Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 20, 2019 7:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Odnowa i Oaza a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odnowa i Oaza a katolicyzm
Jozek napisał(a):
Jeszcze wiecej Pch i ci sie skóra zmieni w luske.

Od PCH24 racz się łaskawie odstosunkować, panie smoczy języku.
Dzięki temu portalowi wiele przemilczanych prawd, faktów jest dostępnych polskiemu katolikowi. Inne tzw. "katolickie" media częstokroć robią za pavulony, tak jak i twoje tutaj pisarstwo..

Wt maja 28, 2019 9:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
@ watchman
To poważne oskarżenie, bo czytam, że zarzucasz mu baumanowską filozofię. Czy nie po raz kolejny? To jednak mijanie się z prawdą. Nie sądzę, że rozumie ekumenizm jako rozwadnianie katolicyzmu prowadzące do zgody na wspólnie odprawiane msze i interkomunię. Spróbuj dowiedzieć się co sądzi o sakramentach? Niewiele jest miejsc w Europie, gdzie konfesjonał poprzedza komunię świętą, więc co Jożek myśli o tym? Zapytaj o to komu Bóg zlecił posługę pojednania? Uważa, że samorozgrzeszenie się wystarcza? Zapytaj o to, czy podstawowym zadaniem Kościoła są dzieła milosierdzia czy też głoszenie Ewangelii? Jakiej? Dopytaj jak on rozumie miłosierdzie? Jak uzyskasz odpowiedzi, będą podstawy do wnioskowania o rozmyciu wiary.
Nie zarzucisz mu odstępstw od Tradycji, tyle sama widzę.

Kiedy potraktowaleś cały katolicyzm po macoszemu i wyeksponowałeś prawosławie jako matecznik, zapytałam o konwersję. Mialam jednak przed oczami fakty.

To wątek o ruchach charyzmatycznych. Sama byłam świadkiem niby upadków i zachęcaniem do beblania, pfff mówienia językami. Byłam tam i widzialam zachwyt ludzi. Czułam się jednak jakbym była odgrodzona lustrem. Nic mi się nie udzieliło a wiem, że emocje są zaraźliwe. Skorzystałam, bo homilie były niesamowiete. Hindus , który je prowadził dostał później misję tłumaczenia Biblii dla Hindusów. Na tych rekolekcjach charyzmatycznych, gdzie weszłam jako gość, uświadomilam sobie, że Biblii nie można czytać powierzchownie, bo to co najważniejsze jest ukryte. Byłam zauroczona powiązaniem ST i NT.
Rekolekcje nie były straconym czasem. Nie podobało mi się sterowanie emocjami tłumu. Inni się poddali. I tu też nie potrafię odnieść się krytycznie. Czasem te doznania emocjonalne rozpoczynają przygodę z prawdziwym Chrystusem Ukrzyżowanym. Czasem to pójście w stronę emocjonalności zielonoświątkowej. To, że oni rosną w siłę i wysysają wiernych z Kościoła katolickiego to złożona znów sprawa. Na drugim biegunie wierni też są wyprowadzani.
Nie ekumenizm szkodzi, ale ekumenizm bezmyślny, który prowadzi do indyferentyzmu religijnego.

Jakiego filtra używasz tak łatwo krytykując. A może to tylko emocje, oddanie oko za oko?

Wt maja 28, 2019 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Kiedy potraktowaleś cały katolicyzm po macoszemu i wyeksponowałeś prawosławie jako matecznik, zapytałam o konwersję. Mialam jednak przed oczami fakty.

Nie. Miałaś swoje fałszywe wyobrażenia, na temat tego co pisałem.
Napisałem tak:
Cytuj:
Tak sobie myślę, że do schizmy wschodniej Bóg dopuścił, by trudniej było masonerii całkowicie przemienić katolicyzm w nową ekumeniczną religię..

https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1142125#p1142125

Czy to zdanie cokolwiek mówi o mojej chęci konwersji na prawosławie?

Wytłumaczę innymi słowami może, to zrozumiesz o co mi chodziło.
Pan Bóg dopuścił do podziałów w Kościele (które były inspirowane przez diabła). Wielka schizma zadziałała trochę jak stworzenie kopii zapasowej.
Po ewentualnym przejęciu Stolicy Piotrowej przez pomocników szatana na ziemi (masoneria kościelna) trudniej jest im np. zlikwidować sakramenty święte, bo ich "kopie" są zachowane w prawosławiu.
Z pewnością diabeł również próbuje zniszczyć je w Kościołach prawosławnych.
Ale też z pewnością łatwiej by mu było prowadzić niszczycielską działalność gdyby był jeden hierarchiczny Kościół i on by przejął w nim stery.

Wt maja 28, 2019 10:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Po ewentualnym przejęciu Stolicy Piotrowej przez pomocników szatana na ziemi(...) .

Kiedyś założyłem tu taki temat
viewtopic.php?f=8&t=29073&hilit=Słaby+punkt+katolicyzmu

Wt maja 28, 2019 11:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kościół musi przejść przez śmierć krzyżową. Musi zostać ogloszone zwycięstwo świata nad Kościołem. Nikt nie zainteresuje się tym, że będzie trwał w reszcie. To jeszcze nie ten czas, bo żydzi nie wrócili. Pozostało z nich pokolenie Judy, szczątki pokolenia Lewiego i Beniamina. Pozostałe pokolenia rozpłynęły się w historii.
Jeśli ruchy charyzmatyczne pójda w kierunku śpiewów, afirmacji a krzyż im zniknie sprzed oczu, odejdą. Jeśli w grupach nie pozwoli się na odejście od Tradycji, przeżyją.

Dzięki za wyjaśnienie. Sołowiow też widzi 'resztę' w prawosławiu. Polączyłeś tron (Putin) z ołtarzem a ja to przyporzadkowalam prawoslawiu.

Wt maja 28, 2019 11:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Jozek napisał(a):
Jeszcze wiecej Pch i ci sie skóra zmieni w luske.

Od PCH24 racz się łaskawie odstosunkować, panie smoczy języku.
Dzięki temu portalowi wiele przemilczanych prawd, faktów jest dostępnych polskiemu katolikowi. Inne tzw. "katolickie" media częstokroć robią za pavulony, tak jak i twoje tutaj pisarstwo..

Zerknalem sobie niedawno na forum, ktoremu ostatnio poświęcam zbyt dużo czasu i przyszły mi do głowy myśli, aby zmienić to miejsce na jakieś inne, co bysmy sobie więcej w drogę nie wchodzili. Sam widzę po sobie, ze mam zła emocje do Was dwóch. I kiedy się wieczorem modlilem, to myśli moje mimowolnie skrecily w waszą stronę. Serce sie dziwnie rozrzewnilo i mogę na konic tego dnia powiedzieć tylko jedno.

Przepraszam was, że nie okazalem tobie i Wespecjanowi wystarczającego zrozumienia i szacunku dla waszych przekonan, poglądów, wartości i ideałów. Również za brak cierpliwosci, niechęć i za to że pomimo różnic jakie nas dzielą nie potrafiłem okazać wam mimo wszystko miłości braterskiej. Obiecuję że z mojej strony nie spotka was żadna więcej przykrość na forum. Z Panem Bogiem. J.

Śr maja 29, 2019 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Przepraszam was, że nie okazalem tobie i Wespecjanowi wystarczającego zrozumienia i szacunku dla waszych przekonan, poglądów, wartości i ideałów. Również za brak cierpliwosci, niechęć i za to że pomimo różnic jakie nas dzielą nie potrafiłem okazać wam mimo wszystko miłości braterskiej. Obiecuję że z mojej strony nie spotka was żadna więcej przykrość na forum. Z Panem Bogiem. J.

Nie przypominam sobie by spotkała mnie kiedykolwiek jakaś przykrość z twojej strony. Nie kalaj się i nie przepraszaj za byle co, odejmij od siebie niepotrzebną miekkość, o wiarę trzeba się spierać mocno, bo jest o co.

Śr maja 29, 2019 12:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Antyświadectwo dwóch sióstr zakonnych zafascynowanych Odnową, modlitwą językami itp. nowinkami. Skończyły w jakiejś protestanckiej wspólnocie, wymachując podczas modlitwy flagami. To nagranie ma pewnie ponad 20 lat i myślę, że już dzisiaj siostry nie musiałyby występować z zakonu i mogłyby swobodnie realizować te swoje zielonoświątkowe fascynacje..

Świadectwo byłych sióstr zakonnych 1/2
Świadectwo byłych sióstr zakonnych 2/2

Cz maja 30, 2019 5:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Tutaj masz ten temat w miarę uporządkowany http://analizy.biz/marek1962/upadek.pdf

Przeczytałam link i mam pytanie - czy nie jest tak, że ci ludzie po prostu wykazują większą wrażliwość i upadają. Ja nie widziałam tego zjawiska, ale słyszałam o tym.
Jakby nie było, to zbliżanie się z monstrancją i Najświętszym Sakramentem powoduje ten upadek. W Eucharystii jest siła i niektórzy ją odbierają. Wiem, że ci którzy upadają po prostu otwierają się na działanie Ducha Świętego. Ci ludzie chcą tego "spoczynku", chcą być uleczeni, szukają pomocy i widzą tę pomoc w tej Eucharystii.
Być może ten, kto na takie zbliżenie Eucharystii nie upada, nie szuka w tym momencie pomocy od Boga, może blokuje się i ogląda, co się wokół niego dzieje.
W Biblii nie może być o tym mowy, ponieważ nikt wtedy nie praktykował zbliżania się do ludzi z Eucharystią.
Właściwie trudno źle oceniać ten spoczynek, skoro to dzieje się na skutek zbliżenia Eucharystii. Dlaczego to ma być zwiedzenie demoniczne ?

Cz maja 30, 2019 5:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZBliżanie się z Eucharystią to raczej marginalny powód upadku. Zwykle dzieje się to w wyniku specyficznej modlitwy i nałożenia rąk.
Wielokrotnie doznałem upadku, zdarzało się także, że ludzie upadali gdy się nad nimi modliłem. Osobiście uważam ze jest to zjawisko psychofizjologiczne, nie mające najmniejszego związku z Duchem Świętym. Acz mam to za ryzykowne duchowo.

Cz maja 30, 2019 9:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Osobiście uważam ze jest to zjawisko psychofizjologiczne, nie mające najmniejszego związku z Duchem Świętym. Acz mam to za ryzykowne duchowo.

Jeżeli to zjawisko nie ma najmniejszego związku z Duchem Świętem, to ma bardzo ścisły związek z duchem nieświętym.
Na tym świecie są tylko 2 sztandary. Ludzie lubią sobie wymyślać różne tzw. neutralne kategorie, które w istocie nie istnieją. To takie samooszukiwanie się.

Pt maja 31, 2019 10:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
ZBliżanie się z Eucharystią to raczej marginalny powód upadku. Zwykle dzieje się to w wyniku specyficznej modlitwy i nałożenia rąk.
Wielokrotnie doznałem upadku, zdarzało się także, że ludzie upadali gdy się nad nimi modliłem. Osobiście uważam ze jest to zjawisko psychofizjologiczne, nie mające najmniejszego związku z Duchem Świętym. Acz mam to za ryzykowne duchowo.

A ja nigdy nie uczestniczyłem w tym i widziałem jeden raz taki przypadek. Głupio było by się na ten temat w ogóle wypowiadac i z całą pewnością coś przesądzac, ale w takim samym stopniu jak czytam i spotykam się z krytyka tego zjawiska, tak samo widzę pozytywne wpisy. Ostatnio Wybrana pisała, że jej - jak rozumiem, nawrócenie zaczęło się od momentu uczestnictwa na Mszy o uzdrowienie. Wszyscy -pisała, upadali a u niej nic. Kiedy wróciła do auta, poczuła że została uzdrowiona z bólu pleców i od tamtej pory jest zdrowa. I ja się zatrzymuje na takich sytuacjach i mam dalej kłopot.

Pt maja 31, 2019 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ten klopot maja chyba wszyscy wierzacy, moim zdaniem pytanie brzmi co sie w danym przypadku stalo i jak to sie stalo?
W odpowiedzi na to pytanie jest wlasnie zrozumienie wiary w ogole stad tez taka pogon za roznymi zjawiskami.
Odpowiedz jest w tych ktorym sie cos takiego przydarzylo, ale nie majac zadnej pomocy sami gubia ta odpowiedz wsrod przeroznych mysli spowodowanych niezwykloscia tego co im sie przydarzylo.
Inni pozniej probuja tego doswiadczyc, nie znajac odpowiedzi o co w tym chodzi i probuja wszelkich sposobow by to powtorzyc, albo doswiadczyc.
Jak sie trafi przy tym na jakies niezrozumiale zjawisko to wychodzi z tego zabawa tym zjawiskiem.

Pt maja 31, 2019 11:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Najwiekszy problem, a raczej najwieksze zlo jest w tym ze niektorzy po prostu zabijaja w tych ktorzy rzeczywiscie czegos doswiadczyli, nie tylko ich wiare ale i to co moglo by dac ta odpowiedz.

Pt maja 31, 2019 12:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Masz oczywiście świadomość ze Oaza i Odnowa to całkiem od inne ruchy? Czy zwyczajnie manipulujesz żeby dowalić ludziom zaangażowanym?

A nie mozna tytulu postu zmienić? Jedno z drugim nie ma przecież nic wspólnego.

Pt maja 31, 2019 12:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona