Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 24, 2019 2:53 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Penalizacja homoseksualizmu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Cytuj:
Tematem tego wątku jest "penalizacja homoseksualizmu". Znaczenie słowa penalizacja jest chyla jasne. Więc jest tu mowa o karaniu osób LGBT.
Czyli jest to wątek o niczym, bo nikt (w sensie: nikt kto ma wpływ na cokolwiek) podobnych kroków nie proponuje. Ma to stworzyć wrażenie że pederaści są prześladowani i o mało co będą wsadzani do więzień.
Tymczasem grozi nm raczej wsadzani do więzień tych, którzy mówią o homoseksualizmie to, co czytamy w Pismie Świętym.

Cytuj:
Oczywiście już te paskudne "lewaki". Po co to w ogóle żyje? Najlepiej pozamykać w obozach albo utworzyć jakiś specjalny urząd do walki z tym jak to robili Hitler, Franco czy ostatnio w Brazylii Jair Bolsonaro
Akurat Hitler był lewakiem, więc porównanie kiepskie.
W historii lewica znacznie częściej prześladowała homoseksualistow niż prawica - teraz się przyczepili do nich (i do ochrony środowiska - pamiętamy, jak w PRL "chroniono środowisko" ;) ) bo znikł ich elektorat - wielkoprzemysłowa klasa robotnicza.

Cz mar 21, 2019 1:45 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
To może poczekajmy na konkretny program tych lekcji? Może oceńmy jak się odbędzie pierwsza z nich? Tak samo można mu uwierzyć na słowo, jak i nie uwierzyć. A jak będzie, zobaczymy.

Jak to wprowadzisz, to już bedzie musztarda po obiedzie. Na szkodliwe skutki przyjdzie nam poczekac, kiedy uczestnicy eksperymentów będą dorosłymi ludźmi, którzy z pełną świadomością będą podpisywać takie deklaracje dla własnych dzieci.
Cytuj:
A nie ma pełnej informacji? Rodzic zarówno może posłuchać argumentów zwolenników tych lekcji, jak i przeciwników. Bo w mediach i tego i tego jest pełno. I wtedy podejmie, kierując się swoim sumieniem, suwerenną decyzję, czy dzieci na takie lekcje posyłać czy nie.

A na wywiadówce i tak podpisze to co reszta rodziców. A gdyby nie było takich lekcji w szkole w ogóle, to by nie musiał robic niczego wbrew sobie. W domu by dziecku przekazał taką wiedzę, jaką uważa za słuszną.
Cytuj:
Oczywiście już te paskudne "lewaki". Po co to w ogóle żyje? Najlepiej pozamykać w obozach albo utworzyć jakiś specjalny urząd do walki z tym jak to robili Hitler, Franco czy ostatnio w Brazylii Jair Bolsonaro

Przykro mi, ale system demokratyczny tak działa, że to większość decyduje o tym, jaki kształt ma państwo. Dlatego w moim interesie jest, żeby większość myślała podobnie jak ja albo żeby odejść od systemu demokratycznego. Najlepiej byłoby ucywilizować lewaków w drodze edukacji, ale jak to zrobić, kiedy elity odpowiedzialne za kształcenie przeżarte są tą szkodliwą ideologią? Zastanawiam, czy nie powinno się im odebrać praw wyborczych. Jak się nie podoba, nikt nikogo w Polsce nie trzyma.
Cytuj:
. Ale to jest tak, że z religii spora część wierzących a nawet hierarchii zrobiła narzędzie walki politycznej. Byłem kiedyś na spotkaniu z Abp. Grzegorzem Rysiem. I dobrze to zdiagnozował. Mówił, że w Kościele zapomina się o istocie, o Ewangelii, o osobie Jezusa. A zajmuje się sprawami drugorzędnymi, może ważnymi, ale nie najważniejszymi. I opowiadał o takim eksperymencie - pytano wierzących przy wyjściu z Kościoła co sądzą o aborcji/in vitro/homoseksualistach. Oczywiście ci odpowiadali całymi tyradami, trudno było skończyć. A tydzien później pytano ich "Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus?". W większości odpowiedź była "Yyyy, ten tego no, ale to musiałbym tak dokladnie się zastanowić, no na pewno ktoś ważny w moim życiu eee". Tak właśnie utracono istotę wiary. Została przez wielu ona zamieniona z osobistej relacji z Chrystusem na jakąś ideologię polityczną, na narzędzie do "masakrowania lewaka", na coś czym można argumentować nienawiść do "innych". I pytanie, czy tak właśnie nie działa teraz szatan? Czy widząc, że nie zniszczy wiary prześladowaniami i innymi rzeczami, nie postanowił jej zniszczyć w ten sposób, aby zmienić myślenie ludzi wierzących? Myślenie o tym, co jest istotą wiary? Ciekawi mnie ilu z tych wszytkich Braunów, Rachoniów, Karnowskich, Terlikowskich i reszty naprawdę żyje Bogiem? Ilu z nich czyta Ewangelię? Oczywiście nie mnie oceniać tych ludzi, to zostawiam Bogu. Ale czy nie jest to hipokryzją, że prezesem telewizji, która stała się główną szczujnią na "przeciwników katolickich wartości" (oczywiście jedynym organem do uprawnionym do wykładni tych wartości jest prezes) jest rozwodnik, żyjący z kochanką, który od rozwodu nie zapłacił grosza alimentów na dziecko?

Chrześcijaństwo jest wspólnotą. Zatomizowane społeczeństwo składające się z jednostek skocentrowanych na osobistej relacji z Chrystusem, której nie konfrontują ze swoją relacją wspólnotową, traci punkt orientacyjny w życiu. Nie ma do czego się odnieść. Sęk w tym, zeby te oba rodzaje relacji z Chrystusem połączyć. Zapominasz, ze szatan moze w swojej walce o duszę człowieka wykorzystać również to parcie na indywidualizm. I dzisiaj to jest jego główne narzędzie walki.

Ale nikt nie każe nikomu na te lekcje chodzić!

Zachowujesz się dokładnie tak samo jak wojujący ateista w stosunku do lekcji religi. Może zróbmy z nimi tak samo? Rodzic przekaże dziecku wiedzę religijną w domu albo weźmie je do kościoła, jeżeli uważa to za słuszne.

"Odebranie lewakom praw wyborczych", "jak się nie podoba nikt ich w państwie nie trzyma"... Mnie to przeraża. Wy naprawdę chcecie stworzyć jakieś państwo totalitarne wzorowane co najmniej na frankistach, jeżeli nie na Hitlerze. I to jest fenomen polski. Papież mówi swoje, wszędzie go słuchają, a w Polsce nadal jest ten sojusz kościoła z prawicą i próba stworzenia polskiego Estado Novo. Na szczęście i w Polsce pojawia się ten katolicyzm otwarty, franciszkowy, jest Abp. Ryś, był. ŚP. Bp. Pieronek, ostatnio Bp. Kopiec skrytykował autorytaryzm PiSu, jest wielu dominikanów, i wielu takich zwykłych, parafialnych księży, którzy mają dość. A najlepiej o udziale Kościoła w polityce powiedział Szymon Hołownia: "Kościół, zawierając małżeństwo z jakąś partią polityczną, zawsze ostatecznie zostanie wdową".

Chrześcijaństwo jest indywidualistyczne i ceni indywidualizm. Indywidualizm, nie egoizm! Bóg ma wobec każdego z osobna swój indywidualny plan, kocha każdego z osobna, jako swoje dziecko. Wspólnota jest czymś co ma pomagać się nam doskonalić, ulepszać relację z Bogiem, otwierać na drugiego człowieka. Wspólnota musi współistnieć z indywidualizmem. Wspólnota jest uzupełnieniem, koniecznym, ale uzupełnieniem. Inaczej będziemy mieć ślepy kolektywizm, konformizm, czyli społeczeństwo właściwe państwom autorytarnym i totalitarnym.

Cz mar 21, 2019 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prędzej niż penalizacji homoseksualizmu doczekamy się penalizacji heteroseksualizmu...

Cz mar 21, 2019 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szkoda Tulczynie że mieszasz swoje fobie czy sympatie polityczne do zupełnie jasnej dyskusji; stanowisko Kościoła jest w tej sprawie jasne i całkowicie się z nim zgadzam:
  • nie mamy prawa wtrącać się do tego co kto robi w łóżku ani prześladować homoseksualistów
  • mamy prawo mówić o grzesznych i złych zachowaniach, że są grzeszne i złe
  • mamy obowiązek zadbać, aby nasze dzieci nie były deprawowane oraz aby nie mieszać pewnych pojęć (np. małżeństwa ze "związkiem" homoseksualnym).

Na razie w Polsce nikogo jeszcze nie aresztowano ani nie pozwano za to że jest homoseksualistą. Za to, że mówi o homoseksualiźmie to, co mówi Pismo Święte - owszem.
Więc po co te lamenty?

Cz mar 21, 2019 2:12 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

Nazizm, przynajmniej w podręcznikach politologicznych klasyfikowany jest, podobnie jak faszyzm, jako ideologia skrajnie prawicowa. Czasem spotykałem się jeszcze z określeniem, że jest niemożliwy do skasyfikowania na klasycznej osi. Natomiast teorię, że "Hitler był lewakiem" każdy poza panem z muszce i redaktorami "Do Rzeczy", którzy swego czasu zaskoczyli okładką, każdy wyśmieje.

Dlaczego nazizm nie był lewicowy?
1. Podstawą lewicy jest egalitaryzm. Negacja autorytetów, i elit. Dążenie do stworzenia społeczeństwa ludzi równych. Czy taka była Trzecia Rzesza? Nie, Trzecia Rzesza miała być właśnie docelowo państwem, w którym władza spoczywa w ręku narodowo-socjalistycznej elity.
2. Stosunek do własności. Lewica głosi uspołecznienie środków produkcji i nacjonalizację majątku. Tymczasem w Trzeciej Rzeszy do końca zachowano własność prywatną. Oczywiście były pewne nakazy państwowe w gospodarce, ale nigdy w pełni jej nie znacjonalizowano i nie noszono się z takim zamiarem. "Socjalizm" w nazwie partii nie miał nic wspólnego z Marksem ani socjaldemokracją - zarówno KPD jak i SPD zostały zdelegalizowane, a ich członkowie pozamykani w obozach. Chodziło o podkreślenie wrogiego stosunku do kapitalizmu, który był kojarzony z Żydami. Hitler wcale nie wybrał lewicowego modeli gospodarczego, wybrał trzecią drogę - połączenie gospodarki centralnie sterowanej z gospodarką rynkową. Popatrzmy też na stosunek do arystokracji. Gdy lewica np. w ZSRR odbierała im majątki, to Hitler wcale żadnych wywłaszczeń nie przeprowadzał. Ba, wszyscy pruscy junkrzy popierali Hitlera, żył z arystokracją bardzo dobrze (przynajmniej do czasu pierwszych klęsk). Ile osób w rządzie i najwyższych władzach wojskowych Rzeszy miało przedrostek "von" przed nazwiskiem?
3. Klasyczna lewica głosi internacjonalizm i kosmopolityzm. Wręcz optuje za zniesieniem państwa i powołaniem albo rządu światowego albo różnych ponadnarodowych federacji pokroju Stanów Zjednoczonych Europy. Hitler natomiast głosił kult narodu i panstwa jako wspólnot nadrzędnych. Dodatkowo jeszcze oparł się na teoriach rasowych, co przeczyło lewicowemu egalitaryzmowi.

• mamy obowiązek zadbać, aby nasze dzieci nie były deprawowane oraz aby nie mieszać pewnych pojęć (np. małżeństwa ze "związkiem" homoseksualnym).

Na razie w Polsce nikogo jeszcze nie aresztowano ani nie pozwano za to że jest homoseksualistą. Za to, że mówi o homoseksualiźmie to, co mówi Pismo Święte - owszem.
Więc po co te lamenty?

Kogo pozwano za mówienie o homoseksualizmie tego co Pismo Święte? Raczej pozywano za obrażanie gejów.

Któreś z tych obowiązków neguję? Jeżeli lekcje będą rzeczywiście zachęcały dziecko do zostania homoseksualistą, to je z nich wypiszę albo w ogóle ich nie wyśle na nie.

Ostatnio edytowano Cz mar 21, 2019 2:21 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Cz mar 21, 2019 2:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Któreś z tych obowiązków neguję? Jeżeli lekcje będą rzeczywiście zachęcały dziecko do zostania homoseksualistą, to je z nich wypiszę albo w ogóle ich nie wyśle na nie.

Tak, negujesz grzeszność homoseksualizmu.
Chcesz by Twoje dziecko było przekonywane na lekcji, że nauka Kościoła co do homoseksualizmu jest błędna?
Przecież lobby LGBT+ głosi, że homoseksualizm to normalne zachowanie.

Więc jak to u Ciebie jest?
Homoseksualizm to grzech czy norma?

Cz mar 21, 2019 2:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Tulczyn napisał(a):

Tak, negujesz grzeszność homoseksualizmu.
Chcesz by Twoje dziecko było przekonywane na lekcji, że nauka Kościoła co do homoseksualizmu jest błędna?
Przecież lobby LGBT+ głosi, że homoseksualizm to normalne zachowanie.

Więc jak to u Ciebie jest?
Homoseksualizm to grzech czy norma?

W którym miejscu zanegowałem grzeszność czynów homoseksualnych? No pokaż mi to miejsce!

Zacytuję swoją pierwszą wypowiedź w tym wątku:

"Porównanie stosunku, nawet grzesznego, dwóch dorosłych ludzi za ich zgodą ze stosunkiem człowieka i krowy (zoofilią) jest pewną przesadą. W stosunku zoofilskim nie ma bowiem mowy o dobrowolności obu stron stosunku, gdyż krowa nie jest podmiotem zdolnym do wyrażenia zgody na jego odbycie ze względu na swoje ograniczenia umysłowe."

Potem jeszcze wielokrotnie podkreślałem grzeszność czynów homoseksualnych, więc nie wmawiaj mi czegoś, czego nie powiedziałem ;)

Jeżeli na tych lekcjach będzie się wpajało mojemu dziecki takie rzeczy, to po prostu go na te lekcje nie zapiszę/wypiszę go z nich. Ale niech się odbywają. Co mnie obchodzi, że ktoś na to chodzi? Ma nie móc? Mam znajomą na Podlasiu, w miejscowości zamieszkanej przez Tatarów. Jest ich dość dużo, więc w szkole mają wybór religii chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Jeżeli ja jestem chrześcijaninem i nie chodzę na nauki islamu, to muszę je od razu zdelegalizować?

Cz mar 21, 2019 2:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Jeżeli na tych lekcjach będzie się wpajało mojemu dziecki takie rzeczy, to po prostu go na te lekcje nie zapiszę/wypiszę go z nich. Ale niech się odbywają. Co mnie obchodzi, że ktoś na to chodzi? Ma nie móc? Mam znajomą na Podlasiu, w miejscowości zamieszkanej przez Tatarów. Jest ich dość dużo, więc w szkole mają wybór religii chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Jeżeli ja jestem chrześcijaninem i nie chodzę na nauki islamu, to muszę je od razu zdelegalizować?

Ty udajesz naiwnego, czy rzeczywiście taki jesteś?

Myślisz, że na takich lekcjach dziecko usłyszy o grzeszności homoseksualizmu?
Przecież z deklaracji Trzaskowskiego można już wyczytać dokładnie, że chodzi o propagowanie "normalnosci" homoseksualizmu.

No to teraz na gruncie moralnym i nauczania katolickiego zastąpmy kwestie homoseksualizmu np. równie naganną kwestią cudzołóstwa.
Jako katolik, chciałbyś by twoje dziecko chodziło na lekcję, na których byłoby przekonywane, że zdrady małżeńskie to nic złego? Bo ludzie mają skłonności poligamiczne?

A gdzie Twoja troska o inne dzieci, choćby te, których rodzice nie są świadomi.

Cz mar 21, 2019 2:48 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Tulczyn napisał(a):

Ty udajesz naiwnego, czy rzeczywiście taki jesteś?

Myślisz, że na takich lekcjach dziecko usłyszy o grzeszności homoseksualizmu?
Przecież z deklaracji Trzaskowskiego można już wyczytać dokładnie, że chodzi o propagowanie "normalnosci" homoseksualizmu.

No to teraz na gruncie moralnym i nauczania katolickiego zastąpmy kwestie homoseksualizmu np. równie naganną kwestią cudzołóstwa.
Jako katolik, chciałbyś by twoje dziecko chodziło na lekcję, na których byłoby przekonywane, że zdrady małżeńskie to nic złego? Bo ludzie mają skłonności poligamiczne?

A gdzie Twoja troska o inne dzieci, choćby te, których rodzice nie są świadomi.

Ja myślę, że nie będzie tam ani nic o grzeszności homoseksualizmu, ani żadnych zachęt do zostawania gejem. Myślę, że będzie to nauka tolerancji dla różnorodności. A jak będzie coś innego to po prostu nie wyślę tam dziecka, tak jak to powtarzam od dobrych paru godzin.

Nie chciałbym i po prostu nie wyraziłbym zgody na uczęszczanie przez nie na takie lekcje. Ale nie delegalizowałbym ich.

Nie mam obowiązków troszczenia się o inne dzieci. Może w imię obowiązku ochrony ludzi przed grzechem pozamykamy ich wszystkich w celach 2x2 i przywiążemy do łóżek, żeby nie zgrzeszyły? Mogę takiemu dziecku powiedzieć co sądzę o tym czy o tamtym, mogę a nawet muszę dać mu dobry przykład, ale nie mam prawa zakazywać takich lekcji środkami przymusu państwowego. Zresztą zakazywanie tylko wyjdzie na szkodę. Jako, że przez lata byłem de facto ateistą, to doskonale o tym wiem. Tym bardziej się wściekną, tym bardziej znienawidzą Kościół i Boga, zaczną się protesty, Strasburg i pięć lat gównoburzy. Nikogo nie nawróci się na siłę, nikogo nie nawróci się przymusem państwowym. Nawrócenia trzeba pragnąć.
W sumie przypomina mi się teraz "W Pustyni i w Puszczy". Staś i Nel jadą do Chartumu, Grek namawia Stasia do przyjęcia Islamu. W końcu staje przed Mahdim i mówi coś w stylu: "Proroku, twojej wiary nie znam, jeżeli przyjąłbym jej nauki, zrobiłbym to ze strachu, zrobiłbym to jak tchórz i człowiek podły. Czy chcesz żeby twoją wiarę wyznawali tchórze i ludzie podli?"
Analogicznie jest z chrześcijaństwem i nawracaniem. Co nam z chrzescijan, którzy będą wierzyć czy stosować się do zasad moralności chrześcijańskiej ze strachu przed jakąś odsiadką czy przymusem państwowym? A skrycie będą Boga z całego serca nienawidzić.

Cz mar 21, 2019 3:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Barney napisał(a):

Nazizm, przynajmniej w podręcznikach politologicznych klasyfikowany jest, podobnie jak faszyzm, jako ideologia skrajnie prawicowa. Czasem spotykałem się jeszcze z określeniem, że jest niemożliwy do skasyfikowania na klasycznej osi. Natomiast teorię, że "Hitler był lewakiem" każdy poza panem z muszce i redaktorami "Do Rzeczy", którzy swego czasu zaskoczyli okładką, każdy wyśmieje.
Serio?

Motto:
Czyż istnieje wspanialszy, piękniejszy socjalizm i prawdziwsza demokracja niż narodowy socjalizm? (Adolf Hitler 30 stycznia 1937 roku)

Znasz może nazwę NSDAP? ;)
Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników
Obrazek

A oto odznaka pierwszomajowa - święta, ktore Hitler ustanowił jako państwowe w 1933 zaraz po dojściu do władzy Tag der Arbeit :
Obrazek

A oto plakaty wyborcze NSDAP z różnych okresów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak myślisz, od czego pochodzi czerwony kolor tła flagi nazistowskiego państwa?
Obrazek

Kiedy w listopadzie 1925 roku New York Times donosił o powstaniu NSDAP Joseph Goebbels mówił wprost: Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.

NSDAP licytowało się z komunistami wolą reform społecznych, wysokością proponowanych zasiłków i ilością możliwych do stworzenia miejsc pracy.Nawet Żyd był przedstawiany jako synonim kapitalisty.

Cytuj:
Tymczasem w Trzeciej Rzeszy do końca zachowano własność prywatną.
Formalnie; świetnym przykładem jest tu jeden z kapitalistów niemieckich, który chciał wziąć część kapitału ze "swojej" fabryki na leczenie syna; nie udzielono mu zezwolenia.

To właśnie narodowi socjaliści wprowadzili obowiązkowe ubezpieczenia samochodowe, zasiłki dla dzieci, wspólne rozliczanie podatków przez małżeństwa, płatny urlop wypoczynkowy, ochronę najuboższych przed egzekucją komornika, przepisy chroniące przyrodę itp

Cytuj:
"Socjalizm" w nazwie partii nie miał nic wspólnego z Marksem ani socjaldemokracją - zarówno KPD jak i SPD zostały zdelegalizowane, a ich członkowie pozamykani w obozach.
Jaja sobie robisz; nie od dziś wiadomo, że jaczejki komunistyczne najbardziej nie lubią innych komunistów; świetnym przykładem jest tu rozgrywka pomiędzy Stalinem i Trockim.

Cytuj:
Klasyczna lewica głosi internacjonalizm i kosmopolityzm.
Nieprawda.
II Wojna Światowa została wywołana przez dwa socjalistyczne ludobójcze reżimy; socjalistów narodowych i socjalistów internacjonalistycznych.

Po wojnie środowiska lewicowe zrobiły wszystko, by w świadomości zatarła się lewicowość NSDAP - zaczęto przypisywać nazizm "skrajnej prawicy" a w ogóle o nazistach zaczęto mówic "faszyści" (by pozbyć się owego słowa "socjalistyczna"). Do dziś taki się mówi w Rosji.

Cytuj:
Barney napisał(a):
Szkoda Tulczynie że mieszasz swoje fobie czy sympatie polityczne do zupełnie jasnej dyskusji; stanowisko Kościoła jest w tej sprawie jasne i całkowicie się z nim zgadzam:
  • nie mamy prawa wtrącać się do tego co kto robi w łóżku ani prześladować homoseksualistów

Więc po co te lamenty?

Kogo pozwano za mówienie o homoseksualizmie tego co Pismo Święte? Raczej pozywano za obrażanie gejów.
Tak to sformułowano. Ale ludzie ci mówili po prostu że homoseksualizm jest zboczeniem.

Cytuj:
Ale tu nie chodzi tylko o "zostanie homoseksualistą" tylko rozseksualizowanie przedwczesne dzieci. I wklepanie im do głów bzdur na temat tego co normalne, a co nie.

Cz mar 21, 2019 3:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Zaczyna się okresowo powtarzany spektakl pod tytułem : jak z ustroju synkretycznego najbliższemu terceryzmowi zrobić klasykę lewicy :-D

Cz mar 21, 2019 3:28 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie nazizmu polecam:

https://histmag.org/Hitler-lewakiem-Marna-to-historiografia-15630

http://wyborcza.pl/7,75398,22944220,prof-piotr-oseka-nazizm-lewicowy-rownie-dobrze-mozna-powiedziec.html?disableRedirects=true

A tak jeszcze od siebie:
- Goebbels akurat był początkowo zafascynowany bolszewizmem, gdzieś czytałem nawet, że nosił się z wstąpieniem do KPD, stąd uwielbienie do Lenina; co do pewnych podobieństw pomiędzy ZSRR i Trzecią Rzeszą, to one są, nie da się tego ukryć, ale to wynika z totalitarnego charakteru państwa, a nie z lewicowości, równie dobrze lewicowiec mógłby na podstawie cech "prawicowych" w ustroju ZSRR powiedzieć "Stalin był prawakiem"
- ale mimo to tą własność zachowano, w Związku Radzieckim zarówno ojciec-właściciel fabryki jak i jego syn albo rąbaliby jako kułacy las w syberyjskiej tajdze albo jakiś trybunał rewolucyjny kazałby ich rozstrzelać
- to, że wprowadzili pewne regulacje nie znaczy, że byli lewicowi... Nazizm hołdował koncepcji trzeciej drogi, czerpał zarazem z kapitalizmu, jak i z socjalizmu. Zresztą większość tych postulatów socjalnych wprowadzonych przez Hitlera, znalazła się po wojnie w programach partii chadeckich, w tym CDU, to też są "lewaki"? No chyba, że kierujemy się logiką Korwina.
- święto pierwszego maja istnieje do dziś w większości krajów, rozumiem, że to wina wszechobecnego lewactwa?
- po kolorze w logo mam oceniać czy partia jest prawicowa czy lewicowa? Republikanie też w Stanach mają czerwone elementy w logo. Też lewaki?

Możnaby na ten temat dyskutować i dyskutować. Ale to możemy sobie założyć do tego odrębny wątek w dziale historycznym.

Odniosę się natomiast do pozostałych kwestii:

1. Co do skazania kogoś za samo nazwanie homoseksualizmu zboczeniem, to nie jest mi znany taki przypadek. W 2009 pozwano o to działacza Prawicy RP, ale zarówno sąd okręgowy, jak i apelacyjny pozew oddalił. Nie wiem jak było ze sprawą Pięty (nota bene autorytet moralny :D), ale on nie tylko nazwał homoseksualizm zboczeniem, ale przyrównywał gejów do pedofilów i zoofilów, a to już jest przesada i rzecz obraźliwa. Wojewody lubelskiego też póki co za nazwanie homoseksualizmu "zboczeniem" nie skazano.
2. Zdziwiłbyś się jak dzieci są dzisiaj zseksualizowane. Przy dostępie do internetu wiedzą na temat różnych odchyleń seksualnych na pewno dużo więcej niż edukator wysłany przez Trzaskowskiego. Już za czasów jak chodziłem do 1 klasy gimnazjum bardzo dużo rzeczy wiedziały, na wieść o których złapalibyście się za głowę. A to było już dobre parę lat temu.

Cz mar 21, 2019 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Obrazek

A podobna stylistyka występuje u ...Ayn Rand
Obrazek

Cz mar 21, 2019 3:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szczerze mówiąc nie widzę podobieństwa.
W każdym razie nie ma wątpliwości: nazizm był ideologią lewicową, z lewicy się wywodził, językiem lewicowym się posługiwał (burżuje, towarzysze, kapitaliści - jak Świadkowie Jehowy chcieli się Hitlerowi podlizać to pisali do niego w 1933 " To kupieccy Żydzi brytyjsko–amerykańskiego imperium są tymi, którzy zbudowali i nadal rozwijają 'wielki kapitał' jako środek wyzysku i ciemiężenia wielu narodów. Dotyczy to zwłaszcza Londynu i Nowego Jorku, bastionów 'wielkiego kapitału'.").
Zresztą właściwie chyba wszystkie ludobójcze reżimy (może oprócz Turcji podczas zagłady Ormian) były lewicowe - a zaczęło się od "Wielkiej" Ludobójczej Rewolucji Francuskiej.

Cz mar 21, 2019 3:52 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Hitler był prawakiem. A to ciekawe. Od kiedy osoba która gardzi wolnym rynkiem, wtrąca się do każdego aspektu życia obywateli, jest bardziej socjalistyczna niż komuchy to prawicowiec?

Cz mar 21, 2019 3:53 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona