Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 05, 2019 11:03 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Transwestytyzm 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transwestytyzm
Z moim transwestytyzmem walczyłam 20 lat na różne sposoby . To było przechodzenie przez mękę . Żona mi powiedziała że walcząc z tym psychicznie się wykończę . Od Nowego Roku modlę się codziennie Tajemnica Szczęścia czyli 15 modlitw objawionych przez Pana Jezusa św. Brygidzie

So sty 12, 2019 12:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po prostu czlowiek nie rodzi sie z jakims zapisem mysli, tylko w trakcie zycia swiadomego te mysli powstaja pod wplywem otoczenia i to wlasnie ksztaltuje osobowosc.
Jesli naukowiec bada roznice miedzy mozgiem doroslej kobiety i doroslego mezszczyzny to wcale nie oznacza ze to przelozy sie na mozg dziecka w taki sam sposob.
Mozg dziecka jest jak pusty komputer, ktory po wlaczeniu zaczyna zbierac informacje z czujnikow peryferyjnych i na nich buduje baze danych.
To ze pozniej mozg steruje wydzielaniem odpowiednich hormonow to ta czesc mozgu nie jest swiadomoscia i ma jedynie posredni wplyw na w pelni uksztaltowany juz wczesniej organizm.

So sty 12, 2019 1:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
RENATA-WOJT napisał(a):
Z moim transwestytyzmem walczyłam 20 lat na różne sposoby . To było przechodzenie przez mękę . Żona mi powiedziała że walcząc z tym psychicznie się wykończę . Od Nowego Roku modlę się codziennie Tajemnica Szczęścia czyli 15 modlitw objawionych przez Pana Jezusa św. Brygidzie

Dusza nie posiada czegos takiego jak plec, wiec wewnetrznie-duchowo, nie jestesmy ani mezszczyzna ani kobieta.
Dlatego tez jak mowil Jezus, " w Niebie nie beda sie zenic, an za maz wychodzic".
Ta cecha to tylko cecha ciala ziemskiego bysmy mogli sie rozmnazac.

So sty 12, 2019 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Po prostu czlowiek nie rodzi sie z jakims zapisem mysli, tylko w trakcie zycia swiadomego te mysli powstaja pod wplywem otoczenia i to wlasnie ksztaltuje osobowosc.

Ale Ty nadal nie rozumiesz że tutaj nie chodzi o myśli. To co odczuwam i jaka jest moja osobowość czy tożsamość, to jest niezależne od tego co sobie mogę myśleć, o tym wszystkim, o sobie. To nie zależy od mojej woli, to nie zależy od zmiany myślenia. To nie jest wmówieniem sobie czegoś ale to są pewnego rodzaju fakty, oparte także w pewnym sensie o biologię.

Cytuj:
Mozg dziecka jest jak pusty komputer, ktory po wlaczeniu zaczyna zbierac informacje z czujnikow peryferyjnych i na nich buduje baze danych.

Naukowo jest dowiedzione na podstawie badań że kobieta może urodzić się z męskim mózgiem, pod względem budowy fizycznej a także pod wględem działania.

Cytuj:
To ze pozniej mozg steruje wydzielaniem odpowiednich hormonow to ta czesc mozgu nie jest swiadomoscia i ma jedynie posredni wplyw na w pelni uksztaltowany juz wczesniej organizm.

Ale znowu to są Twoje własne wnioski które nie są oparte na badaniach naukowych.

Cytuj:
Dusza nie posiada czegos takiego jak plec, wiec wewnetrznie-duchowo, nie jestesmy ani mezszczyzna ani kobieta.
Dlatego tez jak mowil Jezus, " w Niebie nie beda sie zenic, an za maz wychodzic".
Ta cecha to tylko cecha ciala ziemskiego bysmy mogli sie rozmnazac.

Nie - płeć zostanie zachowana. Będziemy mężczyznami lub kobietami ponieważ zmartwychwstaniemy, w ciałach, z konkretną płcią. Jezus Chrystus nadal jest w Niebie mężczyzną w męskim ciele a Matka Boża nadal jest w Niebie kobietą, w ciele kobiety.

Poza tym, płeć to coś więcej niż genitalnia i nie powinno się płci sprowadzać tylko do fizyczności, fizjologii / biologii. Owszem, płeć jest zdeterminowana genetycznie i biologicznie, ale człowiek musi być z nią w harmonii pod względem psyche. Nawet na stronach chrześcijańskich znajduję wypowiedzi o tym że podstawą płci jest poczucie płci, to że psychicznie czujemy się mężczyznami lub kobietami. Bowiem jeśli na tym polu są jakieś nieprawidłowości jakie mają miejsce w poczuciu tożsamości płciowej, wtedy dochodzi do takich zaburzeń jak te o których dyskutujemy. Także to poczucie płci jest istotne jeśli chodzi o człowieka, ponieważ człowiek jest bardziej duszą, świadomością, psychiką, niż ciałem, człowiek bardziej odczuwa psychiką, człowiek określa samego siebie.

RENATA-WOJT napisał(a):

Trudno jest wyjść z takich rzeczy. Myślę że tylko z Bogiem można iść przez życie i wytrwać z Nim, pomimo wszystkiego.

So sty 12, 2019 1:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Equueleuss, pokaz mi w takim razie jakies opracowania naukowe roznic miedzy mozgiem kobiety i mezszczyzny.
Podpierasz sie badaniami naukowymi to wskaz precyzyjnie te roznice skoro o nich wiesz.

Poza tym piszesz sprzecznosci, bo chocby dziecko niani nie ma pojecia o plci, ani ta plec na nie nie ma wplywu, wiec bzdura jest odczuwanie przez dziecko innej plci, oprocz zwyczajnej checi bycia ta plcia przeciwna gdy zauwaza ze ma to jakies kozysci czy ulgi.
Jesli sie do tego przyzwyczai ze chcialo by byc inne to problem zaczyna sie dopiero w okresie dojzewania, nie wczesniej. Wiec bzdury piszesz o takim problemie jako dziecko.
Druga sprawa to jesli chodzi o dusze, to wlasnie ona nie ma tego rozroznienia na plec i wlasnie ta dusza bedzie jakby "dowodzila cialem", a nie mozg, dlatego nie bedzie odczuwania plci i nie bedzie rozrozniania na mezszczyzna, kobieta, bo to sa tylko atrybuty ciala w ktorym dusza sie ksztaltowala.

So sty 12, 2019 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
trzeba przede wszystkim zrozumiec czym jest cialo dla duszy, wtedy wszystko wyglada innaczej niz nam sie wydawalo.
Przede wszystkim np. autor watku, musi wziasc po uwage to ze mimo tego co sie dzieje z nim wiaze go przysiega przed Bogiem, wiec cokolwiek by sie z nami nie dzialo, to nie zwalnia to z przysiegi.

So sty 12, 2019 9:56 pm
Odpowiedz z cytatem
No ja już w końcu nie wiem jak mamy odnosić się do autora/ki wątku? Autor/ka tytułuje się per pani a w opisie mamy napisane mężczyzna

Ostatnio edytowano So sty 12, 2019 10:36 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

So sty 12, 2019 10:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A co to za roznica?
Dla nas Chrzescijan to blizni, a to czy uwaza sie za kobiete czy mezszczyzne to nie nasza sprawa, chyba ze chce tym sposobem kogos oszukac, czy to nas czy otoczenie czy nawet zone.

So sty 12, 2019 10:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Equueleuss, pokaz mi w takim razie jakies opracowania naukowe roznic miedzy mozgiem kobiety i mezszczyzny.
Podpierasz sie badaniami naukowymi to wskaz precyzyjnie te roznice skoro o nich wiesz.

Poza tym piszesz sprzecznosci, bo chocby dziecko niani nie ma pojecia o plci, ani ta plec na nie nie ma wplywu, wiec bzdura jest odczuwanie przez dziecko innej plci, oprocz zwyczajnej checi bycia ta plcia przeciwna gdy zauwaza ze ma to jakies kozysci czy ulgi.
Jesli sie do tego przyzwyczai ze chcialo by byc inne to problem zaczyna sie dopiero w okresie dojzewania, nie wczesniej. Wiec bzdury piszesz o takim problemie jako dziecko.
Druga sprawa to jesli chodzi o dusze, to wlasnie ona nie ma tego

Nawet na głupiej wikipedii masz informacje o tych różnicach z odniesieniami do badań naukowych.
Myślałam, że tylko genderystyki zaprzeczają faktom o różnicach między mózgami kobiet i mężczyzn:
https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscie ... ifferences

So sty 12, 2019 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jesli w ogole rozumiesz to co wiki podaje to zauwazysz ze nie ma w tym nic co bylo by roznica przed dojzewaniem organizmu dziecka, tylko wyniki badan na doroslych.
Poza tym te roznice nie sa biologicznie uwarunkowane od plci tylko sa po prostu wynikiem nastawienia osobnika na dana plec i tym samym dzialania i mysli tej osoby wplywaja na rozwoj mozgu w takim kierunku, wiec nie ma tu zadnych dowodow na to ze jest to zdeterminowane genetycznie.

So sty 12, 2019 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To tak jakby alkocholik majac "dziury" w mozgu uwazal ze tymi dziurami jest genetycznie zdeterminowany do picia alkocholu.
To najzwyczajniej w swiecie mylenie skutku z przyczyna.

So sty 12, 2019 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
jesli w ogole rozumiesz to co wiki podaje to zauwazysz ze nie ma w tym nic co bylo by roznica przed dojzewaniem organizmu dziecka, tylko wyniki badan na doroslych.

Że co?
It was once thought that sex differences in cognitive task and problem solving did not occur until puberty. However, as of 2000 evidence suggested that cognitive and skill differences are present earlier in development. For example, researchers have found that three- and four-year-old boys were better at targeting and at mentally rotating figures within a clock face than girls of the same age were. Prepubescent girls, however, excelled at recalling lists of words. These sex differences in cognition correspond to patterns of ability rather than overall intelligence. Laboratory settings are used to systematically study the sexual dimorphism in problem solving task performed by adults.
Cytuj:
Poza tym te roznice nie sa biologicznie uwarunkowane od plci tylko sa po prostu wynikiem nastawienia osobnika na dana plec i tym samym dzialania i mysli tej osoby wplywaja na rozwoj mozgu w takim kierunku, wiec nie ma tu zadnych dowodow na to ze jest to zdeterminowane genetycznie.

Możesz powiedzieć, skąd czerpiesz te rewelacje? Od Kazimiery Szczuki?
https://www.the-scientist.com/features/ ... rain-34758
Tutaj jest fajny artykuł na ten temat

So sty 12, 2019 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i prawisz ty ze przyczyna to skutek.
Jesli ci 4 letni chlopcy byli wychowani jak chlopcy i mieli to poczucie bycia chlopcem do uksztaltowali zdolnosci wlasciwe chlopcom. Co w tym dziwnego i cokolwiek innego udowadniajacego? Takie same efekty beda gdy przekonasz dziewczynke ze jest chlopcem i rozwinie ona takie zdolnosci jak maja chlopcy.
Niemowle nie ma zadnych zdolnosci bez wzgledu nna to czy jest chlopcem czy dziewczynka.

So sty 12, 2019 11:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
No i prawisz ty ze przyczyna to skutek.
Jesli ci 4 letni chlopcy byli wychowani jak chlopcy i mieli to poczucie bycia chlopcem do uksztaltowali zdolnosci wlasciwe chlopcom. Co w tym dziwnego i cokolwiek innego udowadniajacego? Takie same efekty beda gdy przekonasz dziewczynke ze jest chlopcem i rozwinie ona takie zdolnosci jak maja chlopcy.
Niemowle nie ma zadnych zdolnosci bez wzgledu nna to czy jest chlopcem czy dziewczynka.

Co znaczy wychowywani jak chłopcy? Czy Ty w ogóle miałeś kiedykolwiek do czynienia z wychowywaniem małych dzieci?
Ja się wychowywałam wspólnie z rodzeństwem, w tym młodszym bratem i nas rodzice wychowywali tak samo. Razem się bawiliśmy, spędzaliśmy czas i jakoś brata ciągnęło do samochodów, a jak się dorwał do lalki Barbie, to zamiast ją przebierać w ciuszki i czesać włoski jak ja z siostrą, to wyrywał im głowy.

Nikt się nie rodzi ze zdolnością zabawy samochodem albo lulania lalki, ale rodzimy się ze skłonnościami/predyspozycjami do pewnych zachowań i preferencji. I naprawdę trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć.

N sty 13, 2019 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A jak myslisz dlaczego chlopcy nie lulaja lalek?
Zwroc tez uwage ze nie pamietamy wlasciwie nic z wieku ponizej 4 lat, wiec to co mozesz pamietac to juz uksztaltowane poczucie bycia chlopcem czy dziewczynka.
To takze swiadczy o tym ze to co pisala Equueluss to bzdury, bo nie moze pamietac nic z tak mlodych lat, chyba ze to byla jakas wyjatkowa trauma, ktora przeciagnela sie powyzej takiego wieku.
Ja np. wiem ze mialem zlamana prawa reke w wieku 3 lat, ale w pamieci nie mam najdrobniejszego sladu tego zdarzenia, a wiem to jedynie z wypowiedzi rodzicow i kartoteki medycznej.

N sty 13, 2019 12:12 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona