Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 25, 2020 10:23 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Odejscie Ducha sw. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
ramzes napisał(a):
joannabw napisał(a):
Nie wiecie, ze wiara w bajki czyni zycie bardziej rozowym? Jest jak odskocznia od rzeczywistosci: zabiegania, zalatania, zbijania kasy itd. Ogolnie bajki sa fajne i czesto sa z moralem (czyli z takim tekstem, ktory na koniec jest jakas modroscia) :P

No nareszcie ktoś wierzący zrównał wiarę katolicką ze Smerfami ;p. Zgadzam się z Tobą w 100%.

Nie ma co porównywać wiary katolickiej do bajki ze smerfami, trzeba wierzyć po prostu w to, w co się Bogu podoba i jest miłe, a nie w jakieś inne "pierdoły", wiara w Boga i w Jego nieskończone miłosierdzie, zawsze przynosi efekty :)

Wt lip 05, 2011 12:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ramzes
nie myl bajek z basniami. Przeczytaj sobie w encyklopedii co to jest bajka, a co basn.
Fajnie, ze ktos na forum katolickim w pelni jest ze mna zgodny. Nie jestem tu sama :D nie liczac leoncouera, ktorego wiecej tu nie ma jak jest.

Wt lip 05, 2011 12:30 pm
Gaduła
Gaduła

joannabw napisał(a):
ramzes
nie myl bajek z basniami. Przeczytaj sobie w encyklopedii co to jest bajka, a co basn.
Fajnie, ze ktos na forum katolickim w pelni jest ze mna zgodny. Nie jestem tu sama :D nie liczac leoncouera, ktorego wiecej tu nie ma jak jest.

Gdzie pomyliłem bajki z baśniami? Sam napisałem że to bajki i Ty też do nich wiarę przyrównałaś, więc pełna zgoda.

Wt lip 05, 2011 12:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

joannabw napisał(a):
Natknelam sie na pewien problem dotyczacy opuszczenia czlowieka przez Ducha sw.
W dyskusji bylo powiedziane, ze Bog, Jezus i Duch sw. nigdy nie opuszczaja ciala/duszy chrzescijanina, nawet w najciezszym grzechu. Zapytalam jak to jest kiedy przechodzi sie na np. satanizm, kiedy sie stosuje rozne rytualy. Dostalam odpowiedz jak wyzej. Jednak nie rozumiem: jesli sluzy sie diablom i to one dominuja w czlowieku, to w jednym czlowieku jest Bog i Szatan? Nie bardzo kojarze taka sytuacje. Dlaczego Bog bedac wszechmocny pozwala panoszyc sie diablom i demonom po jego ,,mieszkaniu''?
Kazdy człowiek przez całe ziemskie życie ma możliwość kontaktu z Bogiem poprzez, "obraz i podobieństwo Boga" w człowieku czyli dusze niesmiertelna...Niesmiertelna dusza ludzka wyposażona jest w wolna wole tak jak i aniołowie i to własnie wolna wola decyduje o tym, czy wybiera Boga czy Go odrzuca tak jak szatan. Z tym, ze decyzja szatana jest jednorazowa, bo on będąc aniołem oglądał Boga twarzą w twarz i mimo to odrzucił służbę u Niego, natomiast człowiek zyjacy na na ziemi w ciele, wyposażony w ten "obraz Boga" w sobie może tylko "zobaczyc Boga" oczami wiary i dlatego do końca swojego życia w ciele Bóg w swojej milosci milosiernej daje mu szanse na powrót gdyby oddalił sie jak ten z przypowiesci Jezusa syn marnotrawny, bo pragnie jego dobrowolnego wyboru i miłości...

Wt lip 05, 2011 9:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ramzes
Nie przyrownalam niczego do bajek. Stwierdzilam, ze wiara w bajki zarozawia szare zycie. Popatrz na dzieci im mlodsze tym bardziej beztroskie. Niejeden maluch wierzy, ze przyjdzie do niego zebowa wrozka. Niejednemu dziecku da sie wmowic, ze przychodza do niego w nocy kucyki pony i pilnuja, zeby mu sie dobrze spalo. Smerfy, kucyki pony, wrozki, czarodzieje itp. naleza do swiata basni. Bajki maja w sobie wiecej realizmu.
sahcim
czyli w ludziach nie ma Boga jest tylko Jego obraz i podobienstwo inaczej mowiac dusza. Jesli dusza jest czescia czlowieka, a Bog zamieszkuje dusze, to mieszka w czlowieku. Troche to pokrecone. Proponuje zakonczyc temat, bo jest ,,ciezkostrawny''.

Wt lip 05, 2011 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ramzes napisał(a):
No nareszcie ktoś wierzący zrównał wiarę katolicką ze Smerfami ;p. Zgadzam się z Tobą w 100%.
Zrównał w jakim sensie?

Wt lip 05, 2011 11:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A wogole kogo wierzacego ramzes mial na mysli?

Wt lip 05, 2011 11:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

joannabw napisał(a):
sahcim
czyli w ludziach nie ma Boga jest tylko Jego obraz i podobienstwo inaczej mowiac dusza.
tak... :lol: i dlatego mowi Pismo blogoslawieni, którzy nie widzieli a uwierzyli...
Cytuj:
Jesli dusza jest czescia czlowieka, a Bog zamieszkuje dusze, to mieszka w czlowieku.
dusza jest "przestrzenią" dana przez Boga, w ktorej czlowiek moze spotykac sie z Nim ale aby na stale Bog zamieszkal w czlowieku, to trzeba wyrzec sie całkowicie wszystkiego co oddala od Boga czyli pozwolić Mu rozporzadzac swoim ciałem wg. Jego woli...
Cytuj:
Troche to pokrecone. Proponuje zakonczyc temat, bo jest ,,ciezkostrawny''.
jest na pewno trudny ale nie ciezkostrawny... ;)

Śr lip 06, 2011 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ok, to jeszcze jedno: to gdzie (w tej ,,przestrzeni'' lub obok niej, czy zupelnie poza nia) znajduja sie przywolywane diably. Zakladajac, ze ktos oddal sie w sluzbe diablom oddaje im ta przestrzen?

Śr lip 06, 2011 12:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

joannabw napisał(a):
Ok, to jeszcze jedno: to gdzie (w tej ,,przestrzeni'' lub obok niej, czy zupelnie poza nia) znajduja sie przywolywane diably. Zakladajac, ze ktos oddal sie w sluzbe diablom oddaje im ta przestrzen?
to przestrzeń duchowa wiec jeżeli odda sie w tej przestrzeni dobrowolnie w służbę szatanowi, to Bóg nie będzie sie "pchał" tam gdzie Go nie chcą...

Śr lip 06, 2011 12:54 am
Gaduła
Gaduła

joannabw napisał(a):
A wogole kogo wierzacego ramzes mial na mysli?

Ciebie, myslalem ze jestes wierzaca.

Śr lip 06, 2011 1:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

O tak, jestem bardzo religijna :lol:

Śr lip 06, 2011 11:23 pm
Gaduła
Gaduła

joannabw napisał(a):
O tak, jestem bardzo religijna :lol:

Aha, więc moim zdaniem należy to zmienić - pierwszy krok koniec czytania bajek.

Cz lip 07, 2011 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

No co ty, bajki sa fajne :)

Cz lip 07, 2011 10:38 pm
Gaduła
Gaduła

To ja nie wiem. Dajecie się przekabacić starym dziadom w spódnicach i wierzycie w Duchy święte. Kiedy wreszcie będzie zakaz wykładania religii w szkole dla dzieci...

Pt lip 08, 2011 9:13 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona