Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 18, 2019 10:37 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
 Homo księża 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Quinque napisał(a):
YZ napisał(a):
Na czym polega ich herezja?

Na pochwalaniu czy też tolerowaniu praktyk sprzecznych z nauczaniem Kościoła

To jeszcze nie jest herezja.

Cytuj:
Cytuj:
Zgorszenie nie stanowi podstawy do nałożenia ekskomuniki

Ale ciche przyzwolenie na życie w grzechu już powinno

Może tak, a może nie. Na ten moment nie jest to podstawa do nałożenia ekskomuniki.

N sty 13, 2019 10:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Na podstawie jakiego prawa?

Ano dlatego że są heretykami i gorszą zakon?

Zgorszenie tak ale herezja? Ty wiesz co to jest herezja?
Może spróbuj znaleźć definicje i porównaj ze swoim wpisem.

N sty 13, 2019 10:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cały czas jest kwestia czy mówimy o skłonnościach (tylko), czy o aktywnym homoseksualizmie. Skłonnościami normalnymi są skłonności w stronę kobiet (jeśli mówimy o księżach i zakonnikach), ale przecież nagannym moralnie jest obcowanie seksualne z kobietami i takie czyny też mogą siać zgorszenie.
Osoby ze skłonnościami homo nie są tak do końca męskie (tak wiem, są i osobniki typu macho), a kapłanem może być tylko 100%-owy mężczyzna.

Celibat ma być w sumie dobrowolnym, ale konsekwentnym na całe życie, poświęceniem się dla Boga. Osoby homo tak po prawdzie nie są zainteresowane małżeństwem, bo ich kobiety w ogóle nie interesują, więc co to za poświęcenie? Z resztą dotyczy to także osób aseksualnych..

Wydaje mi się, że jak już jest wyświęcony ksiądz homoseksualny w swoich skłonnościach, ale przestrzegający zasad - to chyba nie problem. Nie ma sensu analizować jego motywów dlaczego nie lata za pannami, bo przecież latać za nimi nie powinien. A że nie lata za chłopami to także objaw pozytywny (wynikający z jego chęci oparcia się skłonnościom), a nie negatywny.

Inna sprawa, to skoro do małżeństwa mogą się nadawać tylko sprawni mężczyźni (dla uproszczenia tylko o nich mowa), impotencja stała i znana ale też i homoseksualizm (stwierdzone przed małżeństwem) unieważnia małżeństwo, może tak być i analogicznie z kapłaństwem. Tyle że bycie nie-impotentem i nie-homo jest dosyć zasadnicze dla małżeństwa, bo czynne życie seksualne (ze swą żoną) jest podstawą tego sakramentu, tak życie seksualne z kobietą, będąc w stanie kapłańskim jest niejako z definicji (poprzez celibat) wykluczone..

N sty 13, 2019 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Cały czas jest kwestia czy mówimy o skłonnościach (tylko), czy o aktywnym homoseksualizmie.

W zasadzie odróżnia się skłonności homoseksualne od orientacji homoseksualnej. Ale rozumiem że masz na myśli to iż dana osoba stara się żyć i żyje w czystości, nie podejmując czynów homoseksualnych.

Cytuj:
Osoby ze skłonnościami homo nie są tak do końca męskie (tak wiem, są i osobniki typu macho), a kapłanem może być tylko 100%-owy mężczyzna.

Myślę że tutaj chodzi o 100% mężczyznę pod względem biologii, ponieważ zdarzają się heteroseksualni mężczyzni z cechami kobiecymi.

Cytuj:
Celibat ma być w sumie dobrowolnym, ale konsekwentnym na całe życie, poświęceniem się dla Boga. Osoby homo tak po prawdzie nie są zainteresowane małżeństwem, bo ich kobiety w ogóle nie interesują, więc co to za poświęcenie?

Peter, pomyśl...:) otoczeni są przez samych mężczyzn. I przecież widują innych mężczyzn. Pociagają ich mężczyźni tak jak Ciebie pociągają kobiety. To nie polega tylko na seksie, chociaż w męskim homoseksualiźmie jest nakierowane mocno na tę stronę ze względu na specyfikę seksualności mężczyzny, ale także jest to możliwość zakochania się w osobie tej samej plci i cheć tworzenia z nią relacji - orientacja psychoseksualna. W przypadku osób aseksualnych nie ma seksualnego pociągu ani do jednej ani do drugiej płci. Ale aseksualne osoby chcą czasem tworzyć związki romantyczne.

To nie jest tak do końca że oni przekreślają i kategorycznie nie chcą tworzyć małżeństwa lub rodziny, czasem osoby homoseksualne chcą mieć rodzinę i żałują że nie są hetero. Myślę że to jest gdzieś tam w nich ukryte nawet podświadomie, w sumie mamy przecież swoje powołanie, każdy z nas, nawet jeśli nad nim nie myślimy czy nie staramy się go rozeznać. Myślę też że czasem mamy w umysłach tych przegiętych homo z parad, ale oni nie są zbyt tolerowani nawet przez samych gejów i przez samych gejów są nazywani ciotami i pedałami. Ta prowokacja w sumie nie wychodzi im na dobre, powoduje większą niechęć.

Cytuj:
Wydaje mi się, że jak już jest wyświęcony ksiądz homoseksualny w swoich skłonnościach, ale przestrzegający zasad - to chyba nie problem.

Są tacy, znam z pewnego miejsca, żyją w czystości, starają się żyć nakazem celibatu i czystości. Ale nie wiem czy rzeczywiście taka osoba powinna wejść w stan kapłański. Nie mnie to jednak rozsądzać. To już relacja pomiędzy tym człowiekiem a Bogiem. A w przypadku pedofili jestem zdania że Bóg nie powołuje takich osób do kapłaństwa, idą w szeregi z sobie wiadomych przyczyn, być może także dlatego aby ukryć swoją parafilię pod autorytetem sutanny i celibatu.

N sty 13, 2019 1:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
W dzisiejszych czasach homoseksualizm wśród księży nie powinien nikogo bulwersować. Geje garną się do stanu duchownego i mogą być równie dobrymi księżmi, jak i osoby aseksualne.
Minęły na szczęście czasy, gdy jedynymi drogami do kariery dla chłopaka ze wsi lub miasteczka było wstąpienie do seminarium duchownego albo do armii. A jednak geje nadal bardzo chcą zostać zamknięci z innymi chłopcami w seminarium.
Ponadto popęd kierowany w stronę delikatnego, pełnego erotyzmu, kobiecego ciała nie jest osobie duchownej do niczego potrzebny. Może zaś być źródłem niepotrzebnego cierpienia.

N sty 13, 2019 1:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I to pisze człowiek który podobno jest w pełnej łączności z nauczaniem katolickim. Nic tylko pogratulować hipokryzji. Do dekalogu trzeba dodać kolejne przykazanie nie okłamuj siebie samego

N sty 13, 2019 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stacho napisał(a):
Ponadto popęd kierowany w stronę delikatnego, pełnego erotyzmu, kobiecego ciała nie jest osobie duchownej do niczego potrzebny. Może zaś być źródłem niepotrzebnego cierpienia.

A popęd w stronę silnego i pełnego erotyzmu męskiego ciała który homoseksualny mężczyzna odczuwa to nie ma tutaj znaczenia? Przecież kleryk a późniejszy ksiądz jest otoczony mężczyznami, kler to sami mężczyzni. A to że może się w nich zakochiwać i pożądać nie ma znaczenia i nie byłoby źrodłem cierpienia?

N sty 13, 2019 2:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
A popęd w stronę silnego i pełnego erotyzmu męskiego ciała który homoseksualny mężczyzna odczuwa to nie ma tutaj znaczenia? Przecież kleryk a późniejszy ksiądz jest otoczony mężczyznami, kler to sami mężczyzni. A to że może się w nich zakochiwać i pożądać nie ma znaczenia i nie byłoby źrodłem cierpienia?

W naszej kulturze, jak również w kulturze żydowskiej, w której powstało chrześcijaństwo, męskie ciało jest pozbawione erotyzmu.
Nasza kultura jest kulturą życia, a życie pochodzi od kobiet. Stąd m.in. nasz szacunek do matki, jak również ocierające się o fascynację zainteresowanie kobiecą seksualnością.

Jockey napisał(a):
I to pisze człowiek który podobno jest w pełnej łączności z nauczaniem katolickim. Nic tylko pogratulować hipokryzji.

Mój papież spytał bardzo mądrze w przedmiocie gejów: "A kim ja jestem, aby ich oceniać".

N sty 13, 2019 3:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ocena człowieka należy do Boga, bo człowiek będący tajemnicą jest niedostępny w calości drugiemu człowiekowi. Rozumiesz teraz o czym mówił papież? Można oceniać czyny człowieka a nie człowieka, do tego przypinając mu zastępczą etykietkę - gej. Człowiek jest więcej niż gejem.
Słowa papieża należy czytać w kodzie chrześcijańskim, nie inaczej.
Nie ocenia geja, ale nie chce ludzi o skłonnościach homoseksualnych w seminariach. I nie ma tu żadnej sprzeczności.

N sty 13, 2019 3:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Equuleuss idąc Twoim tokiem myślenia, heteroseksualny ksiądz który pracuje także jako katecheta w szkole, może zakochać się w nauczycielce lub uczennicy w liceum.
Jest multum parafii w których służy tylko ksiądz proboszcz i jeden wikary. Owszem, istnieje możliwość, że ksiądz homoseksualista zakocha się w proboszczu.
Tak samo istnieje możliwość że heteroseksualny ksiądz zakocha się w gosposi 8O
Jeżeli homoseksualny kleryk nie radzi sobie z popędem w kierunku pozostałych studentów, to lepiej żeby zrezygnował. I tak pewnie jest. Homoseksualni klerycy, którzy nie potrafią zapanować nad popędem, prędzej czy później rezygnują z nauki, lub są z seminarium wydalani

Ostatnio edytowano N sty 13, 2019 3:44 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowania

N sty 13, 2019 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stacho napisał(a):

W naszej kulturze, jak również w kulturze żydowskiej, w której powstało chrześcijaństwo, męskie ciało jest pozbawione erotyzmu.

Że co przepraszam? Męskie ciało jest pełne erotyzmu dla heteroseksualnej i biseksualnej kobiety jak i dla homoseksualnego i biseksualnego mężczyzny. To że Ty jesteś hetero i tak nie odczuwasz to nie znaczy że kobiety i geje tego nie czują. Gdyby męskie ciało nie było pociagające dla kobiet, to nie byłoby rozmnażania bo po co cóż kobieta miałaby interesować się mężczyzną. Być może jesteś jeszcze tym który uznaje że kobieca seksualność nie istnieje.

To kobiece ciało pełne erotyzmu dla Ciebie, nie jest żadnym erotycznym i seksualnym obiektem dla heteroseksualnej kobiety, dla hetero kobiety jest nieciekawe i aseksualne - pozbawione erotyzmu.

Cytuj:
Nasza kultura jest kulturą życia, a życie pochodzi od kobiet. Stąd m.in. nasz szacunek do matki, jak również ocierające się o fascynację zainteresowanie kobiecą seksualnością.

Na pewno od kobiet? Kobiety same siebie zapładniają swoim własnym nasieniem? Bez mężczyzny nie będzie tego życia. Widzisz, mężczyzni mogą stworzyć sztuczne macice, tak jak w filmach sci-fi, sztuczne inkubatory gdzie rola kobiety bedzie już zbędna i bedzie ograniczać się od oddania swojej gamety w załóżmy Banku Jajeczek. Czyli ogólnie kto bez kogo nie jest w stanie tego życia zapoczątkować i przekazać?

Jaśminowa napisał(a):
Equuleuss idąc Twoim tokiem myślenia, heteroseksualny ksiądz który pracuje także jako katecheta w szkole, może zakochać się w nauczycielce lub uczennicy w liceum.

To nieporozumienie, ja mam coś innego na myśli. Piszę to w odpowiedzi na zdanie Stacha, gdzie on z kolei pisze że ksiądz homoseksualista nie będzie odczuwał niepotrzebnego pociągu do ciała kobiety, to ja na to że wręcz przeciwnie, bowiem homoseksualny ksiądz będzie miał daleko więcej pokus przebywając zazwyczaj tylko w męskim gronie. Stacho chyba uważa że jeśli jego osobiście ciało mężczyzny nie pociaga, to nie pociaga nikogo bo mężczyzna to taki aseksualny jest. Otóż jest raczej w pewnym błędzie bo naga kobieta jest zupełnie aseksualna nawet dla mężczyzny, a nagi mężczyzna jest naładowany erotyzmem.

N sty 13, 2019 3:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zarówno ciało mężczyzny jest pociągające, jak również ciało kobiety.
Gdyby było inaczej, mężczyzna nie chodziłby na siłownię aby podkreślić swoje męskie ramiona, czy klatę.
A ci półnadzy ratownicy wodni z filmów? Toż nie jednej dziewczynie śnił się taki ;)

N sty 13, 2019 4:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Papież, ani my nie musimy osądzać księży homoseksualistów, zrobił to już Jezus:

Łk 17,1
"Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. 2 Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!"

N sty 13, 2019 4:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Papież, ani my nie musimy osądzać księży homoseksualistów, zrobił to już Jezus:

Łk 17,1
"Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. 2 Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!"

To jest osąd UPRAWIANIA homoseksualizmu, a nie posiadania (moralnie obojętnej) skłonności.

Jednak zasadą jest, iż kapłan nie może być dotknięty jakąkolwiek skazą (podobnie jak baranki ofiarowywane Bogu przez Żydów), więc homoseksualiści (a także np. impotenci) nie mogą zostać księżmi.
Nie ma w tym ich winy - ale nie mogą.

A nadto jest też sprawa rozsądku: ksiadz - homoseksualista to jednak potencjalne zagrożenie.

N sty 13, 2019 4:56 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@equuleus
Pisałem o kulturze, w której żyję. S-fi zostawmy na boku.
W tej kulturze łatwiej jest gejowi żyć w celibacie niż "heterykowi". To chyba Michał Witkowski albo inny gejowski pisarz przyznał, że w naszej kulturze ciało damskie ma charakter erotyczny, a facet ma być tylko trochę bardziej przystojny od małpy.

Heteroseksualny ksiądz będzie cierpiał albo chociaż odczuwał stratę, żyjąc bez kobiety. Gej przeciwnie - będzie zadowolony, że stan duchowny choć częściowo chroni go przed społecznym osądem jego orientacji (zazwyczaj negatywnym), jak i przed pokusą rozwiązłego życia, obejmującego spotkania w darkroomach, w parkach i na dworcach.
Oczywiście na świecie jest mnóstwo świeckich mężczyzn żyjących w niedobrowolnym celibacie. Ich cierpienie nie jest jednak skutkiem ich wyboru, lecz słabej genetyki, wrodzonych i nabytych ułomności.

Barney napisał(a):
Jednak zasadą jest, iż kapłan nie może być dotknięty jakąkolwiek skazą (podobnie jak baranki ofiarowywane Bogu przez Żydów), więc homoseksualiści (a także np. impotenci) nie mogą zostać księżmi.
Nie ma w tym ich winy - ale nie mogą.

A nadto jest też sprawa rozsądku: ksiadz - homoseksualista to jednak potencjalne zagrożenie.

Niby geje nie powinni zostawać księżmi, a jednak otrzymują świecenia kapłańskie. Jakoś Kościół wskutek tego się nie rozwalił.
W Stanach Zjednoczonych np. władze Kościoła już dawno pogodziły się z tym, że geje będą zostawali księżmi. Po pierwsze zabrakło chętnych heteroseksualistów do seminariów. Po drugie trudno też zweryfikować orientację seksualną alumna.

N sty 13, 2019 5:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona