Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 20, 2019 6:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Wystawa Body Worlds 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wystawa Body Worlds
towarzyski.pelikan napisał(a):
Pewnie jako mały gówniak? Katolik z wychowania to nie to samo co katolik z przekonania. Zresztą, ja nie mówię o tym, żeby stać się katolikiem, tylko zmusić do patrzenia na świat okiem katolika.

Jako mały a potem jako trochę większy. Dość dobrze pamiętam co miałem wtedy w głowie i jakie emocje temu towarzyszyły. Nie wydaje mi się, żeby był to jakiś niedojrzały katolicyzm.
Na czas eksperymentu zapominam, że to tylko eksperyment, wchodzę w niego całą sobą. W przeciwnym razie nie udałoby mi się samej siebie przekonać do racji danej strony. Kiedy przychodzi czas na zmianę kierunku, to jakoś samo się układa.

A robisz to celowo, czy po prostu dane ekstremum w danym okresie życie wydaje się kuszące, więc w nie wchodzisz?

Śr cze 26, 2019 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
A robisz to celowo, czy po prostu dane ekstremum w danym okresie życie wydaje się kuszące, więc w nie wchodzisz?

Z jednej strony to drugie, można powiedzieć, że łapię okazję. Ale też z drugiej strony nieustannie szukam okazji, wystawiając się obficie na obce światopoglądy. Szukam inspiracji i jeśli zaiskrzy, to wchodzę. Kiedyś to było tylko naturalne, spontaniczne bez większej ingerencji z mojej strony, natomiast z czasem mam wrażenie, że zaczynam mieć w tym coraz bardziej aktywny udział. Dopomagam naturze,

Śr cze 26, 2019 8:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie boisz się, że kiedyś wsiąkniesz i już nie wrócisz?

Śr cze 26, 2019 8:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie boisz się, że kiedyś wsiąkniesz i już nie wrócisz?

Nie. Wydaje mi się to niemożliwe, bo natura człowieka dąży do zmiany. To tak jakby dorastające dziecko wsiąkło w swoje obecne ubranie, kiedy jego rozrastające się ciało sprawia, że obecne ubranie uciska, a czasem wręcz pęka. Oczywiście tutaj cicho zakładam, że jestem takim nieustannie dojrzewającym podmiotem, zawsze niedomkniętym i gotowym by transcendować obecny stan. Znam mnóstwo ludzi, którzy są dość statyczni, ale moim zdaniem to nie dlatego, że mają taką naturę, tylko ją tłamszą - bronią się przed zmianą, przed przemijaniem, przed śmiercią. Wybór życia trans to nieustanne wystawianie się na śmierć. Ziarno, które nie obumrze, nie wyda owocu.

Śr cze 26, 2019 9:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedź mamy w epizodzie 25,3'. To ujęcie biblijne. O szukaniu siebie w naturze mamy dalej w filmiku, tyle że drastycznie. Droga ku człowieczeństwie przebiega w przeciwnym kierunku.
O bozi możecie sobie gaworzyć.

Cz cze 27, 2019 5:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan

A co z ekstremami z przeciwnego bieguna? Czy byłabyś równie chętna na przygodę z satanizmem?

Cz cze 27, 2019 5:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Odpowiedź mamy w epizodzie 25,3'. To ujęcie biblijne. O szukaniu siebie w naturze mamy dalej w filmiku, tyle że drastycznie. Droga ku człowieczeństwie przebiega w przeciwnym kierunku.
O bozi możecie sobie gaworzyć.

Nie mam niestety teraz czasu na youtuby, ale krótko tylko się odniosę.

Kiedy piszę o naturze w kontekście rozwoju człowieka mam na myśli naturę duchową, a nie biologiczną. Biologia działa w kierunku zachowania gatunku, ciała, a u ludzi również - poglądów; stąd mechanizmy obronne, lęk przed przemijaniem i śmiercią. A duch (masz rację) działa w przeciwnym kierunku - wyrywa się ku transcendencji (przerodzenia starego w nowe).
Człowiek zachowawczy jest w takim razie jeszcze na etapie zwierzątka (powodowany głównie naturą biologiczną).
A co z ekstremami z przeciwnego bieguna? Czy byłabyś równie chętna na przygodę z satanizmem?

Być może będzie taki okres w moim życiu, że będę. Warunkiem jest wiara w to, że satanizm jest prawdziwy. I pewnie jakaś cząstka prawdy tkwi i w satanizmie. Aczkolwiek mój rozwój bardziej zmierza w stronę filozofii pogodzenia z życiem a nie buntu. Wydaje mi się, że to uniwersalne. Pomału się szykujemy do przeprawy na drugą stronę. Zgoda na życie to zgoda na śmierć. Tabu nałożone na śmierć to dzieło człowieka biologicznego, który chce jak najgłębiej schować swoje własne przeznaczenie. Zakopać śmierć, żeby nie musieć patrzeć jej w oczy. Na ziemi ma się toczyć życie. Człowiek duchowy nie boi się śmierci, bo wie, że jest coś cenniejszego - życie wieczne, które osiąga się poprzez śmierć.
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa

Cz cze 27, 2019 8:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Być może będzie taki okres w moim życiu, że będę. Warunkiem jest wiara w to, że satanizm jest prawdziwy. I pewnie jakaś cząstka prawdy tkwi i w satanizmie.

Oczywiście, że jest prawdziwy. Jest najbardziej naturalną postawą, którą w pewnym stopniu wszyscy reprezentujemy. Jak słusznie zauważyłaś, człowiek ma dwa wymiary: cielesny ukształtowany na drodze ewolucji oraz duchowy. Oba te pierwiastki są prawdziwe i oba mają swoje cele. Do nas należy wybór, któremu z nich się podporządkujemy.
"Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi."
Satanizm to nic innego jak życie według dyktanda ego. Oczywiście nie mam na myśli folkloru, jakim jest satanizm teistyczny, tylko podejście lavejowskie.

Cz cze 27, 2019 10:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12