Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lut 19, 2020 2:14 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Osiągnięcia teizmu 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Post Re: Osiągnięcia teizmu
Irbisol - Opanuj się deczko. Nazywasz ludzi talibami i fundamentalistami nie stosując definicji słownikowej, tylko takiej która jest potoczna i za razem pejoratywna. Niczym się to nie różni od tego jakbyś zaczął do każdego ze swoich oponentów mówić "jesteś gupi". Zindoktrynowany to Ty jesteś i pokazujesz to na każdym kroku. Wyjaśnienie takich czy innych okoliczności i kontekstów do Ciebie nie trafia, BO TY MASZ MONOPOL NA WIEDZĘ, a reszta jest głupia (z definicji). Ateizm jest the best of the best, że nikomu nie wolno tego podważać. Krytyka ateizmu to od razu fundamentalizm (w pojęciu pejoratywnym) a krytykant to talib (czytaj "gupi fanatyk").
Dyskusja polega na tym, że się stara wejść w skórę oponenta, by go zrozumieć, robi się robocze założenia "co by był, gdyby to była prawda". Ty masz jakąś odrazę do "takiego roboczego założenia racji" więc czy przypadkiem Ty nie jesteś takim ateo-talibem?

Pt sty 17, 2020 11:14 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Jego argumentacja niczym nie różni się od proroków różnej maści, którzy tutaj pisywali. Byli prorokami religijnymi lub ateizmu. Zawsze występowały wspólnie: sztywność w widzeniu świata (brakuje mi tu nawet scjentyzmu, bo ten bym wyodrębniła), brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, własna baza pojęciowa. Nie może być więc mowy o logice formalnej, ale mamy kreatywną. Z logiką radzi sobie w zadaniach matematycznych, ale nie przenosi tego myślenia na ogląd rzeczywistości (ten świat zbudowany jest na Logosie, więc jest czytelny) To nie jest różnica poglądów. Nie ma w tym krzty naukowego widzenia świata, bo i tu mamy pewne założenia wstępne. Mamy do czynienia z misjonarzem, który musi głosić swe nauki czując wewnętrzny przymus. Dopóki się nie zradykalizowało uchodziło za myślenie w kategoriach logicznych. Moja wiedza podpowiada, że argumentacja logiczna jest tu nieskuteczna.
Tym razem koniec rozmów z Irbisolem. Pojawię się, jeśli bedą jeszcze jakieś punkty do zbiorówki, by je uchwycić.

Pt sty 17, 2020 12:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):
Irbisol - Opanuj się deczko. Nazywasz ludzi talibami i fundamentalistami nie stosując definicji słownikowej, tylko takiej która jest potoczna i za razem pejoratywna.

Co do talibów, to przyznałem, że nie stosuję definicji słownikowej.
Co do fundamentalizmu - stosuję słownikową. Merss jest fundamentalistką. Uznaje brak dialogu i nietolerancję oraz wyższość "prawa boskiego" nad świeckim.

Tak samo jak ksiądz z linka. Napisałem, że ksiądz jest nietolerancyjny, nie chce dialogu i tak samo uznaje wyższość "prawa boskiego" nad świeckim. Potwierdziła. Więc o czym jest ta dyskusja?

Cytuj:
Zindoktrynowany to Ty jesteś i pokazujesz to na każdym kroku. Wyjaśnienie takich czy innych okoliczności i kontekstów do Ciebie nie trafia, BO TY MASZ MONOPOL NA WIEDZĘ, a reszta jest głupia (z definicji). Ateizm jest the best of the best, że nikomu nie wolno tego podważać. Krytyka ateizmu to od razu fundamentalizm

Facet, ty ledwo rozumiesz piąte przez dziesiąte. Przecież tu nie ma mowy o żadnej krytyce ateizmu jako takiego. W dodatku bardzo infantylnie wszystko interpretujesz - sam przyznałem, że teizm bywa przydatny.

Pt sty 17, 2020 1:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Zindoktrynowany to Ty jesteś i pokazujesz to na każdym kroku. Wyjaśnienie takich czy innych okoliczności i kontekstów do Ciebie nie trafia, BO TY MASZ MONOPOL NA WIEDZĘ, a reszta jest głupia (z definicji). Ateizm jest the best of the best, że nikomu nie wolno tego podważać. Krytyka ateizmu to od razu fundamentalizm

Facet, ty ledwo rozumiesz piąte przez dziesiąte. Przecież tu nie ma mowy o żadnej krytyce ateizmu jako takiego. W dodatku bardzo infantylnie wszystko interpretujesz - sam przyznałem, że teizm bywa przydatny.

Widzisz, to co piszesz jest wlasnie ta twoja drzazga w oku, bo widzisz tylko to co tobie potrzebne, a zamykasz oczy na to ze kozystasz z teizmu.
Jeli cos jest zle to powinienes to odrzucic bez zmruzenia okiem, ale ty jednak chcesz plywac miedzy teizmem a ateizmem, czyli po prostu sam nie wesz czego chcesz. Nie potrafisz sam sie bie okreslic, co jest twoim ja, twoim centrum samego siebie.
Po prostu traktujesz zycie jak ruletke, i stawiasz na dwa konie na raz.
W ten sposob nigdy nie odnajdziesz siebie samego, by cokolwiek zrozumiec.
Taki czlowiek nie znajdzie poparcia nawet wsrod swoich-ateistow.
Po prostu jestes zagubiony w zyciu. dlatego przyszedles na to forum.

Pt sty 17, 2020 10:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

prof. A. Zoll o wierze
To powiązanie nauk: teologii i prawa jako przykład przenikania się nauk w niektórych obszarach ich funkcjonowania. Prawo w chrześcijastwie jest zbudowane na etyce. Rozumienie neutralności i bezstronności państwa.

N sty 19, 2020 9:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sam2 napisał(a):
Widzisz, to co piszesz jest wlasnie ta twoja drzazga w oku, bo widzisz tylko to co tobie potrzebne, a zamykasz oczy na to ze kozystasz z teizmu.
Jeli cos jest zle to powinienes to odrzucic bez zmruzenia okiem, ale ty jednak chcesz plywac miedzy teizmem a ateizmem, czyli po prostu sam nie wesz czego chcesz. Nie potrafisz sam sie bie okreslic, co jest twoim ja, twoim centrum samego siebie.Po prostu traktujesz zycie jak ruletke, i stawiasz na dwa konie na raz.W ten sposob nigdy nie odnajdziesz siebie samego, by cokolwiek zrozumiec.

Nie widzisz, że traktuję teizm całkowicie instrumentalnie? To przydatne narzędzie w niektórych sytuacjach, a nie coś, co miałbym wybierać. I to przydatne nie dla mnie bezpośrednio, lecz w manipulowaniu innymi ludźmi.
A ten mi tu analizy na merss-poziomie uskutecznia, jaki to zagubiony jestem ...
Tym bardziej jest to śmieszne, że już kilka razy wprost pisałem, po co tu jestem. Ale ty pewnie wiesz lepiej. Bo jak coś się teiście wydaje, to traktuje to jak rzeczywistość - wbrew rzeczywistości.

Śr sty 22, 2020 1:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Jeli cos jest zle to powinienes to odrzucic bez zmruzenia okiem, ale ty jednak chcesz plywac miedzy teizmem a ateizmem, czyli po prostu sam nie wesz czego chcesz. Nie potrafisz sam sie bie okreslic, co jest twoim ja, twoim centrum samego siebie.Po prostu traktujesz zycie jak ruletke, i stawiasz na dwa konie na raz.W ten sposob nigdy nie odnajdziesz siebie samego, by cokolwiek zrozumiec.

Nie widzisz, że traktuję teizm całkowicie instrumentalnie? To przydatne narzędzie w niektórych sytuacjach, a nie coś, co miałbym wybierać. I to przydatne nie dla mnie bezpośrednio, lecz w manipulowaniu innymi ludźmi.
Tym bardziej jest to śmieszne, że już kilka razy wprost pisałem, po co tu jestem. Ale ty pewnie wiesz lepiej. Bo jak coś się teiście wydaje, to traktuje to jak rzeczywistość - wbrew rzeczywistości.

Zdradze ci moja tajemnice, ktora znam i wykozystuje od ponad 40lat.
Zawsze gdy ktos cos miesza i nie wiadomo o co mu chodzi, to wystarczy wyluskac to co sie jakos logicznie wiaze w jedna calosc i to jest wlasnie to o co naprawde komus chodzi.
Najlesze rezultaty takiej metody sa gdy chce sie znalesc to przyslowiowe ziarno prawdy w plotce.
Niezawodna metoda, chociaz staram sie jej nie uzywac dajac szanse kazdemu by sam szczerze sie okreslil co mu chodzi.

Śr sty 22, 2020 1:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Zawsze gdy ktos cos miesza i nie wiadomo o co mu chodzi, to wystarczy wyluskac to co sie jakos logicznie wiaze w jedna calosc i to jest wlasnie to o co naprawde komus chodzi.

Właśnie o tym piszę - nie masz pojęcia o co chodzi, więc wyłuskujesz te piąte przez dziesiąte, które pojmujesz i z tego budujesz sobie obraz świata.
Zdradzę ci inną tajemnicę - czasami spróbuj zrozumieć, co czytasz. Ta metoda jest dużo lepsza od twojej.

Śr sty 22, 2020 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Właśnie o tym piszę - nie masz pojęcia o co chodzi, więc wyłuskujesz te piąte przez dziesiąte, które pojmujesz i z tego budujesz sobie obraz świata.
Zdradzę ci inną tajemnicę - czasami spróbuj zrozumieć, co czytasz. Ta metoda jest dużo lepsza od twojej.

Brawo. Nie zauwazyles jednak ze metoda ktora wlasnie krytykujesz jest wyjatkowo ateistyczna. :-)

Śr sty 22, 2020 3:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sam2
Daj spokój,przecież chodzi tu tylko o wiarę w to. Że można i trzeba bezkarnie innym człowiekiem manipulować. Temu służą symulacje o których mówi. To taki biznes dla dobrze płacących jemu mocodawców. Pewno że ateistyczny to pogląd, że trzeba myśleć tylko o swym dobru, zyskach. Nawet sobie nie wyobrażasz, o jak wielką tu stawkę chodzi. Wystarczy że coś co ma być według symulacji, postrzegane jest jako niezbędne przez ludzi. Chodzi o statystykę gdy ufamy temu że coś trzeba, czy jest to nam uzmysławiane na różnym poziomie w informacjach. To jest to ogromne źródło dochodu dla tych którzy ten zamysł realizują. Dam prosty przykład, dziesiątki milionów osób płacą na coś, bo taki kierunek jest lansowany. Gdy płacą przysłowiową złotówkę, to tylko jednorazowo są to dziesiątki milionów złotych. A wiadomo że większość ludzi, nawet o średnich dochodach, niezbyt przywiązuje uwagę do jednej złotówki. Tak to się zaczyna, potem są to coraz większe sumy, albo większa częstotliwość wpłat. A wszystko to pod niewinnym sloganem dla dobra wszystkich ludzi, to często chwyta, dowodów nie będzie by z tym walczyć, bo nie ma zasad pisanych, nie ma dowodów. A kolejna odsłona tego jest taka, uchwalane prawo wymaga dowodów na coś by to osądzić negatywnie, bądź pozytywnie. Jak by pozytywne sprawy trzeba było też sądownie rozstrzygać, lecz co tam za wszystko sądy biorą opłaty, te co dbają o dobro osób z nich korzystających. Bo sądy opiekuńcze nie mają tu wiele do powiedzenia. No chyba że coś nikczemnik przegapi i powstaje afera, dużo rozgłosu. Wtedy to sprawiedliwość nie zawsze pełna jest stosowana. Tak to się dzieje niby dla dobra wszystkich w domyśle niektórych, bo nie ma siły która by to przerwała. Stąd przyglądają się zwolennicy takich udogodnień naszej wierze, czy aby ten Bóg jednak nie istnieje i nie przyjdzie pomścić tych których oszukując wykorzystują. Mają w wierze nawet alibi, bo Boga nikt nie widzi, więc można spokojnie swoje czynić, jest dowód że nie wtrąca się do ich spraw, pewno go nawet nie ma. To jest zachęta do czynienia niesprawiedliwości i swemu tylko dobru kosztem innych.

Dla potwierdzenia tego że to dobro dla wszystkich, są pokazywane owoce tego dobra, często to dobro to dobro popleczników i naiwniaków. Którzy potem murem stoją za takimi projektami naukowej metody inżynierii społecznej. Widać to nawet przez niezbyt ogarniętych ludzi wyraźnie. W zawodach sportowych wygrywa jeden, bo inaczej być nie może. Takie są zasady gier sportowych stosowane i promowane jako dobro, czyżby i dla kogo dobro? A pozostali aktorzy zawodów sportowych nic nie dostają, mimo niezbędnej pracy treningów. A jeśli nawet to grosze na zachętę, w stosunku do zwycięzcy. I tak to idzie nie tylko w sportowych kierunkach, ważne dla tego kierunku, wydymać innych i nie dać się wydymać z kolei jeszcze innym. To prymitywnie prosta zasada, tak ateistyczna, bez zasad pisanych. Bo nie wymaga, a nawet nie wolno jej ujmować w pisane zasady. Bo by nie mogła być realizowana, ludzie wiedząc o niej, nie dążyli by do współpracy ze swymi manipulantami.

Tak to trwa bo nie ma harmonijnego porządku. W nim nie było by to możliwe. To tylko niektóre przykłady tego co się dzieje. Nie piszę tu o tych co rozumieją prawidłowo zasadę prawdy. Widzą w niej dobro i przy niej trwają. To wśród nich zło szuka ofiary by ją wykorzystywać. Dzieją się te sprawy zarówno uczciwe jak i nie uczciwe, pod tymi samymi szyldami. Więc nie wskażesz jednej oszukańczej pozycji, by nie zaszkodzić tej dbającej o sprawiedliwe dobro. Dlatego i ja nie wskazuje żadnej, a daję ogólny wgląd w to z czym na tym świecie mamy do czynienia. Jak na razie to tylko szachowanie. Lecz przydał by się mat, by mogło nastąpić całkowite dobro dla wszystkich. Ten ruch jest po stronie jednak Boga, a jak przyjdzie przeproś już nie będzie. Na to wszyscy ludzie dobrej woli mają zgodę i przyzwolenie. To się wydarzy wcześniej czy później. lecz jak złoczyńcy korzystają z niepisanych praw dla siebie. Tak i z niepisanego prawa sprawiedliwości skorzystają wszyscy ludzie dobrej woli.
Dlatego to solą w oku jest teizm dla ateistów, nawet jeśli ktoś z nich podziela wiarę w Boga. Podzielanie wiary w Boga nic nie znaczy, tak jak nic nie znaczy zaprzeczanie istnieniu Boga. Bo każdemu według jego działań będzie zaliczone, a nie za deklaracje.
No i gdzie tu porównywać metody naukowe, czy by ie wychwalać za co?

Śr sty 22, 2020 6:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Brawo. Nie zauwazyles jednak ze metoda ktora wlasnie krytykujesz jest wyjatkowo ateistyczna. :-)

Nie ma czegoś takiego jak "wyjątkowo ateistyczna". Wszystko, co nie bierze pod uwagę bóstw, jest ateistyczne - zarówno metody błędne, jak i prawidłowe. Nic z nich dla samego ateizmu jako takiego nie wynika.

Tak samo można wybudować most, który się zawali i taki, który będzie się trzymał 1000 lat. Metodami ateistycznymi.
Można wymyśleć algorym szyfrujący, który łatwo złamać albo trudno. Metodami ateistycznymi.
Albo pojechać zakorkowaną drogą lub skrótem bez korka - też metodami ateistycznymi.

Ty w ogóle rozumiesz, o co tobie samemu chodzi?
Może od tego zacznij, zanim zaczniesz się wypowiadać o innych.

Cz sty 23, 2020 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A widziales by wierzacy inzynier budowal most jakas religijna metoda? :-)
Moze teraz w koncu zauwazysz ze religia a ateizm o jakim piszesz w tym watku raczej nie maja ani nic wspolnego ani przeciwnego, bo sa kompletnie czym innym, z kompletnie innych pojec, sfer zycia i rzeczywistosci.
To co tu probujesz robic to jak idiotyczna proba sciagniecia nieba na ziemie, by mu sie przyjzec i podyskutowac.
Myslisz ze ateizm daje ci wieksza madrosc, a tymczasem wierzacy wiedza dokladnie nie tylko to co ateisci, ale znacznie wiecej, o czym ty nie masz zielonego pojecia, ale uparcie chcesz dyskutowac, choc nie wiesz o czym.

Ostatnio edytowano Cz sty 23, 2020 12:11 pm przez sam2, łącznie edytowano 1 raz

Cz sty 23, 2020 12:09 pm
Milczek
Milczek

Chciałoby się powiedzieć wszystkim tym, którzy próbują niszczyć Kościół, że nie wiedzą co czynią. Myślą, że szukając prawdy, której nie rozumieją znaczenia, zbawią świat. Niestety będzie wręcz odwrotnie, bo dzisiejsze pozytywistyczne myślenie społeczeństwa, że człowiek z natury jest dobry doprowadzi w końcu do walki między ludźmi na różnych płaszczyznach. Pozbawiając nas tego fundamentu, każdy się rozejdzie w swoja stronę, tworząc przy tym swoja własną etykę i logikę. Każdy będzie patrzał tylko na swoje. Porozumieć będzie się co raz trudniej ze wzgląd na odmienne wartości, a główne jej składowe będą pochodzić z kultury konsumeryzmu. Zawdzięczamy to oczywiście różnym propagatorom, którzy są przepychani do mediów, a niestety umysły przeciętnych ludzi słyszą, że dobrze mówi w stosunku do mnie to, że na społeczeństwo też będzie miało taki wpływ.

Cz sty 23, 2020 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sam2 napisał(a):
A widziales by wierzacy inzynier budowal most jakas religijna metoda?

Właśnie ci to tłumaczę, "gieniuszu".
To ty wyskoczyłeś, że jakaś metoda jest "wyjątkowo ateistyczna".
Żebyś ty jeszcze piąte przez dziesiąte rozumiał, to byłby sukces. Ty nie czaisz nawet, co sam piszesz.

-----
@tassel
Przypominają mi się komunistyczne hasła w stylu "dobrobyt partii gwarantem dobrobytu narodu".
Popatrz sobie na kraje, gdzie Kościół ma większe wpływy i gdzie ludzie są bardziej religijni - ile tam jest przestępczości i biedy.
Dziwnym trafem - im bardziej laicki kraj, tym jest bezpieczniej i dostatniej.
Więc jakoś nie przeraża mnie ew. upadek Kościoła. Zresztą - prędzej czy później on nastąpi. Taka jest ewolucja memów.

Cz sty 23, 2020 1:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Czcza frazeologia oparta na własnej bazie pojęciowej dobrobytu jako synonimu szczęścia. Statystyki dotyczące gwałtownego wzrostu zachorowań na choroby związane z psychiką zaprzeczają tej tezie. Prognostyki straszą kolejnymi wzrostami, bo ludzie są słabi. Dlaczego?

Rozwój normalny człowieka prowadzi przez pięć obszarów jego funkcjonowania. Pełnia życia wymaga rozwoju zarówno w sferze cielesnej, jak i duchowej. Na wewnętrzną stronę duchową skladają się pojęcia dobra (moralność) i prawdy; na cielesną - zdrowie i dobrobyt. Nadto istnieje kategoria wspólna, czyli piękno - wspólne ciału i duszy. Istnieje więc pięć kategorii bytowania ludzkiego, które pozwalają człowieku dojrzewać (harmonijny rozwój we wszystkich kategoriach). Zachodzą między nimi stosunki wzajemne, organizacja. Tam, gdzie organizacja, tam i hierarchia. Dla katolicyzmu ta hierarchia jest prosta. Pierwsze miejsce należy się moralności, a kategoriom duchowym ogólnie pierwszeństwo. Zlekceważenie jednak ciała prowadzi do degradacji i ducha. Stan zdrowia odddziałuje na stan psychiki. Siła psychiki stanowi dźwignię do poprawy stanu fizycznego. Naczynia połączone i wzajemne powiązania.

Umysły jednak naiwne, niedouczone mieszają dobrobyt z materializmem i szczęściem. Naiwność to jednak niewiedza często niezawiniona, nieprzezwyciężona, zainteresowany nie ma w nią wglądu.
Dążenie do dobrobytu stanowi obowiązek moralny, moralność podnoszący. Tu Kopernik spostrzegł, że podła moneta pociąga za sobą brak artystów, uczonych a nawet dobrych rzemieśliników.

Nie należy traktować kategorii cielesnych jako przeciwieństwa kategorii duchowych. O rozwoju życia decyduje wszechstronność i to możemy przypisać katolicyzmowi. Stworzył cywilizację, ale jednocześnie podnosił i inne cywilizacje tam, gdzie się znalazł. Żadna inna religia nie stworzyła dotąd fundamentu pod tak wszechstronny rozwój człowieka...prowadzący go ku harmonii i szczęściu.

Można to oddać w wypowiedzi pewnego kreola z Argentyny: Ludzie z Europy są dziwni: nigdy nie można ich zrozumieć. Nawet ci prości koloniści, którzy przyjeżdzają do nas są bardzo dziwni: pracują po kilkanaście godzin dziennie po to, aby, jak często powtarzają dzieci miały majątek. My tego nie rozumiemy. nasze dzieci same dają sobie radę. Chodziło min o Polaków. Wielu chrześcijan, w tym katolicy cenią sobie czas. Z tego zaś logicznie wyprowadza się punktualność, pracowitość, poczucie obowiązku względem następnego pokolenia. Wytwarza się też skłonność do poświęceń, uszlachetnienie myśli i czynu.

Odcięcie się człowieka od wszechstronnego rozwoju zawsze prowadzi do degeneracji. I mamy z tym do czynienia w społeczeństwach, gdzie materialność i etyka użyteczności wyparły etykę chrześcijańską. Owoce widać: ustępuje cywilizacja ludzi słabych wobec przeciwieństw, wkracza cywizacja ludzi zdeterminowanych, by opanować daną przestrzeń. Na tym samym bowiem terenie dominować będą ludzie bardziej zdeterminowani a nie zamożni a słabi psychicznie, duchowo puści. Kwestią czasu jest upadek tych słabych i niezdolnych do obrony czegoś z czym się nie identyfikują, bo nie widzą nic poza własnym interesem.

Widzenie swojej roli w tym świecie

Cz sty 23, 2020 1:33 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona