Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 25, 2019 5:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 665 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Dzisiaj na PCH24 ważny tekst prof. de Mattei, nawiązujący do masońskiej deklaracji z Abu Zabi:

Neomodernizm, głęboko zakorzeniony na samej górze Kościoła, głosi fałszywy pokój i fałszywe braterstwo. Ale fałszywy pokój sprowadza wojnę na świat, tak jak fałszywe braterstwo sprowadza schizmę, która jest wojną wewnątrz Kościoła. Św. Luigi Orione przewidział to wszystko w dramatyczny sposób 26 czerwca 1913 roku: „Modernizm i semimodernizm nie mogą trwać – wcześniej czy później doprowadzi to do protestantyzmu albo schizmy w Kościele, która będzie najgorszą, jaką świat dotąd widział”

https://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--najgorsza-schizma--jaka-swiat-dotad-widzial,68102,i.html

Pt maja 10, 2019 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Dzisiaj na PCH24 ważny tekst prof. de Mattei, nawiązujący do masońskiej deklaracji z Abu Zabi:

Neomodernizm, głęboko zakorzeniony na samej górze Kościoła, głosi fałszywy pokój i fałszywe braterstwo. Ale fałszywy pokój sprowadza wojnę na świat, tak jak fałszywe braterstwo sprowadza schizmę, która jest wojną wewnątrz Kościoła. Św. Luigi Orione przewidział to wszystko w dramatyczny sposób 26 czerwca 1913 roku: „Modernizm i semimodernizm nie mogą trwać – wcześniej czy później doprowadzi to do protestantyzmu albo schizmy w Kościele, która będzie najgorszą, jaką świat dotąd widział”

https://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--najgorsza-schizma--jaka-swiat-dotad-widzial,68102,i.html

Dobry tekst. Mnie podoba się ten fragment tchnący nadzieją:

"15 kwietnia – katedrę Notre Dame (będącą opisowym wyobrażeniem Kościoła) ogarnęły płomienie, które pochłonęły iglicę, pozostawiając nietknięte fundamenty. Czy nie oznacza to, że mimo zawalenia się samej góry Kościoła, jego Boża struktura trwa i nic nie będzie w stanie tego zniszczyć?"

Nawiązuje do tematu który założyłem "Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..."
viewtopic.php?f=1&t=29932

Pt maja 10, 2019 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skoro na czele Kongregacji Doktryny Wiary stoi człowiek, który popisuje się takimi stwierdzeniami:
Cytuj:
Błędy doktrynalne dzisiejszego Kościoła "nie martwią" tak bardzo, jak [rzekomy] "brak głębszej refleksji" w sprawie "dialogu ze współczesnością".

to i nie dziwi, że takie deklaracje powstają.

Czy to nie jest czasem kongregacja rozkładu doktryny i wiary?

Trochę straszno i trochę śmieszno, niczym facjata tego gagatka:
Obrazek
https://gloria.tv/article/Bawi46sPLp7K3XD8RB8AZFYuK

Pt maja 10, 2019 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze odnośnie poprzedniego postu. Informacja pochodzi od arcybiskupa La Plata w Argentynie Víctora Manuela Fernándeza, który był z wizytą Ad Limina na Watykanie.

Jego raport z tej wizyty w języku hiszpańskim jest dostępny tutaj:
https://03489citynoticias.com.ar/nota/2 ... -ad-limina

Są tam też różne ciekawostki dotyczące rozmów z samym Franciszkiem. O ile mnie translator nie myli, na wyrażane przez biskupów ubolewanie, że argentyńskie media niezbyt podkreślają franciszkowy wkład na rzecz pokoju na świecie, jak chociażby ostatnie całowanie po butach sudańskich przywódców, a zamiast tego sobie dworują i przekazują nierzetelne informacje, Ojciec Święty wymienił główne grzechy mediów i oczywiście nie pominął wśród nich koprofilii..

W odpowiedzi na uwagę, że jest brak powołań do życia zakonnego i jest krytyczna sytuacja w samych zakonach, Franciszek przestrzegł przed przywracaniem sztywnych i moralistycznych zgromadzeń, bo choć mają one dużo powołań to kończą się zgnilizną..

Jeśli chodzi o kapłanów to ich miłość do Boga nie powinna oznaczać zaczynania i kończenia dnia przed Tabernakulum..

Na propozycję odwiedzenia Argentyny, odrzekł, że chętnie, ale ma teraz ważniejsze, strategiczne wizyty związane z dialogiem międzyreligijnym.
Japonia i Tajwan.

Ciekawym jaką deklarcję tym razem wysmarują. Bo jeśli chodzi o buddyzm to tutaj już ciężko będzie coś sklecić o wierze w jednego Boga..

Pt maja 10, 2019 11:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Errata.
watchman napisał(a):
Japonia i Tajwan.

Chodziło oczywiście o Tajlandię, a nie Tajwan.
To by dopiero było. Czerwony smok, by się nieco wkurzył..

Pt maja 10, 2019 11:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 665 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45