Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 14, 2020 2:18 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 819 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna strona
 Kara śmierci 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Kara śmierci
Zwrócisz wolność (o ile jest co zwracać, bo mógł odsiedzieć cały wyrok), ale jeżeli gość odsiedział niezasadnie pare latek, to też mu ich nie zwrócisz, nie? To może lepiej pozostać przy grzywnie, bo ta jest bardziej odwracalna - jesli priorytetem systemu karnego ma być odwracalność wyroku?

Choć nie. Jak komuś niesłusznie zasądzą konfiskatę majątku, rozbiją w ten sposób rodzinę, złamią życie - hmmm, ciągle może się zdarzyć słaba odwracalność. To może wystarczy nagana?...

Śr mar 17, 2010 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Bene napisał(a):
@ Pasiu Spokojnie,ja wiem ze nerwy siadaja w takim przypadku.Bo sprawcy nie wykazuja cech czlowieczenstwa.I nasza reakcja na to,to tez chyba upadek naszego czlowieczenstwa,czyz nie?
Kara smierci to wg mnie tylko i wylacznie zemsta,brutalna zemsta.
Zgadzam sie w pelni z kara dozywotniego wiezienia.
Ale na innych warunkach niz inni osadzeni.
Skazany powinien miec prawo do:
Cela o rozmiarach 1,5m x2,5m
18ºC w jego celi
Swiatlo okna o wymiarach 20x20cm
Prycza o rozmiarach ciala
3 posilki dziennie o dopasowanej wartosci kalorycznej
Pomoc lekarska tylko w skrajnym przypadku.
Nie musi miec prawa do:
Kontaktu ze swiatem zewnetrznym
Telewizji
Telefonu
Kontaktu z innymi skazanymi.

Powinien miec wiele wiele czasu na przemyslenie tego co zrobil,nawet "ozdobilbym" sciane jego celi zdjeciem jego ofiary,by budzac sie i zasypiajac widzial kogo pozbawil zycia.
By mial czas na oczekiwanie wlasnej smierci,ktora nie bedzie chciala przyjsc.

Bo dla niektorych sprawcow kara smierci bylaby latwiejsza do przyjecia niz powolne umieranie w samotnosci.

Czy faktycznie długotrwałe tortury (bo właściwie to opisujesz) są lepsze od kary śmierci?
I jedna uwaga: co powstrzyma takiego delikwenta z bezwzględnym dożywociem przed kolejnymi pórbami ucieczki, albo choćby wsadzeniem ołówka w oko strażnikowi? Zupy mlecznej nie dostanie przez miesiąc? Albo co powstrzyma jego kumpli na zewnątrz prze kolejnymi próbami wyciągnięcia go z więzeinia - np poprzez porwania? Po chorobę taki koszt i takie ryzyko?

Śr mar 17, 2010 11:24 pm
Acro napisał(a):
Czy faktycznie długotrwałe tortury (bo właściwie to opisujesz) są lepsze od kary śmierci?
I jedna uwaga: co powstrzyma takiego delikwenta z bezwzględnym dożywociem przed kolejnymi pórbami ucieczki, albo choćby wsadzeniem ołówka w oko strażnikowi? Zupy mlecznej nie dostanie przez miesiąc? Albo co powstrzyma jego kumpli na zewnątrz prze kolejnymi próbami wyciągnięcia go z więzeinia - np poprzez porwania? Po chorobę taki koszt i takie ryzyko?

A kto mialby pozwolic takiemu posiadanie osobistych przedmiotow jak np olowek?
Sztucce do posilkow tez sa plastykowe.
Jeszcze raz powtarzam,wiezienia o bardzo wysokim stopniu bezpieczenstwa (niemozliwosc ucieczki,niemozliwosc samouszkodzenie)to inwestycja w nasze bezpieczenstwo.
I jesli taki ziom wykazuje (widoczne bylo w kilku procesach mordercow)brak czlowieczenstwa,uwazam ze wszelkie proby resocjalizacji spelzna na niczym.Wiec zabic go nie wolno,(patrz V przykazanie oraz rezygnacja z Polski z kary smierci) Musi taki byc odizolowany od spoleczenstwa i to mozliwie najnizszym kosztem,Przedtem jednak taka "przechowalnie"nalezy odpowiednio zabezpieczyc.
Tak swoja droga,przy tak ciezkich warunkach wieziennych delikwent i tak dlugo nie pozyje,nawyzej kilka - kilkanascie lat.

