Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 04, 2020 1:44 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Ciąg dalszy pytań do ateistów 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Post Ciąg dalszy pytań do ateistów
Ponieważ temat został zamknięty, jestem zmuszony założyć drugi. Proszę tutaj o dyskusje merytoryczne i bez kłótni. Rozmawiajmy ze sobą jak z najlepszymi przyjaciółmi.

Ktoś wcześniej zarzucił mi, że dobrze iż wierzę w Boga, bo w przeciwnym wypadku zabijałbym. Zarzut był taki, że gdyby nie moja wiara, to robiłbym złe rzeczy.

Przyszło mi do głowy takie pytanie do ateistów:
Czy złe jest tylko to, co jest zabronione przez prawo państwowe? A może niekoniecznie?
Moja wiara przykładowo jasno mówi, że morderstwo, kazirodztwo, homoseksualizm to złe uczynki, ale tylko ten pierwszy jest zabroniony i karany w Polsce. Co do kazirodztwa to nie jestem pewny. W każdym razie we Francji, Hiszpanii i Portugalii kazirodztwo jest dozwolone. Nie wiem tylko czy chodzi o seks, czy również o śluby cywilne. Wiadomo, że i tak ludzi się nie upilnuje i jeżeli brat z siostrą zechcą ten tego to i tak to zrobią. Jak ludziom zakazać kazirodztwa i homoseksualizmu? Nie da się. Ale tak naprawdę niczego nie da się zakazać. W tym wszystkim chodzi o to co uważamy za zło i za co przewidziana jest kara.

Ile stosunków homoseksualnych musi mieć za sobą homoseksualista, żeby być uznanym za homoseksualistę? Mówi się, że raz w d**ę to nie pedał. Czy homoseksualista jest w ogóle homo, skoro nigdy nie współżył z osobą tej samej płci? Czy homoseksualizm to tylko stosunek płciowy osób tej samej płci, czy coś więcej? Bo jeżeli jest to tylko stosunek płciowy to oznacza, że osoby nigdy nie współżyjące nie mają żadnej orientacji seksualnej, czyli są aseksualni.
Jeżeli ktoś jest homo w sensie, że podobają mu się osoby tej samej płci, ale jest gorliwym katolikiem, nie chce zgrzeszyć i nigdy nie współżył, to taki ktoś ma grzech? Grzechem jest homoseksualizm czy akt homoseksualny?

I wracając do tematu. Czy dla ateisty kazirodztwo i homoseksualizm są złe tak samo jak np. morderstwo?

Moje wnioski są takie:
1. Jeżeli ktoś raz zamordował (zabił z premedytacją) to jest mordercą do końca życia i ma grzech, ale jeżeli "tylko" chciałby zamordować ale tego nigdy nie zrobi, to mordercą nie jest.
2. Jeżeli ktoś raz dobrowolnie współżył z osobą tej samej płci to jest homoseksualistą i ma grzech, ale jeżeli "tylko" chciałby współżyć z osobą tej samej płci ale tego nigdy nie zrobi, to homoseksualistą nie jest.

"Chcenie" niestety również jest grzechem. Jest to grzeszenie myślą, ale nie uczynkiem. Tego jednak nie da się ukarać, bo nie da się spojrzeć w myśli człowieka. Nie zmienia to jednak faktu, że myśli mogą być złe, czyli grzeszne.

Wt kwi 02, 2019 6:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Post Re: Ciąg dalszy pytań do ateistów
https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 39#p779739
Cytuj:
V Konsekwencje nieprzestrzegania regulaminu

5. Szczególnie zabronione jest ponowne wklejanie usuniętych postów lub kontynuacja zamkniętych tematów, zaśmiecanie forum (spamowanie, troling, reklama), krytyka administracji/ moderacji poza przeznaczonym do tego wątkiem, ignorowanie decyzji i upomnień moderacji, drwiny, wulgaryzmy, prowokacje, obrażanie lub ujawnianie prywatnej korespondencji i "danych wrażliwych".

Wt kwi 02, 2019 7:24 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ]