Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 21, 2019 6:18 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Odnowa i Oaza a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odnowa i Oaza a katolicyzm
Jockey napisał(a):
Praktyka o której piszesz jest rownież omówiona i jest stanowisko negatywne.

Kwestia pojawia się taka: czy ludzie uczestniczący w tego typu spotkaniach mają tego świadomość?
Czy ktoś nie powinien ich "z ambony" poinformować o tym negatywnym stanowisku?
Powinni dowiedzieć się gdzie jest rodowód tych "upadków", który duch się za tym kryje. Takie jest zadanie pasterzy. Mają przecież chronić owce.
Tyle, że w czasach zamętu nie wiadomo gdzie wróg, a gdzie swój..
H2O napisał(a):
Kim Wilde ma piękny głos. Niestety nie slyszę w podlinkowanym materiale nikogo o podobnej barwie. W którym miejscu?

https://youtu.be/wR4qiRQyLQg?t=15493
Mniej więcej od tego momentu, kobiecy wysoki, nieco zadziorny, trochę taki góralski głos, który współgra z muzyką. I o to mi chodziło, że to jest pod kontrolą rozumową, a nie jakieś samopas wypuszczane z siebie dźwięki tworzące kakofonię.
Nieco podobny efekt osiąga wokalista System of a down.

Pn maja 27, 2019 9:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
"Upadki" są generalnie potępione przez same służby Odnowy - niestety lokalni liderzy mają do zarządzeń przełożonych podobny stosunek jak średniowiecznicy. Temat był omawiany na forum, podawałem też te dokumenty.

Pn maja 27, 2019 9:39 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
"Upadki" są generalnie potępione przez same służby Odnowy

Mógłbyś podać przykłady tego potępiania, jakieś linki do wypowiedzi.
Dzisiaj, w czasie youtuba, czy innych mediów społecznościowych nie ma chyba problemu, by powiedzieć ludziom wszem i wobec jakie jest stanowisko Kościoła co do tego zjawiska.
Ja mam doświadczenie odwrotne, że "generalnie" ludzie o tym rzekomo generalnym potępianiu nie wiedzą..

Pn maja 27, 2019 9:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tutaj masz ten temat w miarę uporządkowany http://analizy.biz/marek1962/upadek.pdf

Pn maja 27, 2019 12:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Tutaj masz ten temat w miarę uporządkowany http://analizy.biz/marek1962/upadek.pdf

No faktycznie. Dobra robota.
Ale z całym szacunkiem, tutaj potrzebny jest autorytet księdza, biskupa, czy nawet całego episkopatu. Wysmarowaliby jakiś list bazujący na tego typu analizie, odczytano by to w kościołach, jak chociażby ostatnio o Nic nie mów nikomu i wtedy jakiś efekt by osiągnięto. A tak, to jest gdzieś tam tekst zredagowany przez świeckiego w jakiejś niszy..
Oddziaływanie: minimalne..
Zresztą nie wiem, czy nawet autorytet naszego Episkopatu, by tu coś faktycznie wskórał. Wydaje się, że są zbyt potężne siły w to zaangażowane..
ps. Okiem tutejszej moderatorki jestem jakoby prawosławnym, tak więc nie będę wyprowadzał jej z błędu i przytoczę słowa prawosławnego z tej analizy, które najdobitniej określają to zjawisko:

To niedorzeczność, kiedy niektórzy „charyzmatyczni” apologeci próbują utożsamić te zdziecinniałe i histeryczne doświadczenia, które są dostępne dla absolutnie każdego, z objawieniami Bożymi, które otrzymywali najwięksi z świętych, jak św. Paweł, na drodze do Damaszku czy św. Jan na wyspie Patmos. Święci ci padali na twarz przed prawdziwym Bogiem (bez konwulsji i z pewnością bez śmiechu), podczas gdy to pseudochrześcijaństwo
polega jedynie na reagowaniu na obecność natarczywego ducha, a
uwielbienie kieruje się na siebie samych. Jeśli te „charyzmatyczne” doświadczenia są w ogóle przeżyciami religijnymi, to są to pogańskie doświadczenia religijne; i w rzeczywistości wydają się mieć dużo wspólnego z mediumistycznymi obrzędami inicjacji opętania przez demony, które jest wynikiem ‘wewnętrznej siły wchodzącej do jaźni próbującej przejąć nad nią kontrolę’ (…). Doświadczenia te wiążą się – kiedy są
prawdziwe a nie jedynie spowodowane sugestią – nie tylko z rozwojem mediumicznych umiejętności, ale i faktycznym opętaniem przez ducha. Ludzie ci wydają się mieć rację, iż są „napełnieni duchem” – nie jest to jednak z pewnością Duch Boży!”

Pn maja 27, 2019 3:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Patrząc na to co się na świecie dzieje. Ta promocja LGBT, najazd muzułmanów, promocja wszelkich obrzydliwości i w czasach ostrej demoralizacji naszych dzieci musimy się temu przeciwstawiać. Nie będzie to możliwe jeśli chrześcijanie nie bedą mowić jednym głosem. Jak chrześcijanie bedą walczyć ze sobą zostaną rozbici jeszcze bardziej i zepchnięci na margines.
Nie jestem wielkim zwolennikiem ekumenizmu ale czasy są takie ze musimy ze wszystkimi próbować się dogadywać ponad podziałami.

Kiedyś czytałem jak po śmierci Jezusa, wypełnia się "uderze w pasterza, a rozprosza się owce". I był tam przykład np. uczniów idących do ciepłych źródeł w Emaus. Ale obok tych "rozproszonych", była pokazana druga grupa uczniów, ktora właśnie "w obawie przed żydami" się spotyka, a "drzwi były zamknięte". I widać tam też ludzi przetraconych, ktorym ukazujacy się Jezus wytyka brak wiary. A w następnym wersecie mowi do nich "idźcie i głoście.."Taki paradoks.

Zmartwychwstanie Jezusa i doświadczenie żywego Jezusa to jedna z takich nielicznych prawd, ktora stworzyła Kościoł. Inne mozna studiować, obserwować ich rozwój, zmianę, ale Zmartwychwstanie ? Spotykają się ludzie kompletnie zlamani i rozbici, tworzą zamknięty na świat Kościół, Kościoł bez wiary, ale ostatecznie pobudza ich do działania z mocą nie strach, ale wiara i głoszenie żywego Chrystusa. Myślę że lepiej i bardziej ewangelicznie było by w tą stronę iść, myśląc o jedności. Jest taki przykład w ST. Bóg pokazuje prorokowi dolinę wypełnioną wypalonymi od slonca, bialymi koscmi. Mowi mu - prorokuj do tych kości. I ten w posłuszeństwie zaczyna głosić Slowo do kości. I one zaczynają ozywac.

Pn maja 27, 2019 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
* akurat prawosławni mają tak bardzo rozwiniete narzędzia do podważania autorytetu i powagi Kk, że na tym forum probowali swojego czasu negacji świętości Franciszka z Asyżu przypinajac mu tzw. Latke prelestii czyli zwiedzenia duchowego. Prym w tym w prawoslawiu wiedzie niejaki prof. Osipov.

Jakoś mnie nie dziwi, że twoje zainteresowania idą w kierunku tak zamkniętego Kościoła i tej jego części, która jest usposobiona do nas jak by nie bylo wrogo.

Pn maja 27, 2019 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ciekawe, bo ja myślałem że Boga spotyka się na pustyni. Przecież młody wytrzyma każde warunki a stary rekolekcji nie potrzebuje, bo i tak ich nie posłucha,

Ciekawe, przez całe dotychczasowe życie myślałam,że każdy potrzebuje rekolekcji, skoro nawet papież je odprawia...

Przepraszam, rzeczywiście źle się wyraziłem, każdy potrzebuje, ale staremu rekolekcje mało albo nie dają nic, bo starszy człowiek ma poglądy głupie czy mądre, ale już zwykle ustalone a i nie chce słuchać tylko potrzebuje słuchacza.

Wt maja 28, 2019 1:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Patrząc na to co się na świecie dzieje. Ta promocja LGBT, najazd muzułmanów, promocja wszelkich obrzydliwości i w czasach ostrej demoralizacji naszych dzieci musimy się temu przeciwstawiać. Nie będzie to możliwe jeśli chrześcijanie nie bedą mowić jednym głosem. Jak chrześcijanie bedą walczyć ze sobą zostaną rozbici jeszcze bardziej i zepchnięci na margines.
Nie jestem wielkim zwolennikiem ekumenizmu ale czasy są takie ze musimy ze wszystkimi próbować się dogadywać ponad podziałami.

Oho, wypisz wymaluj myślenie ojców soboru VII: "jest zimna wojna, grozi nam katastrofa nulearna, łączmy się z protestantami w walce o pokój".
Metoda?
Katolicyzm "obcina kanty" dla protestantyzmu, protestantyzm zostaje w miejscu.

Wt maja 28, 2019 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):

Oho, wypisz wymaluj myślenie ojców soboru VII: "jest zimna wojna, grozi nam katastrofa nulearna, łączmy się z protestantami w walce o pokój".
Metoda?

Nie, Kosciol jest tym czym jest i musi pozostac, a reszta sie wyklaruje wokol Kosciola.
Bledy przelozonych sa bledami, ale konsekwencje i tak beda, bo beda konsekwencje-skutki tych bledow.

Wt maja 28, 2019 2:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Metoda?

Bzdura. Tworzenie Kościoła "w obawie" to wg Kk tworzenie z Kościoła wspólnotę zamkniętą. Ekumenizmowi nigdy nie przyświecała taka idea, a spotkania inicjowane np. przez Cerkiew prawosławna z w/w pobudek, ostatecznie konczyly się niczym konkretnym. Katolicyzm w oparciu o doświadczenia również własnej historii i Ewangelii, uważa że takie przesłanki są zbyt slabe do budowania jedności, wręcz destrukcyjne.

*A ty w dzień Sadu Ostatecznego, za to całe tutaj chlapanie jezorem, z każdego bezużytecznie wypowiedzianego slowa zdasz sprawę przed Jezusem.

Wt maja 28, 2019 3:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Jakoś mnie nie dziwi, że twoje zainteresowania idą w kierunku tak zamkniętego Kościoła i tej jego części, która jest usposobiona do nas jak by nie bylo wrogo.

Barney go cytował w swojej analizie i co z tego? Nie można? Od razu jest się ruskim agentem i miłośnikiem prawosławia?
Widzę, że kampanijny przekaz pisowski się upowszechnia jak gangrena.
Wg takiego (nie)myślenia tylko można powoływać się na z góry określone autorytety.
I dlaczego wypowiadasz się w liczbie mnogiej? Ilu was tam mieszka? Legion?

A o odnośnie tematu. W ramach odnowy Kościoła rozpoczyna się ekumeniczny dialog z ziemią..
W wygłoszonym wówczas przemówieniu papież Franciszek wezwał tubylców do pomocy w kształtowaniu kultury lokalnych kościołów w regionie Amazonii. Wezwał również do pomocy w tworzeniu Kościoła z twarzą amazońską, tubylczą. Z kolei w 2019 roku Franciszek podał ludność tubylczą jako wzór tak zwanego dialogu z ziemią. Podkreślił potrzebę nauki od tych ludów.

http://www.pch24.pl/przygotowania-do-synodu-amazonskiego--slynny-wodz-indian-w-watykanie-,68571,i.html#ixzz5pEFLU2kz

Kapitan planeta i planetarianie..

Wt maja 28, 2019 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Metoda?

Bzdura. Tworzenie Kościoła "w obawie" to wg Kk tworzenie z Kościoła wspólnotę zamkniętą. Ekumenizmowi nigdy nie przyświecała taka idea(...)

Tak? To powiedz to arcybiskupowi Karolowi Wojtyle:
viewtopic.php?p=1141024#p1141024

Wt maja 28, 2019 4:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Jozek napisał(a):

Barney go cytował w swojej analizie i co z tego? Nie można? Od razu jest się ruskim agentem i miłośnikiem prawosławia?

Inaczej sprawa ma się z Barneyem , a inaczej z tobą czy Wespecjanem. Ten drugi wrzuca(l) nie wiem, nie śledzę na bierzaco, codziennie niemal filmiki z różnych części świata, dowodzac swoich chorych tez. A że nie śledzę twoich wpisów, a sam przyznales że ich treść wzbudziła wcześniej wątpliwości Merrs o sympatyzowanie z prawoslawiem, to najzwyczajniej pokazałem Ci również ciemna stronę prawosławia, którego autorytetu przy całej mojej sympatii do Barneya i szacunku do jego pracy, nikt zobowiązany brać pod uwagę nie jest. Nie dziwi mnie wiec zainteresowanie tym fragmentem, podobnie jak nie dziwia mnie juz zainteresowania Wespecjana i wstawianie filmików yt.
Cytuj:

Widzę, że kampanijny przekaz pisowski się upowszechnia jak gangrena.
Wg takiego (nie)myślenia tylko można powoływać się na z góry określone autorytety.[/code]

Cześć nazywam sie Jacek Kurski. Przejrzałes mnie.
Nie moj drogi, to nie propaganda ani żadne zabiegi socjotechniczne sprawily ze tak jesteście postrzegani, tylko wasze niezdrowe zainteresowania, ktorym poswiecacie większość swojego czasu na forum.
Cytuj:
I dlaczego wypowiadasz się w liczbie mnogiej? Ilu was tam mieszka? Legion?

Swojego czasu na forum. * Nam na forum dowodzili zwiedzenia Sw Franciszka.
Cytuj:
A o odnośnie tematu. W ramach odnowy Kościoła rozpoczyna się ekumeniczny dialog z ziemią..

[/quote]

Czyli jak zwykle nie wiem o co chodzi, z czego to wynika , jakie sa przeslanki, ale się wypowiem i postrasze. Jeszcze wiecej Pch i ci sie skóra zmieni w luske.

Wt maja 28, 2019 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jozek napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Metoda?

Bzdura. Tworzenie Kościoła "w obawie" to wg Kk tworzenie z Kościoła wspólnotę zamkniętą. Ekumenizmowi nigdy nie przyświecała taka idea(...)

Tak? To powiedz to arcybiskupowi Karolowi Wojtyle:
viewtopic.php?p=1141024#p1141024

Bez znaczenia. Jedna, wycieta z pelnego kontekstu jaskółka, wiosny nie czyni. Zwłaszcza jako argument gościa, który twierdzi ze Kościoł jest wspólnota nader otwartą.

Wt maja 28, 2019 8:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona