Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 15, 2020 1:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
watchman napisał(a):
Nie znam przykładu żadnego świętego, który by Pana Jezusa przyjmował na stojąco..

Znasz.

N kwi 28, 2019 9:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
merss napisał(a):
...a wymóg godnego jej przyjmowania wiąże się z dyspozycja serca a nie postawą.

Postawa wynika z dyspozycji serca. Nie znam przykładu żadnego świętego, który by Pana Jezusa przyjmował na stojąco..

Ja znam jedenastu, którzy przyjmowali na siedząco, a z dużym prawdopodobieństwem na pół leżąco.

Swoją drogą, to skąd wiesz jak przyjmowali Komunię Świętą wszyscy święci, którzy żyli na przestrzeni istnienia Kościoła?

N kwi 28, 2019 10:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jeśli wy naprawdę sądzicie, że moderna w Kościele przyciągnie do niego ludzi ze świata, to rozejrzyjcie się wokoło i puknijcie się w czoło.

N kwi 28, 2019 10:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli sądzisz, że ta zmiana tematu cokolwiek zmienia w fakcie, że postawa, w której przyjmuje się Komunię Świętą, to jest kwestia lokalnych zwyczajów, a nie dogmat Kościoła, to się mylisz.

N kwi 28, 2019 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli sądzisz, że ta zmiana tematu cokolwiek zmienia w fakcie, że postawa, w której przyjmuje się Komunię Świętą, to jest kwestia lokalnych zwyczajów, a nie dogmat Kościoła, to się mylisz.

Nie czujesz schizofrenii kiedy klękasz na Przeistoczenie a stoisz przy Komunii?
Założę się, że nie.

N kwi 28, 2019 11:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Ja znam jedenastu, którzy przyjmowali na siedząco, a z dużym prawdopodobieństwem na pół leżąco.

Taki pogląd to archeo-chrześcijaństwo czy jak to się nazywa,
Zresztą, według niektórych wizji świętych, Apostołowie przyjmowali na Ostatniej Wieczerzy Ciało Chrystusa na klęcząco.

N kwi 28, 2019 11:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
watchman napisał(a):

Taki pogląd to archeo-chrześcijaństwo czy jak to się nazywa,
Zresztą, według niektórych wizji świętych, Apostołowie przyjmowali na Ostatniej Wieczerzy Ciało Chrystusa na klęcząco.

W czasach Pana Jezusa nie było też kościółów i katedr, gdzie odprawia się Mszę, to mamy dzisiaj je poburzyć albu uciec do izdebek jak robi Neokatechumenat?

N kwi 28, 2019 11:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Postawa podczas przyjmowania Komunii Sw. jest postawa wobec Boga i Zbawiciela.
Jedni uwazaja ze sa rowni Bogu a inni padaja przed Nim na kolana.

N kwi 28, 2019 11:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Można iść jeszcze bardziej w stronę tego poplątania i głosić tezy, że podczas Ostatniej Wieczerzy nie używano języka łacińskiego, więc Msze mogą być sprawowane po aramejsku, tylko po co? Takie argumenty nie bardzo do mnie trafiają, bo niejako podważają jakby nie patrzeć istnienie samego Kościoła.

Przepraszam, ale nie brak takich zarzutów, że Pan Jezus nie powiedział o tym, że nie można wielu rzeczy, więc to nie może być złe... Relatywizm zbyt mocno naciska na wiele aspektów życia dzisiejszego Kościoła. Za chwilę wszystko sprowadzi się tylko do tego, żeby kochać Bozię i ludzi i będzie OK. Czy takie założenia prowadzą do celu, jakim dla chrześcijanina jest świętość?

Dzisiaj uczestniczyłem we Mszy Świętej Wszech Czasów w klasycznym rycie (czyli chodzi o potocznie zwaną "trydencką". ) Ludzi pełno, więc w ogóle nie czułem się jak w jakimś "kręgu tradycjonalistów". Normalni ludzie (wielu młodych, rodzin z dziećmi, osób starszych). Piękna i podniosła liturgia, ten majestat i to czego jednak brakuje w parafialnym kościele, choć nie chcę narzekać, bo nie o tym tu...

Wszyscy na Mszy Komunię przyjmowali na klęcząco (nawet w mszaliku jest taka uwaga: "Komunię przyjmujemy na klęcząco). Komu to nagle i przede wszystkim (czemu) tak bardzo zaczęło to przeszkadzać? Przez całe wieki przyjmowana Pana Jezusa w ten sposób i nie było z tym problemu... Dziś na stojąco, na rękę, za chwilę może i jeszcze coś innego...

I ja nie czułem się jak żaden niewolnik, ale wręcz przeciwnie - jak wolny człowiek. Szacunek wobec Jezusa jest chyba czymś oczywistym, a sama postawa moim zdaniem też ma znaczenie. Zawsze można podawać te górnolotności, że "liczy się tylko serce" itd...

Dziś na klęczących ludzi przed Komunią niekiedy patrzy się jak na jakichś dziwaków. To może podczas Przeistoczenia też stójmy? Albo siedźmy? Już wielokrotnie słyszałem coś w stylu: "Pan Jezus i tak się nie obrazi jak zjesz kurczaka w piątek. Panu Jezusowi nie przeszkadza Twój strój na Eucharystii, bo pod krzyżem Maria i Jan nie byli odświętnie ubrani..." No pewnie.

Skoro sami sobie w Kościele wszystko staramy ułatwiać i upraszczać, to za chwilę może pojawi się jeszcze coś więcej?

N kwi 28, 2019 1:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dokładnie tak -mniszek.
Pod zle rozumianym usprawnieniem uroczystych mszy, sprowadzono je do pospolitości zachowań. A wszystko miało swe niezastąpione znaczenie od początku, było dobre. Tak jak wszystko w raju było dobre. A zmiany jakie ludzie wykonali w raju, uczyniły zło. Niestety trudno takie rzeczy widzieć przed daną decyzją. Ratować się przed ewentualnymi błędami, można tylko nic w nich nie zmieniając. Teraz to już mleko się wylało.

N kwi 28, 2019 1:26 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Skoro sami sobie w Kościele wszystko staramy ułatwiać i upraszczać, to za chwilę może pojawi się jeszcze coś więcej?

Można tak kombinować, tyle że za plecami czai się lęk o to, że mowa jest o odstępstwach w liturgii aż po zniesienie realnej obecności Jezusa. Pozostanie pamiątka. To niebezpieczeństwo, bo zaistniało w wielu denominacjach protestanckich. Ten lęk nie dopuszcza też myśli o tym, że Głową Kościoła jest Chrystus a Duch Święty pilnuje, byśmy za dużo nie pomajstrowali w tym ułatwianiu sobie życia. Znów mamy przykłady niewlaściwego wykorzystania słów papieży. Podam przykład. Instrukcja Amortis lecitia wedle słów abpa M. Jedraszewskiego jest tak sformułowana, że nie ma w niej prostego rozwiązania na zasadzie: 'tak' lub 'nie'. Raczej kladzie się nacisk na to, aby towarzyszyć i rozpoznawać sytuację. Nie mozna takiej sytuacji rozpoznawać na podstawie jednej spowiedzi. To może trwać nawet latami. Tradycja troski o tych ludzi, kontynuuje abp Jędaszewski istnieje od dawna. Św. JPII w swej adhortacji Familiaris consortio mówił o pewnych możliwościach przystępowania do Komunii świętej przez osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, Ojciec Święty domagał się od duszpasterzy towarzyszenia im, głębokiego wnikania w ich sytuację. Muszą być jednak białymi malżeństwami. Wespecjan podniósł krzyk, że białe małżeństwo to pzepustka do Komunii. Trudno więc się rozmawia, gdy inaczej się odbiera to co napisane.
Słowa papieży łatwo jednak wypaczyć przez niezrozumienie lub złą wolę księży.
Nie można też prowadzić ciągu logicznego od mszy w rycie Trydenckim do głębokiej wiary. To najprostsza droga ku pysze (myślenie magiczne), bo świętość to jednak życie ewangeliczne na fundamencie życia w prawdzie o sobie.

Im większy grzech, tym bardziej rozlewa się Łaska. Duch Święty nie pozwoli na zniszczenie dzieła Boga. Rozumność ludzka powinna też widzieć sprawy jakimi są: tam, gdzie są odstępstwa nie usprawiedliwiać się wątpliwej jakości autorytetem. Parafianie widząc nieskuteczność monitowania do biskupa w sprawie pewnego księdza, wybrali inne kościoły. Ksiądz został z ludźmi, którzy musieli być na mszy w kościele wiejskim i to oni otrzymywali reprymendę, że cała wieś wybiera inne kościoły. Dziś jest tam ksiądz, który nie budzi zastrzeżeń moralnych. Można odejść od Kościoła usprawiedliwiając się pewnymi wypaczeniami, można potraktować to jako przeszkody i zadanie wlasne.
Samo się nie zrobi. Laikat ma też realny wpływ na to co się dzieje na ich terenie.

N kwi 28, 2019 2:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Ten lęk nie dopuszcza też myśli o tym, że Głową Kościoła jest Chrystus a Duch Święty pilnuje, byśmy za dużo nie pomajstrowali w tym ułatwianiu sobie życia.
Oczywiście, że Duch Święty pilnuje i zawsze znajdzie się jakiś św. Atanazy czy abp Levebre, dzięki którym prawdziwa wiara, prawdziwa liturgia trwa.
merss napisał(a):
Duch Święty nie pozwoli na zniszczenie dzieła Boga.
Oczywiście, że nie pozwoli na zniszczenie Bożych dzieł. Co innego, jeśli jest to dzieło diabła, uczynione rękoma jego pomocników. Takie dzieło legnie w gruzach. Niczym posoborowy stół w katedrze Notre Dame.
Obrazek

N kwi 28, 2019 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Niczym posoborowy stół w katedrze Notre Dame.

Posoborowy Kościół jest nadal Kościołem. Owszem można by się zastanawiać na ile Sobór osłabił Kościół, ale to osłabienie wynika raczej z lokowania ludzi w Kościele przez komunistów:
https://www.pch24.pl/grzegorz-gorny--komunistyczna-agentura-od-lat-niszczy-kosciol-od-wewnatrz,62525,i.html - Bella Dodd
z drugiej strony, czy takim koniem trojańskim w Kościele nie jestem ja sam, kiedy prowadzę życie nieewangeliczne?

N kwi 28, 2019 4:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Watchman.. Czy mamy rozumieć że Msza Św. zaakceptowana przez papieży Jana XXIII i Pawła VI (albo tylko tego ostatniego - nie chce mi się wnikać w chronologie) jest dziełem szatana???? Czy każdy spalony kościół, a było ich w historii chyba dziesiątki tysięcy - spalone od zaprószenia ognia, podpalenia, działań wojennych to wszystko to oznaki szatana? Może także i zamordowani w czasie odprawiania Eucharystii kapłani (też by się ich naliczyło trochę) byli dziećmi szatana???
Innymi słowy czy u Ciebie wszyscy w domu są zdrowi?

N kwi 28, 2019 4:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Czy mamy rozumieć że Msza Św. zaakceptowana przez papieży Jana XXIII i Pawła VI (albo tylko tego ostatniego - nie chce mi się wnikać w chronologie) jest dziełem szatana????

Wszelkie odkształcenia Mszy Świętej, które wprowadzono po SWII są dziełem szatana. Wprowadzali je masoni, tzw. masoneria kościelna, a więc pomocnicy szatana na ziemi. To są znane fakty, których z jakichś powodów nie potrafisz przyjąć do świadomości. Tak więc radzę sam zadbaj o swoje zdrowie, bo coś mocno szwankuje..

Radzę, czytać mądrych kapłanów, którzy już przejrzeli na oczy i powrócili do nieskazitelnej doktryny i liturgii. Tak jak ks. Jacek Bałemba.

Czasy zamętu powszechnego. Już ponad 50 lat. Stwierdzenie nie jest subiektywną opinijką głów nawiedzonych, lecz obiektywną konstatacją aktualnego stanu rzeczy. Znający tradycyjny katechizm katolik, który nie wyłączył rozumu i który zauważa fakty, idee, słowa i decyzje, łatwo dostrzeże odkształcenia katolickiego depozytu wiary – w aspekcie doktrynalnym, kultycznym i moralnym.
Co zatem czynić? Pojedyncza dusza może zrobić wiele. Pojedyncza dusza nie może zrobić wszystkiego. Pojedyncza dusza może uporządkować swoją drogę – by była katolicka. Pierwsza odpowiedzialność przed Bogiem dotyczy własnej duszy.
Konkretyzując. 3 elementy, których realizacja możliwa jest już od dzisiaj:

– Wierność Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim.
– Kompletowanie i systematyczna lektura tradycyjnych katolickich katechizmów.
– Troska o stabilne życie w łasce uświęcającej i dobre wypełnianie obowiązków stanu.

„W samym zaś znowu Kościele trzymać się trzeba silnie tego, w co wszędzie, w co zawsze, w co wszyscy wierzyli. To tylko bowiem jest prawdziwie i właściwie katolickie, jak to już wskazuje samo znaczenie tego wyrazu, odnoszące się we wszystkim do znaczenia powszechności. A stanie się to wtedy dopiero, gdy podążymy za powszechnością, starożytnością i jednomyślnością. Podążymy zaś za powszechnością, jeżeli za prawdziwą uznamy tylko tę wiarę, którą cały Kościół na ziemi wyznaje; za starożytnością, jeżeli ani na krok nie odstąpimy od tego pojmowania, które wyraźnie podzielali święci przodkowie i ojcowie nasi; za jednomyślnością zaś wtedy, jeżeli w obrębie tej starożytności za swoje uznamy określenia i poglądy wszystkich lub prawie wszystkich kapłanów i nauczycieli (…).
Więc cóż może uczynić chrześcijanin-katolik, jeśli jakaś cząsteczka Kościoła oderwie się od wspólności powszechnej wiary? Nic innego, jeno przełoży zdrowie całego ciała nad członek zakażony i zepsuty. A jak ma postąpić, jeśliby jakaś nowa zaraza już nie cząstkę tylko, lecz cały naraz Kościół usiłowała zakazić? Wtedy całym sercem przylgnąć winien do starożytności; tej już chyba żadna nowość nie zdoła podstępnie podejść” (św. Wincenty z Lerynu, Commonitorium).

[url]
https://sacerdoshyacinthus.com/2019/04/ ... zej-duszy/[/url]

N kwi 28, 2019 4:59 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 55  Następna strona