Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2019 9:49 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
 Homo księża 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Stefan12 napisał(a):
Ksiądz z założenia ma być aseksualny.

Nie. Z założenia ma być zdrowym mężczyzną odczuwającym pociąg do kobiet. Jednocześnie ma żyć w celibacie.

Wg KK Pan Jezus też nie był aseksualny. Był w swojej ludzkiej naturze we wszystkim podobny do ludzi poza grzechem. Jednocześnie nie miał żony i dzieci.

Gdyby xiądz miałbyć aseksualny to najlepiej żeby jeszcze by był wykastrowany. Swoją drogą w pierwszych wiekach chrześcijaństwa była spora niezdrowa fiksacja wielu zasłużonych dla Kościoła ludzi na punkcie kastracji, dochodziło do autokastracji. Duży wpływ herezji manichejskiej i upadającego zdegenerowanego rzymskiego pogaństwa w erze schyłkowej imperium.

Pn sty 14, 2019 2:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Beobachter napisał(a):
Nie. Z założenia ma być zdrowym mężczyzną odczuwającym pociąg do kobiet. Jednocześnie ma żyć w celibacie.

To znaczy, że ksiądz ma cierpieć jak samotny chłopiec przez całe życie.

Pn sty 14, 2019 2:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Rany.. celibat to poświęcenie. Wiadomo że jak każde prawdziwe wyrzeczenie może boleć. Do tego każdy chłopak który idzie do seminarium wie, że po święceniach musi zapomnieć o żeniaczce. Jeśli chce się żenić, to wie że seminarium nie dla niego - chyba żeby po prostu skończyć studia teologiczno - filozoficzne i uzyskać mgr-a teologii i filozofii.

Pn sty 14, 2019 2:51 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Stacho napisał(a):
Beobachter napisał(a):

To znaczy, że ksiądz ma cierpieć jak samotny chłopiec przez całe życie.

Nie ja to wymyśliłem. Swoich osobistych opinii czy przekonań czasami nie mam zamiaru artykułować, myślę że to dobrze. Tak, ma zmagać się ze swoimi popędami, ze swoją cielesnością. W sumie widziały gały co brały. Nie moja sprawa.

Inny temat na ile celibat jest tylko kwestią dyscypliny ustanowioną ze względów pragmatycznych (co nie zmienia jego ważności), a na ile jest kwestią dogmatyczną. Różne są opinie.

Pn sty 14, 2019 2:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Może źle zostałem zrozumiany.
Ksiądz ma być aseksualny w swoim postępowaniu wobec innych ludzi, więc jego orientacja nie będzie miała znaczenia.
Niech sobie śni o kobietach, mężczyznach czy kozach.
Ale nie wolno mu zbliżyć się do kogokolwiek z seksualnym zamiarem.

Pn sty 14, 2019 2:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Co innego zmagać się z homoseksualiznem, a co innego z popędem uznawanym za prawidłowy.
M.in. dlatego tak wielu gejów wstępuje do seminariów duchownych, a "heteryków" jest tam coraz mniej.
To nieuniknione. I pogódzcie się z tym!

Pn sty 14, 2019 3:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Stacho napisał(a):
Co innego zmagać się z homoseksualiznem, a co innego z popędem uznawanym za prawidłowy.
M.in. dlatego tak wielu gejów wstępuje do seminariów duchownych, a "heteryków" jest tam coraz mniej.
To nieuniknione. I pogódzcie się z tym!

Co uważasz o tezie, że istnieje nadreprezentacja pedofilów wśród osób homosexualnych?

Pn sty 14, 2019 3:06 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Jakoś ciężko mi uwierzyć w pedofilię wśród księży no bo przecież każdy ksiądz odprawia codziennie Mszę Świętą i musi być w łasce uświęcającej ponieważ przyjmuję podczas każdej Mszy Św. ciało i krew Pana Jezusa . Chyba że dany ksiądz jest niewierzącym a tu już inna sprawa.

Pn sty 14, 2019 3:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):

Zmaganie się z popędem to zmaganie z popędem, nie ma znaczenia że teoretycznie może mieć żonę czy nie. Popęd w tym przypadku jest inaczej ukierunkowany ale i tak trzeba z nim walczyć, dodatkowo dla homoseksualnego księdza będzie nawet więcej pokus w typowo męskim towarzystwie.

Poza tym, skąd masz rzetelne dane o tym że do seminariów wstępuje więcej homoseksualnych mężczyzn niż heteroseksualnych?

Pn sty 14, 2019 3:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To nie jest cytat z mojej wypowiedzi, zakradł się jakiś błąd.

Pn sty 14, 2019 3:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
RENATA-WOJT napisał(a):
Jakoś ciężko mi uwierzyć w pedofilię wśród księży no bo przecież każdy ksiądz odprawia codziennie Mszę Świętą i musi być w łasce uświęcającej ponieważ przyjmuję podczas każdej Mszy Św. ciało i krew Pana Jezusa . Chyba że dany ksiądz jest niewierzącym a tu już inna sprawa.

Bycie pedofilem, homo czy innym X to nie grzech. Czyny to już inna sprawa. Nie można trwać w grzechu. 2 sytuacje.
1) Ksiądz miał chwile słabości, poszedł z kolegą do łóżka. Żałuje za grzechy. Z kolegą porozmawiał, może nawet postanowił go unikać albo zerwać kontakt. Może odprawiać msze.
2) Ksiądz trwa w związku z kobietą. Żyją po kryjomu lub w pół po kryjomu. Nieważnie odprawia msze dopóki nie zerwie z nią sposobu życia jako koniecznego zadośćuczynienia?

Pn sty 14, 2019 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
To nie jest cytat z mojej wypowiedzi, zakradł się jakiś błąd.

No tak, nie z Twojej, to wypowiedź Stacha, rzeczywiście zakradł się błąd, sorry...

Pn sty 14, 2019 5:35 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Beobachter chodziło mi właśnie o czyny . A pro po Mszy Świętej . Nieważna Msza Święta ? A co wiernymi i czy przeistoczenie też jest nieważne .Moje zdanie jest takie , ksiądz który popełni np grzech pedofilii a odprawi Mszę to ta Msza jest ważna tylko ksiądz który jest w grzechu a przyjmuje ciało i krew Chrystusa dopuszcza się świętokradztwa .

Pn sty 14, 2019 6:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Stacho napisał(a):

Maciek napisał(a):
Chyba że rozładowanie popędu seksualnego na tej samej płci, bez pociągu do tej płci nie nazywa się homoseksualizmem.

Jest czynem homoseksualnym ale nie homoseksualizmem.

Dzięki za potwierdzenie.

RENATA-WOJT napisał(a):
Czy ksiądz jest homoseksualny czy nie to nie powinno sprawiać żadnej różnicy ponieważ ksiądz powinien żyć wstrzemiężliwości a my powinniśmy modlić się za księży . Diabeł jest tak cwany że wie aby pociągnąć za sobą tłumy to wystarczy uderzyć mu w księdza

Sam pociąg nie powinien sprawiać różnicy, ale o to chodzi, że homoseksualista ma zaburzone również patrzenie na innego człowieka, no jednak. Normalny facet postrzegając drugiego faceta ma uśpiony pociąg seksualny( w ogóle nie widzi w nim seksualności, postrzega drugiego bez pociągu fizycznego ukierunkowanego na faceta, a pobudza się przy kobiecie) natomiast nienormalny facet (homoseksualista) postrzega drugiego wraz z pociągiem fizycznym ukierunkowanym na faceta ( wiadomo, nie że na każdego, a przy kobiecie uśpiony albo martwy). I właśnie to wpływa na postrzeganie dalszej rzeczywistości- takie drobne zaburzenie w postrzeganiu człowieka, a konkretniej zaburzona relacja płci. Dlatego jednak ksiądz nie powinien być homoseksualistą.
Swoją drogą, czy robisz to celowo, czy nie zdajesz sobie sprawy, ale napisałeś że jesteś mężczyzną, a używasz kobiecego imienia. Czy masz za nic pewne normy? Całkiem możliwe że nieświadomie to robisz, ale taka prawda, że gwałcisz normalny świat. Mnie nie stanowi, że prywatnie mówiłbym Ci Renata i jeżeli ułatwiłoby Ci to zbawienie, to mógłbym traktować Cię jako kobietę, ale w sferze publicznej jednak powinieneś dostosować się do norm i nie burzyć porządku natury. :-( Chodzi mi o to że Ty też powinieneś tolerować normalną rzeczywistość (czyli rzeczywistość w której kobiece imiona przynależą do kobiet, a męskie do mężczyzn).
Trzymaj się

Cz sty 17, 2019 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Absolutnie homoseksualista nie powinien być księdzem, bo zepsucie moralne prowadzi do zepsucia intelektualnego.

Pn lut 04, 2019 10:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona