Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 14, 2020 5:23 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
 Ewolucja 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
I tak to jest gadać z wierzącymi, staczanie się w dół coraz głębiej i głębiej. Szkoda czasu i atłasu. Ja już mam dość i wysiadam.

Śr kwi 03, 2019 6:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Po raz kolejny pytam: Skąd wiesz, że Wszechświat miał początek i że musiał mieć przyczynę?

Przecież Wszechświat istnieje w czasie - proste.

Śr kwi 03, 2019 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Ponadto, twierdząc że na początku jest Bóg wcale tego problemu nie rozwiązujesz, bo jeśli wszystko musiało mieć początek, musisz konsekwentnie stosować tę zasadę i stwierdzić, że Bóg też musiał mieć początek.

Litosci.
Znowu musze dawac link do kostek domina.

Śr kwi 03, 2019 6:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy 72
Każde obsesje choć z czegoś wynikają, zaciemniają umysł. Wtedy skrótowo odrzucamy to co mało, bądz w ogóle nie umiemy poznać. Nie znając także zasad ewolucji uznajemy że jej nie było, czy nie tak? Sprawa tylko woli poznawczej danej osoby, a wszystko co istnieje układa się w sensowną i zrozumiałą całość. Tu każdy ma wybór, w jakim stopniu zadowoli się tym co poznał. Czy to co poznał to już wszystko, czy nie chce poprzestać tylko na tym co poznał dotychczas. Dla nas ludzi to czego nie znamy nie istnieje. Ciekawość świata jednak temu zaprzecza, że poznając go bardziej rozrasta się on niewyobrażalnie do olbrzymich rozmiarów. To wielu z nas kocha. Wiara pomaga nam w tym kierunku poznawczym, niezależnie od przeszkód jakie są. Bo wiemy że Bóg ( prawda) nie ma końca i początku. Więc trzeba go szukać w przeszłości i przyszłości bezustannie. Że to trud to prawda, lecz i radość większa jeśli coś odkryjemy. Zostaw innym błogą gotowiznę poznawczą, jeśli to ich kręci. A te zaczepki że Bóg musi mieć początek, daruj sobie z odpowiadaniem na nie. One są jedyną możnością by nas zaczepiać, w sensie łapać na tym że coś nie wiemy. Tylko my też wiemy czego nie wiemy, Ameryki tym nie odkrywają.
Czymś się muszą dowartościować. Do dowartościowania też mają prawo. Wez to jako ofiarę swą dla nich, jak nauczył nas Jezus Chrystus.

Śr kwi 03, 2019 7:02 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
HeresJohnny napisał(a):
Po raz kolejny pytam: Skąd wiesz, że Wszechświat miał początek i że musiał mieć przyczynę?

Przecież Wszechświat istnieje w czasie - proste.

Wszechświat istnieje w czasie? Hę? Czas jest właściwością Wszechświata, która dotyka tego, co się znajduje w nim, a Wszechświat nie jest sam w sobie zanurzony, żeby jej podlegać.
robaczek2 napisał(a):
Litosci.
Znowu musze dawac link do kostek domina.

Myślę, że to "litosci" to Ci na nagrobku napiszą, bo ewidentnie tego słowa nadużywasz, szczególnie gdy nie masz ochoty w ogóle się do meritum odnieść.
Możesz zamiast tego wyjaśnić dlaczego jest w Waszym mniemaniu tak, że jeśli wszystko ma przyczynę, to może sobie istnieć coś co jednak przyczyny nie ma. :-D
A jeśli chcesz porównywać Wszechświat do domina, to sam Wszechświat nie jest kostką, tylko stołem na którym to domino jest "puszczane w ruch", więc ta cała analogia rozsypuje się już u podstaw. To jest ten sam błąd, który powyżej prezentuje Andy72.

Ostatnio edytowano Śr kwi 03, 2019 7:08 pm przez HeresJohnny, łącznie edytowano 1 raz

Śr kwi 03, 2019 7:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
I tak to jest gadać z wierzącymi, staczanie się w dół coraz głębiej i głębiej. Szkoda czasu i atłasu. Ja już mam dość i wysiadam.

Wygląda na to, ze pasjami lubisz się tak staczać. Wręcz jakiś przymus czujesz.

Śr kwi 03, 2019 7:07 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jesteście silni na takich forach i w społeczeństwie, bo jest was dużo i dodaje wam to animuszu. Ale nie macie żadnych racjonalnych argumentów na poparcie swoich wierzeń i dobrze o tym wiecie.

Śr kwi 03, 2019 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja jestem tylko jeden taki ;-) ale dobrze że zaliczasz mnie do "onych" bo jestem taki "katolik pretensjonalny", to znaczy mam pretensję do bycia katolikiem, a z samym byciem różnie wychodzi.

Śr kwi 03, 2019 7:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sam się zaliczasz do onych, to twoja decyzja. Moja jest, nie zaliczać się do onych, choć dawałoby mi to profity, wsparcie społeczne i akceptację innych.

Śr kwi 03, 2019 7:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Jesteście silni na takich forach i w społeczeństwie, bo jest was dużo i dodaje wam to animuszu. Ale nie macie żadnych racjonalnych argumentów na poparcie swoich wierzeń i dobrze o tym wiecie.

Szczerze mówiąc, sama się w tym wątku jakoś nie wykazałaś pod względem dyskusji merytorycznej, natomiast pyskówka wychodzi Ci bardzo dobrze. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy tutaj wchodzą tylko po to, by sprowokować(np. robaczek2), ale jednak jeśli zarzucasz coś innym, nie bądź hipokrytką.

Śr kwi 03, 2019 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Możesz zamiast tego wyjaśnić dlaczego jest w Waszym mniemaniu tak, że jeśli wszystko ma przyczynę, to może sobie istnieć coś co jednak przyczyny nie ma.

No przeciez sam to wyjasniles przywolujac "twierdząc że na początku jest Bóg".
Cytuj:
sam Wszechświat nie jest kostką, tylko stołem

Alez skad. Wszechswiat jest zolwiem.

Jak slusznie zauwazyles staram sie prowokowac towarzystwo aby jednak stosowali w swoich wypowiedziach jakies reguly aby ich wypowiedzi byly spojne. A nie - wszechswiat jest stolem bo tak sobie Johnny wymyslil.

Śr kwi 03, 2019 8:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):

Czyli unikasz odpowiedzi. Typowe.
Cytuj:
Alez skad. Wszechswiat jest zolwiem.

Jak slusznie zauwazyles staram sie prowokowac towarzystwo aby jednak stosowali w swoich wypowiedziach jakies reguly aby ich wypowiedzi byly spojne. A nie - wszechswiat jest stolem bo tak sobie Johnny wymyslil.

Dobrze wiesz o co mi chodziło.
To tak jakby napełnić balon wodą(czasem), a następnie stwierdzić że wszystko co znajduje się w balonie jest mokre i sam balon(Wszechświat) musi być mokry. Jakimś sposobem jednak ja potrafię napełnić balon wodą, dotykać go i mieć suche ręce, bo od zewnętrznej strony tego balonu nie moczyłem wodą.
Rozciąganie reguł dotyczących tego, co jest wewnatrz Wszechświata na to co jest na zewnątrz Wszechświata to nieuprawniona gdybologia. I taką gdybologią jest mówienie, że Wszechświat musiał mieć przyczynę.

Śr kwi 03, 2019 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
W świecie fizycznym wszystko co istnieje, ma jakąś przyczynę. Jeśli wszechświat nie ma przyczyny (istnieje od zawsze jako nieskończony ciąg przyczynowo-skutkowy), to oznacza, że wykracza poza świat fizyczny, a więc przynajmniej częściowo przynależy do rzeczywistości transcendentnej, którą niektóre religie nazywają Bogiem. Bytem koniecznym. JESTEM KTÓRY JESTEM.

Śr kwi 03, 2019 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

Czyli unikasz odpowiedzi. Typowe.

Przepraszam. Prosciej nie potrafie. Moze poczytaj o indukcji matematycznej lub zobacz jakis film o kostkach.
Pelikan mnie ubiegl z jednym z wyjasnien z przyczynowoscia.

Śr kwi 03, 2019 8:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
W świecie fizycznym wszystko co istnieje, ma jakąś przyczynę.

A skąd masz taką pewność? Bo wielu fizyków teoretycznych takowej nie ma. Tak naprawdę to jest tylko uproszczenie przyjęte na potrzeby dyskusji, żeby niepotrzebnie nie zbaczać z tematu.
Cytuj:
Jeśli wszechświat nie ma przyczyny (istnieje od zawsze jako nieskończony ciąg przyczynowo-skutkowy), to oznacza, że wykracza poza świat fizyczny, a więc przynajmniej częściowo przynależy do rzeczywistości transcendentnej, którą niektóre religie nazywają Bogiem. Bytem koniecznym. JESTEM KTÓRY JESTEM.

Wypadałoby wykazać, że istnieje cokolwiek poza światem fizycznym(rzeczywistością). Ale to już po udowodnieniu, że wszystko w świecie fizycznym ma przyczynę.

robaczek2 napisał(a):
Przepraszam. Prosciej nie potrafie.
Pelikan mnie ubiegl z jednym z wyjasnien z przyczynowoscia.

Czyli jednak ucieczka. Do przykładu z balonem się nie odniesiesz, bo zdałeś sobie sprawę, że rozniósł Twoje apologetyczne mrzonki na kawałki.

Śr kwi 03, 2019 8:28 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona