Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sty 16, 2021 11:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Brandeisbluesky napisał(a):
Nie oddaje prawdy, bo np. miesza kolejnosc wydarzen i skraca czas. Nie pokazuje, ze mezczyzna rowniez przyjal Komunie. Ta kobieta, o ktorej mowa, rownie dobrze mogla wlasnie zgrzeszyc mysla, albo pycha, i dlatego sama odeszla, bo uznala, ze nie jest godna. Nic nie wiemy bez wgladu w jej sumienie. U nas na Mszach tez pojawiaja sie kobiety w mantylkach i przyjmuja Komunie Swieta, tak jak inni, ktorzy sa w kosciele. Jesli "ujela sie honorem," to niezbyt dobrze o niej swiadczy. W takiej sytuacji wyzej sobie ceni czubek swego nosa, niz Jezusa w Eucharystii i przyjecie go serca.

Chrystusa przyjmuję godnie - albo wcale. To jest bardzo katolicka postawa i nie godzi się by komuś robić z tego powodu wyrzuty. I żadne argumentacyjne przekładanie lewej ręki pod prawym kolanem by łapać się za lewo ucho nie obroni zachowania tego biskupa czy prałta, które jest najwyraźniej produktem utraty szacunku czy zupełnie wiary w Sanctissimum. Brawo dla tej pani.

Cz kwi 25, 2019 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
To się albo nazywa już fanatyzm, ale zwykła niekonsekwencja (nieumiejętność) dyskusji. Nic to, że przed chwilą palnąłem o "honorowym" ale jednak odrzuceniu Chrystusa, grunt że zrobiłem to godnie.

Cz kwi 25, 2019 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O przyszłej wiośnie Kościoła, ku pokrzepieniu serc, pięknie pisze ks. Adam Skwarczyński.
Nie omija przy tym, poprzedzających wiosnę, smutnych faktów, które mają obecnie miejsce. Trzeba jednak przyznać, że nie koncentruje na nich swojej uwagi, a bardziej wygląda tej wiosny.
Jeśli chodzi o te, delikatnie rzecz nazywając, smutne fakty, możemy odnaleźć w jego ostatniej publikacji
https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2019/04/ojcze-nasz-a5.pdf
takie słowa:
W pełni docenione będzie wówczas kapłaństwo zarówno królewskie
(inaczej powszechne, polegające na składaniu siebie w ofierze Ojcu w
zjedoczeniu z Jego Synem), jak i ze święceń, a powołaniem do tego
drugiego zostaną obdarzeni ludzie, którzy w tej chwili za nim tęsknią, ale
przestali się go spodziewać. Niektórzy z nich zostali wydaleni z seminarium
za „zbytnią pobożność i brak posłuszeństwa”, gdy np. z uporem
ośmielili się klękać do Komunii świętej.
W Nowym Świecie rozkwitnie
wiele spóźnionych powołań, a od kandydatów wymagać się będzie nie tyle
zdolności do nauki i do zdobywania tytułów naukowych, co czystego
serca, oddanego Bogu i bliźnim.

Niestety, obecnie nierzadko słyszy się o takich faktach. Klerycy "zbyt pobożni" odsyłani są z powrotem do mamusi..
Nie są posłuszni, bo chcą Pana Jezusa przyjmować na kolanach. ZGROZA.
To jest właśnie chore posłuszeństwo, którym nader często szermują obrońcy piekielnej MODERNY..

Cz kwi 25, 2019 9:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):

Niestety, obecnie nierzadko słyszy się o takich faktach. Klerycy "zbyt pobożni" odsyłani są z powrotem do mamusi..
Nie są posłuszni, bo chcą Pana Jezusa przyjmować na kolanach. ZGROZA.
To jest właśnie chore posłuszeństwo, którym nader często szermują obrońcy piekielnej MODERNY..

Daleko nie trzeba szukać, BXVI niedawno ujawnił, że jacyś klerycy byli karani za czytanie jego publikacji w którymś z niemieckich modernistycznym seminarium.

Cz kwi 25, 2019 11:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja mogę tylko napisać, że byłem świadkiem jak jeden kandydat na zakonnika zawsze chciał klękać przed przyjęciem Komunii, ale reszta tego nie czyniła, więc nie było "jedności w liturgii" - nikt go co prawda wyrzuceniem nie straszył (sam odszedł po roku), ale było to odbierane jako po prostu dziwactwo i jakąś straszną nadgorliwość.

Co ciekawe, to u jezuitów wykładowca od chrystologii bardzo cenił lektury Benedykta XVI (lektury obowiązkowe). A wiemy, że jezuici postrzegani są jako jednak liberalny zakon.

Co do filmiku jeszcze, to ja osobiście wątpię, że chodziło o jakieś grzechy czy coś tam. Przecież ta pierwsza pani jak klęczała, to Komunii nie otrzymała (dopiero jak wstała), więc chyba nie ma co szukać drugiego czy nawet trzeciego dna :wink:

Mi się wydaje, że ważna jest i jedność i posłuszeństwo. Jak teraz wszyscy sobie zaczniemy tworzyć nowe podziały, to do niczego to nie (dobrego) doprowadzi...

Można przecież brać udział we Mszy Św. Wszech Czasów (zwanej potocznie Trydencką) i być tym samym w pełnej łączności z papieżem. Istnieją przecież liczne Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej. Dlatego moim zdaniem całkowite się odcinanie czy życie bez łączności z Ojcem Świętym to przesada.

Cz kwi 25, 2019 11:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie oddaje prawdy, bo np. miesza kolejnosc wydarzen i skraca czas. Nie pokazuje, ze mezczyzna rowniez przyjal Komunie. Ta kobieta, o ktorej mowa, rownie dobrze mogla wlasnie zgrzeszyc mysla, albo pycha, i dlatego sama odeszla, bo uznala, ze nie jest godna. Nic nie wiemy bez wgladu w jej sumienie. U nas na Mszach tez pojawiaja sie kobiety w mantylkach i przyjmuja Komunie Swieta, tak jak inni, ktorzy sa w kosciele. Jesli "ujela sie honorem," to niezbyt dobrze o niej swiadczy. W takiej sytuacji wyzej sobie ceni czubek swego nosa, niz Jezusa w Eucharystii i przyjecie go serca.

Chrystusa przyjmuję godnie - albo wcale.

Jak ktoś przyjmował Komunię Świętą w pozycji siedzącej, mimo tego, że mógł wstać i uklęknąć, to przyjmował ja niegodnie i nie powinien tego robić?

Pt kwi 26, 2019 6:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja byłbym przeciw, co innego gdyby nie było wyjścia, ale jak piszesz "mimo tego, że mógł wstać i uklęknąć" to mi się jakoś nie podoba.
Zaraz pewnie usłyszę że to Jan Paweł II przyjmował ze względów zdrowotnych, ale wtedy to "mógł" dziwnie brzmi, choćby z punktu widzenia fizyki było to teoretycznie możliwe.

Ostatnio edytowano Pt kwi 26, 2019 7:05 pm przez Andy72, łącznie edytowano 1 raz

Pt kwi 26, 2019 7:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Mi się wydaje, że ważna jest i jedność i posłuszeństwo. Jak teraz wszyscy sobie zaczniemy tworzyć nowe podziały, to do niczego to nie (dobrego) doprowadzi...

Ale kto tworzy podziały? Katolik tradycyjny? Jak można dzielić nieruszając się z miejsca? Bardzo to perfidne kiedy grupa zwiewa z pola walki a żołnierzy wiernie trwających na posterunku oskarża o dezercję.

Pt kwi 26, 2019 7:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli "katolik tradycyjny" się wywyższa i twierdzi, że to on postępuje właściwie, a nie ci, którzy nie odrzucili NOM i papieża, to...

Pt kwi 26, 2019 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Chrystusa przyjmuję godnie - albo wcale. To jest bardzo katolicka postawa i nie godzi się by komuś robić z tego powodu wyrzuty.(...)

To jak się przyjmuje Komunię Świętą w poszczególnych krajach jest ustalane przez każdą Krajową Konferencję Biskupów. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Jeśli ktoś przyjmuje Komunię według własnego widzimisię to taka osoba lekceważy "ważność i znaczenie jednej wspólnej postawy i gestu, jako znaku jedności" wiernych "jako członków jednego Ciała Chrystusowego." (w odniesieniu do Instrukcji Generalnej Mszału Rzymskiego klik)

Po prostu trzeba wiedzieć jakie są lokalne ustalenia i przypuszczam, że wierni są o tym dobrze poinformowani.

Communion received on the tongue and while kneeling

Pt kwi 26, 2019 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To jak się przyjmuje Komunię Świętą w poszczególnych krajach jest ustalane przez każdą Krajową Konferencję Biskupów.

Tak? I co jeszcze będą ustalały poszczególne episkopaty, prócz tego czy klękać przed Bogiem czy nie? Dogmaty i moralność też będą oficjalnie zależne od episkopatów?

Chyba tak, bo Franciszek szykuje decentralizację Kościoła jako formę zawoalowanej likwidacji instytucji Piotra ze swoją reformą kurii rzymskiej.

So kwi 27, 2019 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wróćmy do klękania podczas przyjmowania Komunii Świętej. Wziąwszy pod uwagę, że widzę relatywnie mało dzieci, młodzieży i młodych dorosłych u nas na Mszach Świętych, i to, że ludzie coraz dłużej żyją, a wraz z wiekiem chyba coraz częściej ludzie narzekają na problemy z kolanami, wybór postawy stojącej przy Komunii wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Klękanie raczej kojarzy mi się z uznaniem siebie bardziej za niewolników niż za dzieci boże.

N kwi 28, 2019 1:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
To jak się przyjmuje Komunię Świętą w poszczególnych krajach jest ustalane przez każdą Krajową Konferencję Biskupów.

Tak? I co jeszcze będą ustalały poszczególne episkopaty, prócz tego czy klękać przed Bogiem czy nie?

Wespecjanie, wbrew temu, co sobie wyobrażają fanatyczni tradycjonaliści, pozycja przyjmowania Komunii Świętej nie jest dogmatem.

N kwi 28, 2019 7:27 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
...a wymóg godnego jej przyjmowania wiąże się z dyspozycja serca a nie postawą. Postawa klęcząca może być jedynie rytuałem i czyniona automatycznie, taki prawny wymóg. Fanatyk nie może tego dojrzeć, bo dzieli ludzi. Są 'swoi', którzy myślą tak jak fanatyk i wrogowie. Przekonanie fantyka wymagałoby zmiany nie całego świata, ale zamkniętego serca samego fanatyka.
W Kościele mamy do czynienia z wieloma symbolami i należy je czytać wg ich wartości nie rozciągając w sposób nieuprawniony myśli na inne sprawy.

Mamy dziś zapowiedziany czas miłosierdzia. Wiele osób uczestniczyło w nowennie do MB licząc na zapowiedziane profity. Nie jet to automatyczny obowiązek nalłożony na Boga. Łaska Boża buduje bowiem na naturze i Bóg sam decyduje kogo obdarzyć swą łaską a także czego ma dotyczyć. Nie ma powiązania z odmówioną nowenną jako jej wypełnienie, wlaśnie dziś i wedle zamierzeń człowieka.

N kwi 28, 2019 7:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
...a wymóg godnego jej przyjmowania wiąże się z dyspozycja serca a nie postawą.

Postawa wynika z dyspozycji serca. Nie znam przykładu żadnego świętego, który by Pana Jezusa przyjmował na stojąco..
Choć pewno się to niebawem zmieni. Jak to śpiewała Arka Noego.. taki duży, taki mały..
Ptaszki ćwierkają, że w ramach poprawy stosunków ze starszym bratem na ołtarze wyniesiony ma być Judasz. Może on stać się patronem wszelkiej maści konfidentów.. męczennik pruchnicki..

N kwi 28, 2019 9:37 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 55  Następna strona