Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 17, 2021 5:43 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 29  Następna strona
 Obraz Boga - chrześcijaństwo 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Obraz Boga - chrześcijaństwo
Typowe. Jak ktoś...
1. Nie daje się zrobić w bambuko przez zmianę tematu.
2. Zwraca uwagę na wszystko, co jest w Biblii.
3. Żąda odpowiedzi na zadane pytania.
4. Domaga się zacytowania dokumentów katolickich z nauczaniem, które podajesz jako głoszone w Kościele katolickim.
5. Ośmiela się zadawać niewygodne pytania.
...to oczywistym jest, że "nie jest to możliwe", aby z kimś takim rozmawiać. Jesteś typowy aż do bólu w tej kwestii, bo was przygotowano do rozmowy z przeciętnym katolikiem, który słabo zna nauczanie katolickie, nie zna Biblii i daje się łapać na manipulacje przygotowane przez Ciało Kierownicze. Rozmów z osobami, które mają większa wiedzę i potrafią z wami polemizować, unikacie jak ognia, bo nie jesteście w stanie zmierzyć się z prawdą.

Kolejny raz pokazałeś, świadku Jehowy, że jesteś zwykłym hipokrytą, który do innych pisze, że powinni stosować się do nauki św. Piotra z 1 Ptr 3,15, ale sam nie ma zamiaru tego robić.

Wt paź 13, 2020 12:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Yarpen Zirgin napisał(a):
Typowe. Jak ktoś...
1. Nie daje się zrobić w bambuko przez zmianę tematu.
2. Zwraca uwagę na wszystko, co jest w Biblii.
3. Żąda odpowiedzi na zadane pytania.
4. Domaga się zacytowania dokumentów katolickich z nauczaniem, które podajesz jako głoszone w Kościele katolickim.
5. Ośmiela się zadawać niewygodne pytania.
...to oczywistym jest, że "nie jest to możliwe", aby z kimś takim rozmawiać. Jesteś typowy aż do bólu w tej kwestii, bo was przygotowano do rozmowy z przeciętnym katolikiem, który słabo zna nauczanie katolickie, nie zna Biblii i daje się łapać na manipulacje przygotowane przez Ciało Kierownicze. Rozmów z osobami, które mają większa wiedzę i potrafią z wami polemizować, unikacie jak ognia, bo nie jesteście w stanie zmierzyć się z prawdą.

Kolejny raz pokazałeś, świadku Jehowy, że jesteś zwykłym hipokrytą, który do innych pisze, że powinni stosować się do nauki św. Piotra z 1 Ptr 3,15, ale sam nie ma zamiaru tego robić.

Rozumiem twoje żale i pretensje. Nie mam jednak zamiaru prowadzić rozmowy z kimś, kto prowadzić ich nie umie. Zrozum najpierw czym jest rozmowa, jakie podawane są jej kryteria itp. I nie m a to nic wspólnego z moim byciem "świadkiem". I nie ośmieszaj się z tym "mają większą wiedzę i potrafią polemizować". I nie pisz o unikaniu przeze mnie rozmów z podobnymi do ciebie. Masz okazję zmierzyć się z podanymi przeze mnie wywodami. I przestań ostatecznie pisać o mnie. Tak naprawdę wolałbym, żebyś przestał pisać do mnie. Niemniej masz okazję jako :"mający większą wiedzę i potrafiący polemizować" teraz się wykazać w odniesieniu do mojego komentarza. Nie dom m n i e. N i e do mnie. Odnieś się do moich wywodów, wykaż ich nieprawdziwość, jako potrafiący zmierzyć się z [nie]prawdą. Nie życzę sobie odniesień do mnie, tylko wyłącznie do napisanego komentarza. Wykaż co w nim jest nieprawdą. Tyle.

Wt paź 13, 2020 1:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Takie kity wciskaj innym ludziom, świadku Jehowy, a nie mnie. Każdy widzi, że uciekasz z rozmów, w których jesteś proszony od zajęcie się zadanymi pytaniami lub przedstawionymi argumentami, i żadne Twoje zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. W tym temacie, na przykład, rozpaczliwie robisz wszystko, aby tylko nie zająć się faktem, że św. Jan Ewangelista używał zamiennie określeń "theos" i "ho theos" zarówno wobec Boga Ojca, jak i Syna Bożego, przez co upada z hukiem teza, że w J 1,1-3 chciał za ich pomocą wskazać na różnicę pomiędzy Ojcem i Synem, ponieważ uważał je za równoznaczne. Zamiast zająć się tym faktem lejesz wodę w kilometrowych postach w nadziei, że rozmówcy dadzą się ogłupić i go nie zauważą.

Inny dowód na to, że jak ognia unikasz niewygodnych wezwań. Prośba wisi od czwartku, bo dobrze wiesz, że nie istnieją dokumenty katolickie, w których znajdują się zapisy o "triadzie", ale jednocześnie nie jesteś w stanie przyznać, że Ciało Kierownicze Cię okłamało w tej kwestii. W efekcie nabrałeś wody w usta, bo zdałeś sobie sprawę z faktów, że nie masz niczego na poparcie swoich tez, zaś ja Ci nie odpuszczę i nie dam się zbyć zmianą tematu lub laniem wody.

Ostatnio edytowano Wt paź 13, 2020 2:03 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Wt paź 13, 2020 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

robertson napisał(a):
Najpierw jedno i jak dla mnie ważne, czy uważasz, że nie istnieje różnica pomiędzy theos, a [ h o theos]?
Tak, ponieważ biblijni autorzy używają słów theos i ho theos zamiennie w stosunku do Ojca i Syna...
Cytuj:
Czy jest to zasada gramatyczna w języku greckim, i czy przy występowaniu rodzajnika przed theos, coś oznacza, czy nic?
Jako, że słowo theos i ho theos występuje zamiennie do osób boskich, to dla naszej dyskusji nie ma znaczenia czy jest to zasada gramatyczna w j.greckim...
Cytuj:
Tam gdzie jednak mamy do czynienia z dwoma różnymi podmiotami w tekście greckim nazwanych theos, jak np. wJana 1:1, czy 2 Kor.4:4 i 6. Tylko jeden z dwóch okr. theos to prawdziwy theos[najwyższy].
Twoją tezę obala ap.Jan wyznający razem z ap.Tomaszem(i pozostałymi Apostołami) wcielone Słowo(czyli wg ciebie nie jedynego Boga) swoim Panem i Bogiem (ho kurios mou kai ho theos mou)...
Cytuj:
Ja nie mam wątpliwości, że sam rodzajnik o niczym nie przesądza. Ze znanych jednak sobie powodów, autor, tych słów, dwie osoby nazywa theos. Tylko przy jednej jednak zastosował rodzajnik, przy drugiej, już nie. Gdyby nie chciał zaznaczyć ich odmienności, różności, obu przypisałby charakter osobowy.
Jeśli wg ciebie zastosowanie rodzajnika o niczym nie przesądza, to nie wciskaj tutaj swojego kitu jako czegoś, co jakoby było zamysłem ap.Jana...

Wt paź 13, 2020 3:46 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Spróbuję ostrożnie wrócić do rozmowy...
Eli, napisz nam lepiej jakim cudem wierzysz w jednego Boga, skoro wg. Ciebie istnieje Najwyższy Bóg i niższy od niego Bóg, którym jest Chrystus?

Bóg Najwyższy jest jeden i w Niego wierzę.
sahcim napisał(a):
Eli...czy natura boska Słowa jest naturą boską Najwyższego czy naturą boską innego pochodzenia ?

A jaka jest natura Boga Najwyższego?
PeterW napisał(a):
Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Tak się tu przedstawiają i sam Bóg Ojciec, jak i Jezus - Jego Syn. Zauważ - Początkiem i Końcem może być tylko Bóg, bo On stworzył świat i On go zakończy.

Ojciec i Syn i ten sam tytuł: Alfa i Omega, Początek i Koniec.

W taki sposób “Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec” Boga Wszechmogącego przedstawia anioł. Boga, któremu wszystkie te tytuły przynależą.

Jezus zaś, w przytoczonym Obj 22:16, mówi Jam jest Odrośl… . Nie pień główny na przykład lecz “Odrośl” (Zach 6:12; Iz 11:1).
    - To współbrzmi z Postacią Jezusa, który w odwiecznym planie Ojca jest przeznaczony (1P 1:20,21) na odkupiciela świata poprzez swoją krew i zmartwychwstanie*
    - To współbrzmi z Postacią Jezusa, który nie dokonawszy zamachu na bycie równym Ojcu przyjął rolę sługi za co - to prawda - Bóg Go wywyższył ponad wszystko; nie uczynił Go jednak równym sobie lecz Panem ku swojej, Boga Ojca chwale. (Flp 2:6-11)
    - To współbrzmi z Jezusem, który wielokrotnie podkreślał swoją podległość Ojcu.
Tak więc: dowodów na podległość Syna Ojcu jest tak wiele, że tylko podszyta działaniem nieczystych mocy interpretacja każe zrównać ich Obu ze sobą.
Co więcej: uważam, że jest to drugi zamach Szatana na niepodważalną pozycję Boga Najwyższego. Zamach poczyniony ze świata do którego Szatan został strącony. Zamach realizowany przez Kościoły wywyższające Syna do równości Ojcu, podczas gdy tenże Syn tego nie potwierdzał.
*- Do 1 Piotra 1:20,21 Odkupienie (Rz 3,25+) przez krew Chrystusa (Mt 26,28+; Ap 1,5; 5,9), podobnie jak Jego zmartwychwstanie, miały źródło w odwiecznym planie Ojca (w. 20), który w ten sposób uświęcił swój nowy lud „wierzących” (por. 1 Tes 1,7; 2,10.13; itd.). Zauważa się w tej części tekstu (w. 13-21) echa katechezy, a może nawet liturgii chrzcielnej.
20–21. W zbawczych planach Bożych Chrystus był przewidziany jako Odkupiciel jeszcze przed stworzeniem świata. Jego przybycie na świat rozpoczęło erę eschatologiczną, która zdąża ku swemu definitywnemu wypełnieniu. [BT V z Komentarzami]
- KKK 280

Cz paź 15, 2020 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Eli napisał(a):
Eli, napisz nam lepiej jakim cudem wierzysz w jednego Boga, skoro wg. Ciebie istnieje Najwyższy Bóg i niższy od niego Bóg, którym jest Chrystus?

Spróbujmy wobec tego z innej strony: Czy wierzysz, że Jezus Chrystus jest Bogiem? (Tak/Nie)

Cz paź 15, 2020 12:15 pm
Gaduła
Gaduła

Tak, lecz nie Bogiem Najwyższym

Cz paź 15, 2020 1:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Eli napisał(a):
sahcim napisał(a):
Eli...czy natura boska Słowa jest naturą boską Najwyższego czy naturą boską innego pochodzenia ?
Taka sama jak natura Słowa, które w Nim było (J 1:1), tzn boska...a teraz bądź łaskaw odpowiedzieć na moje pytanie:
czy natura boska Słowa jest naturą boską Najwyższego czy naturą boską innego pochodzenia ?

Cz paź 15, 2020 1:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Eli napisał(a):

sahcim napisał(a):

PeterW napisał(a):
Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Tak się tu przedstawiają i sam Bóg Ojciec, jak i Jezus - Jego Syn. Zauważ - Początkiem i Końcem może być tylko Bóg, bo On stworzył świat i On go zakończy.

Ojciec i Syn i ten sam tytuł: Alfa i Omega, Początek i Koniec.

W taki sposób “Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec” Boga Wszechmogącego przedstawia anioł. Boga, któremu wszystkie te tytuły przynależą.

Jezus zaś, w przytoczonym Obj 22:16, mówi Jam jest Odrośl… . Nie pień główny na przykład lecz “Odrośl” (Zach 6:12; Iz 11:1).

Wrrr...

A o Tym fragmencie zapomniałeś?

12 Oto przyjdę niebawem,
a moja zapłata jest ze mną,
by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca.
13 Jam Alfa i Omega,
Pierwszy i Ostatni,
Początek i Koniec.

Przecież to Chrystus przyjdzie na Koniec Świata!

Cytuj:

Acha.. Czyli mamy wielu Bogów/bogów. Jeden Najwyższy i kilku mniej Wyższych.. Czyli co? Zeus, Apollo, Hermes itd?

Cz paź 15, 2020 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Eli napisał(a):

To wracamy do pytania:
W ilu Bogów wierzysz? (Uwaga: Wszystkich, a nie Najwyższych.)

Cz paź 15, 2020 1:27 pm
Gaduła
Gaduła

sahcim napisał(a):
Taka sama jak natura Słowa, które w Nim było (J 1:1), tzn boska..
"Taka sama" to znaczy jaka? Więcej szczegółów bo "taka sama" niczego nie wyjaśnia.

Cz paź 15, 2020 1:28 pm
Gaduła
Gaduła

To wracamy do pytania:

Wierzę w jednego Boga, Boga Najwyższego

Cz paź 15, 2020 1:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Eli napisał(a):
To wracamy do pytania:

Zaraz. Przed chwilą wyznałaś wiarę w to, że Chrystus jest Bogiem:
Czy wierzysz, że Jezus Chrystus jest Bogiem?
Eli w tym postcie napisał(a):

To w końcu jak to jest? Na któreś z moich pytań udzieliłaś odpowiedzi niezgodnej z Twoimi przekonaniami. Na to, w którym pytałem o Bóstwo Chrystusa, czy to odnośnie liczby wszystkich Bogów, w których wierzysz (bez podziału na "Najwyższych" i pomniejszych)?

Cz paź 15, 2020 1:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Eli napisał(a):
sahcim napisał(a):
Taka sama jak natura Słowa, które w Nim było (J 1:1), tzn boska..
"Taka sama" to znaczy jaka? Więcej szczegółów bo "taka sama" niczego nie wyjaśnia.
Jedyna w swoim rodzaju...a co do wyjaśniania, to czy ja doczekam się w końcu twojego wyjaśnienia(odpowiedzi) czy natura boska Słowa jest naturą boską Najwyższego czy naturą boską innego pochodzenia ? czy dalej będziesz udawał, że pytania nie ma...

Cz paź 15, 2020 1:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Eli napisał(a):

Eli napisał(a):

To zdecyduj się bo jedno zdanie przeczy drugiemu

Cz paź 15, 2020 2:41 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 29  Następna strona