Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 04, 2020 5:07 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Następna strona
 Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy
darekolsztyn napisał(a):

Załóż sobie własny, prywatny Episkopat i wtedy będziesz mógł dalej bredzić, bo według ciebie Duch Święty chyba nie działa w tym Episkopacie, skoro tworzą "takie brednie", nieprawdaż, Hen? Brednie są typowe dla ciebie, Hen :D A więc myśl. :D

Jak wsrod Apostolow dzialal Duch Bozy i diabel, tak podobnie jest wsrod Nastepcow Apostolow, to jest biskupow.
Jak wsrod pierwszych biskupow byl Judasz, zdrajca- tak podobnie jest wsrod nastepnych biskupow.
Wielki Judasz jest "w Kosciele".
Bramy piekielne usiluja przemoc Kosciol.
Nie przemoga Go, ale usiluja.
Zgodnie z tym, co Pan powiedzial.

Dobrzy biskupi dali sie zwiesc wilkom, ktore podstepnie zakradly sie do ich grona.
Poszli na kompromis z tym swiatem.
I dlatego jest tak, jak jest.
Lecz to sie zmieni.
Zbliza sie czas oczyszczenia.
Wielki Rozdzial.

So lip 21, 2012 1:12 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post O bezsensowności ewolucjonizmu teistycznego
Wielu wierzy, że Biblię mozna pogodzić z teorią ewolucji. Jednak akceptacja ewolucjonizmu teistycznego podważa fundamentalne nauki biblijne, jak ta o okupie.
Obrazek

Czy Bóg stworzył człowieka na drodze ewolucji?

Więc jak to było? Dobry Bóg pokazywał palcem gdzie w genomie małpiszona miały pojawiać się odpowiednie mutacje, który, po walkach na kły i pazury, przechodząc cierpienia i kaprysy bezlitosnej ewolucji w końcu przekształcił się w syna Bożego, którego mozna było umieścić w pieknym rajskim ogrodzie? A może Bóg wybrał jednego szczęściarza małpiszona i na drodze genetycznych modyfikacji przeobraził go w swojego syna Adama?

Mnie interesuje konkret. Jak wiadomo Adam był bezpośrednio stworzony z pierwiastkow (prochu) ziemi. Ewa natomiast z jego ciała (żebra). Biblia naucza, że Bóg wyprowadził wszystkie narody (w tym Ewę) z jednego pnia, z jednego człowieka.
Dlatego też, gdy zgrzeszyli Adam i Ewa, to okupu nie musiało składać dwóch Jezusów, tylko jeden Syn Boży. Ponieważ PRZEZ JEDNEGO CZŁOWIEKA NA ŚWIAT PRZYSZEDŁ GRZECH I PRZEZ JEDNEGO ODKUPIENIE jak uczy Słowo Boże. Jezus potwierdził tą prawdę, gdy w odpowiedzi faryzeuszom powiedział "że Bóg od początku stworzył ludzi, jako rodzaj męski i żeński". Teraz jeżeli załozy się (ale nie ma po co, ponieważ nie ma ku temu ani jednej przesłanki naukowej), że Adam powstał od jakiejś małpy, a Ewa nie, to mwszystko traci sens. A może założysz, ze Adam powstał od małpy,a Ewa została stworzona z jego żebra? Jak widzisz i taka argumentacja to bełkot. Zamieniam się w słuch, czekam co ty masz na ten temat do powiedzienia, ponieważ twoja niesprecyzowana teologia, oparta na herezji Życińskiego (Zasiadał w Komisji Do Spraw Biologii Ewolucyjnej PAN) nie trzyma się kupy. Mało tego takie pomysły (co wynika z powyższej argumentacji) podważają fundamentalną naukę o okupie!
Wątek zasługuje na osobne rozpatrzenie, więc zakładam nowy wątek.

Rzymian 5:19 Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi

Dzieje 17:26 On [Bóg]też z jednego człowieka uczynił wszystkie narody ludzkie, żeby zamieszkiwały na całej powierzchni ziemi, i on ustanowił wyznaczone czasy oraz ustalone granice zamieszkiwania ludzi

Mateusza 19:4
On [Jezus], odpowiadając, rzekł: „Czy nie czytaliście, że ten, który ich stworzył, od początku uczynił ich mężczyzną i kobietą 5 i powiedział: ‚Z tego względu mężczyzna opuści ojca i matkę, a przylgnie do swej żony i oboje będą jednym ciałem’?

http://bioslawek.wordpress.com/2012/05/ ... -z-biblia/

So lip 21, 2012 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: O bezsensowności ewolucjonizmu teistycznego
Czemu nie widzisz ludzi latających na miotłach mimo, że w książce napisali, że czarodzieje latają na nich?

So lip 21, 2012 2:39 pm
Gaduła
Gaduła

Kaset napisał(a):
Czemu nie widzisz ludzi latających na miotłach mimo, że w książce napisali, że czarodzieje latają na nich?

Jeżeli hipotezy SAMOdziejstwa są prawdziwe, ewolucjonizm chemiczny (teza, że życie powstało w wyniku spontanicznej syntezy chemicznej) i neodarwinizm (teza, że różnorodność życia to efekt przypadkowych mutacji odcedzanych przez dobór naturalny), to jaka była funkcja użyteczności Boga w kreowaniu rzeczywistości?

So lip 21, 2012 5:49 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Bioslawek KK dopuszcza możliwośc powstania człowieka co do ciała w wyniku ewolucji. KK suponuję na podstawie dzisiejszej wiedzy przyrodniczej, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą. KK naucza jednoznacznie, że dusza ludzka została dana człowiekowi bezpośrednio od Boga, nie zaś poprzez mutacje genetyczne. Dusza ludzka jest duchowa(rozum i wola) i jest nieśmiertelna.

Księga rodzaju, to mit religijny. Co za tym idzie nie można wszystkiego interpretować dosłownie.

Ewolucjonizm teistyczny naucza, że życie jest darem Boga, nie zaś tworem samoistnym. Ewolucjonizm teistyczny nieśmiało i z powątpiewaniem rozpatruję możliwość istnienia procesu ewolucji w dziele stwórczym Boga.

Ostatnio edytowano So lip 21, 2012 6:34 pm przez Freedom, łącznie edytowano 1 raz

So lip 21, 2012 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Freedom napisał(a):
Księga rodzaju, to mit religijny. Co za tym idzie nie można wszystkiego interpretować dosłownie.

Jakieś mądre zdania! Pomału do przodu!

So lip 21, 2012 6:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Przez Kogo wyszła śmierć na świat?
Przez szatana w Raju?
Przez Pana Boga w ewolucji?

Wybierzcie wreszcie a nie ściemniajcie.
Podpiszcie w końcu TEN CYROGRAF.
Powiedzcie dlaczego nie chcecie podpisać?
Czy nie rozumiecie, że w sercu już żeście PODPISALI!
I Pan Bóg to wie!

So lip 21, 2012 7:37 pm
Gaduła
Gaduła

Freedom napisał(a):
Bioslawek KK dopuszcza możliwośc powstania człowieka co do ciała w wyniku ewolucji.

Tak wiem o tym i własnie w poście rozpoczynającym ten wątek pokazałem do jakich paradoksów ten pseudochrześcijański pogląd prowadzi

Cytuj:
KK suponuję na podstawie dzisiejszej wiedzy przyrodniczej, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą.

Znam te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II. Nie tylko NIEkatolikom one podpadły:

Jan Paweł II a ewolucja człowieka ze zwierzęcia
Bp Oliver Oravec

http://www.ultramontes.pl/jp2_a_ewolucja.htm

"Nie tak dawno temu, ateistyczni nauczyciele wkładali nam w szkołach do głów jakoby człowiek wywodził się od zwierząt, czy to od małpy czy to od jakiegoś innego zwierzęcia od którego pochodzą małpy i ludzie. Tej ewolucyjnej hipotezy bronili zawsze i głosili ją zażarci wrogowie Boga i Kościoła. Wszyscy ci, którzy chcieli wykluczyć Boga tak z dziejów ludzkości, jak i ze swojego prywatnego życia, aby w ten sposób usprawiedliwić swoją grzeszną moralność, głosili pochodzenie człowieka od zwierzęcia. I na odwrót, Kościół Katolicki zawsze bronił prawdy Pisma Świętego, że mądry Bóg jest stworzycielem każdego stworzenia z niczego a przede wszystkim, że dobry Bóg bezpośrednio stworzył pierwszych ludzi.

Trudno uwierzyć, w jakie rzeczy muszą wierzyć ci ewolucjoniści i do przyjęcia czego zmuszają resztę ludzi. Mówią, że wszechświat ma kilka miliardów lat, ziemia 5 miliardów itd. Następnie jakaś inna grupa "naukowców" stwierdza, że wiek ten trzeba wydłużyć lub skrócić o 200 milionów lat. Wierzą w ewolucję gatunków a przy tym do tej pory nie posiadają ani jednego ogniwa łączącego między poszczególnymi gatunkami. Już samo szacowanie wieku ziemi jest problematyczne. Obecnie istnieje prawie 50 różnych metod określenia wieku, które w dodatku bardzo różnią się nawzajem.

W ewolucję zaczęli wierzyć także moderniści z Neokościoła, jedynie po to aby podważyć znaczenie Pisma św., aby zaprzeczyć grzechowi pierworodnemu i nauczać, że nasze ciało jest pochodzenia zwierzęcego i dlatego nie możemy panować nad jego instynktami. Według feministek Ewa nie pochodzi od Adama a zatem żona nie musi być podległa mężowi. Chodzi im o wykluczenie Boga ze społeczeństwa, polityki i w ogóle z całego życia.

A tu nagle z pomocą tym zażartym wrogom Kościoła przychodzi pseudopapież Jan Paweł II, który 23 października 1996 "potwierdził", że prawdą jest pochodzenie człowieka od zwierzęcia. Tzw. katolicy z Nowego kościoła posłusznie to przyjęli, gdyż nie znają nauczania Kościoła katolickiego i są gotowi przyjąć od "Ojca Świętego" także takie najbardziej niewiarygodne błędy. Również gdy fałszywy papież powie im, aby skoczyli do głębokiej studni, oni to zrobią. Oddają oni nieprawdziwemu papieżowi większą cześć niż samemu Chrystusowi(...)."

Nic dodać, nic ująć. Można tylko zacytować słowa Jezusa:

Łukasza 11: 16 „Każde królestwo wewnętrznie podzielone pustoszeje, a dom wewnętrznie podzielony upada.

Cytuj:
KK naucza jednoznacznie, że dusza ludzka została dana człowiekowi bezpośrednio od Boga, nie zaś poprzez mutacje genetyczne. Dusza ludzka jest duchowa(rozum i wola) i jest nieśmiertelna.

Co to ma znaczyć? Uważasz, że człowiek myśli duszą? A jeżeli tak jest, to po co człowiekowi mózg? Mózg należy do ciała i twoim zdaniem powstał na drodze ewolucji? Dlaczego tak jest, że jak mózg się naćpa, albo odurzy alkoholem, to człowiek jest świadom swego odużenia? Uważasz,że dusza może być naćpana, albo odurzona alkoholem? Przecież dusza nie jest częścią ciała. A dlaczego, gdy człowiek uderzy się w głowę i traci przytomność i świadomość, to dusza traci świadomość raczej z mózgiem? A dlaczego gdy mózg śpi dusza śpi razem z mózgiem?

Jak widzisz, to nie dusza, a mózg jest odpowiedzialny za nasze zmysły i samoświadomość, a mózg jest częścią ciała. Więc twoje pokrętne wyjaśnienia nie trzymają się kupy. To jest właśnie klasyczny przykład zawijasów myślowych do jakich się uciekacie, gdy usiłujecie obejść logikę i pożenić chrześcijaństwo z hipotezą ewolucyjną.

Cytuj:

No więc zinterpretuj po swojemu, tak aby wyjaśnić paradoksy, które wymieniłem w poście rozpoczynajacym ten wątek. A tak przy okazji zajeżdża nutką obrzydliwości, gdy takie słowa wychodzą spod klawiszy rzekomego chrześcijanina...

Cytuj:
Ewolucjonizm teistyczny naucza, że życie jest darem Boga, nie zaś tworem samoistnym. Ewolucjonizm teistyczny nieśmiało i z powątpiewaniem rozpatruję możliwość istnienia procesu ewolucji w dziele stwórczym Boga.

To wiem, ale w dalszym ciągu nie rozumiem jak to miało się odbyć. Jak w logiczny sposób pożenić chrześcijaństwo z hipotezą ewolucyjną, czy raczej hipotezami ewolucyjnymi.

So lip 21, 2012 8:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A różnica w wadze ciała człowieka ( przed śmiercią i po śmierci ) wynosząca
kilkanaście gramów? Dusza nie jest mózgiem, pokrywa całe ludzkie ciało i po
śmierci ciała opuszcza ciało i wraca do Boga. To to, co Bóg tchnął w człowieka,
żeby ożył.

So lip 21, 2012 9:09 pm
Gaduła
Gaduła

No jasne, co tam inteligencja i wiedza Jana Pawła II w porównaniu z tymi kreacjonistycznymi tytanami intelektu Obrazek

So lip 21, 2012 9:17 pm
Gaduła
Gaduła

hen napisał(a):
żeby ożył.

Bóg nie tchnął w człowieka duszy nieśmiertelnej, ponieważ sam człowiek według Księgi Rodzaju jest duszą żyjącą (inaczej istotą oddychającą, żyjącą). Bóg ukształtował człowieka z prochu ziemi i człowiek po tym ukształtowaniu jeszcze nie żył. Następnie Bóg tchnął w człowieka swego ożywczego ducha, siłę życiową dzięki której ruszyły procesy życiowe. Te procesy nigdy się nie zatrzymały, ponieważ w linii potomków Adama cały czas zachowana jest ciągłość reprodukcyjna. Jednym z potomków Adama był człowieczy Syn Boży Jezus Chrystus. Kiedy umierał zawółał "Ojcze przyjmij ducha mego w swoje ręce". To znaczy tą samą siłę ożywczą, którą Bóg tchną w Adama i poprzez liczne pokolenia przekazaną poczętemu Jezusowi Chrystusowi.
Jezus prosił niejako, żeby Bóg zadecydował o Jego dalszych losach odpowiednio dysponując Jego życiem. Innymi słowy Jezus prosił o przywrócenie mu życia, wskrzeszenie Go z martwych. Wiedział,że może dokonać tego tylko Bóg Wszechmogący i dlatego w Jego ręce polecił swego ducha (swoje życie). Ducha, którego pózniej "oddał".

So lip 21, 2012 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

hen napisał(a):
żeby ożył.

Jak możesz wierzyć w to i korzystać z komputera przecież to dzieła szatana i naukowcy odkryli że waży mniej, Ci sami co wierzą w ewolucje nie powinieneś używać takich argumentów nie możesz sobie wybierać tylko niektórych a innych już nie

So lip 21, 2012 9:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Kaset napisał(a):
hen napisał(a):
żeby ożył.

Jak możesz wierzyć w to i korzystać z komputera przecież to dzieła szatana i naukowcy odkryli że waży mniej, Ci sami co wierzą w ewolucje nie powinieneś używać takich argumentów nie możesz sobie wybierać tylko niektórych a innych już nie

W czasie kiedy nauka odrzuciła istnienie nieśmiertelnej duszy,
to Pan Bóg chyba pozwolił im Ją zważyć, żeby się dziwili,
Chociaż nie wiadomo, co zważono.

So lip 21, 2012 9:44 pm
Gaduła
Gaduła

Kaset napisał(a):
hen napisał(a):
żeby ożył.

A mógłbyś podać namiary na jakiś artykuł naukowy opisujący te pośmiertne ważenia człowieka?

So lip 21, 2012 9:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Połączyłem wątek o ewolucjonizmie teistycznym, gdyż dubluje ten tutaj.

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

So lip 21, 2012 10:49 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Następna strona