Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 27, 2020 9:52 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 86  Następna strona
 Ocieplanie sie klimatu 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

będziemy mieli czystsze powietrze, ale zimą będzie chłodniej w mieszkaniach.... na szczęście klimat się ociepla więc zimy powinny być cieplejsze :lol:

No i wreszcie egzotyczne stworzenia będziemy mieli na stale a nie od święta.
http://www.ciekawemiejsca.org/miejsce,2 ... rzyncu.htm
Do tej pory biedne pasikoniki w Polsce nie mogą żyć bo za zimno ale niebawem .........

Pt sie 08, 2008 5:03 am
Dyskutant
Dyskutant

http://www.eduskrypt.pl/pszczol_mniej_o ... 14034.html

to mi sie podoba link wyżej
można wpisać w wyszukiwarkę : masowe giniecie pszczół( bedzie sporo do czytania)

nie ma żadnych zmian klimatycznych a pszczoły po prostu zdychają ot tak sobie

Pt sie 08, 2008 5:28 am
Zagadywacz
Zagadywacz

nie ma żadnych zmian klimatycznych a pszczoły po prostu
zdychają ot tak sobie

Ależ zmiany klimatyczne następują i to w zastraszającym tempie!

Tyle tylko, że porozumienie z Kioto niczego nie powstrzyma. Jest już za późno na jakiekolwiek działania opóźniające.

Przywódcy państw powinni zająć się skutkami ocieplania klimatu (kwestie migracji, budowy tam, itp).

Pt sie 08, 2008 8:41 am
Zagadywacz
Zagadywacz

ŁK15, ciekawi mnie, na czym opierasz swoje sądy? Bo obecnie teoria ocieplenia zbiera mocne baty i to właśnie od środowiska naukowego.

A propos niku, to facet jestem.

Pt sie 08, 2008 9:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Brygida napisał(a):
Przedwczoraj w programie "Kwadrans po ósmej" na temat ocieplenia klimatu na skutek emisji dwutlenku węgla wypowiadał się między innymi eurodeputowany poseł Bogdan Pęk. Sprawa jest wyolbrzymiana.

Wybitny ekspert.
Jakieś fakty przytoczył? Argumenty, wyniki badań, analogie do historii geologii i klimatu Ziemi, opinie kół naukowych? Na jakieś modele i projekcje alternatyw się powołał?
Czy tylko jak zwykle w jasnieoświecony sposób wygłosił niepodważalny dogmat?

Pozdrawiam

Pt sie 08, 2008 9:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Oczywiście, ze Bogdan Pęk nie jest ekspertem w tej sprawie. Powoływał się na raport 100 naukowców. Ja tego raportu nie znam, ale naukowcom wierzę i zgóry darzę ich zaufaniem.

Pt sie 08, 2008 9:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Brygida napisał(a):
Myślę, że jedną z przyczy wyolbrzymiana sprawy jest wykazanie się jakąś działalnością eurodeputowanych. Coś przecież musza robić, za pieniądze podatników.
Ba to nawet nie o to chodzi, muszą mieć pretekst aby nas z pieniędzy okraść a potem nimi dysponować. I tak nakładają limity i handlują limitami emisji CO2 co jest po prostu komiczne, brzuch mi pęka ze śmiechu.

Zgadzam się z Tobą Sychu, chociaż mi brzuch ze śmiechu nie peka, chociaż pesymistką nie jestem.Wykup limitu emisji dwutlenku węgla do atmosfery wiąże się z podwyżką energii elektrycznej i to znaczną.

Pt sie 08, 2008 9:28 am
Zagadywacz
Zagadywacz

ŁK15, ciekawi mnie, na czym opierasz swoje sądy? Bo obecnie teoria ocieplenia zbiera mocne baty i to właśnie od środowiska naukowego.

Swoje sądy opieram:

a) na doświadczeniu

- od 4 lat na Pomorzu nie było normalnej zimy. ZAWSZE ŚNIEG leżał CO NAJMNIEJ od grudnia do końca marca.
- mogę się założyć z tobą, że w tym roku będzie podobnie. Śnieg owszem spadnie, ale poleży nie dłużej niż dwa tygodnie. Zastanawiam się czy jest sens kupować zimowe opony?

b) oraz na tym:

Zmiany globalnej temperatury od 1900 do 2004 roku. Czarną linią zaznaczono średnią roczną. Czerwoną linią zaznaczono średnią (bieżącą) po okresie dziesięcioletnim. Na szaro zaznaczony jest przedział ufności.
Obrazek

Zmiana klimatu jest widoczna gołym okiem. Inna sprawa, że NIE jesteśmy w stanie temu przeciwdziałać w takiej skali, aby odwrócić trend. EWENTUALNIE możemy go nieco opóźnić. Ale co to nam da? 10 lat w prawo lub w lewo, kosztem niedogrzanych mieszkań i kryzysu gospodarczego?

Pt sie 08, 2008 9:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik

Nie chodzi o to, czy klimat się ociepla, tylko o to, na ile człowiek ma na to wpływ. Najczęściej podaje się CO2, jako powód ocieplenia. (I sugeruje, że to człowiek te nadmiar CO2 produkuje). Niedawno oglądałem program w TV, gdzie jakiś naukowiec udowadniał, że wzrost CO2 był zawsze WYNIKIEM ocieplenia się klimatu, że czasowo następował PO wzroście temeratury.

Pt sie 08, 2008 9:57 am
Zagadywacz
Zagadywacz

ŁK15: ładny wykresik, ale jak sądze masz jakiś gdzies tak od 1000 roku? Nie? W takim razie ten wykresiek jako argument na rzecz ocieplenia klimatu można sobie w buty wsadzić.
Nasza cywilizacja prawdopodobnie rozpoczęła się od silnego ocieplenia klimatu około roku 8000 BC (wyschły lasy i łąki Sachary i ludzie musieli się kopnąć na północ :wink: , u nas tundra znikła i pojawiły się lepsze warunki przyrodnicze) Potem były różne wahania temperatur, w średniowieczu upały i winnice w Polsce, ostatnie większe ochłodzenie to tzw "mała epoka lodowcowa" w poł XVII w. kiedy to Szwedzi przeleźli przez zamarźnięty Bałtyk i zafundowali nam Potop. Twój wykresik póki co może być fragmentem wykresu na rzecz fluktuacji, może z powrotem wracamy do klimatu średniowiecza? Z pewnością nie jest to żaden argument na ocieplenie. Zresztą bac to się możemy ochłodzenia, z lodowcem nie wygramy, z ociepleniem jak najbardziej :)

Pt sie 08, 2008 10:26 am
Zagadywacz
Zagadywacz

@ŁK15

Nie chodzi o to, czy klimat się ociepla, tylko o to, na ile człowiek ma na to wpływ.
Zapewne w jakimś stopniu działalność gospodarcza człowieka ma jakiś dodatkowy wpływ na ocieplanie się klimatu. ALE przestrzeganie protokołu z Kioto nie zahamuje tego procesu. O tym, że mam rację przekonacie się za jakieś 50 lat 8)

Pt sie 08, 2008 10:30 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Twój wykresik póki co może być fragmentem wykresu na rzecz fluktuacji, może z powrotem wracamy do klimatu średniowiecza? Z pewnością nie jest to żaden argument na ocieplenie. Zresztą bac to się możemy ochłodzenia, z lodowcem nie wygramy, z ociepleniem jak najbardziej :)
Ja chyba czasami piszę zbyt zawile :lol: bo mamy takie same poglądy na ten temat.
Klimat się ociepla. Niedługo będzie tak jak w średniowieczu kiedy klimat także się ocieplał.

Czy ocieplanie klimatu wtedy się zatrzyma? NIKT tego nie wie. Może tak, a może nie. Jeśli będzie się dalej ocieplał i przekroczy jakiś punkt krytyczny z którego nie będzie już powrotu, to wszyscy wyginiemy, a nasza Ziemia, będzie przypominać powierzchnię Marsa.

JEDNAK nie jesteśmy w stanie NICZEGO zrobić, aby odwrócić tą tendencję. Ociepla się i już!

Pt sie 08, 2008 10:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

. Zastanawiam się czy jest sens kupować zimowe opony?

Opony zimowe amienia się, gdy temperatura spada poniżej około plus 8 stopni.
Rozumiem, że nie ma śniegu całą zimę, ale tak źle to chyba u Was jeszcze nie ma.

Co do globalnego ocieplenia, to widziałem taki wykres od 1800 r. i tendencja była bardzo podobna, a wyraźnym przyśpieszeniem w ostanich 2 dekadach.

Pt sie 08, 2008 10:54 am
Zagadywacz
Zagadywacz

<Prych> Na ocieplenie to akurat możemy zrobić bardzo dużo, choćby kilka detonacji taktycznych ładunków jądrowych i mamy zimy stulecia.

Pt sie 08, 2008 10:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

<kilka detonacji taktycznych ładunków jądrowych i mamy zimy stulecia.

...a kto to wtedy stwierdzi?

Pt sie 08, 2008 11:00 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 86  Następna strona