Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 04, 2020 1:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Wyobrażenia konwertytów dotyczące katolicyzmu 

Jak często czytasz Biblię?
każdego dnia - zawsze przez ponad 30 minut 0%  0%  [ 0 ]
każdego dnia - ale nie zawsze przez 30 minut 33%  33%  [ 3 ]
każdego dnia - zawsze przez mniej niż 30 minut 0%  0%  [ 0 ]
kilka razy w tygodniu - zawsze przez ponad 30 minut 0%  0%  [ 0 ]
kilka razy w tygodniu - ale nie zawsze przez 30 minut 0%  0%  [ 0 ]
kilka razy w tygodniu - zawsze przez mniej niż 30 minut 11%  11%  [ 1 ]
kilka razy w miesiącu - choćby przez chwilę 11%  11%  [ 1 ]
kilka razy w roku - choćby przez chwilę 33%  33%  [ 3 ]
nigdy - ale chcę to zmienić 0%  0%  [ 0 ]
nigdy - i nie zmienię tego 11%  11%  [ 1 ]
Liczba głosów : 9

Wyobrażenia konwertytów dotyczące katolicyzmu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobrażenia konwertytów dotyczące katolicyzmu
Eden napisał(a):
A co do potępionych, to też będą tam ukarani i nieukarani - bo potępienie (i zbawienie) to STAN, a nie zapłata/nagroda.
Serio?
"Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre."/2Kor 5,10/

"że od Pana otrzymacie dziedzictwo /wiekuiste/ jako zapłatę. Służycie Chrystusowi jako Panu!" /Kol 3,24/

"Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze Mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca." /Ap 22,12/

"Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę." /2J 1,8/

Eden napisał(a):
Barney, zbawienie nie jest nagrodą w sensie... nagrody! Czyli żyłeś dobrze to w nagrodę masz tu brachu zbawienie.
To nie tak.
Nagrodę się zdobywa za osiągnięcia, zasługi, wyczyny, prawda?! Czy w kwestii zbawienia oczekujesz na nagrodę czyli zbawienie w zamian za swe osiągniecia, zasługi, wyczyny??
Po co to gadanie? Pismo Święte mówi wyraźnie - zacytowałem powyżej, "biblijny chrześcijaninie" ;)

I kto tu trzyma się swoich dogmatów wbrew Pismu?

Cz kwi 04, 2019 3:53 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Przecież Ci, sługo papieża ;) , tłumaczyłem, że przyjmuję jak najbardziej każdy werset o nagrodzie (za dobre czy karze za złe) uczynki. Ale - pojmij to w końcu - że zbawienie nie jest zasługą, wypracowanym dobrem, premią na koniec dobrego życia!!
[gdy to pojmiesz, to zgłoś się]

Cz kwi 04, 2019 3:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
Przecież Ci, sługo papieża ;) , tłumaczyłem, że przyjmuję jak najbardziej każdy werset o nagrodzie (za dobre czy karze za złe) uczynki. Ale - pojmij to w końcu - że zbawienie nie jest zasługą, wypracowanym dobrem, premią na koniec dobrego życia!!

Pojmij tez ty ze nagroda jest za cos co jest ponad to co powinienes, a to co powinienes daje zbawienie.
Poza tym samo zbawienie juz jest nagroda, bo sami nie byli bysmy w stanie go osiagnac.
Jesli to dla ciebie zbyt skomplikowane to wroc do czytania Pism, zanim znow zaczniesz cos pisac.
Tak jako wskazowke napisze ze np. Apostolowie nie byli zwyklymi smiertelnikami tylko mieli dodatkowe, ponad przecietne zadanie do ktorego byli przygotowani (dary) i wypelnienie tego ich poslannictwa skutkowalo nagroda.

Cz kwi 04, 2019 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
Przecież Ci, sługo papieża ;) , tłumaczyłem, że przyjmuję jak najbardziej każdy werset o nagrodzie (za dobre czy karze za złe) uczynki. Ale - pojmij to w końcu - że zbawienie nie jest zasługą, wypracowanym dobrem, premią na koniec dobrego życia!!"
Wybacz, ale ja czytam Pismo a nie teksty Edena, u którego w dodatku jedno zdanie przeczy drugiemu.

Kolejny raz "niebiblijny katolik" argumentuje Pismem, a "biblijny protestant" powtarza tezy wymyślone przez ludzi.

A najzabawniejsze jest pisanie że "przyjmujesz" te wersety, w sytuacji gdy im wprost zaprzeczasz.

Szkoda tylko że przypisujesz mi twierdzenia, jakich nigdy nie głosiłem. Oczywiście że zbawienie nie zostało "wypracowane" przez człowieka, gdyż jedynym, który mógł to zrobić jest Jezus. Jednak to wcale nie znaczy, że nie wymaga to zasługi człowieka - bowiem Bóg nas szanuje i chce, byśmy byli włączeni w to dzieło.

Kuriozalny pomysł Lutra iż Bóg nas zbawia "ogłaszając świętymi" bez zmieniania nas samych jest esencją braku rozumienia Biblii.

Cz kwi 04, 2019 4:14 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Kuriozalny pomysł Lutra iż Bóg nas zbawia "ogłaszając świętymi" bez zmieniania nas samych jest esencją braku rozumienia Biblii.

Luteraninem nie jestem. Uświęcenie bez zmiany życia nie jest uświęceniem czy zbawieniem!
Mam wrażenie, że myslimy podobnie, ale sposób się wysławiania i nazywania różni nas.
Bywaj zdrów 8)

Cz kwi 04, 2019 4:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie dotyczące ankiety (może trochę dziwne, ale chcę się upewnić): otóż to pracuję z taką książką religijną i forma pracy generalnie sprawia, że chociaż przeczytanie odpowiedniego fragmentu Ewangelii nie zajmuje mi zbyt długo, to jednak oprócz czytania mam rozważać ten fragment i rozważanie mi zajmuje pół godziny (oczywiście to nie jest jedyna forma mojego dziennego czytania, ale nieważne). Powinnam brać pod uwagę tylko czas samego czytania, czy czytania łącznie z rozważaniem? :)

Cz kwi 04, 2019 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Gregor napisał(a):
Paweł dąży do nagrody, a zbawienie nie jest nagrodą tylko darem. Pisze więc o czymś innyn niż starasz się tu wykazać.
Serio?

Barney napisał(a):
Oczywiście że zbawienie jest darem - ale to ani trochę nie zmienia faktu, że jest też nagrodą. Dlaczego? bardzo trafnie opisuje to Katechizm:

To mnie nie dziwi, że stawiasz Katechizm ponad Biblię - taka teologia KRK więc sola Katechizm. W tym co przytoczyłeś jest niebiblijna nauka o wysłużeniu sobie łask. Nie można ich wysłużyć, bo wtedy przestaną być łaskami [Rzym.11.6]:A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.
Wszystko co otrzymujemy od Boga jest z jego łaski, a nie jest wypracowanym grantem i Biblia jasno o tym mówi [Rzym.15.16]:15. (...) Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję.16. A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego.

Eden Ci z resztą wytłumaczył różnice między nagrodą a darem - jest bardzo prosta.
Przytoczyłeś też bardzo ładnie dożo fragmentów mówiących o otrzymaniu nagrody, ale wg Biblii zbawienie żadną nagrodą nie jest - to dar.
Nagroda jest za coś.
Dar jest efektem woli tego kto obdarowuje.
Zbawienie otrzymujemy tu na ziemi [II Kor.6.2]:Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.,
a nagrody otrzymamy w niebie. ;)
Dar zbawienia ≠ nagroda.
Oparłeś się na katechizmie i niestety uwierzyłeś kłamstwu - szkoda.
sam2 napisał(a):
OK. Gregor, w takim razie wiesz o jaka nagrode chodzi.
Mozesz to rozszerzyc?

Postaram się. ;)
Barney przytoczył fragmenty, które mówią o nagrodach, ale jednocześnie wskazują, że te nagrody są wynikiem konkretnego postępowania/uczynków.
Ap.Paweł pisząc, że zdąża do nagrody, wymienia przynajmniej jedną, którą otrzyma nie tylko on, ale każdy zbawiony człowiek [II Tym.4.8]:A teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście jego.

O innej nagrodzie pisze Ap.Piotr [I Piotra 4.5]:A gdy się objawi Arcypasterz, otrzymacie niezwiędłą koronę chwały.

O innych nagrodach możemy poczytać w Objawieniu Jana.

Cz kwi 04, 2019 8:44 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9