Cz mar 18, 2010 9:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
A kto mialby pozwolic takiemu posiadanie osobistych przedmiotow jak np olowek?
Sztucce do posilkow tez sa plastykowe.
Wiesz, jak pieknie taki plastykowy widelec w oko wchodzi?
Cytuj:
Jeszcze raz powtarzam,wiezienia o bardzo wysokim stopniu bezpieczenstwa (niemozliwosc ucieczki,niemozliwosc samouszkodzenie)to inwestycja w nasze bezpieczenstwo.
Nie ma takich więzień. Mając mnóstwo czasu, przy mnóstwie prób i ogronmej determinacji - zawsze gdzieś ktoś ucieknie. Wiara z zewnątrz może porwać córkę strażnika i zagrożić, że jeśli ten nie pomoże w ucieczce, to ja zabiją. Terroryści porwą samolot domagając się uwolnienia kamratów - ile razy tak było z IRA czy Czerwonymi Brygadami? Nie wspomnę o potwornych kosztach budowy i utrzymania takich budowli. tylko utrzymanie więźnia (bez kosztów budowy) to obecnie 2 tys zł /m-c, w twoim byłoby to wiele więcej! A ilu emerytom musi wystarczyć 800 zł...
Cytuj:
I jesli taki ziom wykazuje (widoczne bylo w kilku procesach mordercow)brak czlowieczenstwa,uwazam ze wszelkie proby resocjalizacji spelzna na niczym.
Pełna zgoda.
Cytuj:
Wiec zabic go nie wolno,(patrz V przykazanie oraz rezygnacja z Polski z kary smierci)
O ile wiem, KrK nie wypowiedział się oficjalnie ani za, ani przeciw karze śmierci. Zresztą - przez stulecia mu to nie przeszkadzało, był czas, kiedy nawet sam do tego zachęcał, więc na pewno teologowie potrafią się z problemu wykręcić. Rezygnacja Polski - to inny temat (realności przywrócenia jej u nas).
Cytuj:
Tak swoja droga,przy tak ciezkich warunkach wieziennych delikwent i tak dlugo nie pozyje,nawyzej kilka - kilkanascie lat.
To hipokryzja. Niby go nie zabijasz, ale zamęczasz...

Cz mar 18, 2010 11:24 am
Gaduła
Gaduła

Acro napisał(a):
Nie wiadomo czy są lepsze, ale na pewno są dobrym odstraszaczem...
I idę o zakład, że całe mnóstwo potencjalnych morderców, dobrze by się zastanowiło, zanim by popełniło jakoąkolwiek zbrodnię, wiedząc, że jeśli ich złapią, to czekają ich warunki obozu koncentracyjnego, a nie (jak jest obecnie) hotel trochę niższej kategorii niż standard.

Cz mar 18, 2010 1:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Pasiu napisał(a):
W tym faszystowskim kraju (nie tylko zresztą tym) prawami mogą cieszyć się ci, którzy występują przeciw prawu. Ci, którzy złamali najświętsze prawo do życia, nie są godni żadnych praw człowieka - powinni być przeznaczeni do likwidacji.

Jestem przekonany, że kilka pokazowych wyroków pokazanych w telewizji w najlepszym czasie antenowym skutecznie odstraszyłoby kolejnych potencjalnych zbirów. A panowie z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka niech zamilkną wreszcie i się nie wtrącają w prywatne sprawy polskich podatników, którzy w 80% są za przywróceniem kary śmierci.

Ludzie, zacznijmy coś robić, zbierać podpisy pod projektem nowej ustawy, która wreszcie załatwi ten palący problem. My się martwimy tym, w jakich celach siedzą więźniowie, przejmujemy się katowanymi zwierzętami, a nie potrafimy rozprawić się z mordercami ludzi.

Godnosc człowieka nie wynika z tego czy zrobił coś czy czegos nie zrobił.
Dlatego napisanie, że ten jest nie godny życia a inny jest godny jest nie na miejscu. Prawo w Polsce nie jest doskonałe. Ale wprowadzenie kary śmierci niczego nie zmieni. Słyszałeś kiedys o okolicznościach????? Nie można mierzyc wszystkich jednakową miarą. Morderstwo nie jest równe morderstwu. Wystarczy spojrzec jak przedstawia się sprawa kary śmierci w Stanach. Zobacz statystyki. Ale nie porównujmy się do Stanów. Spójrz na zjawisko przestępczosci w USA i w Polsce.
Co z resocjalizacją??? Wiem, że nie wierzysz w takie pojęcie.

A co do publicznych egzekucji to kolega chyba się naoglądał za dużo wiadomosci z Bliskiego Wschodu. Egzekucje są tak samo dobre jak wybieranie prezydenta z karabinem wycelowanym w głowę głosującego :). Nie wiem skąd ten pomysł, że publiczne wykonanie wyroku nie odstraszy potencjalnego ochotnika. Było o tym głośno przed wykonaniem kary śmierci na snajperze z Waszyngtonu. Jeżeli chodzi o mnie. 25 lat w czteroosobowej celi bardziej odstrasza przed ewentualnym morderstwem niż groźba śmiertelnego zastrzyku.

Kara śmierci powinna byc humanitarna. Jak chciałbys ukarac takiego morderce publicznie wyjmując mu wszystko z brzucha??? Chcesz zrobic z niego męczennika???? Może lubisz patrzec na przerażające cierpienie na twarzy umierającego??? Takie hobby???

Na koniec napisze, że jestem za karą śmierci. Ale w Polsce. Przynajmniej nie teraz. Skąd masz te dane o 80% za????? W takim katolickim kraju??? Co się dzieje z tymi wierzącymi?

Cz mar 18, 2010 4:27 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

mickin napisał(a):
Acro napisał(a):
Nie wiadomo czy są lepsze, ale na pewno są dobrym odstraszaczem...
I idę o zakład, że całe mnóstwo potencjalnych morderców, dobrze by się zastanowiło, zanim by popełniło jakoąkolwiek zbrodnię, wiedząc, że jeśli ich złapią, to czekają ich warunki obozu koncentracyjnego, a nie (jak jest obecnie) hotel trochę niższej kategorii niż standard.

Następny psychopata. A tyle się mówi o prawach człowieka. Wedlug Ciebie kara ma polegac na obcięciu rąk i nóg??? Wracaj do Średniowiecza ze swoimi poglądami Mickey.

Cz mar 18, 2010 4:31 pm
Gaduła
Gaduła

Addixon napisał(a):
Następny psychopata.
Tak piszesz?
Hmmm...
To chyba zapomniałeś o czym jest ta dyskusja.
Cytuj:
A tyle się mówi o prawach człowieka.
Mówi się o wielu "prawach"...
Cytuj:
Wedlug Ciebie kara ma polegac na obcięciu rąk i nóg???
A gdzie ja tak napisałam?
Cytuj:
Wracaj do Średniowiecza ze swoimi poglądami
A wiesz, że gdyby ktoś mi dał taką możliwość, to chętnie bym z niej skorzystała? :-D
I żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, duużo wcześniej...
Cytuj:
Mickey
nawet fajnie to brzmi... :-D

A'propos psychopatów...
Jakby Ci taki "biedny" morderca z zimną krwią zabił bliską Ci osobę (np. matkę, czy dziecko), a jeszcze na dodatek, przed śmiercią torturował ofiarę, to ciekawe czy też byłbyś taki WYROZUMIAŁY dla "biednego" zabójcy...

Cz mar 18, 2010 5:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

@Mickin
Wybacz za tego psychopatę. Ale myślę, że rozumiesz o czym mówię.
Ciężko jest mi sobie wyobrazic co czuję matka czy dziecko torturowej i zamordowanej z zimną krwią osoby. Na pewno cierpienie towarzyszące myśleniu, wizualizacji tego jak przebiegał akt odebrania życia jest nie do opisania.

Jednak nie możemy zapominac o tym, że ma to byc kara (np. kara śmierci) torturując i zabijąc mordercę w sposób niehumanitarny stajemy sie podobnymi do niego. Dodatkowo robimy z niego męczennika, ludzie oglądając takie widowiską patrzą na niego jak na ofiarę okrutnego prawa. A tego chyba nie chcemy. Morderca, gwałciciel, pedofil musi zostac ukarany w sposób humanitarny, nie wolno odbierac mu ludzkiej godności.

Jeżeli chodzi o odcinanie elementów ciała to nawiązałem do dlugotrwałych tortur. Jak w takim razie wyobrażasz sobie karę, która odstraszy kandydata do poznania jej na własnej skórze. Zastrzyk czy strzał w głowę nie zadziała jako odstraszacz.

mickin napisał(a):
A wiesz, że gdyby ktoś mi dał taką możliwość, to chętnie bym z niej skorzystała?
I żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, duużo wcześniej...

Tylko, że duużo wcześniej jednego dnia mogłabys byc widzem krwawego widowiska a następnego inni mogliby ogladac Ciebie w roli głównego bohatera przedstawienia.

Co do tego mordercy. To jego krew nie zwróciłaby życia moim bliskim. A nie chciałbym zrobic z niego ofiary systemu. Samo bezbolesne usunięcie ze społeczeństwa jest wystarczającą karą. Pamiętajmy, że lęk przed śmiercią jest bardziej przerażający niż ona sama. W karze śmierci chodzi o krew i smak zemsty. Dlaczego bliscy ofiary oglądają egzekucję??? Dlaczego stracono snajpera, o którym mówiłem a były przesłanki za tym, że chorował na schizofrenie i nie wiedział do końca co robi?

Cz mar 18, 2010 5:59 pm
:aniol: rozumiem , że masz jakiś problem , pisząc o humanitarnej śmierci - śmierć to śmierć - ani ona humanitarna ani niehumanitarna .
To tylko mylenie pojęć coby wprowadzić do ludzkich głów to co dzieje się w holandii - cywilizacja śmierci . .A może przestępca chciałby eutanazji .zastosujemy perswazje z manipulacją i sam się zagazuje .ok :cfaniak:

Cz mar 18, 2010 6:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Addixon napisał(a):
Na koniec napisze, że jestem za karą śmierci. Ale w Polsce. Przynajmniej nie teraz. Skąd masz te dane o 80% za????? W takim katolickim kraju??? Co się dzieje z tymi wierzącymi?

Podejrzewam, że miało być "Ale nie w Polsce". Poprawić?

Ciekawa kwestia z tym "męczennikiem". Myślę, że okrutna kara śmierci jest bardziej zemstą niż karą. A zemsta to IMHO zły powód do popierania KS-u. Natomiast pozwolę się nie zgodzić z tym "odstraszaniem" długiego więzienia. Już w innym wątku wspominałem o jednym doku-serialu o najostrzejszych więzieniach świata. Oglądałem niedawno. Byli tam przedstawieni przestępcy, którzy już więcej czasu spędzali za kratami niż poza, niektórzy po wielokrotnym dożywociu. I co? Przyzwyczaili się, stworzyli własną klikę i dalej zabijali. Tylko że już za murami więzienia. Bo co można takiemu "dożywotniemu" zrobić? Dać piąte dożywocie? Tylko całkowite odosobnienie może być jakąś karą dodatkową. Albo - KS.

I jakbyś nie wiedział: KRK nie zakazuje KS-u. Co najwyżej mocno odradza, jeżeli są dostępne inne środki ochrony społeczeństwa.

PS: mickin to kobieta (tak przynajmniej zawsze twierdziła :lol: )

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Cz mar 18, 2010 6:23 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

@tajfun
Przemodliliśmy główkę, co? Nie rozumiesz pojęcia "humanitarny"? Śmierc to śmierc? :D To dlaczego od dwóch tysięcy lat Kościół ubolewa nad męczeńską śmiercią Zbawiciela. Gorzkie żale i inne imprezy? Śmierc to śmierc.

Cz mar 18, 2010 7:12 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

bert04 napisał(a):
I jakbyś nie wiedział: KRK nie zakazuje KS-u. Co najwyżej mocno odradza, jeżeli są dostępne inne środki ochrony społeczeństwa.

No tak trzeba zapełniac niebo nowymi duszyczkami. Dziękuję, za podanie tej informacji jak sam pewnie zauważyłeś zdanie czy doradzanie/odradzanie KRK jest niezwykle brane pod uwagę w krajach europejskich. Patrz Belgia/Holandia a ostatnio nawet Hiszpania :D o Francji nie wspomnę.

Cz mar 18, 2010 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Addixon napisał(a):
No tak trzeba zapełniac niebo nowymi duszyczkami. Dziękuję, za podanie tej informacji jak sam pewnie zauważyłeś zdanie czy doradzanie/odradzanie KRK jest niezwykle brane pod uwagę w krajach europejskich. Patrz Belgia/Holandia a ostatnio nawet Hiszpania :D o Francji nie wspomnę.

To oczywiście w temacie kary śmierci, co nie mistrzu szybkiego offtopu?

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Cz mar 18, 2010 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lex napisał(a):
Gdyby go skutecznie odizolować, to też by społeczeństwo było skutecznie uwolnione od zagrożenia.
Przeciwny jestem karze śmierci, ale też mnie ciekawi za co jest w Polsce dożywocie skoro nie za takie morderstwo...

Gadka do wladka.Juz nie raz skutecznie odizolowywano przestepce, ktory uciekl i popelnil kolejne morderstwo na niewinnej osobie.Zamkniecie tego mordercy bylo poprostu niemoralne bo gdyby go poddano karze smierci to nie mial juz by mozliwosci popelnic kolejne morderstwo.

Pt mar 19, 2010 12:29 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 819 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna strona