Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 25, 2020 9:36 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Odejscie Ducha sw. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
ramzes napisał(a):
To ja nie wiem. Dajecie się przekabacić starym dziadom w spódnicach i wierzycie w Duchy święte. Kiedy wreszcie będzie zakaz wykładania religii w szkole dla dzieci...

Duch Święty jest jeden, nikt nikogo na siłę nie kabaci.
Ludzie chcą religii, statystyki ciągle mówią, że dziękować Bogu rodzice chcą wysyłać dzieci na religię, a nie na etykę, statystyki miażdżąco przeważają na korzyść religii :) I chwała Panu Bogu za to :) Polska to piękny kraj, właśnie między innymi za to :)
Poczytaj : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1c9f9

Życzę wzrostu wiary, z twoich wypowiedzi wynika, że słabo wierzysz, albo wierzysz nie w to, w co trzeba.
W smerfiki nie musisz wierzyć, zbawienia ci nie zapewnią, Pan Jezus owszem tak.
Duch Święty zaś może oświecić twój sposób myślenia, poproś z pokorą a zobaczysz, chociaż spróbuj, wykaż inicjatywę, bądź nieco bardziej ambitny :)

Prawda się sama broni, choć jest ciężko, lepiej jest się śmiać, niż pomagać.

Weź się do pracy lepiej nad sobą ma się rozumieć, nie zaszkodzi też zagłębić się w Słowo Boże, aby poznać Prawdę :)

Pt lip 08, 2011 9:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ramzes napisał(a):
To ja nie wiem. Dajecie się przekabacić starym dziadom w spódnicach i wierzycie w Duchy święte. Kiedy wreszcie będzie zakaz wykładania religii w szkole dla dzieci...

Ja tam nie patrze na starych dziadow tylko na tych mlodych, przystojnych, ale jak ty lubisz sie zapatrywac na ,,dziadow'' :D
Mi nie przeszkadza religia w szkole. Nie chce to nie posylam na nia dziecka. Religia jest albo na poczatku, albo na koncu lekcji i jesli dziecko nie uczeszcza na nia to ma po prostu krotsze lekcje. Co komu szkodzi wierzyc w duchy nawet swiete. To nikomu nie szkodzi, a nawet moze pomoc. Jak dla mnie na swiecie mogliby byc sami gleboko wierzacy katolicy, nawet jakbym miala byc jedyna satanistaka. ,,Pasozytowalabym'' na takich ludziach do woli :mrgreen:

Pt lip 08, 2011 10:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Duch Święty jest jeden :)

Pt lip 08, 2011 10:41 am
Gaduła
Gaduła

paniczdomi napisał(a):
ramzes napisał(a):

Duch Święty jest jeden, nikt nikogo na siłę nie kabaci.
Ludzie chcą religii, statystyki ciągle mówią, że dziękować Bogu rodzice chcą wysyłać dzieci na religię, a nie na etykę, statystyki miażdżąco przeważają na korzyść religii :) I chwała Panu Bogu za to :) Polska to piękny kraj, właśnie między innymi za to :)
Poczytaj : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1c9f9

Życzę wzrostu wiary, z twoich wypowiedzi wynika, że słabo wierzysz, albo wierzysz nie w to, w co trzeba.
W smerfiki nie musisz wierzyć, zbawienia ci nie zapewnią, Pan Jezus owszem tak.
Duch Święty zaś może oświecić twój sposób myślenia, poproś z pokorą a zobaczysz, chociaż spróbuj, wykaż inicjatywę, bądź nieco bardziej ambitny :)

Prawda się sama broni, choć jest ciężko, lepiej jest się śmiać, niż pomagać.

Weź się do pracy lepiej nad sobą ma się rozumieć, nie zaszkodzi też zagłębić się w Słowo Boże, aby poznać Prawdę :)

Sry ale wierzyłbyś w takie rzeczy jak duch święty jeżeli nie byłbyś zindoktrynowany w dziecinstwie? Właśnie najgorsze jest to że rodzice wysyłaja swoje dzieci na religie o tym piszę. Powinien być zakaz wykładania religii w w szkołach wtedy na pewno by się to zmieniło.

Jeżeli chodzi o zgłębianie wiary - nie mam o tym pojęcia i nie chce mieć. Po co mi to? Ja się za siebie biorę cały czas ;p.

Po prostu nie wierzę w Ducha świętego i mnie to nie interesuje. Natomiast interesuje mnie jak stare dziady w spódnicach maja taki wpływ na ludzi - to jest genialne. Taka kasa i władza zdarza się raz na świat. Niestety.

Pt lip 08, 2011 10:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

To nie jest indoktrynacja, tylko ewangelizacja, po dobroci :)
Nikt na siłę ciebie nie zmusza do niczego, niemniej jednak poznać Prawdę i Nią żyć, jest łaską, tak na to patrzą chrześcijanie :)

Pt lip 08, 2011 10:58 am
Gaduła
Gaduła

joannabw napisał(a):
ramzes napisał(a):

Ja tam nie patrze na starych dziadow tylko na tych mlodych, przystojnych, ale jak ty lubisz sie zapatrywac na ,,dziadow'' :D
Mi nie przeszkadza religia w szkole. Nie chce to nie posylam na nia dziecka. Religia jest albo na poczatku, albo na koncu lekcji i jesli dziecko nie uczeszcza na nia to ma po prostu krotsze lekcje. Co komu szkodzi wierzyc w duchy nawet swiete. To nikomu nie szkodzi, a nawet moze pomoc. Jak dla mnie na swiecie mogliby byc sami gleboko wierzacy katolicy, nawet jakbym miala byc jedyna satanistaka. ,,Pasozytowalabym'' na takich ludziach do woli :mrgreen:

Pisze o tych najwyżej w hierarchii - stare dziadki w spodnicach.
Może to Tobie szkodzi i nawet tego nie wiesz? Sry ale pogląd ze istnieje jakaś istota, która wstąpiła w Ciebie bo stary dziad w spodnicy tak powiedzial jest jednak z punktu widzenia psychiatrii / psychologii niepokojace. Po drugie własnie to szkodzi młodym ludziom bo taka siostra zakonna, która jest kompletnie zindoktrynowana mówi szkodliwe rzeczy na religii, nawet bez wiedzy rodziców to sie odbywa. To jest szkodliwe moim zdaniem i powinno byc zlikwidowane.

Pt lip 08, 2011 10:58 am
Gaduła
Gaduła

paniczdomi napisał(a):
Nikt na siłę ciebie nie zmusza do niczego, niemniej jednak poznać Prawdę i Nią żyć, jest łaską, tak na to patrzą chrześcijanie :)

Ależ oczywiscie ze jest to indoktrynacja dziecko nie ma wyboru i musi chodzic na religie i sluchac bełkotu ograniczonej katechetki. To jest indoktrynacja. Dziecko uwierzy w te bzdury niestety. I pozneij ma problem bo mysli ze Duch swiety w nie wstapil i mała shcizofrenia się zaczyna. Psycholog psychiatra wkracza do akcji.

Najśmieszniejsze jest to że jakbys sie urodził w Japonii 200 lat temau to pewnie nawet byś nie musnął uchem o Duchu Świętym.

Pt lip 08, 2011 11:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

chyba wszyscy buszujacy po tym forum o tym wiedza, tylko nie wszyscy przyjmuja to do wiadomosci :mrgreen:
W tym watku chcialam aby ludzie, ktorzy znaja sie na temacie mi wytlumaczyli jak najprosciej, tak aby kazdy glupi to zrozumial, o co chodzi z tym Duchem sw. Nie potrzebuje komentarzy ateistow i innych.

Pt lip 08, 2011 11:09 am
Gaduła
Gaduła

joannabw napisał(a):
chyba wszyscy buszujacy po tym forum o tym wiedza, tylko nie wszyscy przyjmuja to do wiadomosci :mrgreen:
W tym watku chcialam aby ludzie, ktorzy znaja sie na temacie mi wytlumaczyli jak najprosciej, tak aby kazdy glupi to zrozumial, o co chodzi z tym Duchem sw. Nie potrzebuje komentarzy ateistow i innych.

To jest część też dla ateistów więc ja jako ateista tłumaczę Ci jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Jeżeli chcesz porady profesjonalnej raczej wrzuć zapytanie do części tylko dla katolików ew zastrzeż, że czekasz na info od satanistów tudzież innych wiar.

Podsumowując:

Nie ma Ducha Świętego. Więc nie powinnaś mieć problemu z odpowiedzią na pytanie.

P.S. Ja się bardzo dobrze znam na temacie, dlatego chciałem Cię uświadomić.

Pt lip 08, 2011 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gdybym mogla to bym sie nawet nie zastanawiala gdzie wpisac ten temat.

Pt lip 08, 2011 11:20 am
Gaduła
Gaduła

joannabw napisał(a):
Gdybym mogla to bym sie nawet nie zastanawiala gdzie wpisac ten temat.

No to niestety musisz znosić moją obecność, bez towarzystwa Ducha Świętego w tym przypadku.

Pt lip 08, 2011 11:20 am
Gaduła
Gaduła

Jeszcze kontynuując temat indoktrynacji że coś takiego jak Duch Święty istnieje. Tutaj nie chodzi o Ciebie joannabw tylko o dziecko które jest indoktrynowane. Zakaz wykładania katechetów, księży i sióstr zakonnych w szkołach skutecznie zlikwidowałby ten problem. Tylko niestety Ty, która zostałaś zindoktrynowana, popełniasz ten błąd i dajesz zindoktrynować niewinne dziecko, które później ma właśnie takie pytania o rzeczy które nie istnieją.

Pt lip 08, 2011 12:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ramzes napisał(a):
paniczdomi napisał(a):

Ależ oczywiscie ze jest to indoktrynacja dziecko nie ma wyboru i musi chodzic na religie i sluchac bełkotu ograniczonej katechetki. To jest indoktrynacja. Dziecko uwierzy w te bzdury niestety. I pozneij ma problem bo mysli ze Duch swiety w nie wstapil i mała shcizofrenia się zaczyna. Psycholog psychiatra wkracza do akcji.

Najśmieszniejsze jest to że jakbys sie urodził w Japonii 200 lat temau to pewnie nawet byś nie musnął uchem o Duchu Świętym.

Dziecko jak dorośnie i weźmie sprawy w swoje ręce, może z tego zrezygnować, tj. mając wolną wolę, może odejść z Kościoła, zatem ma prawo wyboru czy nie ma?
Bóg nas do tego stopnia kocha, że dał sakramenty, aby dać możliwość WALKI duchowej z tym, który nas nienawidzi, czyli z szatanem, dlatego szatan tak atakuje przez swoich "popleczników" Kościół Katolicki, taka jest prawda.
Jak słabo wierzysz, może ci się to wydawać mało prawdopodobne.
Weź sobie za przykład robaka, który drąży jabłka, jabłko jak jest zdrowe, soczyste i atrakcyjne z wyglądu będzie łakomym kąskiem dla robaka, takie zaś które choruje, wygląa mizernie i samo spadnie niebawem z drzewa, nie jest atrakcyjne, zatem robak uderza tam gdzie mu jest najlepiej i największy, i najsmaczniejszy "łup zgarnie"

Pt lip 08, 2011 12:13 pm
Gaduła
Gaduła

paniczdomi napisał(a):
ramzes napisał(a):
paniczdomi napisał(a):

Dziecko jak dorośnie i weźmie sprawy w swoje ręce, może z tego zrezygnować, tj. mając wolną wolę, może odejść z Kościoła, zatem ma prawo wyboru czy nie ma?
Bóg nas do tego stopnia kocha, że dał sakramenty, aby dać możliwość WALKI duchowej z tym, który nas nienawidzi, czyli z szatanem, dlatego szatan tak atakuje przez swoich "popleczników" Kościół Katolicki, taka jest prawda.
Jak słabo wierzysz, może ci się to wydawać mało prawdopodobne.
Weź sobie za przykład robaka, który drąży jabłka, jabłko jak jest zdrowe, soczyste i atrakcyjne z wyglądu będzie łakomym kąskiem dla robaka, takie zaś które choruje, wygląa mizernie i samo spadnie niebawem z drzewa, nie jest atrakcyjne, zatem robak uderza tam gdzie mu jest najlepiej i największy, i najsmaczniejszy "łup zgarnie"

No ale własnie w ten sposób działa indoktrynacja. Działać jeszcze przed tym gdy można brać sprawy w swoje ręce i dlatego cały czas piszę, że powinno to być zlikwidowane - w sensie indoktrynacja ideologiczna. W końcu przyznałeś mi rację - dziękuję.

Jeżeli chodzi o moją wiarę - nie wierzę. (Nie wiem czy uwaga o słabej wierze była do mnie konkretnie czy ogólnie).

Pt lip 08, 2011 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ramzes napisał(a):
...

No ale własnie w ten sposób działa indoktrynacja. Działać jeszcze przed tym gdy można brać sprawy w swoje ręce i dlatego cały czas piszę, że powinno to być zlikwidowane - w sensie indoktrynacja ideologiczna. W końcu przyznałeś mi rację - dziękuję.

Jeżeli chodzi o moją wiarę - nie wierzę. (Nie wiem czy uwaga o słabej wierze była do mnie konkretnie czy ogólnie).

Indoktrynacja to pojęcie zaczerpnięte ze słownika raczej politologicznego, niźli teologicznego, to raz.
Dwa, indoktrynacja nie przewiduje rozwiązania w postaci takiej, że "owieczka indoktrynizowana na jakieś przekonanie polityczne, ustrój", wybierze inne rozwiązanie. Tak było owszem, ale w III rzeszy, ZSRR na początku itp, w przypadku wiary katolickiej i Prawdy, jest tak, że komuś się wykłada Prawdę, naucza na katechezie podstaw, itp, itd, a co potem będzie to już inna sprawa.
Nikt nie mówił, że ktoś MUSI w tym wytrwać.
Zatem zamyka się koło i nawet z naukowego punktu widzenia twoje spojrzenie jest niepoprawne, indoktrynacja jest prowadzona na siłę, ewangelizacja po dobroci, czyli łagodnie.
Widzisz subtelne różnice? :)

Tak, uwaga o słabej wierze była do ciebie, także może warto zacząć wierzyć, przydało by się :)
Spróbuj chociaż wykazać inicjatywę, rozumowo sobie staraj niektóre rzeczy wykazać, może będzie to lepsze od wlewania niewiary w siebie i otoczenie.
Może być ci wiara przydatna w życiu, doczesnym też, jak najbardziej.

Pt lip 08, 2011 12:25 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona