Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 16, 2019 5:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Alkohol w życiu chrześcijanina. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Alkohol w życiu chrześcijanina.
Alkohol w małych ilościach nie powoduje zmiany percepcji rzeczywistości, można pić do smaku i nie upijąć się.
Owszem - w dużych ilościach jest to problem i to problem społeczny.
Przez to że alhokohol jest tak rozpowszechniony , uniemożliwia to ustawy prohibicyjne. Dzięki temu że inne narkotyki nie są tak rozpowszechnione jak alkohol i nikotyna, można je zakazywać.

Śr paź 02, 2019 11:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Alkohol w małych ilościach nie powoduje zmiany percepcji rzeczywistości, można pić do smaku i nie upijąć się.

Każdy narkotyk posiada pewien próg psychoaktywności i alkohol nie jest tutaj wyjątkiem.
Andy72 napisał(a):
Dzięki temu że inne narkotyki nie są tak rozpowszechnione jak alkohol i nikotyna, można je zakazywać.

No to chyba ustaliliśmy, że alkohol jest pełnoprawnym narkotykiem :wink:
Tym co go wyróżnia jest jedynie powszechność oraz tradycja.

Śr paź 02, 2019 12:10 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ciekawe, że ci, którzy nazywają alkohol narkotykiem, begatelizują np. marihuanę

Nie bagatelizuję. Uważam, że marihuana nie jest zdrowa, szczególnie dla płuc, a jej palenie może negatywnie wpływać na motywację do działania. Nie jestem zainteresowany jej paleniem, bo dla mnie priorytetem w życiu jest zdrowie i dobra forma fizyczna.
Ale jeśli alkohol i nikotyna są legalne, nie widzę uzasadnienia dlaczego marihuana nie jest.

Śr paź 02, 2019 1:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z dwu podstawowych powodów:
- bajką są opowiastki o mniejszej szkodliwości marihuany niż nikotyny
- marihuana jest standardowym wstępem na drodze do twardych narkotyków (80% zaczyna od niej)

Śr paź 02, 2019 1:52 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się (z podkreśleniem na "wydaje" ;-) ) że akceptowalność alkoholu w przeciwieństwie do innych używek/narkotyków ma podłoże także w tym, w jaki sposób od zarania dziejów go otrzymywano. Wino to tak na dobrą sprawę sfermentowany sok z owoców, a piwo to sfermentowana zupa z kaszy - produkty które się "same" tworzą - ktoś zapomniał, zostawił sok, czy zupę, skisło. Spróbował, wypił (pewnie z głodu) i zauważył że jest bardziej weselszy niż jakby wypił takie świeże. Dalej to poszło.
Oczywiście obecnie procesy otrzymywania tych napojów są celowe i ściśle kontrolowane.

Śr paź 02, 2019 2:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Staram się ignorować Twoje posty ale obok bzdur, które piszesz, trudno jest przejść obojętnie.
Barney napisał(a):
bajką są opowiastki o mniejszej szkodliwości marihuany niż nikotyny

Niedawno podawałem źródła do raportu WHO na ten temat oraz dodatkowo dwóch niezależnych badań. Poczytaj. Szkodliwość nikotyny i marihuany ciężko jest porównać, bo działają w zupełnie różny sposób. Pod względem społecznym nikotyna jest mniej szkodliwa od marihuany, za to bardziej pod względem fizycznym. Natomiast co do potencjału uzależniającego nie ma żadnych wątpliwości. "Science is cristal clear" jak to powiedziała pewna dziewczynka :wink: Nikotyna uzależnia o wiele bardziej.

Po drugie temat dotyczy alkoholu i w tej kwestii również nie ma specjalnych kontrowersji ani co do szkodliwości ani potencjału uzależniającego.
Barney napisał(a):
marihuana jest standardowym wstępem na drodze do twardych narkotyków (80% zaczyna od niej)

O ile w kwestii nikotyny można dyskutować, to tutaj napisałeś już typowy farmazon, w który niestety wiele osób wierzy. 100% zaczyna od alkoholu i pewnie 90% od nikotyny, więc powyższy wniosek jest wyciągnięty znikąd.

Śr paź 02, 2019 2:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No coż, to jest opinia pracowników Markotu na podstawie ich doświadczeń. Takich... nie robionych na zamówienie modnych trendów, na które jesteś bardzo jak widze wrażliwy.

Śr paź 02, 2019 3:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
No coż, to jest opinia pracowników Markotu na podstawie ich doświadczeń.

Istnieje pewien powód, dla którego przy ustalaniu faktów posługujemy się badaniami naukowymi a nie opinią kilku wybranych osób i to jeszcze należących do jednej grupy i będących tendencyjnymi w ten sam sposób. Ale skoro kiedyś nie zrozumiałeś nawet tego, że książka napisana przez historyków z Harvardu ma większą siłę dowodową niż cytat zmyślonego profesora skopiowany na oślep z innego forum, to na zrozumienie takich subtelności nawet nie liczę :wink:
Barney napisał(a):
Takich... nie robionych na zamówienie modnych trendów, na które jesteś bardzo jak widze wrażliwy.

Raport WHO oraz inne systematyczne badania są dla Ciebie niewiarygodna, natomiast opinia kolegi, który z racji wykonywanego zawodu napatrzył się na narkomanów, już tak :roll:

Śr paź 02, 2019 3:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
No moja tesciowa po blisko 10 latach uzywania marihuany powinna juz dawno przejsc na heroine, ale jakos sie to nie stalo.:)

Marihuana jest przede wszystkim lekiem, dopiero potem uzywka, a sposob jej "zazywania" nie konczy sie na paleniu.
Vaporizer ( para ), oleje, nalewki - jest cala gama sposobow i produktow.
Oczywiscie alkohol i nikotyna sa o wiele bardziej uzalezniajace i szkodliwe fizycznie, no ale w Polsce ta wiedza przebija sie z trudnoscia.
Zgodnie z wypowiedziami bylego min Radziwilla nie ma medycznej marihuany, mimo ze reszta swiata uwaza ze jest.:)

Śr paź 02, 2019 6:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Medyczna marihuana jest w porządku (pod warunkiem że prawdziwa a nie jak u handlarzy z dodatkami jakiejś chemii)

Śr paź 02, 2019 6:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Alkohol( od piwa po wódkę) i narkotyki (od machiruany po heroinę) są mi obojętne, nie jestem za zachęcaniem, albo zakazem sprzedazy/uprawy i używania jak to komu się podoba. Jazda pod wplywem- oczywiscie też, jak ktos chce, to nie ma problemu.
Zbyt cenny jest klucz wolności i cnota odpowiedzialności by zamieniać się z urzędnikiem na złotą klatkę bezpieczenstwa i troski.

Śr paź 02, 2019 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Alkohol jako jedyna używka znalazł się biblii, gdzie Jezus zrobił ten numer z zamianą wody w wino. Czy w tej sytuacji jakikolwiek chrześcijanin może sprzeciwić się woli Boga i całkowicie potępić picie alkoholu? :D

Cz paź 03, 2019 11:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Alkohol jako jedyna używka znalazł się biblii, gdzie Jezus zrobił ten numer z zamianą wody w wino. Czy w tej sytuacji jakikolwiek chrześcijanin może sprzeciwić się woli Boga i całkowicie potępić picie alkoholu? :D
znam takich...

Cz paź 03, 2019 11:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Francuzi raczej nie uwazaja wina za alkochol.
Dla wiekszosci z nich slowo alkochol kojarzy sie z mocniejszymi wyrobami alkocholowymi jak np.wodki nalewki czy koniaki.
Zdarzalo mi sie slyszec od niektorych stwierdzenia ze nie pija alkocholu w ogole lub np. ze od 20 lat nie pija aklocholu, podczas obiadu przy ktorym wypijali pol, lub naet cala butelke wina. :-D

Cz paź 03, 2019 12:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Co do marihuany, to zmuszony byłem zapoznać się w jakim stopniu ona leczy (przez zaangażowanego syna). Z tego co wiem, to faktycznie pomaga na niektóre choroby płuc, ale nie znalazłem niczego konkretnego w związku z jej wpływem na raka. Ze względu na to, że zajmuję się też biorezonansem, to wiem że wiele osób za pomocą niego aplikuje thc wprost do komórek. Podobno są nawet konkretne przykłady, że pomogło to przy leczeniu z poważnych uzależnień. W każdym razie jest ona zdecydowanie szkodliwa dla młodzieży.

Co do alkoholu, to kiedyś myślałem że jest on głównym problemem u moich rodziców. Jestem dda. Teraz wiem, że to nie alkohol, a zakłamanie jest głównym problemem. Alkoholicy nazywają swoją chorobę, chorobą zakłamania. Teraz zdaje sobie sprawę jak wiele problemów i tematów może ukryć alkoholizm i dlatego wyjście z niego jest niesamowicie trudne.

Cz paź 03, 2019 2:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona