Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 25, 2020 7:23 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Następna strona
 Ocieplanie sie klimatu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Ocieplanie sie klimatu
martius6 napisał(a):
Zgadza się, w Polsce zima trwa już 3 i pół miesiaca i końca nie widać (byla tylko krotka rpzerwa w lutym gdzies z tydzien bylo wtedy z kilka stopni +, ahh jak fajnie bylo, ale niestety zima szybko powróciła), a wiesz skad te oziebienie klimatu się wzielo ?? Przez ocieplenie klimatu, ktore nie wywolal czlowiek (a jak juz, to tylko w 1%..), ale natura i Ziemia !! :-o Golfsztrom się oslabia poprzez topienie lodowców i stąd te zimy sa podobno...

No i nawet tu nie masz racji. Ta zima nie jest jakoś szczególnie ostra - tylko rozpieściło nas kilka ostatnich zim. Ale ponawiam prośbę - przeczytaj posty wątku, który komentujesz. Kilka wyżej znajdziesz link ode mnie do strony, na której możesz porównać ostatnie miesiące ze średnią wieloletnią. I okazuje się, że tylko przełom XI i XI oraz druga połowa lutego sa poniżej średniej, a grudzień i styczeń powyżej! Dlatego nie ma co dyskutować w kategoriach " a mnie jest w tym roku zimniej", nawet jeśli sa to odczucia Zygmunta-Wschodzącej-Gwiazdy-Meteorologii, a po to wymyślono termometry i narzędzia statystyczne, aby te porównania zobiektywizować.

N lut 27, 2011 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Asphodelus napisał(a):
A to Ty z hameryki ;) a w jakim stanie mieszkasz?
A co to ma wspolnego z tematem ?? 8O 8O 8O

N lut 27, 2011 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Acro

Ty jestes gotow twierdzic, ze ta dluga zima jest rezultatem globalnego ocieplenia.No nie ?? :) Pozwol, ze ci powiem, ze p. Al Gore jest podobnego zdania. :D :)

N lut 27, 2011 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie Zygmunt. Wiem, że używam trudnych słów w rodzaju temperatura, średnia itp, ale sens moich wypowiedzi jest taki: ta zima ani nie jest szczególnie długa, ani nie jest szczególnie mroźna. W USA możne zmyliło was to, że jest wyjątkowo śnieżna - ale temp w USA są nadal powyżej średniej wieloletniej. Ups! Znowu użyłem trudnych słów - ani chybi Zygmunt znów straci wątek i zaraz wyrzuci z siebie powalający argument w rodzaju 'a u sąsiada wczoraj przemarzła rura, więc z tego wynika, że na świecie nie ma ocieplenia"... :(

N lut 27, 2011 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie uzyles trudnych slow.Poprostu kolego jestes zwiedziony i nieswiadomie chcesz innych zwodzic.Ludzie bardziej logicznie myslacy nie dadza sie na twoje chwyty nabrac.Ci krzykacze jak Al Gore i cala ta lewicowa smietanka enviromentalistow chcieli by Pana Boga poprawiac, ktory juz dawno temu zapowiedzial, ze jak dlugo ziemia bedzie istniala tak dlugo beda pory roku, zimno i goraco.

Pn lut 28, 2011 2:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Zygmunt. Nie czytasz SWOICH linków, ale i moich postów. Pisałem już dwa razy, że o ocieplaniu się klimatu uczono mnie 20 lat temu, a więc długo przed propagandą AL Gore, więc przestan piep.. rzyć jak potłuczony, bo nienawiść do tego człowieka zaburza ci funkcjonowanie ostatnich sprawnych synaps.

Trzeba mieć wyjątkowy tupet i czelność i żeby beknąć dwa razy linkiem, dowodzącym czegos przeciwnego, niż Zygmunt próbuje nam wmówić, zaraz potem zignorować swoje kretyńskie wpadki i wmawiać, że białę jest czarne. Odniesiesz się to pierrdół ze swoich linków? Przeczytałeś/przesłuchałeś już je? Odpowiesz wreszcie: czy goście, na których się powołujesz, zaprzeczają istnieniu ocieplenia? Tak czy nie, Zygmuś?

Jeżeli "moimi chwytami": nazywasz systematycznie opracowane wyniki badań naukowych, to jak nazwać twoje żenujące riposty w stylu " a u nas ludzie sa zmęczeni zimą, więc jest ochłodzenie"?

Trochę się zirytowałem, bo nie jestem przyzwyczajony do prowadzenia dyskusji z osobnikami na poziomie przedgimnazjalnym. Podaj coś na kształt argumentu, potem się odezwij, a póki co przemyśl sobie ten obrazek. Szare pole to przedział ufności, jeśli coś ci to mówi.

Description: Global temperature. Axes are not labelled in order to keep the diagram language neutral; x-axis: year (1900–2009), y-axis: global temperature in °C. The black line is the annual global mean. The red line is the 10-year running mean. The grey area is the 95% confidence interval of the same data, calculated for the 50 years up to and including each year's measurement.

Obrazek

Pn lut 28, 2011 10:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Acro
Nawet jeśli GO jes faktem to nijak nie może ono zaszkodzić światu-a wręcz przeciwnie- polepszyć warunki do życia. W wiekach średnich temperatura na Ziemi była znacznie wyższa niż obecnie. Na Grenlandii nie było lodowca i dlatego wikingowie nazwali ją Grænland a nie Hvíturland, była zwiększona wegetacja, na północy Europy hodowano winorośl, lodowców
na Grenlandii jak wspomniałem nie było a Holandia nie była zatopiona w ogóle, Al Gore łże jak bura suka bo jak wtedy nie było lodowców i żadne tereny nie były zatopione to teraz też nie będą.

Pn lut 28, 2011 11:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rety, czy wy jesteście w stanie napisać post, w którym nie pojawi się nazwisko Al Gore? Czy ten wątek nazywa się "co gada Al Gore", czy "Ocieplanie sie klimatu"?

Jeszcze raz powtórzę: przyczyny i skutki ocieplenia to inna sprawa. Możliwe, że te drugie nie będa złe - dla Grenlandii, co pewno ucieszy tych 50 tysięcy mieszkających tam ludzi. Może mieć jednak katastrofalne skutki w postaci susz i/lub powodzi dla ludzi mieszkających dalej na południe - a tych są miliardy... (patrz np. świeżutnie: http://wyborcza.pl/1,75476,9173806,Glob ... wodzi.html) Nie wiem, modele, na podstawie których się takie prognozy czyni, są mało dokładne.

Zresztą, nawet gdybyśmy wiedzieli na mur, że ocieplenie zniszczy strefę podzwrotnikową, to pojawia się trzecie pytanie (też na razie bez pewnej odpowiedzi) - czy potrafimy jakoś temu zaradzić, a jeżeli tak - to jak?

Nie zmienia to faktu, że odpowiedź na podstawowe pytanie - czy klimat się ociepla - prawie na 100% brzmi - TAK! Tylko co tu wchodzić w wysublimowane debaty nad następstwami, skoro jest tylu ludzi, niezdolnych nawet do przyjęcia do wiadomości tego prostego, udowodnionego zjawiska...

Pn lut 28, 2011 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Acro pod tym artykułem z Wyborczej był świetny komentarz:

Cytuj:
jajcarze, opracowali świetny model teoretyczny..może lepiej byłoby pokazać, od kiedy rzekomo są większe opady i jak się to ma do wcześniejszej emisji tzw. gazów cieplarnianych, niż wymyslanie, co by to było,jakby był inny skład atmosfery, bez wiedzy, jaki on był 200 lat temu

Ci ''wielcy naukowcy'' jak zresztą pokazałeś na powyższym wykresie bazują tylko na ostatnich 100 latach mając w rzyci dane wcześniejsze...
Czy oni naprawde nie pojmują że to jest zjawisko naturalne
Powtarzam: w średniowieczu było ze 6 stopni wyższa temp. niż teraz i historycy nic nie mówią o nadmiarze powodzi. Aha działalność człowieka nie może zwiększyć ilości CO2 bo to co produkują to 0,5% w ciągu 1 doby lasy wydzielają tysiąckroć więcej CO2, idąc tokiem rozumowania Acro to już dawno na Ziemi panował by klimat Venusiański.

Pn lut 28, 2011 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Ci ''wielcy naukowcy'' jak zresztą pokazałeś na powyższym wykresie bazują tylko na ostatnich 100 latach mając w rzyci dane wcześniejsze...

Żaden spisek, spoko. Bazują na ostatnich 100 latach, bo tak długa jest historia powszechnych, wystandaryzowanych obserwacji meteorologicznych. Wcześniejsze dane mają nie tyle w rzyci, co nigdzie nie mają. Ale nic nie stoi na przeszkodzie - napiszcie stosowną pracę opierającą się na pomiarach (?) i z 1000 lat. Serio, na pewno zostaną upublicznione.

Cytuj:
Czy oni naprawde nie pojmują że to jest zjawisko naturalne

Jeszcze raz proszę - zostawmy sprawę przyczyn.
Pozwolę sobie jednak odtrąbić mały sukces - czyżbyś się zgodził, że ocieplenie ma miejsce? Hura! Teraz może spóbuję cię przekonać, że ziemia jest kulą. I tylko mi nie pisz, co na temat kulistości Ziemi uważa Al Gore!

Cytuj:
Powtarzam: w średniowieczu było ze 6 stopni wyższa temp. niż teraz i historycy nic nie mówią o nadmiarze powodzi.

Jakoś nie sądzę, żeby mieli szczególny punkt odniesienia, sposób rejestracji tych zjawisk albo wiedzę, co się dzieje w tropikach... A może o powodziach nie pisali, bo były tak powszechne, że uważali je za normalne i coroczne zjawisko?

Cytuj:
Aha działalność człowieka nie może zwiększyć ilości CO2 bo to co produkują to 0,5% w ciągu 1 doby lasy wydzielają tysiąckroć więcej CO2, idąc tokiem rozumowania Acro to już dawno na Ziemi panował by klimat Venusiański.

Zaczynam tracić cierpliwość.
Zdradź mi proszę, jakiż to jest ten rzekomy "tok rozumowania Acro" w sprawie wpływu działalności człowieka na ocieplenie. Udokumentuj cytatami! Mam dosyć dyskusji z ludźmi, którym myli się literowanie tekstu z jego czytaniem, a czytanie z rozumieniem.

(pomijam oczywistą bzdurę dotyczącą wydzielania CO2 przez lasy. Co las nocą wydzieli, to za dnia zasymiluje. Jeżeli spala się więcej lasu, niż wynosi produkcja drewna, to saldo CO2 jest dodatnie - ale z drugiej strony albedo terenów wylesionych jest wyższe od leśnych, więc wpływ na temp może być wylesień dość neutralny. To jest przykład toku rozumowania Acro a nie to, co mu próbuje wmówić Asphodelus.

Pomijam kolejną bzdurę polegającą na tym, że Asphodelus nie odróżnia wzrostu bezwzględnego od względnego. Bezwzględnie człowiek zwiększa ilość CO2 w atmosferze, ale możliwe jest, że ta ilość względnie do całej produkcji CO2 jest bez znaczenia. No ale poczekajmy, co mi tam znajdzie Asphodelus - bo najwyraźniej wie o moim toku rozumowania coś, o czym ja tu nie pisałem...)

Pn lut 28, 2011 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Acro napisał(a):
Żaden spisek, spoko. Bazują na ostatnich 100 latach, bo tak długa jest historia powszechnych, wystandaryzowanych obserwacji meteorologicznych. Wcześniejsze dane mają nie tyle w rzyci, co nigdzie nie mają. Ale nic nie stoi na przeszkodzie - napiszcie stosowną pracę opierającą się na pomiarach (?) i z 1000 lat. Serio, na pewno zostaną upublicznione.

Jakoś meteorologowie potrafią wykryć średnią temperaturę miliony lat wstecz, chociażby na podstawie lodu wykopanego z Anktartydy i pokazują one naturalne wachania okresów cieplejszych i zimniejszych, zauważył to nawet Al Gore prezentując to w swych propagandowych wystąpieniach (tak będę o nim mówić bo uważam za skandal że jawny kłamca klimatyczny i manipulator dostał Nagrodę Nobla to oburzające.)

Cytuj:
Pozwolę sobie jednak odtrąbić mały sukces - czyżbyś się zgodził, że ocieplenie ma miejsce? Hura! Teraz może spóbuję cię przekonać, że ziemia jest kulą. I tylko mi nie pisz, co na temat kulistości Ziemi uważa Al Gore!

Nie mówiłem że ocieplenie ma miejsce a że mają miejsce zmiany klimatu. Radzę czytać ze zrozumieniem.
Co do kulistości Ziemi to daruj sobie twą złośliwą ironię.
Cytuj:
Jakoś nie sądzę, żeby mieli szczególny punkt odniesienia, sposób rejestracji tych zjawisk albo wiedzę, co się dzieje w tropikach... A może o powodziach nie pisali, bo były tak powszechne, że uważali je za normalne i coroczne zjawisko?

Według kronik historycznych nie działo się nic niepokojącego, aha i powiedz mi gdzie i kiedy były te coroczne powodzie??

Cytuj:
Zaczynam tracić cierpliwość.
Zdradź mi proszę, jakiż to jest ten rzekomy "tok rozumowania Acro" w sprawie wpływu działalności człowieka na ocieplenie. Udokumentuj cytatami! Mam dosyć dyskusji z ludźmi, którym myli się literowanie tekstu z jego czytaniem, a czytanie z rozumieniem.

Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Cytuj:
(pomijam oczywistą bzdurę dotyczącą wydzielania CO2 przez lasy. Co las nocą wydzieli, to za dnia zasymiluje. Jeżeli spala się więcej lasu, niż wynosi produkcja drewna, to saldo CO2 jest dodatnie - ale z drugiej strony albedo terenów wylesionych jest wyższe od leśnych, więc wpływ na temp może być wylesień dość neutralny. To jest przykład toku rozumowania Acro a nie to, co mu próbuje wmówić Asphodelus.

Oczywiście Acro nie wie że las wydziela więcej CO2 niż tlenu podobnie zwierzęta i ludzie wydzielają z wydechem dużo CO2

Cytuj:
Pomijam kolejną bzdurę polegającą na tym, że Asphodelus nie odróżnia wzrostu bezwzględnego od względnego. Bezwzględnie człowiek zwiększa ilość CO2 w atmosferze, ale możliwe jest, że ta ilość względnie do całej produkcji CO2 jest bez znaczenia. No ale poczekajmy, co mi tam znajdzie Asphodelus - bo najwyraźniej wie o moim toku rozumowania coś, o czym ja tu nie pisałem...)

Wszystkie zwierzęta i rośliny wydzielają dużo CO2 zatem ma to kolosalne znaczenie.

Pn lut 28, 2011 11:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Jakoś meteorologowie potrafią wykryć średnią temperaturę miliony lat wstecz, chociażby na podstawie lodu wykopanego z Anktartydy i pokazują one naturalne wachania okresów cieplejszych i zimniejszych, zauważył to nawet Al Gore prezentując to w swych propagandowych wystąpieniach (tak będę o nim mówić bo uważam za skandal że jawny kłamca klimatyczny i manipulator dostał Nagrodę Nobla to oburzające.)

Owszem, istnieje coś takiego jak badania paleoklimatyczne, ale wychwytują zjawiska o zupełnie innej skali (kilka stopni w okresie tysięcy czy milionów lat!). Na razie mówimy o wzroście średniej temp w ciągu stu lat o niecały stopień! Na takie analizy potrzebne są dokładniejsze pomiary.

Cytuj:
Nie mówiłem że ocieplenie ma miejsce a że mają miejsce zmiany klimatu. Radzę czytać ze zrozumieniem.

Skoro przyznajesz, że ma miejsce zmiana klimatu, to to musi oznaczać:
- ocieplenie lub
- ochłodzenie.
Doprecyzujesz, co konkretnie jest twoją tezą?
Cytuj:
Co do kulistości Ziemi to daruj sobie twą złośliwą ironię.

A są inne rodzaje ironii?
Cytuj:
Według kronik historycznych nie działo się nic niepokojącego, aha i powiedz mi gdzie i kiedy były te coroczne powodzie??

A gdzie jest powiedziane, że ich nie było?
Pamiętaj, że ludzie wtedy zwyczajnie unikali mieszkania na terenach zalewowcyh, depresjach itp. A kroniki, generalnie nieliczne, mogły nie wpominać o takich zjawiskach, bo to była dla ówczesnych normalka. Dalej - istniały jeszcze naturalne, ogromne strafy buforowe jak lasy i bagna. I dalej - powodzie i susze mają dotknąc silniej tereny zwrotnikowe - a tam o średniowieczne kroniki jeszcze trudniej... Ale ok - skoro tak twierdzisz to znaczy że znalazłeś jakieś zapiski mówiące o tym, że w średniowieczu powodzi nie było - wskażesz źródło?

Cytuj:
Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Bez uników.
Powołujesz się na rzekomy "tok rozumowania Acro" w sprawie wpływu działalności człowieka na ocieplenie.Powtarzam: co przez to rozumiesz? Bo to zdanie, w jakie ów tok wsadziłeś, jest totalnie mojemu rozumowaniu obce.

Cytuj:
Oczywiście Acro nie wie że las wydziela więcej CO2 niż tlenu podobnie zwierzęta i ludzie wydzielają z wydechem dużo CO2

??!!
Co wydzieli nocą, to za dnia zasymiluje. Wydziela tyle samo cząsteczek węgla, co asymiluje. Zaprzeczasz? Przybliżysz nam meandry logiki, które przywiodły cię do tego wniosku?! Założenie: las w stanie climaxu, równowaga procesów asymilacji i dekompozycji. Czekam.

Cytuj:
Cytuj:

Wszystkie zwierzęta i rośliny wydzielają dużo CO2 zatem ma to kolosalne znaczenie.

Na jakie pytanie ty odpowiadasz? A o wzroście względnym i bezwzględnym a ty o tym że zwierzęta oddychają.

Wt mar 01, 2011 12:48 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Walka z ociepleniem klimatu trwa! :wink:
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Walka- ... 22727023,n

Wt mar 01, 2011 6:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wikipedia to lewicowa propaganda i dlaczego dajesz sie nabierac na nia ?? A coz Korwin Mikke to wyrocznia ?? 8O 8O Tegoroczna zima dala wyrazny dowod na to, ze ziemia cierszy sie rownowaga klimatyczna i sam Korwi Mikke nic tu nie zmieni.Pan Bog juz dawno zapowiedzial (nie chce sie powtarzac) ze beda pory zimne i gorace.Poproswtu przyjmij to do wiadomosci i nie daj sie w butelke nabijac przez Korwinow i innych lewicowcow.

@ Acro

Poradze ci kolego abys dokladnioe wczytal sie w posty Asphodelusa. :)

Śr mar 02, 2011 4:10 am
Zagadywacz
Zagadywacz

rara avis napisał(a):

No chyba nie do końca zrozumiałeś sens...

Śr mar 02, 2011 10:42 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Następna strona