Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lip 18, 2019 9:39 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Odnowa i Oaza a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Na wałkowanym ostatnio kościelnym skandalu poklask próbuje zdobyć pewna protestancka grupa z Lublina. Jej szef Paweł Chojecki swoją przygodę z religią zaczął w oazowym ruchu Światło-Życie ks. Blachnickiego. Może on posłużyć jako pewnego rodzaju memento dla innych angażujących się w ruchy tzw. Odnowy w Duchu Świętym.
Mam bardzo duże wątpliwości jaki tam faktycznie duch wieje. Czy za tą odnową, reformacją Kościoła nie kryje się śmierdzący duch Lutra?
Wychowankowie pastora ledwo potrafią ukryć niechęć, pogardę do wizerunku Matki Bożej, która jest tak czczona na polskiej ziemi.
Pokolenie Niepokalanej oraz pokolenie węża będą w konflikcie, aż do samego końca. Nie będzie między nimi żadnej jedności w różnorodności, jakby chcieli różni ekumeniści..
Poniżej próbka świńskich zagrywek gostków z Lublina. (nawet mają w studiu odpowiedni do swego poziomu rekwizyt)
https://youtu.be/EaEguPiGpUA?t=673

So maja 18, 2019 1:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Masz oczywiście świadomość ze Oaza i Odnowa to całkiem od inne ruchy? Czy zwyczajnie manipulujesz żeby dowalić ludziom zaangażowanym?

So maja 18, 2019 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy to są całkiem inne ruchy?
Cytuj:
W czerwcu 2007 na łamach „Tygodnika Powszechnego” ukazał się tekst Jarosława Dudycza Nowy rytualizm[2], w którym Ruchowi Światło-Życie, a także Ruchowi Odnowy w Duchu Świętym, autor zarzucił niszczenie liturgii, odejście od poprawnych treści eklezjologicznych oraz redukcję Kościoła do roli grupy towarzyskiej i psychoterapeutycznej.

Jockey napisał(a):
Czy zwyczajnie manipulujesz żeby dowalić ludziom zaangażowanym?

Zaangażowanie nie jest żadnym kryterium. Pastor Chojecki jest osobą bardzo zaangażowaną i co z tego?

So maja 18, 2019 2:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Poniżej próbka świńskich zagrywek gostków z Lublina. (nawet mają w studiu odpowiedni do swego poziomu rekwizyt)
https://youtu.be/EaEguPiGpUA?t=673

W tym programie z linku to raczej daje sie zauwazyc zboczona interpretacje tego co pisal ten ksiadz.
To tak jak w starym humorze: Facet idzie ulica i nagle przechodzac kolo wysoko usytuowanych otwartych okien slyszy tekst; odsun to kolano, pchaj mocniej, nie w ta dziure itp. zaciekawiony podnosi sie na gzymsie by zobaczyc cala scene, a tam babcia z dziadkiem zakladaja nowa rure kominowa do piecyka. :-)
Tak samo ci prowadzacy program w linku maja zboczone mysli czytajac tekst napisany przez tego ksiedza i fascynuja sie tymi zboczonymi myslami i skojarzeniami.

So maja 18, 2019 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Odnowa i Oaza a katolicyzm
Watchman a Judasz swoją przygodę z religią w jakim ruchu zaczynał? Proby dyskredytowania pewnych struktur formacyjnych i poziom tej próby, poniżej krytyki. Należę do ruchu Światło-życie, jeżdżę co roku na Oazy i kiedy czytam pseudo wywody, albo krytykę ruchu, ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o co w nim chodzi, to niestety zapala mi sie lampka i skojarzenie z fanatyzmem, albo czymś gorszym.

N maja 19, 2019 12:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Należę do ruchu Światło-życie, jeżdżę co roku na Oazy

To rzuca światło na to, skąd tyle w twoich wywodach protestantyzmu.

N maja 19, 2019 1:04 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jozek napisał(a):
Należę do ruchu Światło-życie, jeżdżę co roku na Oazy

To rzuca światło na to, skąd tyle w twoich wywodach protestantyzmu.

Widać skończyła się siła argumentów a zaczęły się argumenty siły czyli adpersonam.
Uważaj bo ostrzeżenie skończy się urlopem.

N maja 19, 2019 1:15 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Watchman a Judasz swoją przygodę z religią w jakim ruchu zaczynał? Proby dyskredytowania pewnych struktur formacyjnych i poziom tej próby, poniżej krytyki. Należę do ruchu Światło-życie, jeżdżę co roku na Oazy i kiedy czytam pseudo wywody, albo krytykę ruchu, ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o co w nim chodzi, to niestety zapala mi sie lampka i skojarzenie z fanatyzmem, albo czymś gorszym.
Jozku, jeśli mogę - jak tam obecnie w "ruchu" kształtuje się stan młodzieży? Chodzi mi o przybliżone liczby systematycznie uczęszczających na spotkania w stosunku do np lat dziewięćdziesiątych oraz siłę ich zaangażowania w porównaniu do tego okresu?

Jeśli chodzi o politykę, co myślicie o ruchu 1polska.pl Konrada Daniela?

https://www.youtube.com/watch?v=1wQnJYtmBK8

N maja 19, 2019 2:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Specjalnie dla Józka wypowiedź Tomka, który tęskni za tym, by ludzie się wzajemnie szanowali. Miły, kulturalny facio. On również swoją religijną przygodę zaczynał w Oazie, a później był w neokatechumenacie.
https://youtu.be/7NgpCNcXxDY?t=37

N maja 19, 2019 9:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Specjalnie dla Józka wypowiedź Tomka, który tęskni za tym, by ludzie się wzajemnie szanowali. Miły, kulturalny facio. On również swoją religijną przygodę zaczynał w Oazie, a później był w neokatechumenacie.
https://youtu.be/7NgpCNcXxDY?t=37

Znamy to z przeszłości:
ruchy charyzmatyczne w KK ==> protestantyzm ==> agnostycyzm/ateizm

Ileż można jechać na podkręcanych uczuciach i "Jezus cię kocha, sia la la" kiedy życie to walka i trud.

N maja 19, 2019 10:06 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie jestem zwolennikiem oazy czy odnowy ale właśnie udowodniliście ze nie macie pojęcia o formacji Oazowej.

N maja 19, 2019 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nie jestem zwolennikiem oazy czy odnowy ale właśnie udowodniliście ze nie macie pojęcia o formacji Oazowej.

Jesteś bardzo uprzedzony do każdej informacji jaką tutaj Twoi adwersarze podają, zatem zapraszam do lektury bardzo interesującej relacji z pierwszej ręki. (naprawdę ciekawa) Niestety musisz przełknąć fakt, że jest zbieżna z "naszymi" obserwacjami:
Obraz zmian, które nastąpiły w ruchu oazowym począwszy od drugiej połowy lat 80., należałoby uzupełnić ukazaniem drogi sporej grupy świeckich moderatorów ruchu, prowadzącej od porzucenia oficjalnych struktur ruchu do tworzenia wspólnot postoazowych o charakterze charyzmatycznym, a następnie zakładania „nowych Kościołów ponadwyznaniowych”. Proces ten trwa do dziś, a problem zdaje się nawet narastać. Mamy tu bowiem do czynienia z powstaniem szeregu sekt protestanckich o dziwacznej doktrynie, w istocie promujących gnostyczny „Kościół ducha”. Co ciekawe, z perspektywy apologetycznej w Kościele w Polsce niemal zniknęła świadomość ścisłych związków między ówczesną oazą a dzisiejszymi „wolnymi Kościołami”…
https://arteemocje.wordpress.com/tag/oaza/
Józku, "pastor" Chojecki to nie jest jedyny Judaszek..

N maja 19, 2019 5:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odnowa i Oaza a katolicyzm
Czy to, że są kobiety z róż różańcowych, które odeszły do sekty Świadków J. (znam trochę takich osób) oznacza, że powinno się rozwiązać róże? Czy to że z duszpasterstwa tradycjonalistów odchodzi ktoś do lefebrystów lub sedevacantystów to ma oznaczać, że duszpasterstwo tradycjonalistów jest złe i trzeba rozwiązać?

N maja 19, 2019 7:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odnowa i Oaza a katolicyzm
Te ruchy są ściśle związane z nowym pojmowaniem ekumenizmu.
Wyrażają to słowa ks. Blachnickiego:
Cytuj:
W latach 70. mówił o tym podczas rekolekcji dla kapłanów: „Jeżeli chcemy dojść do zjednoczenia chrześcijan, to nigdy z pozycji naszego modelu tradycyjnego – w poczuciu wyższości, wzywając ich do powrotu i do jedności z nami”

Dlatego stoją one w kontrze do tradycyjnego katolicyzmu.
Jeśli ktoś chce być normalnym katolikiem, nie powinien w nich uczestniczyć.
Przykłady osób, które formalnie wyszły ze struktur Kościoła i założyły własne wspólnoty, to wynik ich konsekwentnej postawy, zgodnej z duchem tych ruchów.
Zaadoptowali praktyki protestanckie, baptystyczne, to i się w końcu przemienili w protestantów, baptystów, zielonoświątkowców, czy co tam jeszcze.
Cała reszta jest kryptoprotestantami uchodzącymi za katolików.
Tak to widzę. Z resztą pan Jacek Schmidt w końcu też to zobaczył i się całkowicie od tych ruchów odciął. Znamienne, że pomogła mu w tym Matka Boża, pogromczyni wszelkiej herezji..
Cytuj:
Nie mam wątpliwości, że ową przemianę zawdzięczam orędownictwu Matki Bożej Fatimskiej, ponieważ był to czas, kiedy zacząłem się orientować według znaków fatimskiego objawienia.

N maja 19, 2019 9:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Na wałkowanym ostatnio kościelnym skandalu poklask próbuje zdobyć pewna protestancka grupa z Lublina. Jej szef Paweł Chojecki swoją przygodę z religią zaczął w oazowym ruchu Światło-Życie ks. Blachnickiego. Może on posłużyć jako pewnego rodzaju memento dla innych angażujących się w ruchy tzw. Odnowy w Duchu Świętym.
Mam bardzo duże wątpliwości jaki tam faktycznie duch wieje. Czy za tą odnową, reformacją Kościoła nie kryje się śmierdzący duch Lutra?
Wychowankowie pastora ledwo potrafią ukryć niechęć, pogardę do wizerunku Matki Bożej, która jest tak czczona na polskiej ziemi.
Pokolenie Niepokalanej oraz pokolenie węża będą w konflikcie, aż do samego końca. Nie będzie między nimi żadnej jedności w różnorodności, jakby chcieli różni ekumeniści..
Nie wiem watchman z czego wynika twoja niewiedza ale informuję cię, że Ruch Światło-Życie jest także dziełem Niepokalanej, Matki Kościoła. Został Jej zawierzony 11 czerwca 1973 r. przez kard. Karola Wojtyłę w Centrum Ruchu w Krościenku nad Dunajcem. Akt ten Ruch uznaje za swój akt konstytutywny..
Na temat maryjnego charyzmatu Ruchu Światło-Życie masz tutaj

N maja 19, 2019 10:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona