Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 22, 2019 8:58 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
 Penalizacja homoseksualizmu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Tulczyn napisał(a):
Ale nikt nie każe nikomu na te lekcje chodzić!

Zachowujesz się dokładnie tak samo jak wojujący ateista w stosunku do lekcji religi. Może zróbmy z nimi tak samo? Rodzic przekaże dziecku wiedzę religijną w domu albo weźmie je do kościoła, jeżeli uważa to za słuszne.

Moim zdaniem religii też nie powinno byc w szkolach. Wlasnie dlatego, zeby lewica nie wykorzystywala takiej luki, zeby siac tam wlasna propagande.
No chyba, ze zreyzgnujemy calkowicie z publicznego szkolnictwa na rzecz szkol prywatnych i wtedy chrześcijanie będą posylac dzieci do szkol chrzescijanskich, a ateiści do szkol reprezentujących tęczowe wartosci.

Wolnorynkowcy twierdzą, że teczowe szkoły wkrótce umrą śmiercią naturalną, bo ludzie wychodzący z tych szkół będą do niczego.
Cytuj:
"Odebranie lewakom praw wyborczych", "jak się nie podoba nikt ich w państwie nie trzyma"... Mnie to przeraża. Wy naprawdę chcecie stworzyć jakieś państwo totalitarne wzorowane co najmniej na frankistach, jeżeli nie na Hitlerze. I to jest fenomen polski. Papież mówi swoje, wszędzie go słuchają, a w Polsce nadal jest ten sojusz kościoła z prawicą i próba stworzenia polskiego Estado Novo. Na szczęście i w Polsce pojawia się ten katolicyzm otwarty, franciszkowy, jest Abp. Ryś, był. ŚP. Bp. Pieronek, ostatnio Bp. Kopiec skrytykował autorytaryzm PiSu, jest wielu dominikanów, i wielu takich zwykłych, parafialnych księży, którzy mają dość. A najlepiej o udziale Kościoła w polityce powiedział Szymon Hołownia: "Kościół, zawierając małżeństwo z jakąś partią polityczną, zawsze ostatecznie zostanie wdową".

Nie chodzi o zaden partyjny autorytaryzm , tylko o kształcie panstwa powinni decydować Polacy a nie jacys kosmopolici. Panstwo na sluzyc narodowi. Demokracja nas zabije. To system w którym zdanie Niemca na temat, jaki kształt powinno mieć państwo, jest równe zdaniu Polaka. Z jakiej racji Niemiec ma nam dyktować warunki? Niech sie rządzą u siebie.
Cytuj:
Chrześcijaństwo jest indywidualistyczne i ceni indywidualizm. Indywidualizm, nie egoizm! Bóg ma wobec każdego z osobna swój indywidualny plan, kocha każdego z osobna, jako swoje dziecko. Wspólnota jest czymś co ma pomagać się nam doskonalić, ulepszać relację z Bogiem, otwierać na drugiego człowieka. Wspólnota musi współistnieć z indywidualizmem. Wspólnota jest uzupełnieniem, koniecznym, ale uzupełnieniem. Inaczej będziemy mieć ślepy kolektywizm, konformizm, czyli społeczeństwo właściwe państwom autorytarnym i totalitarnym.

A wy na lewicy chcecie właśnie tę uzupełniającą wspólnotę zniszczyć i człowiek zostanie sam. Nie bedzie wiedzial, czy slucha podszeptów Boga czy szatana.

Cz mar 21, 2019 4:04 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Hitler był prawakiem. A to ciekawe. Od kiedy osoba która gardzi wolnym rynkiem, wtrąca się do każdego aspektu życia obywateli, jest bardziej socjalistyczna niż komuchy to prawicowiec?

Ciekawe... Termin "prawica" powstał w czasach rewolucji francuskiej, gdy po prawej stronie w Konwencie zasiadali monarchiści, zwolennicy starego porządku, monarchii Burbonów. A przecież monarchia Burbonów była państwem policyjnym, państwem totalnej kontroli, państwem, w którym specjalny urzędnik liczył liczbę nitek w tkaninie, aby sprawdzić czy spełnia ona określone normy (podobne do niektórych norm unijnych; swoją drogą ciekawe jak Korwin może równocześnie uwielbiać monarchię burbońską i nienawidzić UE, bo ta jest zbyt biurokratyczna i ustala głupie regulacje). Właśnie partie prawicowe, konserwatywne uważają, że człowiek jest z natury zły, dlatego należy podporządkować go państwu i poddać kontroli ze strony państwa. Natomiast co do modelu gospodarczego, to prawica naprawdę ma najróżniejsze poglądy - od skrajnego leseferyzmu po głęboki interwencjonizm.

W sumie kierując się Twoją logiką trzebaby uznać PiS za partię lewicową. Ale z drugiej strony jak można nazwać lewicą ugrupowanie klerykalne i nacjonalistyczne?

Być może podział lewica-prawica jest niedoskonały i zbyt wąski. Ale stwierdzenie "Hitler to lewak" jest głupotą. Można się spierać pomiędzy niemożliwością sklasyfikowania NSDAP na osi, a sklasyfikowaniem jej na skrajnej prawicy. Swoją drogą widziałem coś takiego jak podział kołowy - przedstawienie wszystkich ideologii na zamkniętym okręgu. To by wyjaśniało podobieństwa między skrajną lewicą, a skrajną prawicą, które znajdują się tam obok siebie.

Cz mar 21, 2019 4:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Chrześcijaństwo jest indywidualistyczne i ceni indywidualizm. Indywidualizm, nie egoizm! Bóg ma wobec każdego z osobna swój indywidualny plan, kocha każdego z osobna, jako swoje dziecko. Wspólnota jest czymś co ma pomagać się nam doskonalić, ulepszać relację z Bogiem, otwierać na drugiego człowieka. Wspólnota musi współistnieć z indywidualizmem. Wspólnota jest uzupełnieniem, koniecznym, ale uzupełnieniem.
Słusznie, to się nazywa "pomocniczość".
Jak się ma do tego wykorzystywanie wspólnie opłacanej szkoły (ale nie tylko: także np. teatrów a nawet muzeów) do indoktrynacji przez stosunkowo niewielką, ale hałasliwą grupę?
Cytuj:
Inaczej będziemy mieć ślepy kolektywizm, konformizm, czyli społeczeństwo właściwe państwom autorytarnym i totalitarnym.
Kolektywizm to akurat wymysł lewicowy. Duży nacisk na to kładziono.

Cz mar 21, 2019 4:09 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
Ale nikt nie każe nikomu na te lekcje chodzić!

Zachowujesz się dokładnie tak samo jak wojujący ateista w stosunku do lekcji religi. Może zróbmy z nimi tak samo? Rodzic przekaże dziecku wiedzę religijną w domu albo weźmie je do kościoła, jeżeli uważa to za słuszne.

Moim zdaniem religii też nie powinno byc w szkolach. Wlasnie dlatego, zeby lewica nie wykorzystywala takiej luki, zeby siac tam wlasna propagande.
No chyba, ze zreyzgnujemy calkowicie z publicznego szkolnictwa na rzecz szkol prywatnych i wtedy chrześcijanie będą posylac dzieci do szkol chrzescijanskich, a ateiści do szkol reprezentujących tęczowe wartosci.

Wolnorynkowcy twierdzą, że teczowe szkoły wkrótce umrą śmiercią naturalną, bo ludzie wychodzący z tych szkół będą do niczego.
Cytuj:
"Odebranie lewakom praw wyborczych", "jak się nie podoba nikt ich w państwie nie trzyma"... Mnie to przeraża. Wy naprawdę chcecie stworzyć jakieś państwo totalitarne wzorowane co najmniej na frankistach, jeżeli nie na Hitlerze. I to jest fenomen polski. Papież mówi swoje, wszędzie go słuchają, a w Polsce nadal jest ten sojusz kościoła z prawicą i próba stworzenia polskiego Estado Novo. Na szczęście i w Polsce pojawia się ten katolicyzm otwarty, franciszkowy, jest Abp. Ryś, był. ŚP. Bp. Pieronek, ostatnio Bp. Kopiec skrytykował autorytaryzm PiSu, jest wielu dominikanów, i wielu takich zwykłych, parafialnych księży, którzy mają dość. A najlepiej o udziale Kościoła w polityce powiedział Szymon Hołownia: "Kościół, zawierając małżeństwo z jakąś partią polityczną, zawsze ostatecznie zostanie wdową".

Nie chodzi o zaden partyjny autorytaryzm , tylko o kształcie panstwa powinni decydować Polacy a nie jacys kosmopolici. Panstwo na sluzyc narodowi. Demokracja nas zabije. To system w którym zdanie Niemca na temat, jaki kształt powinno mieć państwo, jest równe zdaniu Polaka. Z jakiej racji Niemiec ma nam dyktować warunki? Niech sie rządzą u siebie.
Cytuj:
Chrześcijaństwo jest indywidualistyczne i ceni indywidualizm. Indywidualizm, nie egoizm! Bóg ma wobec każdego z osobna swój indywidualny plan, kocha każdego z osobna, jako swoje dziecko. Wspólnota jest czymś co ma pomagać się nam doskonalić, ulepszać relację z Bogiem, otwierać na drugiego człowieka. Wspólnota musi współistnieć z indywidualizmem. Wspólnota jest uzupełnieniem, koniecznym, ale uzupełnieniem. Inaczej będziemy mieć ślepy kolektywizm, konformizm, czyli społeczeństwo właściwe państwom autorytarnym i totalitarnym.

A wy na lewicy chcecie właśnie tę uzupełniającą wspólnotę zniszczyć i człowiek zostanie sam. Nie bedzie wiedzial, czy slucha podszeptów Boga czy szatana.

A kto ma definiować co jest "interesem" i "dobrem" narodu? Ty? Prezes? ONR? Jeden obywatel dobro narodu rozumie w ten sposób, a drugi w inny. Kto ma rozstrzygać który ma rację? Rozumiem, że jakaś grupka lub jednostka uzurpująca sobie prawo do reprezentowania narodu.

Nie wiem do czego są te aluzje o Niemcach, ale jeżeli do Unii to... Polacy sami takie traktaty zaakceptowali. I to nie tysiącem, czy dziesięcioma głosów, a przeważającą większością. ZA Unią głosowało 77% głosujących, więcej niż za PiSem i niż za Konstytucją.

Nie uważam się za lewicowca, jestem konserwatywnym liberałem i zwolennikiem PO (tak wiem, dla Ciebie to głęboka lewica...). W jaki sposób niby lewica chce zniszczyć tą wspólnotę? Ktoś chce zakazać chodzenia do kościoła? Spotykania się ludzi wierzących? Działalności grup katolickich?

Cz mar 21, 2019 4:15 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
Chrześcijaństwo jest indywidualistyczne i ceni indywidualizm. Indywidualizm, nie egoizm! Bóg ma wobec każdego z osobna swój indywidualny plan, kocha każdego z osobna, jako swoje dziecko. Wspólnota jest czymś co ma pomagać się nam doskonalić, ulepszać relację z Bogiem, otwierać na drugiego człowieka. Wspólnota musi współistnieć z indywidualizmem. Wspólnota jest uzupełnieniem, koniecznym, ale uzupełnieniem.
Słusznie, to się nazywa "pomocniczość".
Jak się ma do tego wykorzystywanie wspólnie opłacanej szkoły (ale nie tylko: także np. teatrów a nawet muzeów) do indoktrynacji przez stosunkowo niewielką, ale hałasliwą grupę?
Cytuj:
Inaczej będziemy mieć ślepy kolektywizm, konformizm, czyli społeczeństwo właściwe państwom autorytarnym i totalitarnym.
Kolektywizm to akurat wymysł lewicowy. Duży nacisk na to kładziono.

