Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 22, 2019 11:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Ewolucja 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
HeresJohnny, ja personalnie nic do ciebie nie mam, jak i do nikogo na tym forum. Ja bronię się przed waszymi postawami, poglądami, a nie przed osobami. Dlatego nie należy brać tego do siebie. Mnie Pan Jezus uczy, że sprzeciw wobec Ewangelii wynika z kochania ciemności. Przeczytaj Ewangelię Jana 3:19-21. I to jest mój aksjomat. Ja mogę co najwyżej pytać, jaki to grzech ciężki blokuje ci drogę do Boga? Wszyscy grzeszymy, ale pamiętaj, że są grzechy lekkie i ciężkie. Tylko ciężkie pozwalają demonom blokować umysł. Jakiego ty mesz demona? Homoseksualizm?

Cz kwi 04, 2019 1:41 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
HeresJohnny, ja personalnie nic do ciebie nie mam, jak i do nikogo na tym forum. Ja bronię się przed waszymi postawami, poglądami, a nie przed osobami. Dlatego nie należy brać tego do siebie. Mnie Pan Jezus uczy, że sprzeciw wobec Ewangelii wynika z kochania ciemności. Przeczytaj Ewangelię Jana 3:19-21. I to jest mój aksjomat.

Aksjomat, którego ja nie akceptuję, bo nie mam powodu.
Cytuj:
Ja mogę co najwyżej pytać, jaki to grzech ciężki blokuje ci drogę do Boga? Wszyscy grzeszymy, ale pamiętaj, że są grzechy lekkie i ciężkie. Tylko ciężkie pozwalają demonom blokować umysł. Jakiego ty mesz demona? Homoseksualizm?

Moim demonem jest sceptycyzm i uczciwość intelektualna.
Wiara w Boga jest bezpodstawna, więc nie wierzę.
Tak trudno to pojąć?
Czy Ty naprawdę myślisz, że ateizm to koniecznie jakaś forma buntu? W życiu nie spotkało mnie dosłownie nic, co miałoby warunkować jakąś osobistą niechęć do katolicyzmu, Boga, religii, poza faktem że w drodze rozumowego poznania rzeczywistości uznałem je za bezpodstawne bzdury.

Cz kwi 04, 2019 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Tak trudno to pojąć?
Czy Ty naprawdę myślisz, że ateizm to koniecznie jakaś forma buntu? W życiu nie spotkało mnie dosłownie nic, co miałoby warunkować jakąś osobistą niechęć do katolicyzmu, Boga, religii, poza faktem że uważam to wszystko za bezpodstawne bzdury.

Zobaczymy na Sądzie Ostatecznym te powody :-D

Cz kwi 04, 2019 1:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):

Albo nie. To jest właśnie ten Wasz koronny argument, straszenie karą.
Na swój sposób chciałbym, żeby Allah okazał się prawdziwym Bogiem, a następnie spotkać Cię, Andy72 w tym samym kotle piekielnym. Dałoby mi to sporo satysfakcji. :P

Cz kwi 04, 2019 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie chodzi o kare a o zaspokojenie ciekawosci, Wszyscy poznaja prawdziwe motywacje wszystkich :D

Cz kwi 04, 2019 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
jotef napisał(a):
HeresJohnny, ja personalnie nic do ciebie nie mam, jak i do nikogo na tym forum. Ja bronię się przed waszymi postawami, poglądami, a nie przed osobami. Dlatego nie należy brać tego do siebie. Mnie Pan Jezus uczy, że sprzeciw wobec Ewangelii wynika z kochania ciemności. Przeczytaj Ewangelię Jana 3:19-21. I to jest mój aksjomat.

Cytuj:
Ja mogę co najwyżej pytać, jaki to grzech ciężki blokuje ci drogę do Boga? Wszyscy grzeszymy, ale pamiętaj, że są grzechy lekkie i ciężkie. Tylko ciężkie pozwalają demonom blokować umysł. Jakiego ty mesz demona? Homoseksualizm?

Tak trudno to pojąć?
Czy Ty naprawdę myślisz, że ateizm to koniecznie jakaś forma buntu? W życiu nie spotkało mnie dosłownie nic, co miałoby warunkować jakąś osobistą niechęć do katolicyzmu, Boga, religii, poza faktem że w drodze rozumowego poznania rzeczywistości uznałem je za bezpodstawne bzdury.

Wiec co sprowadza cie na forum katolickie by swoje racje tu przedstawiac?
Nie lepiej bylo by ci pisac na jakims forum naukowym?
Jesli masz naukowe podejscie do rozumienia swiata to wiary nie pojmiesz.
Tak jak szewc nie naprawi silnika odrzutowego jesli nie nauczy sie tego od podstaw, tak i ty nie zrozumiesz wiary jesli nie chcesz, wiec twoje dyskusje i argumenty zwyczajnie mijaja sie z celem.

Cz kwi 04, 2019 2:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Andy72 napisał(a):

Albo nie. To jest właśnie ten Wasz koronny argument, straszenie karą.
Na swój sposób chciałbym, żeby Allah okazał się prawdziwym Bogiem, a następnie spotkać Cię, Andy72 w tym samym kotle piekielnym. Dałoby mi to sporo satysfakcji. :P

Czy jesli ktos powie ci nie idz dalej bo spadniesz w przepasc to wedlug ciebie bedzie to straszenie kara spadniecia w przepasc, czy przestroga ostrzezeniem?

Cz kwi 04, 2019 2:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):

Ok. Zobacz więc jakie ja mam perspektywy. Mogę wejść w okultyzm i byłbym wielkim, wszyscy okultyści wspomagaliby mnie finansowo. Bo bym mądrze gadał. A tak jestem biedny i takim pozostanę, bo wybieram przyszłość. Ty wybierasz chwilowe doznania. Ciebie nawet nie można zaliczyć do grona cwaniaków.

Cz kwi 04, 2019 2:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Ok. Zobacz więc jakie ja mam perspektywy. Mogę wejść w okultyzm i byłbym wielkim, wszyscy okultyści wspomagaliby mnie finansowo. Bo bym mądrze gadał. A tak jestem biedny i takim pozostanę, bo wybieram przyszłość. Ty wybierasz chwilowe doznania. Ciebie nawet nie można zaliczyć do grona cwaniaków.

A skąd wiesz co ja wybieram? Przecież mnie nie znasz. Nie wiesz kim jestem i co robię.
Jakie masz perspektywy? Nie wiem. Ale sobie wmówiłeś, że czeka Cię jakaś nagroda za ciężki los na Ziemi. Ja niestety nie jestem w stanie sobie tego wmówić, a może nawet byłoby to dla mnie w jakiś sposób przydatne. Niestety ale sceptycyzm nie pozwala mi wybierać tego w co wierzę w oparciu o widzimisię.

Cz kwi 04, 2019 2:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A gdybys wiedzial ze dzieki Bogu czlowiek ma mozliwosci o ktorych najlepszym naukowcom sie nie snilo?

Cz kwi 04, 2019 2:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
No i skąd to przeświadczenie, że Wszechświat jest bezwględnie potrzebny, albo nie dało się go uniknąć? Bo tak podpowiada pelikanowi jej ego?

Jeszcze raz, bo widzę, ze cierpisz na sklerozę.
są dwie opcje:
a) Wszechświat ma przyczynę
b) Wszechświat nie ma przyczyny
Jeśli ma przyczynę, to znaczy że nie jest konieczny. Teista powie, że został stworzony przez Boga i wówczas to Bóg jest bytem koniecznym.
Jesli nie ma przyczyny, to znaczy, ze jest konieczny, a tym samym nie da się go uniknąć.
Więc to nie ego Pelikana tak podpowiada, tylko LOGIKA. Szkoda, ze tego w szkole nie uczą. Od razu by ubyło forumowych ateistów :(
Cytuj:
Nie wiem. I Ty też nie. :P

Ja wiem, bo potrafię logicznie myśleć.
Nie można uniknąć czegoś, co JEST a nie ma przyczyny.
Cytuj:
Nawet gdybym odczuł jakiś wstrząs, nie wpłynęłoby to na rzeczywistość. Gdyby się okazało, że byłaś adoptowana i dowiadujesz się o tym po dwudziestu kilku latach swojej egzystencji, Twój szok nie wpłynie na fakt, że byłaś adoptowana.

Przecież Ty nic nie rozumiesz z tego, co się do Ciebie mówi. Zetrzyj tę pianę z pyska, może.
Nie chodzi o to, że coś się zmienia fizycznie, kiedy sobie uświadomisz, że Wszechświat jest konieczny, tylko ze to Cię zaprowadzi do spraw ostatecznych. Dojdzie do Ciebie, co to oznacza. Że tak pojmowany Wszechświat jest Bogiem.
Cytuj:
Ponadto, przykład z ludźmi wyciągnęłaś(jak zwykle zresztą) ze swojej pupy, bo jakby nie było według założeń przyjętych na potrzebę tej dyskusji wszystko we Wszechświecie ma przyczynę, a o ile mi wiadomo, ludzie są we Wszechświecie.

Ale w ramach tej dyskusji stwierdziłeś, że fizycy teoretyczni nie są tego pewni, więc wyobraźmy sobie, że ludzie są jednym z tych elementów, których nie da się fizycznie wyjaśnić.
Cytuj:
Reaguję w taki sposób, na jaki zasługują Twoje zabawy w karuzelę i zmuszanie do przerabiania tych samych rzygowatych gdybologii.
Nie musisz adresować swoich postów do mnie, jeśli Ci się nie podobają moje odpowiedzi. Niestety wiem, że w swoim przeświadczeniu musisz szerzyć swoje urojenia i wpychać je w każdą dyskusję, więc dalej będziesz to robić.

Mam nadzieję, że Ci ulżyło. Celowo będę się podkładać, żebyś miał jakiś worek treningowy dla wyładowania negatywnych emocji :roll:

Cz kwi 04, 2019 2:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):

Każdy ma inne pokusy...

Cz kwi 04, 2019 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):

Ty jesteś sceptyczny w stosunku do wszystkiego poza własnym sceptycyzmem.

Jak Cię czytam, przypominam sobie taką debatę pomiędzy teistą a ateistą:
https://www.youtube.com/watch?v=eriaJBc5Nas
Serdecznie Ci polecam.

Najczęsciej pojawiące się frazy w ustach ateisty "Nie wiem", "Nie da się stwierdzić, "Nie wiadomo". Zabawnie się go słucha, jak się miota nerwowo w swojej niewiedzy.

Nic pozytywnego na ateizmie nie sa się zbudować. Tylko nerwowa negacja.

Cz kwi 04, 2019 2:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jeszcze raz, bo widzę, ze cierpisz na sklerozę.
są dwie opcje:
a) Wszechświat ma przyczynę
b) Wszechświat nie ma przyczyny
Jeśli ma przyczynę, to znaczy że nie jest konieczny. Teista powie, że został stworzony przez Boga i wówczas to Bóg jest bytem koniecznym.
Jesli nie ma przyczyny, to znaczy, ze jest konieczny, a tym samym nie da się go uniknąć.
Więc to nie ego Pelikana tak podpowiada, tylko LOGIKA. Szkoda, ze tego w szkole nie uczą. Od razu by ubyło forumowych ateistów :(

A co logika odpowie na stwierdzenie, że nie wiadomo, czy pytanie o przyczynę ma jakikolwiek sens w przypadku genezy Wszechświata, jeśli przyczynowość jest nierozerwalnie związana z czasem? Zdaj sobie w końcu sprawę z tego, że stosowanie analogii i odwołań do znanej nam rzeczywistości w tym przypadku jest bezprzedmiotowe, dopóki nie będziemy dysponowali jakimiś konkretami.
Cytuj:
Ja wiem, bo potrafię logicznie myśleć.
Nie można uniknąć czegoś, co JEST a nie ma przyczyny.

Ale to nie znaczy, że coś co nie ma przyczyny musiało koniecznie zaistnieć.
I kto tu ma problemy z logiką? Hę, mój pierzasty worku treningowy?
Cytuj:
Przecież Ty nic nie rozumiesz z tego, co się do Ciebie mówi. Zetrzyj tę pianę z pyska, może.
Nie chodzi o to, że coś się zmienia fizycznie, kiedy sobie uświadomisz, że Wszechświat jest konieczny, tylko ze to Cię zaprowadzi do spraw ostatecznych. Dojdzie do Ciebie, co to oznacza. Że tak pojmowany Wszechświat jest Bogiem.

Ale ja sobie nie uświadomię, że Wszechświat jest konieczny, bo obecnie nie mam ku temu powodów.
Cytuj:
Ale w ramach tej dyskusji stwierdziłeś, że fizycy teoretyczni nie są tego pewni, więc wyobraźmy sobie, że ludzie są jednym z tych elementów, których nie da się fizycznie wyjaśnić.

Ale dyskusja jest o całym Wszechświecie, a nie czymś co w nim zaistniało.
Cytuj:
Mam nadzieję, że Ci ulżyło. Celowo będę się podkładać, żebyś miał jakiś worek treningowy dla wyładowania negatywnych emocji :roll:

Dziękuję. Będę bił bez litości.

Cytuj:
Najczęsciej pojawiące się frazy w ustach ateisty "Nie wiem", "Nie da się stwierdzić, "Nie wiadomo". Zabawnie się go słucha, jak się miota nerwowo w swojej niewiedzy.

Bycie szczerym ma to do siebie, że nie zawsze jest efektowne i powala na kolana. Osobiście uważam, że jednak jest bardziej wartościowe niż zmyślanie. Bo w przypadku gdy ateista czegoś nie wie, pelikan najprawdopodobniej rówież nie, tylko jej się wydaje, że wie.

Cz kwi 04, 2019 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ateisci wiedza ze skoro tyle ludzi wierzy, to cos w tym jest. Niedopuszczaja jednak mysli ze tym czyms Jest ktos kogo nazywamy Bogiem.
Nawet biorac matematyczne prawdopodobienstwo to jest ono dla nich swiadomoscia ze cos w tej wierze jest i dlatego ciagnie ich do forow takich jak to, by swoimi argumentami zagluszyc wlasna logike i sumienie, by latwiej bylo im zyc w ateistycznych pogladach.
Niemniej sam fakt pojawiania sie ich na takich forach swiadczy o tym ze maja ta swiadomosc ze wiara jest prawdziwa i sa to fakty tylko trudno je udowodnic naukowo.
To takie mozna by powiedziec negatywne pocieszanie sie ze maja racje.

Cz kwi 04, 2019 2:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona