Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 27, 2020 7:28 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Post Re: Trójca Święta
"...10 Tamci karcili nas według swej woli na czas znikomych dni. Ten zaś czyni to dla naszego dobra, aby nas uczynić uczestnikami swojej świętości. 11 Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości." (Hebrajczyków 12:10-11)

N lip 10, 2011 6:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
IdacZaPrawda napisał(a):
Miłość Boga jest czymś więcej niż rozpieszczanie. Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, ale nie pozwala nam pozostać takimi, jakimi jesteśmy. Miłość Boga jest między innymi jak ogień, który próbuje, oczyszcza i zmienia.

Dokładnie. W 100% się zgadzam :) Bóg karci swoje dzieci - to przejaw Jego dojrzałej miłości do nas. Karcenie to nie odwet za nasze złe postępowanie i nieposłuszeństwo, ale lekarstwo, które ma nas prowadzić do świętego życia, zgodnego z Jego przykazaniami. Ma ono charakter terapeutyczny. Podobnie jest też w życiu i naszych ziemskich relacjach. Jeżeli kogoś kochamy to nie tylko poklepujemy tę osobę po ramieniu, ale również napominamy gdy zejdzie na złą drogę, mówimy prawdę o tym co myślimy o jej postępowaniu. To jest właśnie miłość - pragnienie dla drugiej osoby tego co najlepsze.

N lip 10, 2011 6:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
IdacZaPrawda napisał(a):
[uote]

Mylisz się Sahcimie,
Tak...i to bardzo często sie mylę...
Cytuj:
List do Hebrajczyków napisany jest do wierzących w Jezusa Chrystusa. Jest to list do Chrystusowego Kościoła, tak jak inne listy Apostolskie. Żyd nie nazywa Boga Ojcem. Jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa stajemy się dziećmi Bożymi, stajemy się jego synami.
no ale Paweł nie przestał być Żydem dlatego, ze wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa jako Boga...a jak sama nazwa wskazuje list skierowany jest do spolecznosci/Kosciola hebrajskiego pochodzenia, która to społeczność wielokrotnie doświadczała karania mimo swojego wybranstwa przez swoje nieposluszenstwo Bogu i dlatego rozumie wlasciwie o czym pisze Apostol przez porównanie do Księgi Przyslow 3 11,12 "Upomnieniem Pańskim nie gardź, mój synu, nie odrzucaj ze wstrętem strofowań. Bowiem karci Pan, kogo miłuje, jak ojciec syna, którego lubi..."
Ja jednak pytałem maraskina czy Bog karze tych, którzy Go miluja czyli wypełniają Jego nakazy z miłości do Niego tylko dlatego, ze skoro miluje to musi karać nawet za miłość odwzajemniana...?

N lip 10, 2011 7:29 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Proszę cie nie sprowadzaj tej dyskusji do absurdy i nie stawiaj mnie w świetle jakobym nie wiedział o czym do Was piszę. Johann to rozumiał, jednak ty z uporem nadal stajesz po przeciwnej stronie.

Proszę cofnij się parę postów i przeczytaj jeszcze raz co napisałem, ponieważ nie mam chęci odpowiadać na to ponownie.
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=695154#p695154

N lip 10, 2011 10:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
Johann to rozumiał, jednak ty z uporem nadal stajesz po przeciwnej stronie.

Zgadzam się z Tobą w tym, że miłość Boga do człowieka polega również na karceniu, którego celem jest skierowaniu nas na właściwą drogę - uświęcenie.

Co do reszty - w moim odczuciu niestety interpretujesz Pismo Święte w sposób opaczny, wielokrotnie z pominięciem kontekstu oraz w oderwaniu od reszty Świętej Tradycji, która pochodzi przecież od Boga.

N lip 10, 2011 10:29 pm
Gaduła
Gaduła

Dla mnie Świętą Tradycją jest nauka która została napisana np w Piśmie, staram się przyjąć tą właśnie naukę głęboko do serca i jeżeli widzę w danej organizacji chrześcijańskiej odstępstwo od tej nauki, to uważam ją za kłamstwo. Czy źle postępuję? Czy źle że staram się być konsekwentny odnośnie Słów Boga? Czy źle że wskazuję ludzkie błędy i nadinterpretacje?

Bóg sam bowiem powiedział - że On się nie zmienia.
(6) Ponieważ Ja, Pan, nie odmieniam się Ks. Malachiasza 3

N lip 10, 2011 10:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
Czy źle postępuję? Czy źle że staram się być konsekwentny odnośnie Słów Boga? Czy źle że wskazuję ludzkie błędy i nadinterpretacje?

Na jakiej podstawie uważasz Twoją interpretację Słowa za słuszną? Czy jesteś w stanie wskazać jakieś wyznanie chrześcijańskie, które w Twoim przekonaniu jest najbliżej prawdy biblijnej?

N lip 10, 2011 10:48 pm
Gaduła
Gaduła

Tylko Bóg jest Prawdą! Jeżeli On powiedział, musimy to uszanować jako wierzący. Czy nie wiesz że w Chrystusie jesteśmy jedno w Bogu!?
Zadałeś pytanie na które, co mam Ci odpowiedzieć?
Idź ochrzcij się w imię Kefasa, albo Apollosa albo Pawła ? - bo tylko tam jest Bóg? Idź ochrzcij się w Efezie? Albo w Rzymie?
Chrzci nas Chrystus mocą swoją która została mu dana od Ojca. Jest to ta sama moc która poprzez wzmocnienie naszej wiary prowadzi nas do Zbawienia.

N lip 10, 2011 11:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
Tylko Bóg jest Prawdą! Jeżeli On powiedział, musimy to uszanować jako wierzący. Czy nie wiesz że w Chrystusie jesteśmy jedno w Bogu!?

Wiem :) Jednak również mnie wiadomo, że Kościół to wspólnota, która manifestuje się w sposób widzialny, posiada pewną organizację. Nie można być "rozbitkiem w wierze". Twoja wiara powinna być "zgodna z całością". Na tym polega powszechność (katolickość) Kościoła, czego znakiem jest m.in. Eucharystia ustanowiona przez Pana Jezusa.

Cytuj:
Zadałeś pytanie na które, co mam Ci odpowiedzieć?

Z jaką wspólnotą najbardziej się identyfikujesz? Mam na myśli zgodność nauczania z Twoim osobistym odbiorem Słowa Bożego.

N lip 10, 2011 11:16 pm
Gaduła
Gaduła

Nie przynależę do żadnej wspólnoty na stałe. Utrzymuję kontakt z paroma wierzącymi z różnych Kościołów. Jeszcze do tej pory nie znalazłem wspólnoty na stałe, choć bardzo bym chciał to niestety różnice doktrynalne nie pozwalają mi swobodnie rozmawiać w żadnym z nich. A byłem już w Krk, Kościele chrześcijańskim, Kościele Adwentystów dnia Siódmego oraz u Braci Polskich.

Pn lip 11, 2011 9:18 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
A byłem już w Krk, Kościele chrześcijańskim, Kościele Adwentystów dnia Siódmego oraz u Braci Polskich.

Nieźle. Brakuje jeszcze tylko prawosławia... :) Czy w każdym kościele jest Ci źle? Być może jest źle, bo Ty tam przyszedłeś. No i pamiętaj: W Kościele katolickim jest źle, a poza Kościołem katolickim jest jeszcze gorzej.

Pn lip 11, 2011 9:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Mały Książę napisał(a):
Nieźle. Brakuje jeszcze tylko prawosławia... :) Czy w każdym kościele jest Ci źle?
każdy nie dorasta do jego prorockiej wizji i interpretacji Biblii. Taki klasyczny objaw idei tylko biblia.

Pn lip 11, 2011 11:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
Nie przynależę do żadnej wspólnoty na stałe. Utrzymuję kontakt z paroma wierzącymi z różnych Kościołów. Jeszcze do tej pory nie znalazłem wspólnoty na stałe, choć bardzo bym chciał to niestety różnice doktrynalne nie pozwalają mi swobodnie rozmawiać w żadnym z nich. A byłem już w Krk, Kościele chrześcijańskim, Kościele Adwentystów dnia Siódmego oraz u Braci Polskich.

Nie chcę się wymądrzać tutaj, ale po prostu módl się codziennie o to, aby Pan prowadził Cię właściwą drogą oraz pomógł oddzielić prawdę od fałszu. Szczera i pokorna modlitwa nie pozostaje nigdy bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że również jesteś świadom tego, że możesz się mylić i Twoja interpretacja Słowa nie jest do końca prawdziwa.

Jeżeli chodzi o moją osobistą ocenę wspólnot protestanckich to uważam, że znajdziesz tam wiele gorliwych, sympatycznych osób, które są rozmiłowane w Słowie Bożym. Tego możemy się także i my wszyscy od nich uczyć :) Niestety jednak ta gorliwość przeradza się w często fanatyzm i nienawiść w stosunku do innych wyznań. Ponadto protestantyzm oparty jest na fałszywych założeniach, przez co utrudnia rozwój duchowy człowieka. Jego podstawowy błąd polega (do czego niestety doszedłem stosunkowo niedawno) na błędnej koncepcji zbawienia, a przez to odrzuceniu znacznej części Objawienia. Kolejne zwodnicze nauczanie to podtrzymywana w obrębie protestantyzmu teoria, że każdy może dowolnie interpretować Słowo. Dopóki nie oczyścimy serca z namiętności to nasza wykładnia będzie skażona ludzkimi wpływami, osobistymi chciejstwami.

Dlatego dla Kościoła tak ważne jest zdanie świętych Ojców Kościoła, którzy swoim życiem udowodnili, że autentycznie przynależą do Chrystusa. Na podstawie ich zgodnej opinii na dany temat (mimo, że mieszkali w bardzo różnych, odległych od siebie miejscach) przyjmuje się, że określona interpretacja Słowa jest prawidłowa. Dzięki temu zachowuje się powszechność Kościoła ("zgodność z całością") wyrażającą się w jedności wiary.

Ze swojej strony mogę zachęcić Ciebie do studiowania ich pism :)

Mały Książę napisał(a):
Nieźle. Brakuje jeszcze tylko prawosławia... :)

Boska Liturgia to prawdziwa uczta dla ducha, przedsmak Niebiańskiej Uczty :) A ponadto oczyszcza naszą duszę z wpływów protestanckich :P Serdecznie polecam się wybrać.

Pn lip 11, 2011 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
każdy nie dorasta do jego prorockiej wizji i interpretacji Biblii. Taki klasyczny objaw idei tylko biblia.

Jak sądzę problemem maraskina nie jest to, że posługuje się Biblią, tylko jest nim opaczność z jaką rozumie jej tekst. Jest to m.in. skutek całkowitej negacji Tradycji apostolskiej, jak sam zauważasz. :)

Pismo Święte jest natchnionym Słowem Bożym, jego bezbłędność jest apriorycznie pewna ze względu na nieomylność autora Biblii, czyli Boga, co potwierdził Chrystus mówiąc, iż:

J 10, 35 (BT)
"Pisma nie można odrzucić"

Jeżeli Pisma nie można odrzucić, to jego całość musi być w pełni prawdziwa. :)
----------------------------------------------------------------
Johann napisał(a):
Boska Liturgia to prawdziwa uczta dla ducha, przedsmak Niebiańskiej Uczty :) A ponadto oczyszcza naszą duszę z wpływów protestanckich :P Serdecznie polecam się wybrać.

Mieszkam obok Cerkwi i na Liturgię nie wybieram się. Kościół prawosławny wyklucza wszystkich pozostałych chrześcijan z sakramentów. Jako nie-prawosławny, nie masz prawa przyjmować prawosławnej Eucharystii :)
Johann napisał(a):
Na podstawie ich zgodnej opinii na dany temat (mimo, że mieszkali w bardzo różnych, odległych od siebie miejscach) przyjmuje się, że określona interpretacja Słowa jest prawidłowa

Z tą zgodnością różnie bywało, co widać na przykładzie interpretacji dzieł św. Augustyna :)

Pn lip 11, 2011 11:39 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Mały Książę a rozumiesz co ja napisałem?
Jego postawa jest właśnie pochodną od zasady tylko biblia. To właśnie do takich absurdów prowadzi luterańskie odrzucenie TRADYCJI.
Mały Książę napisał(a):
Pismo Święte jest natchnionym Słowem Bożym, jego bezbłędność jest apriorycznie pewna ze względu na nieomylność autora Biblii, czyli Boga, co potwierdził Chrystus mówiąc, iż:

J 10, 35 (BT)
"Pisma nie można odrzucić"
a czy ja odrzucam Pismo? Ja tylko stwierdzam do czego dochodzą ci którzy na własny sposób je interpretują.
Jockey napisał(a):
każdy nie dorasta do jego prorockiej wizji i interpretacji Biblii
widzę że nie rozumiesz więc objaśnię. Jego odrzucenia wszystkich Kościołów bierze się z prywatnej interpretacji Biblii, klasycznej dla protestantów. Widać tutaj mechanizm wyłaniania się nowych kościołów. Teraz gdy dołączy jeszcze 14 którzy będą myśleć podobnie to założą sobie kolejną denominację protestancką... i tak dalej będzie się to dzielić.

Pn lip 11, 2011 11:57 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona