Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 22, 2020 7:55 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna strona
 Więźniowie metody 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więźniowie metody
sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Facet, z tobą naprawdę jest coś nie w porządku - zresztą to przewidziałem.
Dostałeś czarno na białym moje jednoznaczne stanowisko.
Tu je nawet powtórzę: wg mnie wiara powoduje, że człowiek może sobie "poukładać" pewne rzeczy i mniej boi się śmierci.
Czy to coś da? Absolutnie. Fanatyk twojego pokroju to wyprze i będzie nadal pisał, że nie wyraziłem swojego zdania.

Co z tego ze tak napisales, skoro nawet z tego co napisales nie kozystasz. Poprzez ten fakt, nie jest to twoje zdanie.

To jest moje zdanie - a wg ciebie go nie mam. Jeszcze mi będziesz wmawiał, fanatyku, czy zdanie, które wyraziłem, jest moim zdaniem? Na początek skoRZystaj może ze słownika ortograficznego, to może bardziej dojRZejesz.

Co niby wypieram? Wymień.
Zobaczymy, jaki masz stopień schizofrenii.
Bo piszesz - niestety dla ciebie - o rzeczach weryfikowalnych. A w takim przypadku teista leży i kwiczy.

So lut 08, 2020 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wypierasz wszystko, nawet to co sam piszesz, a ze tego nie widzisz to swiadczy o twoim fanatyzmie. :-)
A podczas , gdy stoisz okrakiem nad swoim wlasnym zyciem, uwazaj bys nie dostal rozwolnienia.

So lut 08, 2020 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Wypierasz wszystko, nawet to co sam piszesz, a ze tego nie widzisz to swiadczy o twoim fanatyzmie. :-)
A podczas , gdy stoisz okrakiem nad swoim wlasnym zyciem, uwazaj bys nie dostal rozwolnienia.

Obawiałem się, że zapomniałem cię uprzedzić, żeby lista tych moich wyparć nie była za długa, ale widzę, że obawy były niesłuszne.

Jak załatwić teistę?
Zapytać o konkret. W obszarach weryfikowalnych biedaczek się gubi.

So lut 08, 2020 1:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyzby jedynie takie obszary istnialy?
Oj, szkoda mi cie. Pogubiles sie totalnie.

No, ale sprobuje. Czym jest grawitacja?
Tylko nie pisz ze jakas sila, bo chce bys odpowiedzial czym wlasnie jest ta sila, co ja stanowi?

So lut 08, 2020 1:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

A niby dlaczego się pogubiłem? Bo zadałeś pytanie i sam na nie odpowiedziałeś? Czyli twoje pytanie i twoja odpowiedź definiują, że ktoś inny się pogubił?

Cytuj:
Tylko nie pisz ze jakas sila, bo chce bys odpowiedzial czym wlasnie jest ta sila, co ja stanowi?

Nie wiem, czym jest grawitacja. Ostatnie doniesienia nauki twierdzą, że to zakrzywienie czasoprzestrzeni.

Jak widać, nie ma żadnego problemu z odpowiadaniem na pytania, co bezczelnie imputowałeś.
A ty miałeś wymienić, co takiego wypieram.

So lut 08, 2020 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):

A niby dlaczego się pogubiłem? Bo zadałeś pytanie i sam na nie odpowiedziałeś? Czyli twoje pytanie i twoja odpowiedź definiują, że ktoś inny się pogubił?

Cytuj:

Nie wiem, czym jest grawitacja. Ostatnie doniesienia nauki twierdzą, że to zakrzywienie czasoprzestrzeni.

Jak widać, nie ma żadnego problemu z odpowiadaniem na pytania, co bezczelnie imputowałeś.

I wierzysz w te ostatnie doniesienia nauki?

So lut 08, 2020 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Do jednego i drugiego. Bo twoje słowa odnoszą się do wierzących.

Moje słowa odnosiły się do mojej wiary. Nie odpowiadam za to co wierzą inni ani nie staję w ich obronie.
sam2 napisał(a):

To ciekawe jak niektórym trudniej jest zaakceptować doniesienia oparte na dowodach niż te nie oparte na niczym. W sumie dowody zawsze można podważyć. Jak ich nie ma, to dane stwierdzenie jest nie do odparcia :wink:

So lut 08, 2020 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ty wierzysz ze grawitacja to zakrzywienie czasoprzestrzeni? :-)

So lut 08, 2020 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Cytuj:

Nie.
Zarzucałeś mi, że nie odpowiadam na pytania. A po raz trzeci pytam cię, co takiego wypieram - a ty nie odpowiadasz.
Pytam też, w jaki sposób na podstawie swojego pytania i swojej odpowiedzi wywnioskowałeś, że się pogubiłem.

----------

@Harpunnik
Odnosiłem się do twoich słów odnośnie zapchajdziury.
Jeżeli chodzi o dociekanie (czy właściwie jego brak), to pisałem ogólnie.

So lut 08, 2020 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):

Tylko nie wiem dlaczego według Ciebie traktuję Boga jak zapchajdziurę. Zapchajdziura to tłumaczenie Bogiem zjawisk na które chwilowo nie znamy odpowiedzi. Czy możesz napisać jakie to zjawiska tłumaczę w ten sposób?
sam2 napisał(a):
A ty wierzysz ze grawitacja to zakrzywienie czasoprzestrzeni?

Wierzę, a właściwie to wiem, że postrzeganie grawitacji jako zakrzywienia czasoprzestrzeni pozwala przy rozsądnych założeniach wytłumaczyć obserwowane fakty oraz przewidzieć przyszłe. Innymi słowy, jest to dobry model. Rozumiem, że masz na ten temat inne zdanie. Czy mógłbyś zdradzić jakie?

So lut 08, 2020 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):

Nie.
Zarzucałeś mi, że nie odpowiadam na pytania. A po raz trzeci pytam cię, co takiego wypieram - a ty nie odpowiadasz.
Pytam też, w jaki sposób na podstawie swojego pytania i swojej odpowiedzi wywnioskowałeś, że się pogubiłem.

Widzisz, pogubiles sie nawet w tresciach wypowiedzi, bo chcesz bym tlumaczyl sie z twoich przekretow. :-)

Dlaczego nie wierzysz nauce, skoro uwazasz ze lepiej wyjasnia wszystko niz wiara?
A co do grawitacji, to nauka porobila nawet prawa nia rzadzace, choc nawet nie wie czym ta grawitacja jest.
Prawda jest taka ze nauka to taki ludzki pamietnik, by zapamietac ze jak zelazko jest gorace by sie nie poparzyc.
O grawitacji wiedzieli nawet jaskinowcy, doklladnie wszystko to co my, tyle tylko ze tego nie zapisywali i nie nazywali tego nauka, tylko zwyczajnie zyli tak by unikac negatywnych skutkow grawitacji, a wykozystywac pozytywne.
Myslisz ze Newton odkryl grawitacje?
Tworzenie jakichs praw rzadzacych grawitacja to po prostu spis skutkow grawitacji nic wiecej, a jesli chodzilo by o faktyczne prawa grawitacji to trzeba by pierw znac czym ona jest, co ja powoduje i poznac zaleznosci tego co ja powoduje do jej skutkow. Znajac prawa rzadzace przyczyna grawitacji mozna dopiero mowic o jakimkolwiek prawie rzadzacym grawitacja.

No ale nauka ma to do siebie ze lubi sie wywyzszac i wszelkim znanym od tysiacleci zjawiskom nadaje status wielkiego odkrycia, by tacy jak ty mogli poszpanowac stojac w rozkroku nad wlasnym zyciem.
Jak sie za duzo zachlysniesz tymi odkryciami to mozesz dostac rozwolnienia, ktore pozniej trudno zatrzymac.
Jak juz sie wyproznisz i dotkniesz nogami dna, bedziesz sie mogl mocno odbic.
Takie sa prawa fizyki i nie pokonasz grawitacji nie majac solidnego oparcia pod nogami.
Jak wynika z ostatniej twojej wypowiedzi to nie wierzysz w cokolwiek, wiec nie majac solidnego oparcia, musisz poczekac az dojdziesz do dna, by moc sie odbic. Nie kazdemu sie to udaje, albo nie maja juz wtedy sil.

N lut 09, 2020 1:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przykro się robi jak się czyta Twój ostatni wpis, samie. Jest on policzkiem dla wszystkiego co osiągnęliśmy jako ludzkość.

N lut 09, 2020 2:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Przykro się robi jak się czyta Twój ostatni wpis, samie. Jest on policzkiem dla wszystkiego co osiągnęliśmy jako ludzkość.

A coz to takiego osiagnelismy?
Wiecej broni? wiecej restrykcj? Wiecej chorob? Wiecej zanieczyszczen? Wiecej.......

No i oczywiscie wielkie ksiegi (pamietniki) naukowe, by wszyscy pamietali kto co odkryl. :-)
Nikt jednak nie kwapi sie odkryc transportu nadmiaru zywnosci z bogatego kraju do glodujacego, czlowiek sie nie liczy, wazniejsze odkrycia i kasa.
Pamietam jak w latach 70-tych stany zatapialy cale ladunki zboza wywozone na ocean i tam rozladowywane, by nie dopuscic do obnizki cen zywnosci.
To samo robi EU wprowadzajac restrykcje na produkcje zywnosci.
Uwazasz to za postep i osiagniecia ludzkosci?

N lut 09, 2020 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Tylko nie wiem dlaczego według Ciebie traktuję Boga jak zapchajdziurę. Zapchajdziura to tłumaczenie Bogiem zjawisk na które chwilowo nie znamy odpowiedzi. Czy możesz napisać jakie to zjawiska tłumaczę w ten sposób?

Ewentualny świat duchowy.

--------

sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):

Nie.

Widzisz, pogubiles sie nawet w tresciach wypowiedzi, bo chcesz bym tlumaczyl sie z twoich przekretow. :-)

Dlaczego nie wierzysz nauce, skoro uwazasz ze lepiej wyjasnia wszystko niz wiara?

Bo nauka sama sobie nie wierzy. Nie masz pojęcia, czym nauka jest.
I to, że nie wierzę nauce, w żaden sposób nie neguje tego, że nauka wyjaśnia coś lepiej niż wiara. Bo póki co nauka faktycznie coś wyjaśniła. A wiara?
No i oczywiście - jak typowy teista - nie odróżniasz stwierdzenia "nie wierzę w X" od stwierdzenia "wierzę w ~X".

Cytuj:
No ale nauka ma to do siebie ze lubi sie wywyzszac

I dlatego np. za obalenie obowiązującej teorii naukowej nagradza się obalającego Nagrodą Nobla?
W religii za podważania obowiązujących dogmatów się ekskomunikuje.

Zarzuciłeś mi, kłamco, że nie odpowiadam na pytania.
Na wszystkie ci odpowiedziałem, a ty na żadne moje nie odpowiedziałeś.
Miałeś napisać, co takiego wypieram i w jaki sposób na podstawie swojego pytania i swojej odpowiedzi wywnioskowałeś, że się pogubiłem.

N lut 09, 2020 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wymysliles to sobie ze na podstawie pytania i mojej odpowiedzi tak wywnioskowalem, wiec nie musze sie tlumaczyc z twoich przekretow tresci.
Probujesz teraz zamieszac by odwrocic uwage od swojego stania okrakiem.
Uciekasz przed samym soba, Tak jak z tym lwem i belka.

N lut 09, 2020 2:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna strona