Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 25, 2020 8:02 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Następna strona
 Ocieplanie sie klimatu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Ocieplanie sie klimatu
Czy ty odróżniasz te dwa zdania:
- brak globalnego ocieplenia
- brak globalnego ocieplenia spowodowanego przez człowieka?

Bo u ciebie wychodzi, że to zdania tożsame. Ponieważ na Ziemi Marsjanie nie zbudowali cywilizacji, to Zygmunt wyprowadzi z tego wniosek, że na Ziemi nie ma cywilizacji w ogóle! No normalnie załamka!

Jeszcze raz (chyba już 5 tylko na tym wątku) wytłumaczę ci, jak na żabie:
globalne ocieplenie jest niemal na pewno. To wiemy. Czy spowodował je człowiek? To na razie tylko hipoteza. Rozumiesz? Rozróżniasz? Czy za miesiąc znów będe ci musiał to tłumaczyć?

A może ty nie wiesz, na co odpowiadasz? Ot , taki odruch Pawłowa: Zygmunt usłyszał 'ocieplenie' i już przełączyło mu się w mózgu i pojawia się rozkaz:
-Negować!

To przypomnę, co napisałem:
Cytuj:
O ile pamiętam, mamy już jakoś 99% pewności, że ocieplenie klimatu ma miejsce. Nie jest jasne, co jest tego przyczyną. Zaklinanie rzeczywistości, Zygmunt, nic nie zmieni.

Pn lut 21, 2011 12:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tegoroczna zima w Polsce a szczegolnie na konty6nencie amer. jest dowodem na to, ze nic tu w pogodzie sie nie zmienia.Moze bys chcial zeby sie zmienialo jak tego chce p. Al Gore, ale rzeczywistosc jest calkiem inna.

Z twoich postow wnisokuje, ze znasz ang. Pozwol, ze podam ci kolejny linkDokladnie sie wsluchaj a stwiertzisz, ze ta cala histeria o globalnym ociepleniu rzekomo spowodowanym dzialnoscia czlowieka jest wielkim oszustwem majacym na celu mocne opodatkowanie ludzi i rozciagniecie nad nimi kontroli.Postepowanie typowe dla czerwonej mafi.

Wt lut 22, 2011 3:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pozwól, że nie będę czytał twoich linków, skoro sam ich nie czytasz. Przed chwilą uraczyłeś mnie głupotami - że niby tysiące naukowców protestują przed twierdzeniem, że ma miejsce globane ocieplenie a stoi tam jasno, że wobec słabych dowodów protestują przed przypisaniem go człowiekowi! Jest chyba różnica?!

Ostra zima w Ameryce? Chłopie, mówimy o globalnym ociepleniu, a nie ociepleniu w USA. Poza tym krajem jest jeszcze kawałek świata, poza tą zimą, trochę innych pór roku i wiele lat do wyliczenia trendu. Zresztą, temperatury w USA tej zimy w stosunku do średniej nie były wcale niskie - bardzo duże były tylko opady (patrz link niżej)

W Polsce ostra zima? Tylko druga połowa listopada była poniżej średniej. Pierwsze połowa listopada, grudzień i styczeń powyżej. Tu możesz sprawdzić: http://www.wunderground.com/NORMS/Displ ... records=on

Wt lut 22, 2011 6:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Przesluchales to video, ktore ci podalem ?? Jezeli nie to dalsza dyskusja nie ma z toba sensu. :)

Wt lut 22, 2011 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Przeczytałeś ten link, który sam zamieściłeś? Czy naukowcy, na których się powołujesz, zaprzeczają istnieniu globalnego ocieplenia? Czy odpowiedziałeś na moje pytania z góry strony, czy dalej udajesz, że ich nie widzisz?

Jeśli nie, to dalsza dyskusja nie ma z toba sensu.

Wt lut 22, 2011 9:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Piekny wybieg z twojej strony.Przesluchales ostatni youtube ?? Nie przesluchales ?? 8O 8O 8O Po co wiec dyskutujesz ?? ?? ?? 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Przesluchaj a pozniej pogadamy.Powiesz mi co ten facet od pogody mowil. OK ?? ?? ?? :)

Wt lut 22, 2011 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie Zygmunt, tak się bawić nie będziemy. Ja ci udowadniam, że gadasz bzdury, nawet osoby, na które się powołujesz tak gadają, a ty udajesz że tego nie widzisz i losujesz kolejny link. Pewno znów nie na temat.

Skończmy poprzedni punkt. Ludzie, na których powoływałeś się, te tysiące naukowców, potwierdzają istnienie globalnego ocieplenia. Jak to się okazało, to nagle okazali się niewiarygodni dla ciebie? Nagle z autorytetów stali się lewackimi krętaczami? Skomentuj, odpowiedz na moje wcześniejsze pytania. Potem zajmiemy się twoją pogodynką.

PS. Przesłuchałem ten link. Ty ewidentnie znowu nie! Zygmunt - jaja sobie robisz?! Gościu, twoim zdaniem, zaprzecza istnieniu globalnego ocieplenia?! Przesłuchaj się, co mówi w koło 2'20" nagrania! Przyznaje, że temperatura poszła w górę o 1 stopień! Facet znów poddaje w wątpliwość tylko przyczyny!!!

Wt lut 22, 2011 11:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Widzialem ta zimę w USA. All Gore to zdolny oszust, a jego fani - albo zlodzieje, albo kretyni :) A w Polsce zima trwa od konca listopada i konca tej gehenny w ogóle nie widac :(

Cz lut 24, 2011 10:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Chciałeś napisać coś mądrego, czy tylko się pochwalić, że byłeś w USA? Jeśli to pierwsze - to nie wyszło.

W twoim stylu: ja akurat byłem tego lata w USA i panowały potworne upały, więc na pewno jest ocieplenie! Wszyscy, którzy temu zaprzeczają, to debile!

A tak, żeby spróbować jednak porozmawiać na poziomie, to przeczytaj może moje trzy ostatnie posty - chyba niewiele wymagam? - i do nich się odnieś. Tam też piszę, co jest warte takie dowodzenie przez anegdoty, jakie ty tu zaprezentowałeś.

Pt lut 25, 2011 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Chciałeś napisać coś mądrego, czy tylko się pochwalić, że byłeś w USA? Jeśli to pierwsze - to nie wyszło.

Aha, czyli jak chcę coś widziec w danym kraju, to od razu musze tam jechać ?? Przez TV albo internet to się już nie da ?? :D

Cytuj:
W twoim stylu: ja akurat byłem tego lata w USA i panowały potworne upały, więc na pewno jest ocieplenie! Wszyscy, którzy temu zaprzeczają, to debile!

To jeszcze nie świadczy o gwałtownym ociepleniu, a zwłaszcza o tym, że jest wywołane głównie przez człowieka.

Mozę jest ocieplenie, ale człowiek ma na to na prawde niewielki wpływ.

Ja Gora nie lubie głównie za to, że wmawia nam, iż ocieplenie jest głównie winą człowieka. Miały się topić lodowce na Himalajach, a jakoś się... rozszerzają :D Nie slyszales o wycieku danych z jakies stacji badawczej w GB ?? Te dane co oni nam przedstawiaja - są fałszywe..

PS: Czemu jesteś taki złośliwy ?? :roll:

Pt lut 25, 2011 11:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

OK, sorki, faktycznie przesadziłem.
Zdenerwowało mnie to, że dwa posty wcześniej przedstawiam dane, które pokazują, że ocieplenie jest, a ta zima nijak trendu nie łamie, a tu nagle znowu taki 'zygmuntowski' nibyarument 'a mnie tam ciepło nie jest'.

Jeszcze raz: globalny trend ocieplenia jest wyraźny i bezdyskusyjny. Nie ma problemu z dotarciem do danych z różnych źródeł, uzyskanych różnymi metodami. Czy spowodowany przez człowieka? Na to nie ma dowodów, to tylko hipoteza. Też mnie wkurza otoczka polityczna, jaka wokół ostatniego zagadnienia się rozwinęła. I też wolałbym poczekać na rozstrzygnięcie nauki, zanim zaczniemy wydawać potworne pieniądze na cięcia emisji, które możliwe że zupełnie nic nie dadzą. Ale nie negujmy samego ocieplenia, bo to fakt, a którym zresztą uczono mnie już ponad 20 lat temu, na spokojnie, bez politycznych podtekstów (bo takowych nie miał) - a więc grubo przed pojawieniem się Al Gore...

Pt lut 25, 2011 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Acro i z czym do ludu ?? 8O 8O 8O To taki mlodziutki martiusik daje ci popalic.Rzeczywiscie dobrze napisal;

Cytuj:
Widzialem ta zimę w USA. All Gore to zdolny oszust, a jego fani - albo zlodzieje, albo kretyni :) A w Polsce zima trwa od konca listopada i konca tej gehenny w ogóle nie widac :(

Podpisuje sie pod tym cytatem.U nas na amer. kontynencie to ludziska zmeczeni sa juz ta zima.Szczerze mowiac, nie pamietam tak ostrej i dlugiej zimy.Tak wiec te twoje rubryki, wykresy i inne badziewie na nic sie zda.Tego poprostu nie da sie powaznie brac. :) :)

N lut 27, 2011 3:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
A to Ty z hameryki ;) a w jakim stanie mieszkasz?

N lut 27, 2011 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Zygmunt napisał(a):
Acro i z czym do ludu ?? 8O 8O 8O To taki mlodziutki martiusik daje ci popalic.Rzeczywiscie dobrze napisal;

Cytuj:

Podpisuje sie pod tym cytatem.U nas na amer. kontynencie to ludziska zmeczeni sa juz ta zima.Szczerze mowiac, nie pamietam tak ostrej i dlugiej zimy.Tak wiec te twoje rubryki, wykresy i inne badziewie na nic sie zda.Tego poprostu nie da sie powaznie brac. :) :)

Zygmunt, chłopie, tobie wydaje się, że temperaturę to mierzy się zmęczeniem ludzi? Albo pamięcią Zygmunta? Rety, co za porażka systemu edukacji...

Zresztą - było się spytać ich latem, czy nie mają dość upałów, a usłyszałbyś takie narzekania, że w twojej chorej skali wyskoczyłoby: "ocieplenie jak choroba"! Wyskoczyłoby, gdyby Zygmunt choć zechciał poudawać, że stara się być obiektywny, że umie interpretować wyniki, czytać wykresy... A na razie musi nam wystarczyć jako dowód oświadczenie Zygmunta, że jemu jest zimno oraz że on i jego sąsiedzi zimą są zmęczeni! Żenada.

N lut 27, 2011 12:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:

Zgadza się, w Polsce zima trwa już 3 i pół miesiaca i końca nie widać (byla tylko krotka rpzerwa w lutym gdzies z tydzien bylo wtedy z kilka stopni +, ahh jak fajnie bylo, ale niestety zima szybko powróciła), a wiesz skad te oziebienie klimatu się wzielo ?? Przez ocieplenie klimatu, ktore nie wywolal czlowiek (a jak juz, to tylko w 1%..), ale natura i Ziemia !! :-o Golfsztrom się oslabia poprzez topienie lodowców i stąd te zimy sa podobno...

Cytuj:
Czy spowodowany przez człowieka? Na to nie ma dowodów, to tylko hipoteza. Też mnie wkurza otoczka polityczna, jaka wokół ostatniego zagadnienia się rozwinęła. I też wolałbym poczekać na rozstrzygnięcie nauki, zanim zaczniemy wydawać potworne pieniądze na cięcia emisji, które możliwe że zupełnie nic nie dadzą.

Zgadza się :)

Cytuj:
Zresztą - było się spytać ich latem, czy nie mają dość upałów, a usłyszałbyś takie narzekania, że w twojej chorej skali wyskoczyłoby: "ocieplenie jak choroba"! Wyskoczyłoby, gdyby Zygmunt choć zechciał poudawać, że stara się być obiektywny, że umie interpretować wyniki, czytać wykresy... A na razie musi nam wystarczyć jako dowód oświadczenie Zygmunta, że jemu jest zimno oraz że on i jego sąsiedzi zimą są zmęczeni! Żenada.

W Polsce to w ogóle lata nie mieliśmy, bylo chlodno, czesto padalo i w ogóle byl syf. To ja już wole te upały jakie panują w Italii czy w Hiszpanii niż ten mróz !! :)

N lut 27, 2011 2:53 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Następna strona