Ale Ty nie rozumiesz, że te zajęcia nie będą obowiązkowe? Więc jaka indoktrynacja, człowieku... Indoktrynacja byłaby gdyby karmiono kogoś takimi treściami przymusowo. Jak nie lubię Mozarta to mam zakazać działalności szkół muzycznych? Albo nauki grania jego dzieł? Nie. Po prostu tego Mozarta nie słucham ani nie gram.

Cz mar 21, 2019 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
Nie wiem do czego są te aluzje o Niemcach, ale jeżeli do Unii to... Polacy sami takie traktaty zaakceptowali. I to nie tysiącem, czy dziesięcioma głosów, a przeważającą większością. ZA Unią głosowało 77% głosujących, więcej niż za PiSem i niż za Konstytucją.
To prawda. Jednak nie wiedzieli chyba wówczas, że Unia będzie nam mówić jakie kiełbasy wolno nam jeść, jakich żarówek uzywać i zabraniać tępienia przysłowiowych korników.
Ale rozumiem, że kiedy mowa o Unii, przestajesz byc "liberałem"? ;)

Cytuj:
Nie uważam się za lewicowca, jestem konserwatywnym liberałem i zwolennikiem PO (tak wiem, dla Ciebie to głęboka lewica...).
Nie sądzę - PO to zbieranina ludzi bez żadnych wspólnych idei - nawet na programie im nie zależy (rozśmieszyło mnie jak mówili że "PiS ukradł im program" - niezależnie od tego, że to nieprawda, ktoś, komu zależy cieszyłby się że realizowane są jego idee - niestety, najwidoczniej dla PO program to tylko coś takiego, co pozwala dostać się na stołki).
Z ciekawości - jesteś za deprawowaniem dzieci w szkole. Na czym polega Twój konserwatyzm? ;)
Cytuj:
Ale Ty nie rozumiesz, że te zajęcia nie będą obowiązkowe? Więc jaka indoktrynacja, człowieku... Indoktrynacja byłaby gdyby karmiono kogoś takimi treściami przymusowo. Jak nie lubię Mozarta to mam zakazać działalności szkół muzycznych? Albo nauki grania jego dzieł? Nie. Po prostu tego Mozarta nie słucham ani nie gram.
Po pierwsze, porównanie wyjątkowo nietrafione. Popularyzacja Mocarta nie powiększa liczby przestępstw na tle seksualnym, a "edukacja seksualna" w tej formie tak, nie mówiąc już o liczbie młodocianych ciąż (są statystyki choćby brytyjskie, które już tu na forum kiedyś przytaczałem).

Po drugie, nie udawaj że nie rozumiesz: na takie skrajnie szkodliwe (a przynajmniej skrajnie ryzykowne) rzeczy w szkole nie można pozwolić na zasadzie "biernej zgody". Pół biedy jakby np. 4 zdegenerowanych rodziców przyszło i poprosiło o lekcje masturbacji dla dzieci (choć i wówczas nie powinno się ich dopuszczać w szkole) - ale na zasadzie "kto nie chce, może wypisać" - to jest już skrajna manipulacja.

Cz mar 21, 2019 4:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
A kto ma definiować co jest "interesem" i "dobrem" narodu? Ty? Prezes? ONR? Jeden obywatel dobro narodu rozumie w ten sposób, a drugi w inny. Kto ma rozstrzygać który ma rację? Rozumiem, że jakaś grupka lub jednostka uzurpująca sobie prawo do reprezentowania narodu.

Ten kto chce naród zniszczyć z całą pewnością działa na jego niekorzyść. Partia, którą wspierasz w dupie ma dobro narodowe. To niemieccy agenci budujący za naszymi plecami niemieckie imperium posługując się ideologią liberalizmu.
Cytuj:

Barney już Ci odpowiedział. Podpisuję się.
Cytuj:
Nie uważam się za lewicowca, jestem konserwatywnym liberałem i zwolennikiem PO (tak wiem, dla Ciebie to głęboka lewica...). W jaki sposób niby lewica chce zniszczyć tą wspólnotę? Ktoś chce zakazać chodzenia do kościoła? Spotykania się ludzi wierzących? Działalności grup katolickich?

Gorzej. Wy chrześcijaństwo zabijacie od środka, np. wspierając lewicowe postulaty powołując się na nauki Chrystusa. To samo robicie z instytucją małżeństwa. Przecież nie chcecie nikomu zakazać małżeństw, ale do redefiniowania małzeństwa jesteście pierwsi.

Cz mar 21, 2019 4:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
To prawda. Jednak nie wiedzieli chyba wówczas, że Unia będzie nam mówić jakie kiełbasy wolno nam jeść, jakich żarówek uzywać i zabraniać tępienia przysłowiowych korników.
Ale rozumiem, że kiedy mowa o Unii, przestajesz byc "liberałem"? ;)

Cytuj:
Nie uważam się za lewicowca, jestem konserwatywnym liberałem i zwolennikiem PO (tak wiem, dla Ciebie to głęboka lewica...).
Nie sądzę - PO to zbieranina ludzi bez żadnych wspólnych idei - nawet na programie im nie zależy (rozśmieszyło mnie jak mówili że "PiS ukradł im program" - niezależnie od tego, że to nieprawda, ktoś, komu zależy cieszyłby się że realizowane są jego idee - niestety, najwidoczniej dla PO program to tylko coś takiego, co pozwala dostać się na stołki).
Z ciekawości - jesteś za deprawowaniem dzieci w szkole. Na czym polega Twój konserwatyzm? ;)
Cytuj:
Po pierwsze, porównanie wyjątkowo nietrafione. Popularyzacja Mocarta nie powiększa liczby przestępstw na tle seksualnym, a "edukacja seksualna" w tej formie tak, nie mówiąc już o liczbie młodocianych ciąż (są statystyki choćby brytyjskie, które już tu na forum kiedyś przytaczałem).

Po drugie, nie udawaj że nie rozumiesz: na takie skrajnie szkodliwe (a przynajmniej skrajnie ryzykowne) rzeczy w szkole nie można pozwolić na zasadzie "biernej zgody". Pół biedy jakby np. 4 zdegenerowanych rodziców przyszło i poprosiło o lekcje masturbacji dla dzieci (choć i wówczas nie powinno się ich dopuszczać w szkole) - ale na zasadzie "kto nie chce, może wypisać" - to jest już skrajna manipulacja.

Wiedzieli, bo takie regulacje na zachodzie były już od dawna. Zresztą prowadzono wtedy (m. in. Pan Giertych) kampanię propagandową, żeby nam tą Unię obrzydzić. Mimo to Polacy chcieli do UE. Do dziś jesteśmy jednym z najbardziej euroentuzjastycznych społeczeństw.

Unia zasadniczo zbudowana jest na fundamencie liberalnym - te koronne cztery zasady swobodnego przepływu: kapitału, towarów, usług i ludzi. Gdyby nie Unia Polska znajdowałaby się dziś gospodarczo na poziomie Ukrainy (w 1990 startowaliśmy z takim samym PKB, dziś przebijamy Ukrainę dwa czy trzy razy). Są pewne rzeczy, które mi się w Unii nie podobają, pewien nadmierny regulacjonizm, ale to nie zmienia faktu, że UE jako całokształt należy ocenić pozytywnie.

Nie jestem za - jak Ty to nazwałeś - "deprawowaniem" dzieci. Jestem za wolnością wyboru rodziców, czy ich dzieci mają chodzić na te zajęcia czy nie. W czym przejawia się mój konserwatyzm? Chociażby w tym, że sprzeciwiłbym się gdyby takie zajęcia były obowiązkowe. W braku zgody na aborcję na żądanie, adopcję dzieci przez pary homoseksualne, czy sformalizowaniu związków homoseksualnych jako "małżeństwa" (nie mam. natomiast nic przeciwko jakimś umowom związkowym zawieranym przez gejów przed notariuszem, na mocy których powstawałaby między nimi wspólnota majątkowa, prawo dziedziczenia czy prawo do dowiadywania się o stan zdrowia partnera). W tym, że nie popieram eliminacji symboli religijnych z miejsc publicznych. Nie popieram likwidacji Konkordatu, wyrzucenia religii ze szkół, czy opodatkowania "tacy" (co innego już z samymi duchownymi, bo umożliwienie im płacenia zryczałtowanego podatku dochodowego kłóci się moim zdaniem z zasadą równości wobec prawa, tak samo jak i umożliwienie takich preferencyjnych rozliczeń np. rolnikom).

A skąd Ty już znasz formę? Skąd wiesz, że zwiększy to przestępczość seksualną? Jesteś Duchem Świętym? Liczba młodocianych ciąż to kwestia odpowiedzialności, a nie edukacji seksualnej. Naprawdę nie masz pojęcia ile dzieci wiedzą o seksie. Ja jestem przekonany, że jeżeli te lekcje rzeczywiście nie polegałyby na nauce tolerancji, tylko seksu, to te dzieci nic nowego by się nie nauczyły. Mówisz o jakiś lekcjach masturbacji. A wiesz, że 95% 11-12 latków w tym wieku samodzielnie "odkrywa" masturbację? Organizacja takich lekcji mijała by się nawet z celem, gadasz głupoty. Po co uczyć dziecko czegoś, co i tak już umie? I nie mów mi, że to, że masa dzieciaków się masturbuję to wina "lewaków". Tak było od najdawniejszych lat. Taki typowy grzech młodości, który 98% chłopców przechodzilo.

Cz mar 21, 2019 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):
2. Zdziwiłbyś się jak dzieci są dzisiaj zseksualizowane. Przy dostępie do internetu wiedzą na temat różnych odchyleń seksualnych na pewno dużo więcej niż edukator wysłany przez Trzaskowskiego. Już za czasów jak chodziłem do 1 klasy gimnazjum bardzo dużo rzeczy wiedziały, na wieść o których złapalibyście się za głowę. A to było już dobre parę lat temu.

Czym innym jest ukradkowe czerpanie takiej wiedzy od kolegów/ ze świerszczyków/pornografii, a czym innym jest czerpanie takiej wiedzy od edukatora.

W tym pierwszym przypadku człowiek wie, że to coś zakazanego, kontrowersyjnego, wstydliwego, a w tym drugim wydaje mu się, że zboczenie jest normą i nie ma w tym nic zdrożnego.

Cz mar 21, 2019 5:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Tulczyn napisał(a):

Ten kto chce naród zniszczyć z całą pewnością działa na jego niekorzyść. Partia, którą wspierasz w dupie ma dobro narodowe. To niemieccy agenci budujący za naszymi plecami niemieckie imperium posługując się ideologią liberalizmu.
Cytuj:

Barney już Ci odpowiedział. Podpisuję się.
Cytuj:

Gorzej. Wy chrześcijaństwo zabijacie od środka, np. wspierając lewicowe postulaty powołując się na nauki Chrystusa. To samo robicie z instytucją małżeństwa. Przecież nie chcecie nikomu zakazać małżeństw, ale do redefiniowania małzeństwa jesteście pierwsi.

Tak, tak, agenci. Dodaj jeszcze, że Tusk to złodziej, a rządzą nami mafie, służby i loże. Mogę dyskutować w oparciu o merytoryczne argumenty. Najpierw jest się chrześcijaninem i człowiekiem, a potem Polakiem, Niemcem, Żydem itd. W jaki sposób niby PO niszczy naród? Uświadamiając nam, że wcale nie jesteśmy lepsi od innych narodów i wyjątkowi? Bo nie jesteśmy wbrew temu co mówi łysy łeb nacjonalisty. Że uczy nas szacunku do innych narodów? Szukania tego co łączy a nie dzieli? To nie jest czasem chrześcijańskie podejście?

Redefiniowanie małżeństwa? Z tego co wiem nikt znaczący w PO nie mówił o małżeństwach homoseksualnych. Będąc u władzy PO odrzuciła projekt lewicy o takich małżeństwach. Z tego co wiem mówiło się coś tylko o umowach u notariusza uprawniających gejów np. do dziedziczenia czy tworzących wspólnotę majątkową (bodajże Budka wysunął ten postulat). Rabiej się wychylił, ale zaraz został przez Trzaskowskiego usadzony.

Cz mar 21, 2019 5:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W czym przejawia się mój konserwatyzm? Chociażby w tym, że sprzeciwiłbym się gdyby takie zajęcia były obowiązkowe

Wszystko Ci się Tulczyn pomieszało. Nawet to, że masz się za konserwatystę :(
Ja wychodzę z dyskusji. Za dużo pomieszania pojęć.

Cz mar 21, 2019 5:41 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
W czym przejawia się mój konserwatyzm? Chociażby w tym, że sprzeciwiłbym się gdyby takie zajęcia były obowiązkowe

Wszystko Ci się Tulczyn pomieszało. Nawet to, że masz się za konserwatystę :(
Ja wychodzę z dyskusji. Za dużo pomieszania pojęć.

Nie, raczej wynika to z odmiennego postrzegania przez nas konserwatyzmu. Ja postrzegam go w sposób anglosaski, jako połączenie wolności z odpowiedzialnością, Ty postrzegasz go jako zamordyzm i narzucanie wszystkim swojej woli, której muszą się podporządkować.

Cz mar 21, 2019 5:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bądź łaskaw nie domyślać się, co myślę. Nie wychodzi Ci.
A słowa mają jakieś znaczenie. Gdybyś napisał że to wynika z liberalizmu, od biedy by przeszło. Z całą pewnością natomiast taka postawa nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem.

Cz mar 21, 2019 6:10 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Bądź łaskaw nie domyślać się, co myślę. Nie wychodzi Ci.
A słowa mają jakieś znaczenie. Gdybyś napisał że to wynika z liberalizmu, od biedy by przeszło. Z całą pewnością natomiast taka postawa nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem.

Nie powiedziałem, że jestem konserwatystą, a konserwatywnym liberałem. To pewna różnica. Czerpię pewne elementy z tej i z tej ideologii i uważam, takie połączenie jest OK. Gdybym był klasycznym liberałem, to nie miałbym nic przeciwko małżeństwom homoseksualnym czy aborcji na żądanie.

Ale chyba odbiegliśmy od tematu tego wątku...

Cz mar 21, 2019 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Czym innym jest ukradkowe czerpanie takiej wiedzy od kolegów/ ze świerszczyków/pornografii, a czym innym jest czerpanie takiej wiedzy od edukatora.

W tym pierwszym przypadku człowiek wie, że to coś zakazanego, kontrowersyjnego, wstydliwego, a w tym drugim wydaje mu się, że zboczenie jest normą i nie ma w tym nic zdrożnego.

Kocopoly ktore wypisujesz w tym watku jako zywo przypominaja mi twoje twierdzenia ze Ksiezyc i Slonce to to samo cialo niebieskie.
W jaki niby sposob porno prezentowane w internecie zawiera negatywna ocene tego co przedstawia ?
Gdzie jest tam mowa ze darmowe filmy przedstawiajace wszelkie przejawy zycia seksualnego ludzi sa czyms wstydliwym, czy kintrowersyjnym ?

Cz mar 21, 2019 6:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona