Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 22, 2019 11:12 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Homo księża 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
@Józek

Przeczytałem cię dokładnie ale nie rozumiem.
Zło trzeba nazywać po imieniu.
Czy wiesz jaki przekaz medialny mają ci oświecenia guru internetowi? Gdzie większość oglądających bezkrytycznie przyjmuje ich przekaz i traktuje jako prawdę objawione.
Gość zaczął wrzucać linki i powoływał się na konkretne osoby.
A ja według ciebie mam kluczyc i udawać że nie wiem o kogo chodzi i co internetowi guru przekazują?
W końcu jeśli pokazują się jawnie i wypowiadają się jawnie to chcą osiągnąć jakiś cel.
Niedoswiadczony będzie uważał że chcą dobra Kościoła.
Doświadczony zauważy że chcą jego klęski, bo mają jakiś powód by tak robić. Jaki? To już ich problem.
Przepraszam ale ja święty nie jestem i nie chcę nim być i nie będę postępował według twoich wyobrażeń. Wątpię czy w ogóle zasluze na jakąś łaskę u Boga ale zależy mi na tym by Kościół katolicki istniał jak najdłużej by jak najwięcej ludzi znalazło w nim wybawienie.
A takie działania medialnych pseudo autorytetów rozbijają wspólnotę KK.

Cz lut 14, 2019 10:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
@Józek

Przeczytałem cię dokładnie ale nie rozumiem.
Zło trzeba nazywać po imieniu.
Czy wiesz jaki przekaz medialny mają ci oświecenia guru internetowi? Gdzie większość oglądających bezkrytycznie przyjmuje ich przekaz i traktuje jako prawdę objawione.
Gość zaczął wrzucać linki i powoływał się na konkretne osoby.
A ja według ciebie mam kluczyc i udawać że nie wiem o kogo chodzi i co internetowi guru przekazują?
W końcu jeśli pokazują się jawnie i wypowiadają się jawnie to chcą osiągnąć jakiś cel.
Niedoswiadczony będzie uważał że chcą dobra Kościoła.

Motywacje tych "guru" są wiadome. W ich przekonaniu działają dla dobra Kościoła. Tak samo jak i ty, nie będziesz milczeć dla dobra Kościoła. Wespecjan też działa dla dobra Kościoła. Moj post do ciebie, był motywowany dobrem Kościoła. Wszyscy chcą dobra Kościoła !

W rzeczywistości ja jestem - modernistą, Wespecjan - schizmatykiem, Ty - ktoś może powie zelotą (gorliwcem), ks. Natanek i Mendlar - "guru" niszczący Kościół, a papież to - heretyk.

Nie ma Kościoła.

Ja nie napisałem aby o Kościół nie "walczyć", ale jak "walczyć".

Cytuj:
Przepraszam ale ja święty nie jestem i nie chcę nim być

Dlatego napisałem do ciebie. ;)

Cytuj:
i nie będę postępował według twoich wyobrażeń. Wątpię czy w ogóle zasluze na jakąś łaskę u Boga ale zależy mi na tym by Kościół katolicki istniał jak najdłużej by jak najwięcej ludzi znalazło w nim wybawienie.
A takie działania medialnych pseudo autorytetów rozbijają wspólnotę KK.

Skoro uważasz, że jestem w błędzie, to co tą wspólnotę w takim razie buduje? ;)

Cz lut 14, 2019 11:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Skoro uważasz, że jestem w błędzie, to co tą wspólnotę w takim razie buduje?

Wszyscy i wszyscy mają prawo się wypowedzieć w trudnej sprawie. To spory w rodzinie. Jakoś nikt z zewnątrz nie przeszkadza. Nie ma tu guru i stawania wyżej niż inni. Za co skrytykowaleś jedwabia? Miał prawo do swych ocen i wyjaśnił, że szkodę przynoszą Kościołowi prorocy, którzy nie zostali posłani przez Boga. Przez kogo mówił Bóg: nie ja ich posłałem a prorokują? Mówił też o tym co zakryte zostanie odsłonięcte. Został pokazany grzech, ale roztropność nakazauje zachować granice, bo może dojść do wykorzystywania grzechu dla swych i sobie tylko znanych/nieznanych celów. To wszystko może wyjść w takich sporach.
W realu spotykam się z niezwykle żywą reakcją na skandale w Kościele. Ludzie zaczynają poprzez nie myśleć o Bogu. Zamawia mszę, ale zaraz pojawia się komentarz o chciwości i zboczeniach seksualnych kleru. Należy zająć stanowisko. Pokazać grzech, ale i nadzieję.
Na forum mamy prawo prowadzić spory i wyrażać zdanie odrębne, część dolna to też dziedziniec pogan.
Człowiek uczy się siebie, bo w takich sporach usłyszy też o sobie niepochlebne opinie i powinien to jednak poddać refleksji intelektualnej. Może zasadne?

Pt lut 15, 2019 1:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, masz rację. Trochę dają mi się we znaki forumowe przepychanki i zwiazane z nimi napięcia. Bardzo mnie irytują.I myślę sobie że ostatecznie źle się obeszlem z jedwabiem, za co ciebie kolego przepraszam. Zapomnialem ze każdy z nas ma inna wrazliwosc i potrzebuje stosownego obejścia. Chciałem ci włożyć na plecy ciężar, z którego dzwiganiem sam mam czasem problem.

A tobie Merss dziękuję ze miałaś odwagę zwrócić mi uwagę.

Pt lut 15, 2019 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W dniach 21-24 lutego w Watykanie odbędzie się narada, której konkretnym celem będzie, cyt. szefa biura prasowego Watykanu Alessandro Gisottiego:
"Chodzi o to, aby wszyscy biskupi mieli absolutną jasność, co trzeba zrobić, by zapobiegać i walczyć ze światowym dramatem wykorzystywania nieletnich"

Swoimi wątpliwości w tej sprawie podzielił się abp Carlo Vigano, który obawia się, że:
"nie ma „żadnych oznak”, że papież Franciszek, wraz z organizatorami, jest gotów „zająć się rzeczywistymi przyczynami” kryzysu nadużyć ze strony duchownych"

Czy na tej naradzie poruszony będzie problem panoszącego się homoseksualizmu w seminariach?

Abp Vigano sądzi, że „doktrynalne i moralne zepsucie” władz w seminariach jest odpowiedzialne za duchowne przewinienia seksualne ostatnich dziesięcioleci.
„Jest dla wszystkich widoczne, że podstawową przyczyną obecnego strasznego kryzysu nadużyć seksualnych popełnianych przez wyświęcone duchowieństwo, w tym biskupów, jest brak właściwej duchowej formacji kandydatów do kapłaństwa” – powiedział.

„Ten brak z kolei głównie wyjaśnia się doktrynalnym i moralnym zepsuciem wielu seminaryjnych moderatorów, zepsuciem, które wzrasta w postępie geometrycznym począwszy od lat sześćdziesiątych XX wieku”.

Sam arcybiskup wstąpił do seminarium w Rzymie w latach sześćdziesiątych. Pamięta, że w Rzymie w tym czasie niektórzy klerycy byli bardzo niedojrzali i że w seminariach brakowało dyscypliny. Jego własny duchowy kierownik wierzył, że wyświęcone kapłaństwo może być tymczasowym stanem. Niektórzy kierownicy duchowni świadomie rekomendowali do święceń mężczyzn, którzy nie wiedli cnotliwego życia.

https://www.pch24.pl/abp-vigano--watykanski-szczyt-na-temat-naduzyc-pomija-prawdziwe-problemy,66200,i.html

N lut 17, 2019 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zgadzam sie z tą oceną sytuacji. Niestety, ludzi Kościoła nie ominął syndrom lat sześćdziesiątych. Jacy wierni, tacy z nich później duszpasterze. Są narażeni na te same zagrożenia.

N lut 17, 2019 12:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ksieza, czy klerycy wywodza sie z tego spoleczenstwa i tak jak wczesniej pisalem, to ten caly problem jest w spoleczenstwie, a nie w Kosciele.

N lut 17, 2019 11:17 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Żal za grzechy stanowi różnicę. Jeśli dostali się do nieba to dlatego, że uznali swój grzech i żałowali. Takie też slowa usłyszała cudzołożnica: idź i nie grzesz więcej. Ta sytuacja stanowi obraz tego, że pozostali też zobaczyli swój grzech, odłożyli więc kamienie..

Taki przykład z życia. Małżeństwo, małżonek regularnie zdradzał żonę w przybytku uciech z pewną Panią tam urzędującą. A trzeba wiedzieć, że ów małżonek jednocześnie był czynnym uczestnikiem w organizacji niepodległościowej (czasy zaborów). Żona w końcu definitywnie postanowiła przerwać schadzki męża do przybytku, przez denuncjacje, że jest członkiem nielegalnej organizacji. Ale tak się składało, że dom uciech odwiedzał również komendant miejscowej policji. W ten sposób Pani tam urzędująca dowiedziała się od owego komendanta od planach aresztowania. Postanowiła więc ostrzec niewiernego małżonka. W ten sposób niechybnie uniknął śmierci a przynajmniej wieloletniej zsyłki na sybir.
Kto tutaj powinien uznać swój grzech żeby usłyszeć- idz i nie grzesz więcej ?
A może taką jak ta cudzołożnica powyżj św. Teresa z Avilla widziała w swoich wizjach wśród wstępujących do nieba.

Cz lut 21, 2019 1:13 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wszyscy. Odpowiedź jednak na to wezwanie może być różna -> obaj łotrowie pewnie usłyszeli Boże wezwanie (w uproszczeniu grzech ten sam) a tylko jeden zareagował skruchą. Drugi pozostał ziemskim człowiekiem. Tyle, że Biblia jedynie ostrzega.
W wizjach świętych nie pojawiają się obrazy wszystkich zbawionych*. Nie sam grzech więc eliminuje, ale szkody jakie poczynił w sumieniu człowieka; ono wymaga kształtowania (wybory moralne). Mamy więc i odwrócone sumienie. Sumienie odwrócone inaczej wartościuje dobro i zlo. Taki człowiek nie nawróci się nawet na łożu śmierci. Nie pomogą mu ostrzeżenia o potępieniu. Święcenia kapłańskie stanowić mogą raczej obciążenie.
Jak to ujął Benedykt XVI - Garncarz może poskładać skorupy i to posklejać. Trzeba jednak tego chcieć...za plecami czai się jednak kolejne ostrzeżenie o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu ->wyżej podałam konsekwencje - sumienie odwrócone.

Cz lut 21, 2019 10:35 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy homo czy hetero księża są w takim samym stopniu narażeni na pokusy. Wykluczanie kogoś ze stanu kapłańskiego jedynie na podstawie domniemywanych skłonności jest niezgodne z duchem chrześcijaństwa. Kościół powinien dawać szansę każdemu.

Pn lut 25, 2019 9:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Byla mowa o głęboko usadowionych uwarunkowaniach. To nie to samo co sklonności.

Pn lut 25, 2019 11:22 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Byla mowa o głęboko usadowionych uwarunkowaniach. To nie to samo co sklonności.

Nie bardzo rozumiem. Co to są te "uwarunkowania"?

Pn lut 25, 2019 3:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/ko ... 12005.html

Pn lut 25, 2019 3:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przeczytałem, ale nie zauważyłem wyjaśnienia tych "uwarunkowań".

Pn lut 25, 2019 5:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tym razem przywołam jako odpowiedź słowa kard. G.Müllera*.
W przypadku homoseksualistów chodzi o sens celibatu. Celibat to wyrzeczenie się prawa do małżeństwa, a nie do partnerstwa seksualnego. Homoseksualista nie może być księdzem, bo nie wyrzeka się małżeństwa. Z natury rzeczy nie może wyrzec się małżeństwa, bo zgodnie ze swymi skłonnościami go nie chce. Dlatego jeśli u kogoś występuje wyraźna i stała tendencja homoseksualna, nie może on zostać księdzem. To jest nieusuwalna przeszkoda dla wyświęcenia. Ten zakaz wynika z samego sensu powołania. Ksiądz ma być ojcem. Ma być niejako drugim Chrystusem - Chrystus w sensie symbolicznym jest oblubieńcem. Jego oblubienicą jest Kościół. W działaniu kapłana musi być widoczne to duchowe ojcostwo. Apostoł Paweł powiedział: Ze względu na to, że przepowiadałem wam Ewangelię, staliście się moimi dziećmi. Dla księdza modelem do naśladowania jest rodzina. Tak jak naturalny ojciec dla swych dzieci, tak i duchowy ojciec dla swych wiernych ma mieć czas, uwagę, zaangażowanie i troskę. Ma być ojcem i bratem. W takiej roli nie może występować, co oczywiste, aktywny homoseksualista.

Mówimy o ludziach o stałej tendencji homoseksualnej, a nie ludziach, którzy w okresie dojrzewania doświadczyli chwilowej niepewności, którym mogły przytrafić się błędy. Mówimy o ludziach, u których skłonność homoseksualna jest osadzona w strukturach osobowości**. Osoby te jak ludzie zasługują na nasz szacunek, ich ludzką godność należy chronić. Tu jednak też trzeba odróżnić takie osoby od różnych grup ideologicznych, które używają homoseksualizmu jako narzędzia politycznego, aby zdobyć władzę. To ważna różnica. Ludzie ci wykorzystują każdą naszą katolicką wypowiedź niezależnie od tego, jak bardzo ona zniuanasowana, jako broń przeciwko Kościołowi. Chcą zniszczyć moralność katolicką i uniemożliwić prowadzenie działalności duszpasterskiej także dla ludzi z takimi problemami. To jest ich celem.

O księdzu Charamzie wypowiedział się w następujący sposób...
Takich skłonności nie sposób dostrzec z zewnątrz. Do skandalu doszło po dwóch latach mojego urzędowania w Kongregacji, ale także ci, którzy pracowali tam dłużej, o niczym nie wiedzieli. On się z tym wyjątkowo dobrze ukrywał. Później utrzymywał, że połowo pracowników Watykanu ma takie skłonności, ale to stała śpiewka w takich przypadkach. Zastanawiam się skąd on mógł to wiedzieć. Skoro sam się ukrywał i nie ujawnił się ze swoimi skłonnościami wobec innych, w jaki niby sposób oni mieli się ujawnić wobec niego? Cała sprawa oczywiście była idealną pożywka dla tabloidów i dla antyklerykalnej prasy, która wykorzystuje każdy taki przypadek, rozdmuchuje go do niebotycznych rozmiarów. (...) Sądzę, że musiał on prowadzić podwójne życie. Być może w pewnym momencie wpadł w sidła tych ideologicznych lobby (...), które użyły go następnie do krzewienia swej ideologii.(...)Wolał zainscenizować, aby - sądzę - zemścić się na Kościele, aby rzucić złe światło na swych przełożonych. Nie miał do tego żadnych podstaw. Nikt nie traktował go wcześniej źle, ani ja, ani poprzedni przełożeni. Był to młody wykształcony teologicznie inteligentny człowiek. Nie było żadnego powodu, aby wszczynać wobec niego postępowanie dyscyplinarne. W jednej z polskich gazet przeczytałem, że to niemożliwe, żeby przełożeni niczego nie podejrzewali. Mogę tylko powtórzyć: nikt nas o niczym nie poinformował.

N mar 03, 2019 9:14 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona