Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 1:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?
jedwab
Nie ma żadnej granicy, spełnienia, szczęścia i co byś sobie wymyśł. Stawianie granic to cecha ludzka oparta na doraźnyh celach. Cenna bo mierz siły na zamiary. Tylko że zawsze po dojściu do danej poprzeczki, ona wędruje wyżej. To niebo to nowa poprzeczka, która to poprzeczka nie ma granic, jest wieczna. Nie było by sensu żyć zwłaszcza wiecznie, ieśli by coś miało kres. Jest tylko taka rużnica w tej poprzeczce, u każdego z nas. U jednego ta poprzeczka rośnie o milimetr, u innego o centymetr, taka rużnorodność skali. Wynikła z naszej chwiejności. Gdy stajemy się silni, poprzeczka rośnie o centymetr. Jeśli się zachwiejemy idzie tylko o milimetr, to bardzo sprawiedliwe. Właśnie to, czyli świadomość tej właśnie świadomości, jest również dla mnie siłą przylgnięcia do Boga. Jest tak wzruszającym poznaniem Boga, że nic mi to, co złego wcześniej doświadczyłem. To daje moc której chce wmnóstwo ludzi, lecz nie potrafi wielu z niej kożystać. Z prymitywnie prostej przyczyny, chwieją się i lękają się tej chwiejności. Ten lęk jest w niewłaściwym miejscu ludzkiej ostrożności. Bo lęk jest niezbędny, lecz tam gdzie jest zagrożenie. Tu w trakcie chwiejności, lęk ma swą rolę tylko w tym, co lęk wywołało. Natomiast nie wolno lęku pielęgnować. Przenosić na nowe możliwości naszej aktywności. W naszej nowej aktywności, tkwi źródło każdego sukcesu. Bądźcie silni w waszej każdej nowej aktywności, a nic co było u was chwiejne, nie będzie waszym udziałem.

Mam takie praktyczne spostrzeżenie. Coś mi nie wyszło, no trudno biorę się z nowymi siłami od nowa, do działania z innej strony i co. A to że nie umieją inni w talich chwilach wyjść tej mojej zarówno potrzebie, jak i rozwiązaniu na przeciw. Ja już jestem gotowy na nowe wywanie, a tu strzał w stopę dostaję. Jak to zapytacie. A tak to. Widzące osoby moje potknięcie, od razu osądzają. On już nie potrafi tego czynić, w domyśle pewnie i z innymi sprawami jest tak samo. To niczym nie usprawiedliwione podcinanie nóg tym ludziom, którzy przezwyciężyli już swą słabość. No bo bez dalszego zaufania że nie złożył broni i walczy nadal. Na prużno przezwycięża on swe słabości. Nie ma komu z tej jego mocy skożystać, tak pomnożyć to jego zwycięstwo, dla obopulnej kożyści. Tak wygląda marność człowieka, wspomniana już przez Kocheleta. To podstawowy powód do kierowania się umocniającą rolą życia wiarą w Boga. Bez tego powodu, Bógł mógłby być sobie gdzieś tam daleko od człowieka i nie wspierać nas. A wszystko miało by swój naturalny bieg. Świadomość tego rozwiewa wszelkie wątpliwości, które trafiają do mnie. Myślę że i do wielu innych, choć nawet nie umieli tego wyrazić.
Czerpajcie z tego obficie, by się umocnić, nawet gdy nie zdajecie sobie sprawy z tej, zarówno potrzeby, czy konieczności. Dostaliście wyjaśnienie obszerne, by lepiej to rozumieć.
Krutko umiejcie kożustać z tego co was wspiera, choć przychodzi to nie w porę. Bo na przyjęcie pomocy, mało jest gotowych. Za to więcej mówiących że nie dziś, a jutro ( święty nigdy ) tu się kłania. Lecz lekceważcie go.

Pt lut 08, 2019 11:39 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nasze życie jest jak sztafeta i wszystko zależy na jakim miejscu
otrzymamy pałeczkę,bo może trzeba będzie stoczyć morderczą
walkę,a może spokojnie pilnować dobrego miejsca,
ale liczymy się jako zespół.

Pt lut 08, 2019 11:41 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
G.HY. napisał(a):
Damian907 napisał(a):
Niepowtarzalność jest cenna. Jednak nie powinna być jakoś ograniczona, aby nie rodziły się np. dzieci bez nóg?

A dlaczego ma się nie rodzić dziecko bez nóg? :roll:

Chciałbyś się taki urodzić?

witoldm napisał(a):
Damian 907
Każdy odpowiada za siebie to prawda. Konsekwencje grzechu cudzego, to na przykład zrobienie dzieciaka bez nóg po pijaku. Dzieciak ma wadę, której nie on jest autorem. Wada może jemu doskwierać. W takim ujęciu tylko to można powiedzieć, że ma trudno. Nie można powiedzieć że to dla niego nie jest sprawiedliwe. .

Dla mnie właśnie to byłoby niesprawiedliwe.

witoldm napisał(a):
Rozejżyj się po całym życiu na ziemi. Ile jest stworzeń bez nóg w ogóle. Czy z lepszym uposażeniem w niekture rodzaje zmysłów, lub z gorszym od ludzi. Więc tak to jest z tą sprawiedliwością. Wiem chodzi tobie o to, że każdy człowiek z racji bycia z wzoru Boga. Powinien mieć uposażenie ful wypas bez ubytków.
Tak będzie gdy dawcą życia dla wszystkich ludzi będzie tylko Bóg. Jeśli w dawaniu życia współuczestniczy człowiek, to jest tak jak to zauważasz. Tak na to należy patrzeć. By rozumieć to dlaczego tak jest.

Ależ to Jahwe ma być dawcą życia dla wszystkich ludzi, w końcu to od niego wszystko pochodzi - Księga Izajasza 45,07.

N lut 10, 2019 5:42 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Niestety nie dało się połączyć z poprzednim postem...

jedwab napisał(a):
Załóżmy że jesteście wybranym i żyjecie wiecznie.
Naprawiliscie wszystko co było do naprawienia. Nauczyliscie się wszystkiego czego można się było nauczyć.
Posiedliscie wiedzę jaką byście chcieli.
Doswiadczyliscie niebywalego szczęścia.
I co dalej?
Do jakiego stopnia człowiek może się uczyć i być doskonałym?
Musi być pewna granica bo inaczej każdy mógłby stać się Bogiem, posiadając niepojęte
umiejętności i wiedzę.
A na to Bog napewno nie pozwoli.
Jest pewna zależność, ponad nadmiar cierpienia człowiek umiera, a ponad nadmiar szczęścia człowiek nie może żyć dalej.
Co wtedy robicie?
Wspomnijcie słowa jedwabia gdy dojdziecie do kresu szczęśliwości.
Będziecie pragnąć śmierci, bo będziecie tak nasycenie szczęściem że nie będziecie mogli jej znieść.

Taka jest motywacja w religiach dharmicznych - przerwać cykl uwarunkowanej egzystencji jako człowiek i osiągnąć absolutny stan - nirwanę.

merss napisał(a):
Dostaliśmy łatwiejszy lub trudniejszy scenariusz na to życie.

No właśnie, dlaczego? Skąd te różnice?

janikt napisał(a):
Nasze życie jest jak sztafeta i wszystko zależy na jakim miejscu
otrzymamy pałeczkę,bo może trzeba będzie stoczyć morderczą
walkę,a może spokojnie pilnować dobrego miejsca,
ale liczymy się jako zespół.

Co za kolektywizm próbujesz promować?

N lut 10, 2019 5:49 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Damian907 napisał(a):
No właśnie, dlaczego? Skąd te różnice?

Pytasz, bo pytasz, ale odpowiem. Zadaniem człowieka jest najpierw uchwycenie różńicy ról: Stwórca i storzenie a następnie z pozycji już stworzenia odczytanie woli Bożej. Wyjaśnienie otrzymał Hiob. Z Bożej więc perspektywy wyraźnie się czyta, że szczegółowe odpowiedzi są przesunięte w czasie i nie są nam potrzebne (Hiob zrozumiał zupełnie coś innego niż o to pytał), bo zakłócałyby wolne wybory. Niczego też nie rozwiązują, bo pojawią się kolejne pytania, których celem będzie skłonienie Boga do zmiany scenariusza. Człowiek zadowolony ze swego zycia dziękuje Bogu, niezadowolony chce winę ulokować poza sobą. Zaklada się Bożą mądrość lub stawia na swoją. Niezgoda na swe życie (zakładam, że nie jest to wynik niemądrych wyborów życiowych) to stawanie po swojej stronie i towarzysząca temu zwykle postawa roszczeniowa. Poza tym życie na tym świecie to tylko chwila, ale decydująca o przyszłości.

Zapytanie o urodzenie się bez rąk i nóg znalazło na forum odpowiedź. Ty pytasz nadal uznając, że tylko co sam wymyślisz ma wartość. Nie chodzi o to co ja chcę, bo mogę się mylić i Bóg zabierając nogę chce odwrócić myślenie od tego co najwazniejsze z Jego perspektywy nie jest. Chore dziecko scala rodzinę. Jeśli to nie zostanie odczytane, nadal króluje egocentryzm. Przy chorym dziecku nie założysz maski, zaczynasz spoglądać, czy czasem nie musisz pomóc. Chrześcijaństwo to nie jest skupiania się na sobie, to nie religia indywidualistów i egocentryków. Ma pomóc człowiekowi się z tego wydźwignąć.

Kolejna sprawa. Dopóki człowiek nie stanie oko w oko z trudnymi sytuacjami, nie wie kim tak naprawdę jest. W najgorszej więc sytuacji sa ci, którzy lekko płyną z prądem przez życie.

N lut 10, 2019 10:44 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Damian907 napisał(a):
G.HY. napisał(a):
Damian907 napisał(a):
Niepowtarzalność jest cenna. Jednak nie powinna być jakoś ograniczona, aby nie rodziły się np. dzieci bez nóg?

A dlaczego ma się nie rodzić dziecko bez nóg? :roll:

Chciałbyś się taki urodzić?

Nie ode mnie to zależy. I nie od moich rodziców, bo oni na pewno nie usunęliby mnie przez aborcję z powodu wad wrodzonych.
Szczęśliwie wszystkie kończyny posiadam :-D , ale brakuje mi wielu różnych potrzebnych zdolności, np. do naprawiania samochodu.

Czyli każdy z nas ma jakieś braki i wady, które nie muszą stać się życiową tragedią (bo nie jesteśmy idealni), ale mogą być pożyteczne, bo np. zmuszają nas do rozwinięcia innych uzdolnień, albo wpływają pozytywnie na nasze otoczenie przez potrzebę np. empatii i opieki.

Dziecko bez nóg nie powinno być z tego powodu zabijane przed urodzeniem, bo wada nie pozbawia go człowieczeństwa ani prawa do życia. Takie dziecko może być wybitnie uzdolnione np. w informatyce, a jego wada może pomóc w rozwoju nauki i medycyny.

Śr lut 13, 2019 11:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2