Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sie 26, 2019 3:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
 Siła dowodów a możliwość istnienia Boga 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siła dowodów a możliwość istnienia Boga
Można być otwartym na istnienie krasnoludka. I to będzie według ciebie regres czy progres?

Pn sie 12, 2019 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Regres, bo istnienia krasnoludkow nikt nie doswiiadczal, chyba ze masz na mysli wierszyk ktorego autora nie pamietam.
Gdy raz wypilem pare wodek, zjawil sie u mnie krasnoludek. Spojzal na flaszke na mym stole, na pieciogwiezdna aureole, i gorzko westchnal, coz to, "piec gwiazdek wam izwiestno", i gorzko westchnal.
O smutku cos ma dusze zalegl, pija furmani i poeci, a gdzierz sie urznac ma krasnoludek?
W bajce dla dzieci?
I pil pokorny, skromny, cichy, twierdzac ze jest cos w krasnoludkach, iz czasem musi bez zagrychy.
Potem choc wzrostu mial trzy cale, rozrabiac zaczal niebywale. Napisal sosem na serwecie "krasnoludki sa na swiecie!", zademonstrowal Rock & roll, rozbil lustro krzyczac "gooool", wanne zatkal kabanosem i podnoslszy dziki krzyk, zbudzil zone po czym znikl.A zona widzac takie skutki dalej nie wierzy w krasnoludki.

Pn sie 12, 2019 11:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No to doświadczaj dalej sam2, choć nie mam pojęcia na czym to doświadczanie polega. I życzę samych progresów, nigdy regresów.

Pn sie 12, 2019 11:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Człowiek jest tak skonstruowany, że dopóki nie przeżyje swej historii życia właściwie, nie wydobędzie prawdziwych i wyimaginowanych wydarzeń ze swej przeszłości, by je zakończyć przebaczeniem, nigdy nie nastapi rozwój. Jest taką sową, żyjącą w odosobnieniu, aktywną w nocy. W ludzkim pojmowaniu to symbol mądrości, w biblijnym - sił demonicznych, czyli nocy duszy. W nocy jednak nie widzi się rzeczywistości, ale cienie i to często wyolbrzymione. Z każdego zakamarka wypływa złość i lęk. Bóg jest w tym miejscu przypominającym nierozwiązane historie życia. Ukryty. Argument dla jednych, dla innych - nie widać, więc...

Opowiadaniem biblijnym to ilustrującym jest historia Józefa. Też chciał zapomnieć, ale Bóg mu nie pozwalał zsyłając wydarzenia przypominającą mu bolesną przeszłość. Potifar kocha go jak wlasnego syna co przypomina mu miłość ojca. Żona Potifara zdziera z niego szaty, zupełnie jak bracia, gdy mieli go sprzedać Izraelitom. Po tym wydarzeniu Potifar wtrąca go do więzienia - co przypomina wtrącenie do pustej studni z wężami i skorpionami. Wreszcie sami bracia przybywają do Egiptu. Historia zaczyna nabierać charakteru uzdrowienia zranień. Jej zwiastunem jest głód. On oznacza w Biblii jakąś przełomową zmianę. Bracia zmuszeni byli udać się do Egiptu na spotkanie z nierozwiązaną i zepchniętą do podświadomości historią ich zdrady (nie rozmawiali nigdy ze sobą o tym wydarzeniu).

Można widzieć Boga w tym doświadczeniu, można czytać, czy opowiadana historia ma charakter historyczny i tu zakończyć wszelką analizę. Zgodna - aha, czyli coś tam zapisano, nie - kolejna bujda. Dla tych co uciekają przed prawdą, będzie to dowód na okrutnego Boga, który zesłał głód. Będzie to opowiadanie dla infantylnych wierzących. Nierozumiejący stają się ekspertami mądrości. Przypisują sobie wiedzę. Ona jednak nie jest mądrością. To tylko zapisane pliki poukladane w jakiś folderach. Nie wie, że czasem nie podane jest najważniejsze. Zamknięcie nie pozwala na introspekcję.

Wt sie 13, 2019 8:30 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jezus zapytany przez Piłata, "czym jest prawda" milczy. Ale meers zna prawdę, wszyscy katolicy znają prawdę, są mądrzejsi od założyciela swojej religii. Jest takie chińskie powiedzenie. "Ci którzy wiedzą milczą, a ci którzy nie wiedzą mówią".

Wt sie 13, 2019 9:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus na pytanie Piłata nie odpowiedział, bo było ono zwykłą kpiną w odpowiedzi na to, co Chrystus powiedział o sobie, a nie dlatego, że nie znał odpowiedzi.

Wt sie 13, 2019 10:13 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To twoja interpretacja, ja mam swoją. Nigdzie w tekście nie jest napisane, że to była kpina.

Wt sie 13, 2019 10:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Jezus zapytany przez Piłata, "czym jest prawda" milczy. Ale meers zna prawdę, wszyscy katolicy znają prawdę, są mądrzejsi od założyciela swojej religii. Jest takie chińskie powiedzenie. "Ci którzy wiedzą milczą, a ci którzy nie wiedzą mówią".

To nie prawda co napisałeś. Przeczytaj Pismo. Chrystus wyraźnie powiedział jako Ten, który wie " Ja się na to narodziłem i na to przyszedlem na swiat aby dac świadectwo prawdzie. Każdy kto jest z prawdy słucha mego głosu".

Nie odpowiedział Piłatowi, bo jak słusznie powiedział Yarpen , była to kpina,Piłat tu nie chciał się niczego dowiedzieć.

Wt sie 13, 2019 10:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tu wchodzimy w zakres mądrości. Nie z każdym należy rozmawiać, bo i po co? Jezus i Pilat rozmawiali innymi językami i oglądali świat innymi oczami. Przed Piłatem stała Prawda a on pytał: co to jest prawda? Stał dowód a on pytał o definicję. Milczenie to też przekaz, ale tylko dla potrafiących czytać..

Wt sie 13, 2019 10:27 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Według mnie to nie była kpina, Piłat był po prostu ciekawy co ten człowiek ma do powiedzenia. I nie otrzymał odpowiedzi.

Wt sie 13, 2019 10:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A może jednak zerkniesz do J 18,33-38 i najpierw sprawdzisz co miało miejsce, a potem będziesz się wypowiadać?

Wt sie 13, 2019 10:46 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zerknąłem, i co z tego. Fragment tylko potwierdza to, że Piłat nie znał się na religii żydowskiej, więc zadał naturalne w takiej sytuacji pytanie.

Wt sie 13, 2019 10:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kombinujesz jak koń pod górę. Przykro mi, ale nie wyjdzie. Ewidentnie widać, że Piłata nie interesowała żadna odpowiedź na to pytanie, bo po jego zadaniu od razu wyszedł do żydów.

Wt sie 13, 2019 11:11 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie otrzymał odpowiedzi, więc wyszedł. Miał stać i wsłuchiwać się w ciszę.

Wt sie 13, 2019 11:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Do przepraszam pisałam, nie ciebie.

I co w związku z tym?

Zakwestionuj Silmarillion - POTRAFISZ?
Albo
będziesz się musiała zachować tak, jak ateista, którego krytykujesz
albo
nie będziesz mogła zakwestionować Silmarillion.

Konkretne zadanie, spójne z twoją logiką, które pokazuje, ile ta logika jest warta. Jak najbardziej w temacie wątku, a w każdym razie w temacie przez ciebie poruszonym.

Coś czuję, że doczekam się zamiast odpowiedzi kolejnej analizy "logiki kreatywnej", która jest jednocześnie "logiką negacji". A kamienie wg mnie nie tylko będą rosły, ale i kwitły.

Wt sie 13, 2019 11:36 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona