Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 17, 2019 1:07 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Penalizacja homoseksualizmu 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Verbal napisał(a):
mareta napisał(a):
Hmm... tylko z jakiego paragrafu?

Dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf.

Stefan12 napisał(a):
indoktrynacja zwłaszcza od dziecka spowoduje właśnie zmianę orientacji, bo orientacja seksualna nie jest kwestią genetyki tylko psychiki.

Taka sama prawda jak to, że w 90 % przypadków bliźniąt jednojajowych tylko jeden jest homo?

Tulczyn napisał(a):
to cofniemy się o 500 lat wstecz

Nie trzeba o 500. Ban na antykoncepcję i rozwody oraz penalizacja homoseksualizmu były na porządku dziennym Hiszpanii frankistowskiej.

Jakaś edukacja jest potrzebna skoro dla części forumowiczów homoseksualizm to w sumie praktycznie to samo co pedofilia czy złodziejstwo.

Z jakiego paragrafu? A po co się bawić w paragrafy. Najlepiej wydać jakiś dekret o zagrożeniu państwa i moralności publicznej, jak to zrobiono w Trzeciej Rzeszy i na jego podstawie zacząć zamykać - najpierw gejów, potem lewicę, muzułmanów, Żydów, PO, feministki, osoby popierające naukę Papieża Franciszka (którego znaczna część prawicy już dzisiaj nazywa heretykiem)... Niech będzie jedna wielka, biała Polska, wolna od wszelkich zboczeń, kierowana przez uosobienie naczelnej władzy świeckiej i duchownej w osobie prezesa.

Patrząc na najsłynniejszych polskich bliźniaków, to coś w tej teorii może być :D

No właśnie chyba niektórym katolikom marzy się taki powrót Hiszpani Franco czy "estado novo" Salazara. I nie dziwię się, że ludzie słabej wiary, widząc to odejdą. Religia to jedno, a państwo to drugie. Bogu co Boga, Cezarowi co Cezara. Pierwsi chrześcijanie zajmowali się głoszeniem nauk Chrystusa czy wpływaniem na obsadę stanowiska prokonsula Judei? I znowu zacytuję naszego kochanego Papieża Franciszka: "Państwa muszą być świeckie. Wyznaniowe państwa źle kończą".

Cz mar 21, 2019 11:53 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
No bo będzie pytał przed rozpoczęciem tych lekcji? Będzie wywiadówka i tam rodzice składają deklaracje, czy dziecko ma uczestniczyć w tych lekcjach czy nie. Same lekcje będą zorganizowane, tego konsultować z rodzicami nie trzeba. Rodzice muszą tylko wyrazić zgodę (lub nie) na udział swojego dziecka.
.

Wiesz o tym, jak działa taki rodzic? Robi to co inni. Mechanizm ulegania tłumowi. Mama Zosi i tata Marlenki się zgadzają, to ja też. Przeciętny rodzic, jak usłyszy "edukacja seksualna" to potraktuje to poważnie jako "edukację seksualną", a nie propagandę. Ci ludzie nie będą wiedzieć, co podpisują.

Już nie wspomnę o tym, jak dzieci będą się nawzajem wyśmiewać, że Józio nie chodzi "na seksy", bo jest katotalibem. Nie bawimy się z Józiem.

Bo to poważnie jest edukacja seksualna a nie "propaganda"? Odsyłam do zacytowanej już przeze mnie wypowiedzi Trzaskowskiego. To zabawne, że z jednej strony walczycie "w obronie prawa rodziców do wychowania dzieci z własnymi przekonaniami", a teraz im to prawo odbieracie mówiąc "ci ludzie nie będą wiedzieć, co podpisują". Może to jednak chodzi o to, żeby o tym jak wychowywać dzieci nie decydowali rodzice tylko Ordo Iuris?

Oczywiście, może tak być. Tak samo jak aktualnie dzieci śmieją się z kolegi, bo jest gejem. A potem mamy takie przypadki jak Dominik z Bieżunia, że chłopak nie wytrzymuje presji i się wiesza. Dlatego należy nauczyć tolerancji i szacunku dla wszystkich. Tak dla "pedała", jak i dla "katotalibanu". Nie tego uczy chrześcijaństwo? Nie na tym polega przykazanie miłości? "Miłujcie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem". Umiłował wszystkich. Nie tylko Jana Ewangelistę i Marię Magdalenę, którzy go nie opuścili. Ale też Piotra, który się Go zaparł, Pawła, który mordował Jego wyznawców, Judasza, który Go zdradził i Rzymian, którzy przybijali Go do krzyża.

Cz mar 21, 2019 11:59 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Oczywiście, może tak być. Tak samo jak aktualnie dzieci śmieją się z kolegi, bo jest gejem. A potem mamy takie przypadki jak Dominik z Bieżunia, że chłopak nie wytrzymuje presji i się wiesza. Dlatego należy nauczyć tolerancji i szacunku dla wszystkich. Tak dla "pedała", jak i dla "katotalibanu". Nie tego uczy chrześcijaństwo? Nie na tym polega przykazanie miłości? "Miłujcie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem". Umiłował wszystkich. Nie tylko Jana Ewangelistę i Marię Magdalenę, którzy go nie opuścili. Ale też Piotra, który się Go zaparł, Pawła, który mordował Jego wyznawców, Judasza, który Go zdradził i Rzymian, którzy przybijali Go do krzyża.

Co do przypadku Dominika z Bieżunia to przyczyną jego samobójstwa nie była kwestia orientacji. Ale LGBT+ już znalazło sobie męczennika.

Co do Ewangelii, to może taki cytat:
Cytuj:
Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Albo taki:

Cytuj:
Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa7. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

Cz mar 21, 2019 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
. Najlepiej wydać jakiś dekret o zagrożeniu państwa i moralności publicznej,.

Jakkolwiek. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne.

Tulczyn napisał(a):
na jego podstawie zacząć zamykać - najpierw gejów, potem lewicę, muzułmanów, Żydów, PO, feministki, osoby popierające naukę Papieża Franciszka (którego znaczna część prawicy już dzisiaj nazywa heretykiem)... Niech będzie jedna wielka, biała Polska, wolna od wszelkich zboczeń,

Zwykły rytuał kozła ofiarnego. W sumie najbardziej prymitywny i najstarszy odruch społeczny.

Tulczyn napisał(a):
taki powrót Hiszpani Franco czy "estado novo" Salazara. .

Szczerze mówiąc, na podstawie dość regularnej lektury mediów tzw prawicy- nie mam wątpliwości,że tacy są. Nie umiem oszacować jaka to część tylko.

Cz mar 21, 2019 12:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
. Osoby pokroju Roberta Biedronia powinny siedzieć w więzieniu. .

Hmm... tylko z jakiego paragrafu?

Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Cz mar 21, 2019 12:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Bo to poważnie jest edukacja seksualna a nie "propaganda"? Odsyłam do zacytowanej już przeze mnie wypowiedzi Trzaskowskiego.

I mam tak mu uwierzyć na słowo? Trzaskowski akurat jest kiepskim punktem odniesienia w tej sprawie.
Cytuj:
To zabawne, że z jednej strony walczycie "w obronie prawa rodziców do wychowania dzieci z własnymi przekonaniami", a teraz im to prawo odbieracie mówiąc "ci ludzie nie będą wiedzieć, co podpisują". Może to jednak chodzi o to, żeby o tym jak wychowywać dzieci nie decydowali rodzice tylko Ordo Iuris?

Żeby podejmować wolną decyzję, trzeba mieć pełną informację. Rodzice mają prawo do takiej informacji. Więc zanim ktoś im podsunie taki świstek, niech najpierw wyjaśni, co się za tymi górnololotnymi propagandzistymi formułkami kryje. Pod szyldem edukacji można niezorientownemu człowiekowi podsunąć każde gówno.
Cytuj:
Dlatego należy nauczyć tolerancji i szacunku dla wszystkich. Tak dla "pedała", jak i dla "katotalibanu". Nie tego uczy chrześcijaństwo? Nie na tym polega przykazanie miłości? "Miłujcie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem". Umiłował wszystkich. Nie tylko Jana Ewangelistę i Marię Magdalenę, którzy go nie opuścili. Ale też Piotra, który się Go zaparł, Pawła, który mordował Jego wyznawców, Judasza, który Go zdradził i Rzymian, którzy przybijali Go do krzyża.

Szacunek do homoseksualisty polega na tym, że szanuje się go jako człowieka, a nie jego zboczenie. A takiej tolerancji chcą nauczać dzieci lewaki.

Cz mar 21, 2019 12:27 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Tulczyn napisał(a):

Co do przypadku Dominika z Bieżunia to przyczyną jego samobójstwa nie była kwestia orientacji. Ale LGBT+ już znalazło sobie męczennika.

Co do Ewangelii, to może taki cytat:
Cytuj:
Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Albo taki:

Cytuj:
Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa7. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

Bo Dominik nie był gejem, ale koledzy myśleli, że nim jest i go prześladowali. Więc przemoc miała podłoże homofobiczne.

Gdzie w zacytowanych przez Ciebie fragmentach z Ewangelii jest nakaz zamykania gejów itp. rzeczy? Jezus ostrzega, co stanie się z osobami, które gorszą innych i ostrzega przed pokusami. Jednak sądzić ich będzie on w dniu ostatecznym, "On wymierzy zapłatę". A drugi fragment odnosi się do obowiązku upominania grzeszących, o którym też ja tutaj w którymś poście mówiłem i którego nie neguję. Jeżeli nie usłucha "niech będzie Ci jak poganin i celnik", ale czy oznacza to, że masz mu robić krzywdę? Zamykać w więzieniu? Masz go nie miłować? Nie, masz miłować każdego, nawet swojego nieprzyjaciela. Jezus nie jadł z celnikami?

Cz mar 21, 2019 12:31 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Bo to poważnie jest edukacja seksualna a nie "propaganda"? Odsyłam do zacytowanej już przeze mnie wypowiedzi Trzaskowskiego.

I mam tak mu uwierzyć na słowo? Trzaskowski akurat jest kiepskim punktem odniesienia w tej sprawie.
Cytuj:
To zabawne, że z jednej strony walczycie "w obronie prawa rodziców do wychowania dzieci z własnymi przekonaniami", a teraz im to prawo odbieracie mówiąc "ci ludzie nie będą wiedzieć, co podpisują". Może to jednak chodzi o to, żeby o tym jak wychowywać dzieci nie decydowali rodzice tylko Ordo Iuris?

Żeby podejmować wolną decyzję, trzeba mieć pełną informację. Rodzice mają prawo do takiej informacji. Więc zanim ktoś im podsunie taki świstek, niech najpierw wyjaśni, co się za tymi górnololotnymi propagandzistymi formułkami kryje. Pod szyldem edukacji można niezorientownemu człowiekowi podsunąć każde gówno.
Cytuj:
Dlatego należy nauczyć tolerancji i szacunku dla wszystkich. Tak dla "pedała", jak i dla "katotalibanu". Nie tego uczy chrześcijaństwo? Nie na tym polega przykazanie miłości? "Miłujcie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem". Umiłował wszystkich. Nie tylko Jana Ewangelistę i Marię Magdalenę, którzy go nie opuścili. Ale też Piotra, który się Go zaparł, Pawła, który mordował Jego wyznawców, Judasza, który Go zdradził i Rzymian, którzy przybijali Go do krzyża.

Szacunek do homoseksualisty polega na tym, że szanuje się go jako człowieka, a nie jego zboczenie. A takiej tolerancji chcą nauczać dzieci lewaki.

To może poczekajmy na konkretny program tych lekcji? Może oceńmy jak się odbędzie pierwsza z nich? Tak samo można mu uwierzyć na słowo, jak i nie uwierzyć. A jak będzie, zobaczymy.

A nie ma pełnej informacji? Rodzic zarówno może posłuchać argumentów zwolenników tych lekcji, jak i przeciwników. Bo w mediach i tego i tego jest pełno. I wtedy podejmie, kierując się swoim sumieniem, suwerenną decyzję, czy dzieci na takie lekcje posyłać czy nie.

Oczywiście już te paskudne "lewaki". Po co to w ogóle żyje? Najlepiej pozamykać w obozach albo utworzyć jakiś specjalny urząd do walki z tym jak to robili Hitler, Franco czy ostatnio w Brazylii Jair Bolsonaro. Ale to jest tak, że z religii spora część wierzących a nawet hierarchii zrobiła narzędzie walki politycznej. Byłem kiedyś na spotkaniu z Abp. Grzegorzem Rysiem. I dobrze to zdiagnozował. Mówił, że w Kościele zapomina się o istocie, o Ewangelii, o osobie Jezusa. A zajmuje się sprawami drugorzędnymi, może ważnymi, ale nie najważniejszymi. I opowiadał o takim eksperymencie - pytano wierzących przy wyjściu z Kościoła co sądzą o aborcji/in vitro/homoseksualistach. Oczywiście ci odpowiadali całymi tyradami, trudno było skończyć. A tydzien później pytano ich "Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus?". W większości odpowiedź była "Yyyy, ten tego no, ale to musiałbym tak dokladnie się zastanowić, no na pewno ktoś ważny w moim życiu eee". Tak właśnie utracono istotę wiary. Została przez wielu ona zamieniona z osobistej relacji z Chrystusem na jakąś ideologię polityczną, na narzędzie do "masakrowania lewaka", na coś czym można argumentować nienawiść do "innych". I pytanie, czy tak właśnie nie działa teraz szatan? Czy widząc, że nie zniszczy wiary prześladowaniami i innymi rzeczami, nie postanowił jej zniszczyć w ten sposób, aby zmienić myślenie ludzi wierzących? Myślenie o tym, co jest istotą wiary? Ciekawi mnie ilu z tych wszytkich Braunów, Rachoniów, Karnowskich, Terlikowskich i reszty naprawdę żyje Bogiem? Ilu z nich czyta Ewangelię? Oczywiście nie mnie oceniać tych ludzi, to zostawiam Bogu. Ale czy nie jest to hipokryzją, że prezesem telewizji, która stała się główną szczujnią na "przeciwników katolickich wartości" (oczywiście jedynym organem do uprawnionym do wykładni tych wartości jest prezes) jest rozwodnik, żyjący z kochanką, który od rozwodu nie zapłacił grosza alimentów na dziecko?

Cz mar 21, 2019 12:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widze ze ciagle nie dociera do ciebie ze nikt tu nie chce zamykac homoseksualistow, czy ich bic lub gnebic, tylko o to ze LGBT zamienilo uczenie tolerancji na uczenie homoseksualizmu i w tym jest caly problem.
Mlodzi ludzie nie rozumiejacy wspolzycia malzenskiego beda jak w nowomodzie podazac za trendem ktory jest na topie chocby z ciekawosci, a w ten sposob wielu moze ugrzeznac w takim bagnie. mlodzierz to lyknie jak nowy model telefonu komorkowego, czy nowe ciuchy.
Sadze ze wielu z tych ktorzy sadza ze sa homoseksualistami zostalo w to zboczenie wciagnieci.
Do tego samego zmierza edukacja seksualna w szkolach i to jest tez powodem dreczenia niektorych uczniow bez wzgledu na ich orientacje.

Cz mar 21, 2019 1:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Gdzie w zacytowanych przez Ciebie fragmentach z Ewangelii jest nakaz zamykania gejów itp. rzeczy? Jezus ostrzega, co stanie się z osobami, które gorszą innych i ostrzega przed pokusami. Jednak sądzić ich będzie on w dniu ostatecznym, "On wymierzy zapłatę". A drugi fragment odnosi się do obowiązku upominania grzeszących, o którym też ja tutaj w którymś poście mówiłem i którego nie neguję. Jeżeli nie usłucha "niech będzie Ci jak poganin i celnik", ale czy oznacza to, że masz mu robić krzywdę? Zamykać w więzieniu? Masz go nie miłować? Nie, masz miłować każdego, nawet swojego nieprzyjaciela. Jezus nie jadł z celnikami?

Nie ma nakazu wymierzania kary, ale jest jasno wyrażona ocena moralna.
A tak naprawdę, to cały nasz kodeks karny opiera się na penalizacji zachowań, które społeczeństwo uznało za złe.

Więc dlaczego można karać za rozpowszechnianie treści pedofilskich, a nie można by karać za rozpowszechnianie ideologi homoseksualnej.

Cały kodeks karny to jest forma umowy społecznej.

Cz mar 21, 2019 1:12 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Widze ze ciagle nie dociera do ciebie ze nikt tu nie chce zamykac homoseksualistow, czy ich bic lub gnebic, tylko o to ze LGBT zamienilo uczenie tolerancji na uczenie homoseksualizmu i w tym jest caly problem.
Mlodzi ludzie nie rozumiejacy wspolzycia malzenskiego beda jak w nowomodzie podazac za trendem ktory jest na topie chocby z ciekawosci, a w ten sposob wielu moze ugrzeznac w takim bagnie. mlodzierz to lyknie jak nowy model telefonu komorkowego, czy nowe ciuchy.
Sadze ze wielu z tych ktorzy sadza ze sa homoseksualistami zostalo w to zboczenie wciagnieci.
Do tego samego zmierza edukacja seksualna w szkolach i to jest tez powodem dreczenia niektorych uczniow bez wzgledu na ich orientacje.

Tematem tego wątku jest "penalizacja homoseksualizmu". Znaczenie słowa penalizacja jest chyla jasne. Więc jest tu mowa o karaniu osób LGBT.

Naprawdę młodzież do "łyknięcia" homoseksualizmu w ramach buntu, potrzebuje Twoim zdaniem jakiś lekcji w szkołach? Na tych lekcjach i tak pewnie większość prześpi, przegra na telefonie albo w ogóle się tam nie pojawi. A jak chce się karmić informacjami o homoseksualizmie, to tak czy siak się nakarmi, nawet w internecie. Dzisiaj każdy nastolatek ma smartfona i komputer.

Edukacja seksualna jest powodem dręczenia uczniów? No niezupełnie się z tym zgodzę. Póki co żadnej takiej edukacji nie było, a przemoc jest. Są badania, z których wynika, że 70% nieheteronormatywnych uczniów w szkołach doświadcza przemocy, w tym 30% fizycznej. Masa ma myśli samobójcze i podejmuje takie próby.

Cz mar 21, 2019 1:21 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Tulczyn napisał(a):

Nie ma nakazu wymierzania kary, ale jest jasno wyrażona ocena moralna.
A tak naprawdę, to cały nasz kodeks karny opiera się na penalizacji zachowań, które społeczeństwo uznało za złe.

Więc dlaczego można karać za rozpowszechnianie treści pedofilskich, a nie można by karać za rozpowszechnianie ideologi homoseksualnej.

Cały kodeks karny to jest forma umowy społecznej.

Dlatego, że wytworzenie takich treści pedofilskich wiąże się z przymuszeniem do udziału w nich dziecka czyli osoby niezdolnej do podejmowania samodzielnych decyzji. Porównywanie homoseksualizmu z pedofilią jest kompletnie nietrafione, może to robić tylko ignorant.

No wlasnie, umowy SPOŁECZNEJ. A większość społeczeństwa niestety ma zdanie odmienne niż Ty. Według sondaży 52% Polaków akceptuje rejestrowane związki partnerskie gejów i lesbijek, a 38% nawet ich małżeństwa. Więc co tu mówić o samej ich obecności w przestrzeni publicznej. Oczywiście, możecie mówić, że to fałszywe sondaże zrobione przez lewaków na zlecenie Sorosa, ale na takie idiotyczne argumenty nie będę odpowiadał.

Cz mar 21, 2019 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Barney napisał(a):
Rodziców nikt nie pyta - w tym własnie problem.

Nie bierzmy propagandy poważnie. Bez jaj.

No bo będzie pytał przed rozpoczęciem tych lekcji? Będzie wywiadówka i tam rodzice składają deklaracje, czy dziecko ma uczestniczyć w tych lekcjach czy nie. Same lekcje będą zorganizowane, tego konsultować z rodzicami nie trzeba. Rodzice muszą tylko wyrazić zgodę (lub nie) na udział swojego dziecka.
To znaczy że każdego miłośnika czegokolwiek należy wprowadzić do szkoły, pod warunkiem że rodzice mogą dziecko wypisać?
Na jakiej podstawie?

Cytuj:
Propagandą są opowieści starego pryka nienawidzącego wszystkiego co się rusza o lekcjach masturbacji i tym podobnych rzeczach.
Rzeczywiście, jestem przeciwny lekcjom masturbacji dla dzieci. I byłem, kiedy jeszcze nie byłem "starym prykiem", więc nie wiem po co ten dodatek.
A Ty "katoliku w pełnej łączności z papieżem" jesteś za lekcjami masturbacji?
Cytuj:
Jest to równie prawdziwe jak, to że uchodźcy niosą ze sobą groźne pasożyty.
To poczytaj sobie "wytyczne" WHO do których odwołuje się karta LGBT+ wprowadzając program.
Cytuj:
Porównywanie homoseksualizmu z pedofilią jest kompletnie nietrafione, może to robić tylko ignorant.
...jesli zaniedbać twarde dane o bardzo silnej korelacji tych dwu zboczeń.

Ostatnio edytowano Cz mar 21, 2019 1:39 pm przez Barney, łącznie edytowano 2 razy

Cz mar 21, 2019 1:37 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Naprawdę młodzież do "łyknięcia" homoseksualizmu w ramach buntu, potrzebuje Twoim zdaniem jakiś lekcji w szkołach? Na tych lekcjach i tak pewnie większość prześpi, przegra na telefonie albo w ogóle się tam nie pojawi. A jak chce się karmić informacjami o homoseksualizmie, to tak czy siak się nakarmi, nawet w internecie. Dzisiaj każdy nastolatek ma smartfona i komputer.

Sam sobie przeczysz, skoro młodzież i tak prześpi na takich lekcjach, to po co chcecie je wprowadzać?

Tulczyn napisał(a):
Dlatego, że wytworzenie takich treści pedofilskich wiąże się z przymuszeniem do udziału w nich dziecka czyli osoby niezdolnej do podejmowania samodzielnych decyzji. Porównywanie homoseksualizmu z pedofilią jest kompletnie nietrafione, może to robić tylko ignorant.

Absolutnie, nie. Wystarczy by zgodnie z programem WHO seksualizacji dzieci, rozbudzić w nich chęć uczestniczenia w takich praktykach.
Najpierw na etapie 1-4 lat nauczyć że masturbacja jest dobra, przyjemna i zachęcić do niej.
Potem, w wieku 6-9 lat, że są różne formy seksu, że każdy seks jest dopuszczalny i pożądany.
A już w wieku 9-12 lat dopełnić to oczekiwaniem uzyskiwania korzyści z odbywania seksu i mamy gotowy materiał do pedofilskich orgii.

Cz mar 21, 2019 1:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
To może poczekajmy na konkretny program tych lekcji? Może oceńmy jak się odbędzie pierwsza z nich? Tak samo można mu uwierzyć na słowo, jak i nie uwierzyć. A jak będzie, zobaczymy.

Jak to wprowadzisz, to już bedzie musztarda po obiedzie. Na szkodliwe skutki przyjdzie nam poczekac, kiedy uczestnicy eksperymentów będą dorosłymi ludźmi, którzy z pełną świadomością będą podpisywać takie deklaracje dla własnych dzieci.
Cytuj:
A nie ma pełnej informacji? Rodzic zarówno może posłuchać argumentów zwolenników tych lekcji, jak i przeciwników. Bo w mediach i tego i tego jest pełno. I wtedy podejmie, kierując się swoim sumieniem, suwerenną decyzję, czy dzieci na takie lekcje posyłać czy nie.

A na wywiadówce i tak podpisze to co reszta rodziców. A gdyby nie było takich lekcji w szkole w ogóle, to by nie musiał robic niczego wbrew sobie. W domu by dziecku przekazał taką wiedzę, jaką uważa za słuszną.
Cytuj:
Oczywiście już te paskudne "lewaki". Po co to w ogóle żyje? Najlepiej pozamykać w obozach albo utworzyć jakiś specjalny urząd do walki z tym jak to robili Hitler, Franco czy ostatnio w Brazylii Jair Bolsonaro

Przykro mi, ale system demokratyczny tak działa, że to większość decyduje o tym, jaki kształt ma państwo. Dlatego w moim interesie jest, żeby większość myślała podobnie jak ja albo żeby odejść od systemu demokratycznego. Najlepiej byłoby ucywilizować lewaków w drodze edukacji, ale jak to zrobić, kiedy elity odpowiedzialne za kształcenie przeżarte są tą szkodliwą ideologią? Zastanawiam, czy nie powinno się im odebrać praw wyborczych. Jak się nie podoba, nikt nikogo w Polsce nie trzyma.
Cytuj:
. Ale to jest tak, że z religii spora część wierzących a nawet hierarchii zrobiła narzędzie walki politycznej. Byłem kiedyś na spotkaniu z Abp. Grzegorzem Rysiem. I dobrze to zdiagnozował. Mówił, że w Kościele zapomina się o istocie, o Ewangelii, o osobie Jezusa. A zajmuje się sprawami drugorzędnymi, może ważnymi, ale nie najważniejszymi. I opowiadał o takim eksperymencie - pytano wierzących przy wyjściu z Kościoła co sądzą o aborcji/in vitro/homoseksualistach. Oczywiście ci odpowiadali całymi tyradami, trudno było skończyć. A tydzien później pytano ich "Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus?". W większości odpowiedź była "Yyyy, ten tego no, ale to musiałbym tak dokladnie się zastanowić, no na pewno ktoś ważny w moim życiu eee". Tak właśnie utracono istotę wiary. Została przez wielu ona zamieniona z osobistej relacji z Chrystusem na jakąś ideologię polityczną, na narzędzie do "masakrowania lewaka", na coś czym można argumentować nienawiść do "innych". I pytanie, czy tak właśnie nie działa teraz szatan? Czy widząc, że nie zniszczy wiary prześladowaniami i innymi rzeczami, nie postanowił jej zniszczyć w ten sposób, aby zmienić myślenie ludzi wierzących? Myślenie o tym, co jest istotą wiary? Ciekawi mnie ilu z tych wszytkich Braunów, Rachoniów, Karnowskich, Terlikowskich i reszty naprawdę żyje Bogiem? Ilu z nich czyta Ewangelię? Oczywiście nie mnie oceniać tych ludzi, to zostawiam Bogu. Ale czy nie jest to hipokryzją, że prezesem telewizji, która stała się główną szczujnią na "przeciwników katolickich wartości" (oczywiście jedynym organem do uprawnionym do wykładni tych wartości jest prezes) jest rozwodnik, żyjący z kochanką, który od rozwodu nie zapłacił grosza alimentów na dziecko?

Chrześcijaństwo jest wspólnotą. Zatomizowane społeczeństwo składające się z jednostek skocentrowanych na osobistej relacji z Chrystusem, której nie konfrontują ze swoją relacją wspólnotową, traci punkt orientacyjny w życiu. Nie ma do czego się odnieść. Sęk w tym, zeby te oba rodzaje relacji z Chrystusem połączyć. Zapominasz, ze szatan moze w swojej walce o duszę człowieka wykorzystać również to parcie na indywidualizm. I dzisiaj to jest jego główne narzędzie walki.

Cz mar 21, 2019 1:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona