiu i nas prowadziła.
Historia opisująca upadek człowieka, podkreśla znaczenie ofiary, jak wiele ona człowiekowi daje, jak wielkim jest ratunkiem dla człowieka.

So lis 24, 2018 4:35 pm
Odpowiedz z cytatem
Pelikan napisał(a):
Chętnie się zapoznam z definicją Quinque. Pewnie jak większość katolików wyobraża sobie Boga jako brodatego dziadka na chmurce

Ja w porównaniu do Ciebie mam pojęcie o religi chrzescijańskiej, i wiem że chrześcijanie mają zakaz wyobrażania sobie Boga Ojca. Natomiast Jezusa wyobrażać sobie nie muszę

So lis 24, 2018 5:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Ja w porównaniu do Ciebie mam pojęcie o religi chrzescijańskiej, i wiem że chrześcijanie mają zakaz wyobrażania sobie Boga Ojca. Natomiast Jezusa wyobrażać sobie nie muszę

Skoro chrześcijanie mają zakaz wyobrażania sobie Boga Ojca, to czemu go sobie wyobrażają? Ty sam sobie Go wyobrażasz, o czym świadczy Twoja reakcja na moje wyobrażenia, które się kłócą z Twoimi. W przeciwnym razie, nie robiłyby na Tobie wrażenia. Zganiłbyś mnie tylko za to, ze w ogole się waze na jakieś wyobrażenie, a Ty ewidentnie masz jakieś ale do typu wyobrażeń.

Hipokryto.

So lis 24, 2018 5:27 pm
Odpowiedz z cytatem
Bo definujesz osobę i istotę duchową jako rzecz materialną. Weź się człowieku w końcu za studiowanie religi chrzescijańskiej i skończ trollować

So lis 24, 2018 5:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Bo definujesz osobę i istotę duchową jako rzecz materialną. Weź się człowieku w końcu za studiowanie religi chrzescijańskiej i skończ trollować

A które z tych wyobrażeń jest materialne?

- świadomość
- orgazm
- słońce
- energia
- niebyt

Zdaje się, że tylko Słońce, ale ja Słońce uważam za Syna Bożego, a nie Boga Ojca.

Więc znowu się popisałeś bezmyślnością.

So lis 24, 2018 5:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
- świadomość
- orgazm
- słońce
- energia
- niebyt

Chwila moment, ja coś przegapiłam chyba. To jest twoja definicja Boga czy jak?

So lis 24, 2018 5:52 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona