Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 04, 2020 5:06 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 86  Następna strona
 Ocieplanie sie klimatu 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

- topnienie lodu pływającego po oceanie nie może podnieść (znacząco) poziomu wód ze względu na prawo Archimedesa. Pamiętajmy, że cała Arktyka, to lód pływający w oceanie...
- nieznaczne podniesienie poziomu wody byłoby możliwe ze względu na rozszerzalność cieplną tejże, ale
- wzrost temperatury wód powierzchniowych oceanów musi spowodować wzrost parowania wody (prowadzące do obniżenia poziomu).

No tak, ale jak się odnieść do powszechnie uznawanych danych, że najwyższy poziom morza w historii Ziemi był o 200m wyższy niż dzisiaj!
Jedno ze źródeł, można sobie poszukać więcej, nie koniecznie na stronach o ociepleniu klimatu, ale np z geografii, uwierzcie - to samo :P

Druga kwestia, to faktycznie jak niektórzy zauważyli: mamy być jak dinozaury? Moim zdaniem powinniśmy dojść do takiego punktu, byśmy potrafili utrzymać klimat na Ziemi w stanie równowagi.

Odnośnie filmiku: fajny, ale straszny propagandowy bełkot. Można by długo polemizować z jego (filmiku) głupotą.

Wt sie 05, 2008 7:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

No tak, ale jak się odnieść do powszechnie uznawanych danych, że najwyższy poziom morza w historii Ziemi był o 200m wyższy niż dzisiaj!

Tylko, że wtedy nie było nas 6 714 805 862 ....
Nie było także granic....
Ciekawe co by powiedzieli Rosjanie, gdyby Chińczycy postanowili przenieść część swojej ludności z zagrożonych zalaniem obszarów nadmorskich w okolice słabo zaludnionego Uralu...

Nie mniej jednak ograniczenie spalania paliw kopalnianych już nic nie zmieni. Globalne ocieplenie stało się faktem.

Wt sie 05, 2008 8:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać

Np. tak, że ten najwyższy poziom morza mógł być spowodoway czynnikami innymi, niż topnienie pływających lądolodów.
Jestem sobie w stanie wyobrazić sytuacje następujące:
- zależność między poziomem morza a temperaturami na planecie może być... ujemna, a nie dodatnia. Przynajmniej do momentu, w którym rozpatrujemy topnienie lodowców pływających w oceanie, a nie zalegających na kontynentach (czyli z grubsza sytuację na dzisiaj: topnienie lodowców Morza Arktycznego i szelfu kontynentalnego Antarktydy).
- zmiany poziomu morza mogą być spowodowane czynnikami zupełnie niezwiązanymi z temperaturami na planecie. Np. z ruchami płyt tektonicznych, które odpowiadają nie tylko za kształt powierzchni Ziemi na kontynentach, ale również za kształt powierzchni dna morskiego, a więc pośrednio pojemność oceanów.

Wt sie 05, 2008 9:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

będziemy mieli czystsze powietrze, ale zimą będzie chłodniej w mieszkaniach.... na szczęście klimat się ociepla więc zimy powinny być cieplejsze :lol:

Zaiste!! Wlałeś nadzieje i nieco ciepła w nasze serca.... :D

Teraz przyjdzie zmiana w trendyźmie sylwetkowym. Szlachetna sylwetka , to 20 kilo tłuszczu dla lepszego przetrwania zimy. Już starożytni Polacy mawiali:
Nic tak chłopa nie upiększa , jak samara coraz większa !

Wt sie 05, 2008 11:56 pm
Milczek
Milczek

Tylko, że wtedy nie było nas 6 714 805 862 ....
Nie było także granic....
Ciekawe co by powiedzieli Rosjanie, gdyby Chińczycy postanowili przenieść część swojej ludności z zagrożonych zalaniem obszarów nadmorskich w okolice słabo zaludnionego Uralu...

Z tego co zauważyłem, to te, jakby to wynikało z opinii niektórych, "głupie" rządy które podpisały Kioto martwią się właśnie nie o to, że nas zaleje, ale że około 1mld ludzi będzie musiało zmienić miejsce zamieszkania. (zmiany klimatyczne to nie tylko zmiany poziomu morza, ale pustynnienie, wzrost ilości obszarów narażonych na kataklizmy, lub zwykłe niedobory wody słodkiej)
Swoją drogą macie super teorie, ale jakoś mi się wierzyć w nie po prostu nie chce. Sam jestem naiwny tak jak i pół świata, skoro tęgie głowy ekonomii w to uwierzyły, to chyba nie wstyd? Rozumujecie jakby to wzrost stężenia CO2 w powietrzu, a temperatura były zależnością liniową, a wcale tak nie jest. Możecie też spojrzeć sobie na globus i porównać Antarktydę z Arktyką, także rachunki ocieplenia klimatu wcale nie są takie proste.
Co prawda, wiadomo, że i na II Wojnie Światowej chciano zarobić, tak teraz też znajdą się cfaniacy, co będą bić kokosy na ociepleniu klimatu. Alla Gore'a amerykanie powinni uznać za kogoś w rodzaju "zdrajcy narodowego" - bo gdyby USA podpisała Kioto, a Chiny i Rosja nie, to rachunek jest prosty, kto będzie rządził światem, dlatego nie dziwie się mocarstwom, że są takie nie chętne zapobieganiu ociepleniu klimatu, a znalezienie paru naukowców, którzy skutecznie podważą jakąś teorię, tworząc własną, rozpromowanie jej wcale nie jest takie trudnie.

Ja bym te rozważania po prostu zostawił ekspertom, chociaż niektóre ich pomysły rzeczywiście po prostu wołają o śmiech, np.: wspomniana już wymiana żarówek.
To ja bym apelował o wszczęcie prac nad papierem toaletowym wielorazowego użytku aby ratować lasy tropikalne, chociaż w tym wypadku zastanowiłbym się czy nie lepiej by ratować własnego tyłka :-D . Pozdrawiam.

Śr sie 06, 2008 11:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Przedwczoraj w programie "Kwadrans po ósmej" na temat ocieplenia klimatu na skutek emisji dwutlenku węgla wypowiadał się między innymi eurodeputowany poseł Bogdan Pęk. Sprawa jest wyolbrzymiana.
Myślę, że jedną z przyczy wyolbrzymiana sprawy jest wykazanie się jakąś działalnością eurodeputowanych. Coś przecież musza robić, za pieniądze podatników.

Śr sie 06, 2008 12:46 pm
Milczek
Milczek

Myślę, że jedną z przyczy wyolbrzymiana sprawy jest wykazanie się jakąś działalnością eurodeputowanych. Coś przecież musza robić, za pieniądze podatników.

Już wolałem jak europosłowie zajmowali się rozmiarami bananów i ich krzywizną :D
Jeżeli chodzi o autorytety w sprawie ocieplenia klimatu, to dla mnie jest to ktoś z dopiskiem: prof. geografii, chemii itd. No i musi mądrze mówić. Mass mediom, politykom, ekologom, biznesmenom etc nie ufam.

Śr sie 06, 2008 1:10 pm
Milczek
Milczek

Przedwczoraj w programie "Kwadrans po ósmej" na temat ocieplenia klimatu na skutek emisji dwutlenku węgla wypowiadał się między innymi eurodeputowany poseł Bogdan Pęk. Sprawa jest wyolbrzymiana.

Wybitny ekspert.
Jakieś fakty przytoczył? Argumenty, wyniki badań, analogie do historii geologii i klimatu Ziemi, opinie kół naukowych? Na jakieś modele i projekcje alternatyw się powołał?
Czy tylko jak zwykle w jasnieoświecony sposób wygłosił niepodważalny dogmat?

Pozdrawiam

Śr sie 06, 2008 1:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Ba to nawet nie o to chodzi, muszą mieć pretekst aby nas z pieniędzy okraść a potem nimi dysponować. I tak nakładają limity i handlują limitami emisji CO2 co jest po prostu komiczne, brzuch mi pęka ze śmiechu.

Śr sie 06, 2008 6:16 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

I tak nakładają limity i handlują limitami emisji CO2 co jest po prostu komiczne, brzuch mi pęka ze śmiechu.
...niestety jeśli globalne ocieplenie nie przyjdzie w ciągu najbliższych kilku lat to wielu obywateli naszego kraju będzie marzło zimą w niedogrzewanych blokach z wielkiej płyty. Limity emisji CO2 spowodują drastyczny wzrost kosztów ogrzewania nie tylko zakładów pracy, ale również prywatnych mieszkań.
:twisted:

Śr sie 06, 2008 9:34 pm
Milczek
Milczek

...niestety jeśli globalne ocieplenie nie przyjdzie w ciągu najbliższych kilku lat to wielu obywateli naszego kraju będzie marzło zimą w niedogrzewanych blokach z wielkiej płyty. Limity emisji CO2 spowodują drastyczny wzrost kosztów ogrzewania nie tylko zakładów pracy, ale również prywatnych mieszkań.

Należy tu podziękować przede wszystkim panu Tuskowi... (swoją drogą, to była pomyłka czy zdrada narodowa, bo nie wiem). Jeżeli ma dojść do tej sytuacji to ja się z Unii wypisuję, a jeżeli tego nie zrobi ze mną rząd, to przejadę pod Sejm...

Cytuj:
Ba to nawet nie o to chodzi, muszą mieć pretekst aby nas z pieniędzy okraść a potem nimi dysponować. I tak nakładają limity i handlują limitami emisji CO2 co jest po prostu komiczne, brzuch mi pęka ze śmiechu.

Genialne wykorzystanie nowoczesnych odkryć w służbie portfela (odkrycie = globalne ocieplenie).

Śr sie 06, 2008 9:56 pm
Milczek
Milczek

Te 31 tysiecy naukowców to zapewne zatrudnieni w takich gałęziach przemysłu, które czerpią korzyści z wypuszczania do atmosfery CO2.
Pamietam taki okres w którym naukowcy z całego świata wychwalali pod niebiosa masła roślinne, potem wychwalali masło, a tera znowy faszerują nas masłami z dodatkami margaryny. W chwili obecnej taniej jest zestalić olej roślinny, a sprzedać go w cenie naturalnego masła.

Ktoś w dyskusji wspomniał o prawie Archimedesa, przeoczył o innej właściwości wody o zwiększaniu objętości wraz ze wzrostem temperatury.
Wraz z wzrostem wilgotności powietrza parowanie traci na swojej wydajności.
Prosty przykład wysusz pranie w nasyconej parą suszarni.

Śr sie 06, 2008 11:02 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Te 31 tysiecy naukowców to zapewne zatrudnieni w takich gałęziach przemysłu, które czerpią korzyści z wypuszczania do atmosfery CO2.

Za to ich przeciwnicy są zatrudnieni przez aparat rozdzielczo-nadawczy, czyli ogólną biurwę. Tudzież, przez Chiny lub USA którym jak najbardziej pasuje, żeby Europa przestała być konkurencyjna.

Cz sie 07, 2008 1:10 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Pinokio, nie gniewaj się, ale zanim coś napiszesz to doucz się deczko. Handel emisjami wprowadziło przyjęcie protokołu z Kioto a nie nasze wejście do UE, bo gdyby tak było, to skąd w systemie handlu wzieły się np.Rosja, Japonia, Kanada i Szwajcaria?

A propos niku, to facet jestem.

Cz sie 07, 2008 8:49 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Ktoś w dyskusji wspomniał o prawie Archimedesa, przeoczył o innej właściwości wody o zwiększaniu objętości wraz ze wzrostem temperatury.
Ha, żeby to było tak proste, jak myślisz ;)
Sprawdź sobie dokładniej, jak się zachowuje woda, gdy jej temperatura wzrasta...
Cytuj:
Wraz z wzrostem wilgotności powietrza parowanie traci na swojej wydajności.
Prosty przykład wysusz pranie w nasyconej parą suszarni.

Poszukaj sobie hasła "wilgotność względna", "wilgotność bezwzględna", "punkt rosy"...
Wraz z wzrostem temperatury powietrza wzrasta ilość pary wodnej, jaka może być zmagazynowana w jednostce jego objętości przed osiągnięciem nasycenia.

Cz sie 07, 2008 10:00 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 86  Następna strona