Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 05, 2019 8:28 pm

Czy kundelizm jest najwyższym stopniem rasizmu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Czy kundelizm jest najwyższym stopniem rasizmu?
Jeszcze parę lat temu byłam przekonana, że o rasizmie mówimy wtedy, kiedy np. uważamy, że czarny jest mniej wartościowy niż biały, bo jest czarny i na tej podstawie np. bijemy czarnych. prześladujemy ich, odbieramy prawa etc.

Później jednak prowadząc rozmowy z liberałami zaczęłam być obrzucana epitetem "rasista" za każdym razem kiedy eksponowałam w jakiś sposób w swojej wypowiedzi kolor skóry/pochodzenie/wyznanie religijne jakiejś osoby, jeśli sytuacja, w której te osoby uczestniczyły, stawiała ich w negatywnym świetle.

Wówczas po raz pierwszy doświadczyłam rozmycia terminu rasizm w dwojakim sensie:
- rasizm nie dotyczy już dłużej samej rasy, tylko rozciąga się na narodowość, przynależność etniczną, wyznaniową, a niekiedy nawet płeć (wszyscy pamiętamy "Woman is the nigger of the world" Lennona)
- rasizmem nie tylko przypisywanie danej rasie/narodowości/wyznaniu gorszej wartości, która by uzasadniała np. zabijanie, prześladowanie, dyskryminację osób danej rasy (w zmienionym już sensie), ale rasizmem jest samo niebezpośrednie wiązanie w swojej wypowiedzi treści negatywnej z daną rasą, np. Nie należy mówić "Czarnoskóry mężczyzna zadźgał nożem ciężarną kobietę", tylko np. "Nożownik zamordował ciężarną kobietę". W swoich komunikatach należy za wszelką cenę unikać jakiejkolwiek, najsubtelniejszej sugestii, że dana sytuacja miała coś wspólnego z rasą.

Ale to jeszcze nie wszystko. Prawdziwego skonfundowania doświadczyłam dopiero wtedy, kiedy się dowiedziałam, że jestem rasistką, ponieważ jestem zwolenniczką utrzymania różnorodności rasowej. W pierwszym odruchu - zdębiałam. Czy z nienawiści, niechęci do innych ras, miałabym życzyć im przetrwania?
Wówczas napotkałam terminy rasizm różnicujący oraz separatyzm rasowy. Okazuje się, że moje upodobanie do różnorodności rasowej, etnicznej, narodowej, kulturowej jest motywowane wiarą w supremację mojej własnej rasy. Nie chcę, żeby moja rasa została zbrudzona innymi rasami i właśnie dlatego bronię się przed rasowym wymieszaniem. Tylko zaraz, skoro celem liberałów miałoby być zniesienie podziałów na rasy (w szerokim, zmienionym znaczeniu), to wówczas rezultatem takiego działania, przy założeniu, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie doprowadzenie ludzkości do tego stanu, w którym jest tylko jedna rasa, która z definicji nie może być przez nic zbrudzona. Nic nie może jej zmienić, na nią wpłynąć, oddziaływać z bliska czy na odległość. A jeśli tak, to czy ten kundelizm promowany przez liberalne środowiska, nie jest aby najwyższym stopniem rasizmu, jaki można sobie wyobrazić?

Podczas gdy separatyści rasowi, zwolennicy polikulturowości chcą zachować różnorodność, a co za tym idzie możliwość inspirowania, wpływania na siebie nawzajem różnych ras, tak kundeliści chcą różnorodność znieść, a wraz z nią tego "obcego", "innego", który mógłby zagrozić kundelowemu porządkowi.

Jeśli rasizm wynika z wrodzonej nam ksenofobii, to czy dążenie do wyeliminowania kategorii "obcego" nie jest aby rasizmem najwyższego stopnia?

Po raz kolejny zmierzam się paradoksem lewicy, która mając na ustach wielokulturowość, pluralizm, mnogość perspektyw, które przeciwstawia monolitowi, ksenofobii, zaściankowości nacjonalistów, tak naprawdę robi wszystko, żeby doprowadzić ludzkość do stanu jałowego monolitu, gdzie nie ma miejsca dla obcych, bo wszyscy są tacy sami. Wszyscy są równymi sobie w każdym calu kundlami.

N lut 24, 2019 4:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy kundelizm jest najwyższym stopniem rasizmu?
A w czym to miałby być problem? Przyznam że ciekawe są to spostrzeżenia. Żeczywistość nigdy nie jest jednobarwna. A każdy szuka swego. Jeśli nie znajduje tego u jednych, przyjmuje inne poglądy które są bliższe jego własnym. Z tego można wyprowadzić dowolną fobię i trwając przy niej, nadawać jej rację bytu. A grono podobnie myślących zawsze się znajdzie. Więcej - takie grona będą swoje zasady, chciały uczynić tym najważniejszym dla innych. By było im łatwiej. To z łatwizny rodzą się, stronniczości i tendencje jednorodności. Bo trudniej jest brać wprost, coraz to inny punkt widzenia wobec każdego człowieka. A tak by należało, by nie wymuszać na nikim niczego. Niestety dążenia do jedności, wymuszają przyjmowanie najlepiej jednego, lub małej liczby punktów odniesień. Czyli zezwalanie na myślenie w kilku kierunkach, nie we wszystkich. Z tąd się wzięły różne kierunki myślenia politycznego. Lecz o ograniczonej jej różnorodności. Tu rasizm o którym piszesz, będzie zawsze miał się dobrze. Bo ma do tego przyczyny w każdej z grup. Jest to duch niezgody, wywoływany z niebytu. Jego nie ma, lecz można go wywołać na opisanych przez ciebie zasadach.

N lut 24, 2019 6:29 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od strony biologicznej zwykły kundel to superrasa. Może po prostu taki jest prozaiczny powód mieszania ras.

N lut 24, 2019 6:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Od strony biologicznej zwykły kundel to superrasa. Może po prostu taki jest prozaiczny powód mieszania ras.

Gdy wszyscy są superrasowi, to już nic nie znaczy to "super", ani ta "rasa".

Dobrą ilustracją tego problemu, o którym tutaj piszę, jest społeczeństwo norweskie. Jak wiemy, Norwegowie jak i Skandynawowie w ogóle, są bardzo zafiskowani na polityce inkluzywności , tolerancji i multikulturalizmu. Prawdziwy wzór nowoczesnego, otwartego państwa.

Jednak w praktyce ci Norwegowie tych swoich imigrantów bardzo znorweszczają. Oni nawet samych siebie znorweszczają. Norwegowie bardzo lubią być do siebie podobni. W otoczeniu Norwegów nie wypada się wyróżniać.

Więc na czym polega w istocie ten multikulturalizm? Ano na tym, że jest sobie otwarte społeczeństwo, w którym miejsce się znajdzie dla wszystkich bez wyjątku, ale pod warunkiem, że przybysz przywdzieje uniform przygotowany przez gospodarzy. I chodzą sobie tak wszyscy w tych uniformach, które przykrywają wszelkie różnice. Nie widać, czy ktoś jest czarny, biały, żółty czy śniady. Są dumni z tego, że mogą nosić ten sam mundur.

Alternatywnie, w nacjonalistycznym państwie, które jest mniej otwarte, przybysz nie musi nosić żadnego munduru, ale żeby spotkać się z gościną, musi spełniać pewne kryteria i trzymać się ustalonych zasad porządku społecznego. Co do reszty, ma wolną rękę. W nacjonalistycznym państwie jest na oko mnie kolorowo, bo liczebnie przybyszów jest znacznie mniej, ale te kolory, które się tutaj dostają, naprawdę robią różnicę.

N lut 24, 2019 8:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):

Biologicznie jest to korzystne. Prowadzi się edukację o większą tolerancję dla inności chyba właśnie z tego powodu. Skoro nie można modyfikować człowieka genetycznie ze względów etycznych, i ciągle jeszcze nikłej wiedzy chcąc ulepszyć gatunek ludzki jako całość pozostaje tylko ta droga.

N lut 24, 2019 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):

Biologicznie jest to korzystne. Prowadzi się edukację o większą tolerancję dla inności chyba właśnie z tego powodu. Skoro nie można modyfikować człowieka genetycznie ze względów etycznych, i ciągle jeszcze nikłej wiedzy chcąc ulepszyć gatunek ludzki jako całość pozostaje tylko ta droga.

Nie da się ulepszyć gatunku człowieka jako całości. W sensie, że wszyscy się stają równie doskonali. Zanika konkurencja, zanika rozwój. Gatunek wymiera.
Jaki ma sens ma jakakolwiek gra społeczna, która zawsze się kończy remisem?
Żeby zabawa trwała, ludzie muszą być różni. Musi być ktoś, kogo pokonamy, żeby rosły nam skrzydła i ktoś, kto nas pokona, żebyśmy nie obrośli w piórka. To elementarny warunek rozwoju.

Pn lut 25, 2019 7:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Nie da się ulepszyć gatunku człowieka jako całości. W sensie, że wszyscy się stają równie doskonali. Zanika konkurencja, zanika rozwój. Gatunek wymiera.
Jaki ma sens ma jakakolwiek gra społeczna, która zawsze się kończy remisem?
Żeby zabawa trwała, ludzie muszą być różni. Musi być ktoś, kogo pokonamy, żeby rosły nam skrzydła i ktoś, kto nas pokona, żebyśmy nie obrośli w piórka. To elementarny warunek rozwoju.

Uważasz, że aby jedna rasa się rozwijała inna musi być "pokonana"? Wzbogacanie puli genetycznej jest korzystne raczej dla wszystkich stron.

Pn lut 25, 2019 7:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie chodzi mi o rasy, tylko jednostki. A rasa (rozumiana jako uwarunkowania geograficzno-etniczno-społeczno-kulturowe) jest jednym z czynników, które nadają jednostce charakter indywidualny.

Sprowadzanie rasy do biologicznej rasy jest już anachronizmem.

Pn lut 25, 2019 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I dlaczego dzięki zdrowemu współzawodnictwu nie mogliby się rozwinąć wszyscy?

Pn lut 25, 2019 7:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
I dlaczego dzięki zdrowemu współzawodnictwu nie mogliby się rozwinąć wszyscy?

A gdzie twierdzę powyższe?
Ja tylko piszę, że nie ma rozwoju bez współzawodnictwa. A nie ma współzawodnictwa, jak wszyscy są równie doskonali.

Pn lut 25, 2019 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na współzawodnictwie mogą zyskać wszyscy. Zrozumiałem, że ktoś musi zawsze stracić. Jeśli nie to miałaś na myśli, to ok ;)

Pn lut 25, 2019 8:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem rasistką. Popieram współzawodnictwo.

Pn lut 25, 2019 8:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trzeba tylko pamiętać, żeby współzawodniczyć z tymi, którzy staja do wyścigu i odpuścić tym, którzy tego nie robią. Chyba przez brak poszanowania tej zasady, współzawodnictwo między rasami tak źle się kojarzy.

Pn lut 25, 2019 8:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niekiedy sama obecność jest równoznaczna ze stawaniem do wyścigu. Kiedy wkraczasz na obce terytorium, musisz wiedzieć, że tym samy wstępujesz na arenę walki.

Pn lut 25, 2019 9:11 pm