Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 4:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Siła dowodów a możliwość istnienia Boga 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Siła dowodów a możliwość istnienia Boga
Irbisol napisał(a):
Czyli jeszcze nie jesteś nawet na etapie zrozumienia pytania.
Pytałem o odróżnienie:
- doboru kumulatywnego
od
- wylosowania dowolnej liczby z 10^10000000 (to ten twój laptop, Homer, )

Jest wręcz przeciwnie to ty nie zrozumiałeś co się do ciebie pisze, albo to pytanie to jest tylko twoja ucieczka od tematu. Ja wcześniej napisałem że: ewolucja choć jakoś tam jest w stanie wytłumaczyć niektóre losy istot żywych, w żaden sposób nie jest w stanie wytłumaczyć powstania żywej komórki (pierwotniaka). Żeby się coś mogło ewoluować musi najpierw zaistnieć. Więc proszę mi odpowiedzieć jak powstała żywa komórka pierwotniaka? A później będziemy dyskutować , o nie istniejącym doborze kumulatywnym.

Irbisol napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Ruch Płaskiej Ziemi utrzymuje się dłużej niż godzinę - zatem, wg twojej "logyki" ...

Ruch płaskiej ziemi utrzymywał się do powstania Biblia.

Utrzymuje się nadal.

W ludzkiej głupocie.

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Ludzka głupota utrzymuje się najdłużej, ale co to ma wspólnego z powstaniem Kościoła?

Bardzo wiele. Jest to wręcz skorelowane. Zwróć uwagę choćby na czas trwania Kościoła.

No ile ten Kościół trwa, mądralo? Ciekawe jaki będzie zastępczy temat?

Irbisol napisał(a):
W wielu miejscach.
Ktoś mógł być w spisku z apostołami i kazać strażom opuścić posterunek.
Ktoś mógł zainscenizować jakiegoś ducha - a wtedy ludzie trzęśli tyłkiem na myśl o siłach nadprzyrodzonych.
Później odsunięcie kamienia i wykradzenie ciała + opowiadanie legend.

Na wszystkie te miejsca dostałeś odpowiedzi,które obaliły te twoje fantazje.

Irbisol napisał(a):
I ten podręcznik do historii w której klasie obowiązuje i w jakiej szkole?

Począwszy od przedszkola, i we wszystkich klasach szkół publicznych.
Pisze jak byk w jednym z dwóch linków które ci podałem. Co teraz zażądasz, numer buta jaki nosił Minister Edukacji Narodowej, który to zarządzenie wydał?

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Bo jak by nie zmartwychwstał, to by zmienili datę, która obowiązywała od stuleci?

Bo jakby nie zmartwychwstał, to by nie zmieniło biegu historii z p.n.e. na n.e.

Zmieniłoby - wystarczy wpływowa instytucja ideologiczna, która to wymusi - patrz Korea Północna.

Ale zmienił Chrystus, dlatego czas jest liczony przed Chrystusem i po Chrystusie.

Irbisol napisał(a):
Pytam teraz, czy gdyby Jezus nie zmartwychwstał, to ktoś by zmieniał dotychczasowe daty, które obowiązywały od stuleci.

Pytanie jest bezsensowne , ponieważ Chrystus zmartwychwstał.

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Więc argumentowałeś, że coś, co ma cechę o najwyższej wartości z danego zbioru, ma tę cechę o wartości wystarczającej w zadanym kryterium oceny? Czy nie? Bo raz piszesz tak, a raz inaczej- zdecyduj się.

Przy badaniu sprawy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa muszą być zastosowane te same kryteria, co przy badaniu innych wydarzeń historycznych

Odpowiedz na pytanie.
Cały czas spierniczasz od tematu, żeby mieć okazję indagowania swoją ideologią. Po tym można poznać jej słabość.

Przypominam jeszcze raz, że mowa jest o zmartwychwstaniu Chrystusa. To ty negujesz ze nie jest to wydarzenie historyczne. Wyrywaniem zdań z kontekstu, i dopasowywaniem ich do swoich przekonań nic tu nie zyskasz.

Przy badaniu sprawy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa muszą być zastosowane te same kryteria, co przy badaniu innych wydarzeń historycznych, jeżeli się ich zastosuje to nie ma żadnego faktu w historii ludzkości, który w rozumieniu rzetelnego badacza byłby poparty lepszymi i pełniejszymi dowodami jakiegokolwiek rodzaju niż ów wielki znak dany nam przez Boga, że Chrystus umarł i powstał z martwych.

Irbisol napisał(a):
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać.

Józef Tischner

So wrz 07, 2019 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Czyli jeszcze nie jesteś nawet na etapie zrozumienia pytania.
Pytałem o odróżnienie:
- doboru kumulatywnego
od
- wylosowania dowolnej liczby z 10^10000000 (to ten twój laptop, Homer, )

Jest wręcz przeciwnie to ty nie zrozumiałeś co się do ciebie pisze, albo to pytanie to jest tylko twoja ucieczka od tematu.

To nie ty pisałeś coś o małpie przypadkowo tworzącej dzieła Homera, czy o betoniarce, która tworzy mechanizmy?

A że ewolucja czegoś nie tłumaczy, to ja doskonale wiem. Nauka ogólnie wielu rzeczy nie tłumaczy.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Utrzymuje się nadal.

W ludzkiej głupocie.

Słuszna diagnoza - dlaczego więc wg ciebie istnienie Kościoła dłużej niż godzinę nie świadczy o głupocie, a o prawdzie? Co to za wybiórcze kryteria?

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
W wielu miejscach.
Ktoś mógł być w spisku z apostołami i kazać strażom opuścić posterunek.
Ktoś mógł zainscenizować jakiegoś ducha - a wtedy ludzie trzęśli tyłkiem na myśl o siłach nadprzyrodzonych.
Później odsunięcie kamienia i wykradzenie ciała + opowiadanie legend.

Na wszystkie te miejsca dostałeś odpowiedzi,które obaliły te twoje fantazje.

Odpowiedzi w stylu "nie bo nie", mimo że historia zna jeszcze ciekawsze przypadki - i to udokumentowane.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
I ten podręcznik do historii w której klasie obowiązuje i w jakiej szkole?

Począwszy od przedszkola, i we wszystkich klasach szkół publicznych.

A to ciekawe, bo moja córka jak najbardziej na historię chodzi i na tym przedmiocie ten podręcznik nie obowiązuje.
A w przedszkolach historii nie ma.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Pytam teraz, czy gdyby Jezus nie zmartwychwstał, to ktoś by zmieniał dotychczasowe daty, które obowiązywały od stuleci.

Pytanie jest bezsensowne , ponieważ Chrystus zmartwychwstał.

Pytanie jest sensowne, bo użyłem trybu przypuszczającego.
Można mówić, co by się stało "gdyby" - to bardzo popularna forma wypowiedzi. Dziwne, że jej nie znasz.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Więc argumentowałeś, że coś, co ma cechę o najwyższej wartości z danego zbioru, ma tę cechę o wartości wystarczającej w zadanym kryterium oceny? Czy nie? Bo raz piszesz tak, a raz inaczej- zdecyduj się.

(...)
Przypominam jeszcze raz, że mowa jest o zmartwychwstaniu Chrystusa.

Przypominam jeszcze raz, że spierniczasz od pytania.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):

Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać.

Józef Tischner

Czas, byś się do tej rady zastosował.
Wyżej masz pytanie w trybie przypuszczającym o datowanie oraz na końcu - o cechę o wartości najwyższej i wystarczającej. I cały czas się zasłaniasz.

N wrz 08, 2019 1:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czytam waszą dyskusję: Irbisol vel lajkonik.2 i już się pogubiłem. Co jest istotą waszego sporu?

N wrz 08, 2019 4:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
To nie ty pisałeś coś o małpie przypadkowo tworzącej dzieła Homera

Nie, to są twoje halucynacje. Ja pisałem że: Moja wiara jest oparta, na realiach, na autentycznych wydarzeniach. A twoja na tym, ze grupa szympansów na porzuconym laptopie , przypadkiem wystukała wszystkie dzieła Homera.

Była to odpowiedź na twój post.

Irbisol napisał(a):
Nadal nie pojmujesz i pewnie już nigdy nie pojmiesz.
Nie odróżniasz podania możliwości od udowadniania tej możliwości.
Dzięki tego typu błędom logicznym utwierdzasz się w słuszności swojej wiary.

Irbisol napisał(a):
czy o betoniarce, która tworzy mechanizmy?

Znów jakieś halucynacje. Przeczytaj jeszcze raz ten post,ze zrozumieniem.

Irbisol napisał(a):
Słuszna diagnoza - dlaczego więc wg ciebie istnienie Kościoła dłużej niż godzinę nie świadczy o głupocie, a o prawdzie? Co to za wybiórcze kryteria?

No właśnie ile ten Kościół trwa? Nie widzę odpowiedzi, Odpowiedz to pogadamy.

Irbisol napisał(a):
Odpowiedzi w stylu "nie bo nie", mimo że historia zna jeszcze ciekawsze przypadki - i to udokumentowane.

Taka postawa umysłu przypomina człowieka, który mówi: "Podjąłem już decyzję - nie wprowadzaj zamieszania faktami".

Irbisol napisał(a):
A to ciekawe, bo moja córka jak najbardziej na historię chodzi i na tym przedmiocie ten podręcznik nie obowiązuje.

Ale obowiązuje na przedmiocie Religii, Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95, poz. 425 i z 1992 r. Nr 26, poz. 113)

Irbisol napisał(a):
A w przedszkolach historii nie ma.

Ale jest Religia. Oczywiście dla tych dzieci, których rodzice zdecydowali się na nauczanie tego przedmiotu.

Irbisol napisał(a):
Można mówić, co by się stało "gdyby" - to bardzo popularna forma wypowiedzi.

Gdyby babcia drucik miała to by radiem była. Ale ze nie ma drucika, to dalej jest babcią.

Irbisol napisał(a):
Przypominam jeszcze raz, że spierniczasz od pytania.

To jest forum publiczne, i jaka jest prawda, to każdy czytający może bez problemu sprawdzić.

Irbisol napisał(a):
A że ewolucja czegoś nie tłumaczy, to ja doskonale wiem.

To po co ten temat poruszasz jak nie jesteś pewien czy życie się na ziemi wyewoluowało.

Irbisol napisał(a):
Nauka ogólnie wielu rzeczy nie tłumaczy.

Do uzasadnienia zmartwychwstanie Chrystusa nauka jest nie potrzebna,

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Irbisol napisał(a):

Józef Tischner

Czas, byś się do tej rady zastosował.

No właśnie najwyższy czas.

Strasznie trudno będzie Panu Bogu zbawić człowieka, który nie jest wolny i nie jest rozumny. Ten człowiek wciąż jeszcze nie jest sobą. Więc co tu można zbawiać – skórę i kości?

ks. Józef Tischner

N wrz 08, 2019 4:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
To po co ten temat poruszasz jak nie jesteś pewien czy życie się na ziemi wyewoluowało.

Odnoszę wrażenie, że Ty nie wiesz czym jest teoria ewolucji i dlaczego nie odpowiada ona na pytanie o to jak powstało życie. I zapewne nie rozumiesz tego, że gdyby jutro ktoś odkrył jak dokładnie powstało życie, nie stałoby się to elementem tej teorii.

N wrz 08, 2019 5:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
To nie ty pisałeś coś o małpie przypadkowo tworzącej dzieła Homera

Nie, to są twoje halucynacje.

Czyli nie pisałeś o małpie tworzącej dzieła Homera.

Cytuj:
Ja pisałem że: Moja wiara jest oparta, na realiach, na autentycznych wydarzeniach. A twoja na tym, ze grupa szympansów na porzuconym laptopie , przypadkiem wystukała wszystkie dzieła Homera.

Czyli pisałeś o małpie tworzącej dzieła Homera.

To teraz tak ostatecznie się jeszcze zdecyduj, czy pisałeś o tej małpie, czy nie.

Cytuj:
No właśnie ile ten Kościół trwa?

Dłużej niż godzinę - co jest wg ciebie dowodem na słuszność głoszonych przez niego tez.
Ruch Płaskiej Ziemi też trwa dłużej niż godzinę, ale to już wg ciebie nie jest dowodem na słuszność głoszonych przez niego tez.
Stosujesz podwójne kryteria.

Dla przypomnienia cytat:
Kościół nie utrzymałby się nawet jednej godziny, gdyby Zmartwychwstanie Chrystusa , nie było autentycznym wydarzeniem.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):

Taka postawa umysłu przypomina człowieka, który mówi: "Podjąłem już decyzję - nie wprowadzaj zamieszania faktami".

Zgadza się - i jest to twoja postawa. Wytłumaczyć rzekome zmartwychwstanie można na wiele sposobów, ale twoja psychika je wypiera.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):

Ale obowiązuje na przedmiocie  Religii

Jeszcze nie zauważyłeś, że pytam o przedmiot o nazwie HISTORIA ?
Skoro zmartwychwstanie jest faktem historycznym, to powinni uczyć o nim na HISTORII. A nie uczą.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Można mówić, co by się stało "gdyby" - to bardzo popularna forma wypowiedzi.

Gdyby babcia drucik miała to by radiem była. Ale ze nie ma drucika, to dalej jest babcią.

Czyli wg ciebie, gdy się użyje "gdyby", to już każde zdanie jest prawdziwe?
Czy to było tylko odpyskowanie spowodowane bezradnością?

Uciekasz od pytania dotyczącego kwestii dlaczego liczymy datę od narodzin Jezusa. Sam ten temat zacząłeś, zadałem ci od razu JEDNO, proste pytanie i a ty leżysz i kwiczysz.

Przypominam kontekst:
- Nawet data w szkolnym  kalendarzu świadczy że Chrystus zmartwychwstał.
- Bo jak by nie zmartwychwstał, to by zmienili datę, która obowiązywała od stuleci?

I tu się zawiesiłeś.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
A że ewolucja czegoś nie tłumaczy, to ja doskonale wiem.

To po co ten temat poruszasz  jak nie jesteś pewien czy  życie się na ziemi wyewoluowało.  

To ty poruszłeś ten temat. I to, że jakaś teoria nie wyjaśnia wszystkiego nie oznacza, że jest nieprawdziwa. "Niewyjaśnianie wszystkiego" to w nauce standard.

W kwestii cech elementu zbioru coś masz do dodania, czy to kolejna kwestia, gdzie zaplątałeś się o własne nogi?

Pn wrz 09, 2019 9:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):

Nie pisałem, już ci to wyjaśniłem.

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Ja pisałem że: Moja wiara jest oparta, na realiach, na autentycznych wydarzeniach. A twoja na tym, ze grupa szympansów na porzuconym laptopie , przypadkiem wystukała wszystkie dzieła Homera.

W którym miejscu? Proszę mi pokazać.

Irbisol napisał(a):
To teraz tak ostatecznie się jeszcze zdecyduj, czy pisałeś o tej małpie, czy nie.

Na co mam się zdecydować ? Na twoje następne kłamstwo?

Proszę nie pajacować , tylko mi pokazać mój post, w którym piszę o małpie tworzącej dzieła Homera.

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
No właśnie ile ten Kościół trwa?

Dłużej niż godzinę

Dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Bierzesz się za obalanie Kościoła, a nawet nie wiesz ile On trwa.

Irbisol napisał(a):
Ruch Płaskiej Ziemi też trwa dłużej niż godzinę, ale to już wg ciebie nie jest dowodem na słuszność głoszonych przez niego tez.

Ruch płaskiej ziemi już nie trwa, ponieważ został obalony, a
Kościół nadal trwa, i będzie dalej trwał. A która Księga z ksiąg Starożytnych , pierwsza obaliła ruch płaskiej, to już ci wyjaśniłem. Widzę że dalej sobie strzelasz w kolano.

Irbisol napisał(a):

Muszę powtórzyć pytanie, w którym miejscu?

Irbisol napisał(a):
Dla przypomnienia cytat:
Kościół nie utrzymałby się nawet jednej godziny, gdyby Zmartwychwstanie Chrystusa , nie było autentycznym wydarzeniem.

No dokładnie tak by było. Próba wyjaśnienia Kościoła bez odwołania się do zmartwychwstania jest tak beznadziejna, jak próba wyjaśniania historii Rzymu bez odwołania się do Juliusza Cezara.

Irbisol napisał(a):
Wytłumaczyć rzekome zmartwychwstanie można na wiele sposobów, ale twoja psychika je wypiera.

Tylko że jeszcze się nikomu nie udało. Ty też próbowałeś i co z tego wyszło można sprawdzić w powyższych postach.

Irbisol napisał(a):

A ja cały czas ci odpowiadam, przedmiotem Religia, ponieważ jest oparta na bardzo wiarygodnej księdze, która nazywa się Biblia., w której znajdziesz prawdziwy opis zmartwychwstania Chrystusa. Przecież o to ci chodzi.

Irbisol napisał(a):
Skoro zmartwychwstanie jest faktem historycznym, to powinni uczyć o nim na HISTORII. A nie uczą.

Katyń tez był faktem historycznym, a za moich czasów gdy chodziłem do szkoły, a o nim nie uczyli na historii.

Irbisol napisał(a):
Czyli wg ciebie, gdy się użyje "gdyby", to już każde zdanie jest prawdziwe?
Czy to było tylko odpyskowanie spowodowane bezradnością?

Czyli według mnie, wiara ma wtedy sens , i nie jest ślepą wiarą gdy jest oparta na faktach, na autentycznych wydarzeniach . Takie jest właśnie Chrześcijaństwo. Jest wiarą która nie jest ślepa wiarą , bo jest oparta na faktach na autentycznych wydarzeniach. A gdybać to może każdy, tylko jakie to ma znaczenie , jak to gdybanie to tylko puste słowa, warte tyle co zeszłoroczny śnieg.

Irbisol napisał(a):
Uciekasz od pytania dotyczącego kwestii dlaczego liczymy datę od narodzin Jezusa. Sam ten temat zacząłeś, zadałem ci od razu JEDNO, proste pytanie i a ty leżysz i kwiczysz.

Jest wręcz odwrotnie .To jest słychać twój kwik ,i ryk.

Irbisol napisał(a):

Przypominam kontekst:
- Nawet data w szkolnym  kalendarzu świadczy że Chrystus zmartwychwstał.
- Bo jak by nie zmartwychwstał, to by zmienili datę, która obowiązywała od stuleci?

I tu się zawiesiłeś.

Idź do okulisty, albo kup sobie mocniejsze okulary. A kto to napisał?

Bo jakby nie zmartwychwstał, to by nie zmieniło biegu historii z p.n.e. na n.e. I nie zmieniło by apostołów, i nie zmieniło by, i nie zmieniało by ludzi, i nie powstał by tu na ziemi Kościół.

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... &start=225

I kto , tu się w tym miejscu zawiesił? Wiesz chociaż ile razy ile już zawiesiłeś? Poproś kogoś młodszego od siebie, żeby ci pokazał te miejsca.

Irbisol napisał(a):
To ty poruszłeś ten temat. I to, że jakaś teoria nie wyjaśnia wszystkiego nie oznacza, że jest nieprawdziwa. "Niewyjaśnianie wszystkiego" to w nauce standard.

Nie ja poruszyłem ten temat tylko ty. Ja pisze o chlebie, a ty odpisujesz o gruszkach na wierzbie.

lajkonik.2 napisał(a):
A twoja na tym, ze grupa szympansów na porzuconym laptopie , przypadkiem wystukała wszystkie dzieła Homera.

Czyli należysz do grupy najbardziej zacofanych kreacjonistów. Ci światlejsi już wiedzą, że ewolucja nie polega na losowaniu jednej liczby z 10^10000.

www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p ... 0#p1152750

Irbisol napisał(a):
W kwestii cech elementu zbioru coś masz do dodania, czy to kolejna kwestia, gdzie zaplątałeś się o własne nogi?

Fajnie jest atakować katolików co? A jak ,przyjdzie wziąć odpowiedzialność za słowa to pozostaje pajacowanie.

Dobrego wieczoru.

Pn wrz 09, 2019 8:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Lajkoniku przysluchję się Twojej rozmowie z Ibrisolem i jeśli mogę się podzielić moim spostrzezeniem to pozwól i posłuchaj.

Imho dalsze prowadzenie tej dyskusji w takiej formie spowoduje, że dalej będziecie w niezrozumieniu i usztywnieniu stanowisk bardziej lub mniej serwować sobie wzajem uszczypliwosci, zlosliwostki, imho to nie ma sensu.

Osoba nie wierzaca nie przyjmie faktu historycznego Zmartwychwstania Naszego Pana, bo wówczas musiałaby przestać być nie wierzaca. Zatem przyjmuje wytłumaczenie faktu pustego grobu takie jak mamy opisane w Biblii, chodzi o te plotkę wykradzenia zwłok Pana, która trwa do dzisiaj.
Zresztą Lajkoniku w Biblii masz i inne fragmenty, mówiące o tym, że ludzie nie wierzyli w to co widzą, co słyszą , np. ten fragment gdy rozległ się głos z nieba " to jest Mój Syn umiłowany , jego słuchajcie" niektórzy powiedzieli, uslyszeli, że zagrzmiało.

Zatem Lajkoniku imho nie ma co ciągnąć tej dyskusji ale naturalnie zrobisz jak zechcesz.

Wt wrz 10, 2019 9:25 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mesjasz miał triumfować politycznie, odrodzić królestwo Izraela, osądzić niesprawiedliwych, nawrócić pogańskie narody, działać na kolosalną skalę – a nie zginąć w poniżeniu, a potem zmartwychwstać, nadal jednak nie odmieniając ciężkiej doli Żydów. Jeśli ruch Jezusa przetrwał to podwójne rozczarowanie, musiało tam dojść – oprócz samego zmartwychwstania/wizji zmartwychwstaniowych – do gruntownego przekonstruowania kategorii „mesjasz” („interpretacja wsteczna”).
http://www.miesiecznik.znak.com.pl/6492 ... o-za-malo/

Wt wrz 10, 2019 10:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Irbisol napisał(a):
Cytuj:

Pogrubiłem wyżej.
To w końcu pisałeś, czy nie pisałeś? Dogadaj się przynajmniej sam ze sobą.

Cytuj:
Ruch płaskiej ziemi już nie trwa, ponieważ został obalony

Nie został obalony - nadal działa i "naucza".

Cytuj:
Irbisol napisał(a):

Muszę powtórzyć pytanie, w którym miejscu?

W miejscu, gdzie trwanie Ruchu Płaskiej Ziemi ponad godzinę nie jest dla ciebie warunkiem wystarczającym dla uznania ich tez, a trwanie Kościoła dłużej niż godzinę już takim warunkiem jest.
Konkretnie - z faktu, że Kościoł trwa dłużej niż godzinę wywnioskowałeś, że głoszone przez niego tezy są prawdziwe.
Z faktu, że Ruch Płaskiej Ziemi trwa dłużej niż godzinę NIE wywnioskowałeś, że głoszone przez ten ruch tezy są prawdziwe.
To są te podwójne kryteria.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Wytłumaczyć rzekome zmartwychwstanie można na wiele sposobów, ale twoja psychika je wypiera.

Tylko że jeszcze się nikomu nie udało.

Nikomu się nie udało przebić przez beton fanatyków, a nie nie udało się wytłumaczyć.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):

A ja cały czas ci odpowiadam, przedmiotem Religia

O który nie pytam.
Jeżeli zmartwychwstanie byłoby faktem HISTORYCZNYM, to nauczaliby o nim na HISTORII.
A nie nauczają, więc zmartwychwstanie faktem historycznym nie jest.
Masz tu przy okazji tryb przypuszczający - tylko że w drugą stronę niż byś chciał.
Cytuj:
Katyń tez był faktem historycznym, a za moich czasów gdy chodziłem do szkoły, a  o nim nie uczyli na  historii.

Problem w tym, że wtedy nauczanie było zdominowane przez komunistów, a teraz historia przez ateistów zdominowana nie jest. Nawet wierzący historycy nie uznają zmartwychwstania za fakt historyczny.
Więc analogia z Katyniem do dupy.

Cytuj:
Bo jakby nie zmartwychwstał, to by nie zmieniło biegu historii z p.n.e. na n.e.

Nie o to pytam.
Pytam, czy jak ludzie zaczęli przestawać wierzyć w te bajania, to czy zależałoby im na zmianie obowiązującej od stuleci daty bazowej.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):

Nie ja poruszyłem ten temat tylko ty. Ja pisze o chlebie, a ty odpisujesz o gruszkach na wierzbie.

lajkonik.2 napisał(a):
A twoja na tym, ze grupa szympansów  na porzuconym laptopie , przypadkiem wystukała wszystkie dzieła Homera.

Sam przedstawiasz dowód, że pierwszy zaczałeś pisać o ewolucji i to chcąc udowodnić, że to nie ty zacząłeś o tym pisać. Takiego mistrza dawno tu nie było.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):

Fajnie jest atakować katolików co?

Nie dość, że uciekasz od prostego pytania, to jeszcze uciekasz od pytania, czy nadal będziesz uciekał od pytania.

Wt wrz 10, 2019 10:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Co rozumiesz pod pojęciem "fakt historyczny"?

Wt wrz 10, 2019 11:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Na tyle pewny fakt, że nie wstydzą się pisać o nim w podręcznikach od historii.

Wt wrz 10, 2019 3:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Irbisol napisał(a):
Cytuj:

Pogrubiłem wyżej.
To w końcu pisałeś, czy nie pisałeś? Dogadaj się przynajmniej sam ze sobą.

Tak te dwa zdania ja napisałem. Ale dalej mi nie podałeś miejsca , w którym rzekomo miałbym napisać: o małpie tworzącej dzieła Homera. Ja pisałem o GRUPIE SZYMPANSÓW która PRZYPADKIEM na porzuconym laptopie , wystukała wszystkie dzieła Homera . A ty mi tu próbujesz wcisnąć kit że pisałem o MAŁPIE TWORZĄCEJ dzieła Homera. Jeżeli nie wiesz na jaka jest różnica miedzy grupą , a jednym osobnikiem, i jaka jest różnica miedzy przypadkiem , a twórczością , to już nie mój problem. Poproś kogoś młodszego od siebie żeby ci to wytłumaczył. Wracając jeszcze do tych dwóch zdań które napisałem, to była odpowiedź na twój komplement , który napisałeś do mnie. A brzmiał on tak:
Dzięki tego typu błędom logicznym utwierdzasz się w słuszności swojej wiary.
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 6#p1152456

Moja odpowiedź brzmiała tak. Moja wiara jest oparta, na realiach, na autentycznych wydarzeniach. A twoja na tym, ze grupa szympansów na porzuconym laptopie , przypadkiem wystukała wszystkie dzieła Homera.

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 0#p1152730

A w następnym poście wyjeżdżasz z ewolucją , które to oczywiście przypisujesz mnie , ze to JA zacząłem.

Czyli należysz do grupy najbardziej zacofanych kreacjonistów. Ci światlejsi już wiedzą, że EWOLUCJA nie polega na losowaniu jednej liczby z 10^10000.

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 0#p1152750

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Ruch płaskiej ziemi już nie trwa, ponieważ został obalony

Nie został obalony - nadal działa i "naucza".

No to jak to jest? Twoje zdanie, Dołączają do zdemaskowanych przez ciebie archeologów ..A może NASA też kłamie i Ziemia jest płaska? Dawaj, jesteś w dobrej fazie. Czyli przypisujesz katolikowi wiarę w plaska ziemię.

viewtopic.php?p=1151545#p1151545

A jak ci ten katolik odpisuje że : Tu znów strzeliłeś sobie w kolano, próbując dokopać katolikom. Chociaż Biblia nie jest księgą naukową, biologiczną ,ani historyczną, to tak w Starym Testamencie jak i w Nowym, wyraźnie pisze że ziemia jest kulą. Widzisz o ile Biblia wyprzedziła naukę.
viewtopic.php?p=1151600#p1151600

Tu znów zmieniasz zdanie , i piszesz że ruch ptasiej ziemi mnie został obalony, i nadal działa i naucza. To zdecyduj się w końcu. No chyba ze w ostatnich chwilach zdobyłeś jakiś materiał dowodowy, że jednak ziemia jest plaska, to zgłoś to komisji która takimi sprawami się zajmuje, staniesz się bardzo sławnym, i bogatym człowiekiem.

Irbisol napisał(a):
W miejscu, gdzie trwanie Ruchu Płaskiej Ziemi ponad godzinę nie jest dla ciebie warunkiem wystarczającym dla uznania ich tez, a trwanie Kościoła dłużej niż godzinę już takim warunkiem jest.
Konkretnie - z faktu, że Kościoł trwa dłużej niż godzinę wywnioskowałeś, że głoszone przez niego tezy są prawdziwe.
Z faktu, że Ruch Płaskiej Ziemi trwa dłużej niż godzinę NIE wywnioskowałeś, że głoszone przez ten ruch tezy są prawdziwe.
To są te podwójne kryteria.

Konkretnie to ,dostałeś już odpowiedź na to pytanie. Ale żebyś go konkretnie zrozumiał, to musisz się konkretnie dowiedzieć ile ten kościół konkretnie trwa, i ile będzie konkretnie trwał.

Irbisol napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Tylko że jeszcze się nikomu nie udało.

Nikomu się nie udało przebić przez beton fanatyków, a nie nie udało się wytłumaczyć.

Tylko ze taki materiał dowodowy nigdy nie został przedstawiony, i nigdy nie będzie mógł być z powodzeniem przedstawiony. Prawdziwość Ewangelii nie tylko nie została obalona przez współczesnych im pisarzy, lecz nie została także przekreślona przez późniejsze badania naukowe i historyczne.

Irbisol napisał(a):
Jeżeli zmartwychwstanie byłoby faktem HISTORYCZNYM, to nauczaliby o nim na HISTORII.
A nie nauczają, więc zmartwychwstanie faktem historycznym nie jest.
Masz tu przy okazji tryb przypuszczający - tylko że w drugą stronę niż byś chciał.
Cytuj:

Wiele miejsc, obiektów, i wydarzeń, które sa zapisane w Biblii, historycy uważali za nie istniejące, i ze się nie wydarzyły. Archeologia , wszystkie te twierdzenia historyków obaliła.Im większa jest nasza wiedza o geografii, historii, kulturze i religii starożytnego Bliskiego Wschodu, tym bardziej wiarygodnym źródłem okazuje się Biblia. Znawca archeologii, prof. J. McRay, napisał: „Archeolodzy nie znaleźli dotąd niczego, co byłoby sprzeczne ze sprawozdaniem biblijnym. Przeciwnie, archeologia wykazała błędność wielu poglądów wyznawanych przez sceptycznych uczonych, poglądów, które przez całe lata uważano za fakty”.Najwybitniejszy amerykański archeolog i biblista, W.F. Albright, napisał: „Odkrycie za odkryciem potwierdziło dokładność niezliczonych szczegółów, przyczyniając się do rozpoznania wartości Biblii jako rzetelnego źródła historycznego”

Z. książki Alfred Palla.
polski pisarz, podróżnik, historyk, teolog adwentystyczny, apologeta, autor książek.

Irbisol napisał(a):
Problem w tym, że wtedy nauczanie było zdominowane przez komunistów, a teraz historia przez ateistów zdominowana nie jest. Nawet wierzący historycy nie uznają zmartwychwstania za fakt historyczny.
Więc analogia z Katyniem do dupy.

Nawet nie wierzący historycy uznali Zmartwychwstanie za nie podważalny fakt historyczny.
Uznaję siebie za historyka. Moje podejście do Klasyki jest historyczne. I oznajmiam wam, że dowody, co do życia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa są lepiej udokumentowane niż większość faktów ze starożytnej historii”- E.M. Blaiklock, Profesor Klasyki, historyk

Profesor Thomas Arnold:“Przez wiele lat studiowałem historię innych czasów i badałem i wyważałem dowody tych, którzy o tym pisali, i nie znam ani jednego faktu w historii ludzkości, który potwierdzony jest lepszymi i pełniejszymi dowodami wszelkiego rodzaju, niż ten wielki znak, który Bóg podarował nam, że Chrystus zmarł i ponownie zmartwychwstał ze śmierci”
- Profesor Thomas Arnold, były przewodniczący wydziału historii na Uniwersytecie Oxfordzkim, autor słynnego wydania „Historia Rzymu”.

Nawet sędziowie , uznają za nie podważalny fakt historyczny.Prawnik; - Lionel Luckhoo:Lionel Luckhoo (1914-1997) słynny prawnik, a właściwie geniusz prawniczy, którego nazwisko zapisane zostało w Księdze Rekordów Guiness’a jako prawnika, który wygrał najwięcej spraw w historii w procesach o morderstwa w iloœci aż 245. Nagabywany przez innych, by jako geniusz prawniczy i jednocześnie ateista wypowiedział się odnośnie prawdy o Jezusie Chrystusie, zdecydował się, a następnie po podięciu tego wyzwania oraz prześledzeniu faktów, powiedział:„Poświęciłem więcej niż 43 lata swojego życia w pracy jako prawnik, adwokat i obrońca na rozprawach sądowych, ukazując się w wielu zakątkach świata i wciąż jeszcze pracuję w tym kierunku. Miałem to szczęście, iż osiągnąłęm wiele zwycięstw w procesach karnych i oświadczam jednoznacznie, iż świadectwo na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest tak przytłaczające, że wymusza ono zaakceptowanie tego faktu na podstawie dowodów, które absolutnie nie pozostawiają miejsca na wątpliwości” W 1980 roku Luckhoo otworzył ośrodek kształcenia świadomości Chrześcijańskiej oraz tworzył liczne opracowania pisemne w tym kierunku.

PeterW napisał(a):
Nie o to pytam.
Pytam, czy jak ludzie zaczęli przestawać wierzyć w te bajania, to czy zależałoby im na zmianie obowiązującej od stuleci daty bazowej.

O jakich bajaniach piszesz , napisz konkretnie bo nie wiem o co ci chodzi?

Irbisol napisał(a):
Sam przedstawiasz dowód, że pierwszy zaczałeś pisać o ewolucji i to chcąc udowodnić, że to nie ty zacząłeś o tym pisać. Takiego mistrza dawno tu nie było.

To już wyjaśniłem na samym początku, arcymistrzu.

Irbisol napisał(a):
Nie dość, że uciekasz od prostego pytania, to jeszcze uciekasz od pytania, czy nadal będziesz uciekał od pytania.

Tak , złapał kozak Tatarzyna Tatarzyn łeb trzyma.

Ostatnio edytowano Wt wrz 10, 2019 8:46 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta linku i quote

Wt wrz 10, 2019 7:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2
Cytuj:
Prawdziwość Ewangelii nie tylko nie została obalona przez współczesnych im pisarzy [...]

Tylko, iluż to pisarzy w 1 wieku wypowiadało się o wydarzeniach zawartych w Ewangeliach? Z tego, co wiem, to nikt. O Panu Jezusie też nie dowiemy się prawie nic w zrodłach poza chrześcijańskich. Nie wspominają o Nim: Filon, Justus z Tyberiady, Pliniusz Starszy (23-79), Marcjalis (43-103), Plutarch (50-120) i Juwenal (55-130). Jedynie w 1 wieku Flawiusz i Tacyt piszą o istnieniu Pana Jezusa, ale nic o Jego nauce.

Śr wrz 11, 2019 7:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
PeterW napisał(a):

Na tyle pewny fakt, że nie wstydzą się pisać o nim w podręcznikach od historii.

Fakt (czyli prawda że coś się zdarzyło/nie zdarzyło) jest niezależny od wstydzenia się nim, mniemania i spekulacji. Jeśli się coś zdarzyło, to się zdarzyło, niezależnie od tego czy wierzysz że tak było, czy nie. Pewność co do wiedzy o zaistniałym zdarzeniu nie ma znaczenia dla tego czy coś było/jest czy też nie.

Śr wrz 11, 2019 8:36 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona